Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 31736 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osvobajanje ženske
Reply #60 - 20.05.2002 at 07:52:03
 
Amstel wrote on 19.05.2002 at 19:23:18:
(Ne bom povedala, da za triurni orgazem lahko poskrbim tudi sama... Grin)

sej za začetek je to čist kul, ampak s časom se je pa treba zlit z nasprotnim principom ... v tvojem primeru moškim.

sicer pa sva včiri melaz mamo mašo na to temo ... skupinska zavest in to in mi je priznala par stvari ki si jih sama ne upa priznat (sm ji jih kr jet povedu) in pol sm pršu gor do mašine in sm tvoje poste prebral ... isto sranje drugo pakovanje ... ista moja mama si amstel in samonekdo tud ... vsj tko se mi je včeri vidl ... ampak moja mama ima 4 sinove, pa decastga deca ... in sm ji dal za prebrat thread in je prjavla da otroke samo za izgovor uporabljate ???
a ti veš kaj je hotla rečt?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
:)Re: Osvobajanje ženske
Reply #61 - 20.05.2002 at 11:15:22
 


gape wrote on 20.05.2002 at 07:52:03:
... in sm ji dal za prebrat thread in je prjavla da otroke samo za izgovor uporabljate ???
a ti veš kaj je hotla rečt?



Le kaj je tvoja mama hotla rečt? Mogoče pa ji je prišel na misel tisti rek: Vsak izgovor je dober, pa tud če ga mačka za rep privleče... Al nekak tak...


Posted by: Magla Posted on: May 19th, 2002, 9:07pm
Sorry...sam med vrsticami sem delal poskus...kaj veste od Tantre...  

Mogoče bi pa res morala malo več izvedeti o tej stvari....  Smiley

Po vseh pravilih, vsaj škoditi ne bi smelo, če že koristilo ne bo...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #62 - 20.05.2002 at 12:35:13
 
Pa še nekaj, za informacijo...

... je avtor zapisal svoja spoznanja o spolnem življenju kakih 8000 odraslih Američank. Ugotovil je, da 29% vprašank, ki so bile poročene 5 let, nikoli ni doživelo orgazma pri spolnem občevanju z možem, nadaljnih 24% žena je le občasno doživljalo vrhunski užitek z možem...

Triurni orgazem????
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osvobajanje ženske
Reply #63 - 20.05.2002 at 14:20:05
 
Glede na naslov topika Osvobajanje ženske bi se blo dobro vprašat za kakšno osvobajanje gre.  V tisti malo za šalo obrazložitvi gre naj bi šlo za osvoboditev od dominacije moškega v odnosu, zadevo pa ženska  razreši v osvoboditvijo od odnosa z moškim nasploh.

Jest sem in ostajam kot moški zagovornik odnosa z žensko. Čim bolj vseobsegajočega in totalnega, kar naj bi samo po sebi pomenilo, da so sprejemljive vse vloge in  obnašanja vključno s stereotipi, če ta odnos krepijo in utrjujejo z obeh strani. Če partnerci paše mačo dedec  in če uživa ob tem, da  ob njem zgleda kot kura -  fajn, če je to za oba fajn tud če za koga tretjega to zgleda glupo pa poniževalno pa sexistično. NI pa fajn če eden  v odnosu pričakuje od drugega  eno drugo vlogo, kot jo je ta pripravljen al pa zmožen igrat. Ni tud fajn, da je odnos samo eno špilanje vlog, ki nobenmu ne pašejo ampak se igrajo zarad lepšega, ker se  od njih tko  pač pričakuje. Ni fajn še en kup drugih posiljevanj in šipilanj, ampak  ponavad oba potegneta kratko.  

Verjemte, punce, da bo vsak  dedec, ki mu odnos nekaj pomen, zlo  trpel, če se  ženska v njem ne bo počutla svobodna. In verjamem, da je tud  obratno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osvobajanje ženske
Reply #64 - 20.05.2002 at 15:13:55
 
jah nč sej sm to že marsikje nalimu pa bnaj bo še kle
http://www.gape.org/gapes/sex.htm#tantrika
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #65 - 20.05.2002 at 15:39:29
 
Quote:
Andres... ne vem, če se zavedaš, ampak s tem govoriš o verjetju, da obstaja evolucijska razlika med moškim in žensko. Torej, sploh ne gledaš, da smo kot ljudje na isti evolucijski stopnički...  
Viš, to pa zna bit nevarno. Namreč, pomankljivo zavedanje svojega resničnega mnenja.
In, Andres, NE, nimam kaj "priznati"... ker enostavno nisem takega mnenja


Amstel.  Ne smes v en kos metati evolucije Zemlje, evolucije nase civilizacije in evolucije posameznih individuom.  


