Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 22030 times)
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Učenje
Reply #30 - 23.04.2003 at 17:56:32
 
Morda bi bli moji možgani res bolj dovzetni za učenje, če bi vtaknil svoj kurbus v mikrovalovno ..

Zdaj pa res grem... (itak)...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Učenje
Reply #31 - 23.04.2003 at 18:07:51
 
tomi wrote on 23.04.2003 at 17:56:32:
Morda bi bli moji možgani res bolj dovzetni za učenje, če bi vtaknil svoj kurbus v mikrovalovno ..

Probat ni greh. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje
Reply #32 - 10.05.2003 at 13:12:50
 
evo sem odkril še eno resno stvar:

kako se res zbrat...

porblem je bil tale: vedno so mi misli letele nekam naprej:
ja sj zakaj se o dogaja sem itak že povedalv full energije, nezaspanost,...
v glavnem povzetek, ideje, so vpette v prihodnost in te velčejo tje, in dajejo miljon idej naprej in odprtih vprašanj, to ti daje tudi e za vzdrževanje tega...
bom reku to vsebuje tudi kode za dvig e.

ok kaj smo naredil:

edina možnost je bla to da se star zaključi.
ne da se jo preloži, odlaga... odmisli, napiše, ne zaključi

kako se to anredi:
enostavno zrolaš vse ideje v 1s dokonca, kot da je stvar zakljućena za vedno in pol efekt ni več idej  in lahk študiraš.

Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje
Reply #33 - 20.06.2003 at 08:21:21
 
dans breem neki od šole mišljenja, tam pravijo:

vsem je dostopno vse zanje, sam odpret se moraš, tud neki primeri, o tem da je nekdo prvič videl klavir in zaigral nanj... sam ne se omejevat, dovoli si da znanje že maš, vedi da že vse veš.

vse znanje že maš, samo spomniš se ga ne.

torej vse že veš in s tem ko berš se samo spominjaš da to že obvadaš.

a ni huda a, a ni ? mislm ? do maximuma?

otroc se s tem stavkom pol lažje in bolje učijo, snov ni tuja, veselje je do učenja, ja tolk dobra jao...

prva oseba ki rastura mind software in ki se ukvarja s tem poleg nas.

to kar piše sem vse že vedu(sam to sem res. že od prej), pa sem se spomnil ko sem prebral, zdej dam še sem.

sem sam opazil ta efekt k sem bral res hude knjige, kot bi jih sam spisal:
castaneda, mckkena, antoni de melo, srčne...  pa še nki tega mislim zdej šele dojemam v celoti to.

a ni dobr
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje
Reply #34 - 05.07.2003 at 17:36:58
 
evo pa dejmo še rezultate tega zadnjega izpita.

vse kar dela je to da maš urnik(da si zaključil zrola do konca vse misli ki pridejo v tvoj svet), da si logično predstavljaš kar govoriš, da si radoveden, da te zanima, da se spominjaš tega kar si že vedel.

in da si hvaležen in prosiš vesolje in Boga za pomoč
Back to top
« Last Edit: 06.07.2003 at 08:34:41 by A. »  
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje
Reply #35 - 06.11.2003 at 19:44:58
 
Iz foruma

Sedaj sem malo preletel stvari od prejšnega izpita in evo bom samo dopolnil bom tole kar sem pisal prej.

Pa še oče je reku dej mulc sestavi skupaj kaj za koncntracijo zase in sestro. Pomoje se je kar samo sestavilo pa dajem zdej sem...  Wink

Večkrat sem že rekel, da te vleče področje kjer si si nalovdal napr codo, da želiš, da bi bil bolj uspešen v določeni stvari.
Primer: Rad bi naredil res dobro in uporabnikom prijazno sončno pošto. Pol razmišljaš kako ta del, kako ta del...

Valda je iz vseh stvari vse letel od tega kako popravit pošto in glej ti to, bolj ko maš veliko, bom reku željo in večji kot je sistem, tudi glede časa trajanja, bolj ti misli letijo v to smer.

