Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 22024 times)
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Učenje
20.02.2003 at 08:53:24
 
Halo, a mi lahko kdo postreže s kakšnim načinom, kako se najlažje učiti.

Vedno se pripravljam, pa muvam okrog, ker mi je to precej muka oz. ne vem kako naj se tega lotim.
Ne mislim učenja matematike,statistike... to mi gre z vajo, ampak predmete, ki se jih moraš napiflati.

Sedaj imam štiri izpite, danes enega, pa bi mi to zelo prav prišlo!  Smiley

Hvala pa ciao!
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Učenje
Reply #1 - 20.02.2003 at 16:38:18
 
Ni nekega instant nacina ucenja. Lahko pa ucenje razdelos na kvalitetno ucenje in zapravljanje casa.

Edini kec je v tem da se motiviras, s cim to bos sam najboljse vedo. Najboljsa motivacija prihaja iz tebe, se pravi ne dobra ocena, al pa uspeh, najboljsa motivacija (z najboljsimi rezultati) prihaja iz tebe, se pravi da te ta snov zanima, da se prepricas da pa le ni tak nezanimivo al pa da to povezes z tistim kar te zanima.

Pol se ena fora pa je recimo da se k snovi zraven spravis 1mesec prej, ce mas dost. Pa si vsak dan reces "nardil bom 1poglavje" in ga nardis. Sej je sam 20strani vsak dan pol. Ampak ne buljenje v knjigo, mores se pol res skoncentrirat pa predelat tisto z mislimi pri tem. 20strani pa ja lahko. In pol se ne vec matrat naprej, ampak drug dan. Iz tega so pol rezultati. Ce pa vidis da ti ne gre, da nimas koncentracije, da se ne mores ucit, da sam buljis pa ne ves zakaj se gre, pa je to zgubljanje casa. Boljse da gres na drink al pa kaj drugega delat ker ni koristi od tega.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Učenje
Reply #2 - 20.02.2003 at 16:39:45
 
Aja pa velik uspeha pri izpitih!  Cheesy
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje
Reply #3 - 20.02.2003 at 21:48:57
 
zadnje čase se je učenje tolk spremenil, da sploh ne moremo več sledit, nastale so popolnoma nove tehnike:

ene 20 let nazaj miselni vzorci in potem hitro branje sedaj se še dodatno dela na izboljšanju pomnenja, razumevanja, sam ne sledim tolk...

glede učenja sem neki časa nazaj razvil oz dopolnil) 3D učenje, ki je po moji oceni eden njbolj učinkovitih načinov razumevanja in učenja snovi.

gre za to da si vso stvar predstavljaš v 3d gibanju iz različnih kotov in stališč, tako ohraniš sigurnost v znanje in širino naučenega. Predvsem pa vidiš ali in kako deluje, iz kje izhaja, lahko predvidevaš kaj bo in pa morda najbolj zanimivo lahko razvijaš drugačne rešitve...

predvsem pa glej an študij kot celoto od tega zakaj se učiš, do priprav, samega načina učenja, zaključka in predstavitve znanja in potem prakse. Mogoče vedno ko se naučiš eno poglavje ponovi kot bi razlagal nekomu, ki se spozna na način kot da ne ve nič.

knjige, u toni buzan
peter rusel
za začetek

ostalo pride potem..  Grin

na sončni sem objavil tud en tečaj učenja sam ne vem kaj se tam učijo, ampak poglej www.soncnaobvestila.cjb.net
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Učenje
Reply #4 - 20.02.2003 at 23:24:11
 
Thanks obema.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Učenje
Reply #5 - 22.02.2003 at 22:44:06
 
Io wrote on 20.02.2003 at 23:24:11:
Thanks obema.


Daj povej, kak je bilo na izpitu, so ti dobro svetovali... Grin

Učenje.... vsem dela preglavice...  Grin

Logično ali ne...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Učenje
Reply #6 - 23.02.2003 at 10:13:05
 
aleš ... kaj pa če bi 3D učenje dal vn kot beto - OS seveda ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje
Reply #7 - 23.02.2003 at 18:14:11
 
ja v bistvu zakaj pa ne???

sam da sploh najdem kje mam...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Učenje
Reply #8 - 04.03.2003 at 08:58:54
 
Nasvet prvi razumem in vem da je pravi. To, da se je potrebno učiti sprot.
Tisto 3D varianto pa nič ne štekam.
Pa šla sem pogledat na tisti link, ki mi ga je napisal A. Je bila ena delavnica na temo učenje, samo jaz nisem šla.