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #66 - 20.05.2002 at 15:56:13
 
Grin Quote:
V prejšnjih postih  sem hotela povedati to, da mi je kapnilo... da sem od teh vaših "moških" odgovorov zaštekala, da se vi sploh ne ozirate kaj dosti na vloge, pričakovanja družbe, partneric... oz. da se ne počutite ujete. Da vloge precej premišljeno igrate.  In premišljeno tudi nehate igrati. Se menda res ne počutite utesnjene.  



Ej cakaj malo Amstel. Kako ti more kaj takega skozi tipkovnico spolzet.  Ti pravis, da se mi ne pocutimo ujete..
In kje pise, da bi se mi zaradi skupnega zivljenja ali shajanja z zensko morali pocutiti ujete. Ej. Nikoli se nisem imel tako lepo kot zdaj, prej mi je pa zaradi ljubosumja deset let mozgane parala.   Se zdaj podgane sanjam Grin Grin Grin in se sedaj je ljubosumna na vse moje zenske in na vse kar jaz delam. Se dobro, da sedaj srecujem ravno drugacno vrsto zensk, ker bi jih drugace vse v en kos zmetal.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #67 - 20.05.2002 at 17:56:31
 
titud wrote on 20.05.2002 at 14:20:05:
NI pa fajn če eden  v odnosu pričakuje od drugega  eno drugo vlogo, kot jo je ta pripravljen al pa zmožen igrat. Ni tud fajn, da je odnos samo eno špilanje vlog, ki nobenmu ne pašejo ampak se igrajo zarad lepšega, ker se  od njih tko  pač pričakuje. Ni fajn še en kup drugih posiljevanj in šipilanj, ampak  ponavad oba potegneta kratko.  

Verjemte, punce, da bo vsak  dedec, ki mu odnos nekaj pomen, zlo  trpel, če se  ženska v njem ne bo počutla svobodna. In verjamem, da je tud  obratno.


JA, verjamem.
RAda bi slišala, katere vloge so za vas tesne. PA tega mi nekako nobeden tu noče odgovoriti.
Saj, tako splošno govorit, je lahko. Teorije, filozofije, ta je rekel, un je rekel...
KAj pa vaše izkušnje?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #68 - 20.05.2002 at 18:05:36
 
Amstel. Najbolj tesne so manipulativne, ljubosumne vloge in potem nenehno vmesavanje v neke brezvezne, sluzbene ali privatne stvari. Tesno je  tudi takrat, ko partnerka zeli ziveti  na veliki nogi brez svojega  samoprispevka oziroma cetudi s svojim prispevkom, brez nekega izracuna do kje sega meja zivljenja na veliki nogi posameznih partnerjev. In seveda manipulacija skozi otroke je lahko grozna. Sploh ne bom nasteval kaj vse si zenske lahko izmisljujejo in tudi ne bom nastevla, koliko od tega je resnica.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #69 - 20.05.2002 at 18:36:18
 
Andres wrote on 20.05.2002 at 15:56:13:
Grin
Ej cakaj malo Amstel. Kako ti more kaj takega skozi tipkovnico spolzet.  Ti pravis, da se mi ne pocutimo ujete..
In kje pise, da bi se mi zaradi skupnega zivljenja ali shajanja z zensko morali pocutiti ujete.


Ja, ne vem, dobila sem občutek, da smo ženske, vsaj jaz, v sebi, prilagodljivejša od nekaterih moških, ki jih poznam bolje. To ste mi tu potrdili. Ampak, prosim, NE jemljite tega, kot da gre za mojo kritiko. Nikakor! Sem vesela, da odkrivam pač neko področje, ob katerem še nimam izoblikovane neke predstave. Predstavo rabim pa zase.
Opažam, da se moški manj obremenjujete z nekimi vlogami. Tako se meni zdi. Gape je tudi lepo povedal, ko je rekel, da ga prav malo briga, če kdo ni zadovoljen z njim.
Tu vidim jaz nekako srž težave (moje). Jaz pa se slabo počutim, če kdo od mene pričakuje, česar ne želim izpolniti. ŠE ne znam reči... "briga mene.., če me hočeš, me sprejmi tako, kot sem". Zato sem vam hvlažena za to debato.
In, ne, nisem kaka nasprotnica moških. Rada se učim. Ampak, rada se učim, ko gre za osebno debato. Ne, pa ko gre za neko stereotipno blebetanje. Da ne govorim o raznih evolucijskih, genskih, sociološki teorijah...
Mene zanima tisto, kar je resnično. Mimo vsega tega.

titud wrote on 20.05.2002 at 14:20:05:
Jest sem in ostajam kot moški zagovornik odnosa z žensko. Čim bolj vseobsegajočega in totalnega, kar naj bi samo po sebi pomenilo, da so sprejemljive vse vloge in  obnašanja vključno s stereotipi, če ta odnos krepijo in utrjujejo z obeh strani.  