Zakaj se gre? Vprašanja, nosijo informacije te pa energijo, ki vleče.

Ok kaj sedaj? Glede šole lahko sam to narediš, da zlovdaš nova vprašanja. RecImo daš si vprašanje kaj so protokoli in standardi v tk.
Pol pa vprašanja za vsak nov naslov kaj je recimo varjanta s selektivnim ponavljanjem. In rezultat, skozi snov te kar vleče.

In glej to stvar začne letet v to smer, sicer res je da padeš notri ponavadi čez nekaj časa, da se bolj zares zamenja mišljenje(tvoj svet) traja okol 2 dni. je pa tko, da možgani začnejo s to tehniko velik prej lovdat večino procesorkega časa samo šolo, in so rezultati tud prej vidni v nekaj urah.

Sedaj pa pazi tole. Valda stvar od sončne uletava nazaj, ker ima sistem vztranjost, če si prej velik vlagal v tej smeri sedaj v trenutku malo težko kar sam sebe ustaviš ane? Sploh, če te veseli in se ti to zdi pomembno.

Kaj lahk sedaj? To se uredi tako, da določiš sistem tako, da se vsem tem željam od sončne odpoveš za recimo dva tedna.
Odločiš se v sebi, da je za dva tedna vse ostalo res dobro urejeno, da se odpoveduješ vsem informacijam v zvezi s tem.

Glej sedaj, res koncentrejšej je tu.
Informacije od sončne pa itak letijo ampak to tiste taprave, res prave, ostale ne.

Seveda lahk še dodelaš recImo z anfirmejšni in cilji, prioritetami in urnikom, sam osnova je to, res dela.

Predvsem je potrebno časovno omejit prosti čas, če si care te že v prvem trenutku, ko ne delaš stvari, ki si jih hotel efektivno, sistem sam opozori. Recimo, da se preveč pogovarjam na forumu, mam na začetku omejeno kolk je treba v 5 minutah napisat, in po treh minutah vidiš ali si blizu in počasi zaključuješ.

Je pa tako, da se to povedat tudi drugače s forkusiranjem, recimo da se odločiš, da se osredotočiš samo na izpit, ostalo je drugotnega pomena. In res boš izpit naredil, res ga hočeš naredit in te v tem nič ne bo zmotilo. Seveda je to primerno za tiste, ki imajo večjo samodisciplino in se hočejo odpovedat ostalim svojim željam, na hitro. Ostalim, ki kaj sovjega delajo zraven je verjetno sistem z menjavo vprašanj bolj blizu.

Samo še spomin?
Kako si zapomnit, stvar si zapomniš recimo, če je res pomembna, če jo nekako povežeš s tem, da je tvoja, da jo boš rabil, da je nekak podobna temu kar poznaš.

To je tudi, sem se sedaj spomnil, ena od hitrih metod učenja.
Aja še ena fora. Uči se tako kot, da boš ti učil, pomoje je to zadnje odgovor na vprašanje. Razlaga zakaj tehnika daje rezultate pa je to kar sem spisal gor, menjava lastnega sveta.

Sedaj pa z veseljem na učenje.   Grin

Back to top
« Last Edit: 07.11.2003 at 08:45:13 by A. »  
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje
Reply #36 - 08.11.2003 at 10:01:20
 
skoraj bi pozabil

izredno pomembno pri učenju je, da si naredimo točen urnik učenja, če tega ni lahk kar mal gledamo tv, čakamo... beremo forum, zato urnike vsako jutro takoj naredimo, nato določimo razloge zakaj se učimo, spoštujemo te, ki nam omogočajo to in predvsem vsem mislim damo nizko prioriteto recimo 10, če je 1 visoka.

razen šoli 1.

ko uleti kakšna druga misel si samo obnovimo, da ima 10 prioriteto in vse v zvezi s tem je urejeno.