To k si me pa vprašala, če mi gre dobro, me pa kar zaboli pri srcu. Ampak vem, da je resnica edino pravilno.
Ne, dva sem padla. Do sedaj še nisem nobenega. Au,au,au, auuu! SadMoj mali ego je prizadet! Cry

Samo sedaj imam novo taktiko, ne učim se več kampanjsko, ampak sem si splanirala za vsak dan posebej, za en mesec naprej, koliko se bom učila.
Sedaj je pa vse odvisno od moje samodiscipline.
Kar je pa zame kar problem, sploh na področju učenja! Roll Eyes
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Učenje
Reply #9 - 04.03.2003 at 19:30:37
 
Oh boga.  Embarrassed

Sej bo, sam zraven se je treba spravit. Mene neuspeh vedno do tega spravi da se se 30x bolj zazenem v stvar. Lepo da si si splanirala vse, zdaj pa sam se dovolj discipline da se bos tega drzala. Pa ne na zabavo pozabit, zato ker se tolk ucenja ti nic ne koristi ce se med tem ne zabavas dovolj. Pa sport trajbat ker cene bos na koncu dol padla. Ti povem ker se men to zmer po "tahudih" casih v soli zgodi. Sam padem, bolana, izcrpana.. Sport, zdrava hrana in dost zabave, poleg pa vsak dan ravno prava mera ucenja pa ne mores zgresit.  Wink

Pred izpitom pa en ornk egotrip, nabijanje samozavesti in vse kar zraven spada pol pa sproscena in sigurna vase na izpit pa jim pokazi vraga!  Grin
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Učenje
Reply #10 - 04.03.2003 at 21:31:59
 

Uf, Io, težka bo, pomlad je tu ...  Wink

http://loesje.slo.net/plakati/serije/1999_05/maj992.pdf

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Učenje
Reply #11 - 04.03.2003 at 23:14:30
 
Terrania ja, ego trip! Roll Eyes
Ars, ne pridem na link. Za kaj se pa gre? Smiley
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Učenje
Reply #12 - 04.03.2003 at 23:24:49
 

Gre se za to, da se nekam pride ...  Wink


Na linku oz. na plakatu Loesja gre pa za to:


KAKO
NAJ SE UČIM

ČE PA
POMAGAM POMLADI



Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Učenje
Reply #13 - 05.03.2003 at 00:33:10
 
Saj če se morajo ljudje učiti ukvarjanja z duhovnostjo (v smeri nazaj k naravi), to samo v sebi še ne pomeni konca. Pomeni priti kam. Iz tega bi zdaj lahko sklepali, da se tudi pomladi da pomagati, da se kaj naučimo zraven. Wink

Pri pravilnem pristopu k učenju je med drugim bistveno vedet kakšen je naš tip čutne zaznave. Audio "tipi" v našem sistemu izobraževanja pridejo najbolje skozi, čeprav jih je okrog 10-15% največ. Prevladujejo vizualci, potem so kinesteti in nazadnje  tisti, ki se najbolje znajdejo s pomočjo vonja in okusa.  Še najbolje je, da imamo vse zaznave enako razvite,  s časom se ostrina spreminja. Glede na različno čutno ostrino so tudi informacije, ki jih sporočamo različno kodirane in nam dojemljive. Kot pri vsaki komunikaciji je tudi pri tej pomembno, da vemo cilj, se prilagodimo situaciji in vzpostavimo dober stik. Najbolje s snovjo, če ne gre pa vsaj s prfoksom.Smiley

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Učenje
Reply #14 - 05.03.2003 at 10:47:37
 
Karmen, ta je pa dobra.
Vspostaviti dober stik vsaj s prfoksom, če ne gre s snovjo! Wink
Grem zdaj vzpostaviti dober stik s snovjo!
Ciao!
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3