Zato, verjamem, vedno bolj, da ne moreš biti srečen v stereotipni vlogi. Že sama beseda vse pove. Nekako si ne predstavljam, da lahko odnos krepijo. REs.
Titud, če maš kako izkušnjo, povej.
Ampak, nekako opažam, da marsikaj zgleda navzven..., kar ni.

Andres wrote on 20.05.2002 at 18:05:36:
Amstel. Najbolj tesne so manipulativne, ljubosumne vloge in potem nenehno vmesavanje v neke brezvezne, sluzbene ali privatne stvari. Tesno je  tudi takrat, ko partnerka zeli ziveti  na veliki nogi brez svojega  samoprispevka oziroma cetudi s svojim prispevkom, brez nekega izracuna do kje sega meja zivljenja na veliki nogi posameznih partnerjev. In seveda manipulacija skozi otroke je lahko grozna. Sploh ne bom nasteval kaj vse si zenske lahko izmisljujejo in tudi ne bom nastevla, koliko od tega je resnica.
Andres


Hvala, Andres!
To mi nekaj pove. Osebna izkušnja!!! Cheesy
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #70 - 20.05.2002 at 18:41:30
 
gape wrote on 20.05.2002 at 07:52:03:
... isto sranje drugo pakovanje ... ista moja mama si amstel in samonekdo tud ... vsj tko se mi je včeri vidl ... ampak moja mama ima 4 sinove, pa decastga deca ... in sm ji dal za prebrat thread in je prjavla da otroke samo za izgovor uporabljate ???
a ti veš kaj je hotla rečt?


Ej Gape, sori, ma res ne štekam, kaj si hotel povedati. Sploh ne razumem, kaj vsebinsko sta se z mamo pogovarjala, kaj ti je priznala. Zato težko predvidevam, kaj je hotela povedati, da kdo uporablja otroke kot izgovor. Najbolje, da vprašaš njo.  Wink
Edino kar sem razumela, da vidiš podobnost med mano in tvojo mamo. Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Osvobajanje ženske
Reply #71 - 20.05.2002 at 19:09:02
 
... in kaj je tuki zdej MAIN problem.

Ce se masta dva v redu OK. Se masta fino, fajn.

Ce se nimata, mi lahko piseta probleme, bom probal pomagat, ce se bo dalo. Ce ne. potem pa ne vem.


Drugač, pa filozofirat bolj malo pomaga. Praksa, pa se ne bomo pogovarjali o treh urah ampak v vecjih casovnih enotah.



---Joj, zdej pa sploh ne vem kaj sem hotu napisat, sem prebral cel topik od zacetka, do konca in ---
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #72 - 20.05.2002 at 23:44:53
 
q
Najbolj tesne so manipulativne, ljubosumne vloge in potem nenehno vmesavanje v neke brezvezne, sluzbene ali privatne stvari.
q


Men gredo iste stvari na živce pri moških, tko da bi jaz to posplošla na partnerski odnos, ne pa na problem žensk.

Jaz osebno se trenutno trudim otrest posesivnega, ljubosumnega obnašanja partnerja, ki me ima za samoumevno stvar, garantirano do smrti, pa bog ne daj, da bi kaj k sosedu čez plot pokukala. To probam zrihtat brez manipulacije, z odkrito besedo  in z odkritim ženskim orožjem (tud z orgazmom, če je treba). In moram rečt, da mi kar dobro uspeva, ker je nekatere stvari že kapiral.

Živelo osvobajanje žensk! Wink

Moški se pa sami zase pobrigajte, sami se osvobajajte, to je vaša naloga.  Grin
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #73 - 21.05.2002 at 00:16:12
 
Valentina!

Sem imel ze napisano, da so moski lahko isti, a sem tudi pred oddajo posta izbrisal tisti stavek. Pac vedel sem, da se bo oglasila kaka zenska, ki ji moski serje po glavi.
Saj se mi kar smilis ves.

Amstel!

Jaz pa kapiram Gapea ko rece da naj ga ljudje vzamejo taksnega kot je ali pa nic. Saj ce se clovek tako ne obnasa potem se celo zivljenje okrog njega zbirajo neki "glumci", ki tudi hitro oddijeo. Meni je prejsnja zenska rekla, da naj bom kakrsen sem.  In ker sem bil cel cas taksen kot sem, ona pa je to znala in zelela sprejemat sva se in se se vedno stekava.  

Andres









Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #74 - 21.05.2002 at 06:26:25
 
Meni je včeraj moja mama rekla (pač na eno temo):

Če se imata dva rada, ni nič pretežko.

In to je to.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9