določene stari kako to delat razlaga brain tracy

predvsem pa dajmo si časovne in priorotetne opomnike ko delamo kaj drugega naj nas sproti obveščajo kolk je še časa in kaj je pomembno
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje
Reply #37 - 28.11.2003 at 08:14:28
 
evo uspešno zaključeno:

fact
naredi outlete(povzetke), samo tolk, da se spomniš. razloži si čisto po "kmečko", tako si najlažje predstavljaš, teorijo razumi iz nalog, tako se ti zloži celota in uči se predvsem zadnjih 50% stvari iz knjige.

tko gre to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Učenje
Reply #38 - 02.11.2014 at 15:35:58
 
http://www.bukla.si/?action=books&book_id=15484

1 Sodobno pojmovanje učenja
-razviti pri učencih take zmožnosti, ki jim bodo omogočale stalno izpopolnjevanje znanja, vseživljenjsko učenje in uspešno delovanje v svetu nenehnih sprememb.
- sposobnost učenca, da zna usmerjati (regulirati) lastni proces učenja – ima razvito kompetenco učenje učenja.

1.1      Kompetenca učenje učenja
-      Sposobnost za učenje, potrebna za organiziranje in usmerjanje lastnega učenja; za učinkovito upravljanje s časom in informacijami pri učenju, tako individualno kot skupinsko. Vključuje zavedanje svojih potreb in procesa učenja, sposobnost prepoznavanja danih priložnosti in premagovanja ovir za bolj uspešno učenje. Hkrati označuje sposobnost pridobivanja, procesiranja in asimilacije novega znanja in spretnosti kot tudi iskanja in uporabe pomoči. Pri tem kompetenca spodbuja učenca k uporabi znanja in spretnosti v različnih kontekstih: doma, na delovnem mestu, v izobraževanju in urjenju, pri čemer imata ključno vlogo motivacija in zaupanje posameznika.
-      Učenec je torej tisti, ki lahko aktivno usmerja lastni proces učenja in se hkrati zaveda  te svoje vloge.
-      Kognitivno-konstruktivistične teorije učenja pojmujejo učenje kot aktivno vgrajevanje (asimilacijo) novih informacij v obstoječo strukturo znanja posameznika, učenca pa kot aktivnega procesorja, torej kot nekoga, ki izbira, organizira in integrira nove informacije v obstoječo shemo predznanja.

1.2      Samoregulacijsko učenje
-      Aktivno vlogo učenca v procesu učenja omogočajo razvite samoregulacijske spretnosti učenja.
-      Vsako učinkovito vedenje, naj bi imelo tri elemente: sposobnega uporabnika, jasen cilj in ustrezno aktivnost. Učenec bi moral:
  •      Poznati različne pristope k učenju (učne strategije)
  •      Imeti pred seboj jasen cilj (kaj želi doseči z učenjem)
  •      Učiti se tako, da bi prišel do končnega cilja.

Taki učenci so aktivni v učnem procesu, prevzemajo nase del odgovornosti za doseganje cilja, se zavedajo, kaj od nove snovi že poznajo in česa ne, skušajo problem, ko ga odkrijejo, rešiti sami ali s pomočjo učitelja/sošolcev. Pri tem pojmujejo lasten proces učenja kot sistematičen proces, ki je v veliki meri pod njihovim nadzorom, učenci postanejo aktivni udeleženci lastnega učnega procesa.
Samoregulacijsko učenje vključuje:
  •      Samoregulacijo vedenja, ki vključuje aktiven nadzor različnih virov, ki jih ima učenec na voljo, kot npr. časa, okolja (npr. prostora, kjer se bo učil) in socialnih virov pomoči (vrstnikov, staršev), ki mu bodo pomagali;
  •      Samoregulacijo motivacije in emocij, ki vključuje nadzor in spremembo motivacijskih prepričanj, kot npr. samoučinkovitosti, ciljne orientacije, s čimer se lahko učenec prilagodi zahtevam pouka/naloge. Hkrati pa se učenec lahko nauči nadzorovati lastne emocije in afekte (npr. bojazen) z namenom izboljšanja svojega učenja;
  •    Samoregulacijo kognicije, kar vključuje nadzor različnih kognitivnih strategij učenja, kot npr. strategija globljega procesiranja, ki se odražajo v boljšem učenju in dosežku učenca.


Kognitivno-konstruktivistične teorije učenja znanja ne pojmujejo kot nekaj objektivnega, kar obstaja zunaj posameznika, pač pa kot subjektivni konstrukt posameznika, ko skuša osmisliti svoje izkušnje v svetu z lastno aktivnostjo. Zato kognitivno-konstruktivistično usmerjeni avtorji pravijo, da znanja v gotovi obliki ne moreš niti »dati« niti od koga »prejeti«. Vsak posameznik lahko pride do znanja le z lastno miselno aktivnostjo.

Teorija informacijskega procesiranja
Socialno kognitivna paradigma

1      Učenje je proces interakcije med tem, kar že vem, in tem, kar naj bi se naučil (med predznanjem in novo snovjo).
Kognitivni konstruktivisti pojmujejo učenje kot razširitev in modifikacijo obstoječega načina doživljanja sveta na drugačne načine doživljanja in sprejemanja sveta.
2      Učenje je socialni proces.
Sodobne teorije učenja v procesu učenja posebej poudarjajo pomen socialnih interakcij in socialne podpore. Učenca obravnavajo kot socialnega konstruktorja znanja. Posebej izpostavljajo pomen skupinskega dela (npr. sodelovalnega učenja), ki lahko učence pripelje do višjih ravni znanja, kot če delajo (se učijo) posamično.
3      Učenje je situacijski proces.
Vse kar se učimo, se učimo v določenem kontekstu, v določenih okoliščinah (npr. doma ali v šoli, sami ali s sošolci, pri tem uporabljamo računalnik ali knjigo) Sodobni teoretiki učenja pravijo, da spada v okoliščine učenja poleg spretnosti in procesov tudi tisto, kar se učimo
4      Učenje je metakognitivni proces.
Številne raziskave so prišle do ugotovitve, da so najbolj učinkoviti tisti učenci, ki se zavedajo lastnega procesa učenja in razumevanja. Raven nezavednega pridobivanja znanja (učenec se nauči nekaj ali se nauči, kako narediti nekaj, vendar ne ve, da to zna oz. zna narediti), raven aktivnega, zavestnega obvladovanja lastnega znanja (učenec se zaveda, kaj ve, in tudi tega, česa še ne ve) Ta razlika v obeh ravneh je temeljna razlika med kognitivnim in metakognitivnim pojmovanem znanja. Pojem metakognitivno se nanaša na zavestno obvladovanje (razumevanje in usmerjanje) lastnih kognitivnih akcij/procesov.

Motivacijski dejavniki:
Prepričanje o lastni učinkovitosti (kompetentnosti)
Pričakovanje uspeha
Pomembnost učenja (stališča o učenju in strategijah)
Interes za učenje
Ciljna usmerjenost
Premagovanje ovir
Vzdrževanje truda
Premagovanje negativnih čustev
Uporaba socialnih virov pomoči
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Učenje
Reply #39 - 07.11.2014 at 15:20:47
 
Številne raziskave so pokazale, da sodelovalno učenje prinaša boljše rezultate v primerjavi s tekmovalnim učenjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Učenje
Reply #40 - 09.11.2014 at 13:36:27
 
Eva wrote on 07.11.2014 at 15:20:47:
Številne raziskave so pokazale, da sodelovalno učenje prinaša boljše rezultate v primerjavi s tekmovalnim učenjem.

itaq
sodelovanje VEDNO prinaša boljše rezultate kot tekmovanje

tekmovanje na trgu naprimer, sploh ni tekmovanje, ker majo lastniki kapitala absolutno premoč ... podobno povsod drugje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3