Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16
(Read 133720 times)
poet
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #75 - 05.04.2007 at 02:53:51
 
Boštyxz wrote on 03.04.2007 at 16:55:48:
Sem se ravno spomnil ; Pravilneje bi se glasilo ; " Sex, izguba energij !! "


Točno to, sem mislim to tudi že napisati. Sex je v bistvu prevara uma - um se hrani skozi čute in s tem podaljšuje iluzijo Maje.

Zanima me naslednje: spolna energija, ki zdaj odteka skozi spodnje središče, se mora ohraniti in začeti teči v možgane, da bi se tako vibracija močno zvišala in bi mi imeli vso razpoložljivo energijo za predreti tančico uma s pravo meditacijo.

Se komu morda sanja, kateri so tisti koristni praktični nasveti, kako se to stori? V bistvu bi mentalno privlačnost spolnosti lahko premagal (da ne sodeluješ z podobami spolnosti, ki se ti pripeljejo pred oči) zanima me predvsem, kako ta spolna energija ne bi več odtekala v testise in jih tako polnila do točke, ko to postane že boleče? Da bi v bistvu že sproti odtekala navzgor in bi jaz potem, četudi bi kdaj čutil napad ali privlačnost spolnosti to lahko preprosto odmislil, ker mi je zdaj že povsem jasno, da s spolnostjo v življenju ne bom nič dosegel, da je to le trenutna sprostitev napetosti in zelo, zelo poceni užitek, ki pa nas stane ogromno vitalne energije.

Če ima kdo kakšen konkreten predlog bi bil izredno hvaležen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #76 - 05.04.2007 at 09:28:07
 
Poet wrote on 05.04.2007 at 02:53:51:
Boštyxz wrote on 03.04.2007 at 16:55:48:
Sem se ravno spomnil ; Pravilneje bi se glasilo ; " Sex, izguba energij !! "


Točno to, sem mislim to tudi že napisati. Sex je v bistvu prevara uma - um se hrani skozi čute in s tem podaljšuje iluzijo Maje.

Zanima me naslednje: spolna energija, ki zdaj odteka skozi spodnje središče, se mora ohraniti in začeti teči v možgane, da bi se tako vibracija močno zvišala in bi mi imeli vso razpoložljivo energijo za predreti tančico uma s pravo meditacijo.

Se komu morda sanja, kateri so tisti koristni praktični nasveti, kako se to stori? V bistvu bi mentalno privlačnost spolnosti lahko premagal (da ne sodeluješ z podobami spolnosti, ki se ti pripeljejo pred oči) zanima me predvsem, kako ta spolna energija ne bi več odtekala v testise in jih tako polnila do točke, ko to postane že boleče? Da bi v bistvu že sproti odtekala navzgor in bi jaz potem, četudi bi kdaj čutil napad ali privlačnost spolnosti to lahko preprosto odmislil, ker mi je zdaj že povsem jasno, da s spolnostjo v življenju ne bom nič dosegel, da je to le trenutna sprostitev napetosti in zelo, zelo poceni užitek, ki pa nas stane ogromno vitalne energije.

Če ima kdo kakšen konkreten predlog bi bil izredno hvaležen.


mislm da smo o tem že pisal
tantra te bo poučila
ne moreš nekak preprečt da bi se sperma bildala - je pa fora da če maš kundalini kanal odprt - mikrokozmična orbita se mi zdi - da pol tkoitak kanal to energijo pobira in jo nosi navzgor po hrbtenjači - da ta kanal odpreš se moraš odpret spolnosti - in podobnim dejavnostim - ker pa smo usi naučeni da to obsojamo, se vedno prej use funkcije zakurblajo preden se ta ... in ko se ta hoče, se ne more, ker je svinjak prevelik ... pol greš na kojo iniciacijo al pa se popucaš sam.
ko to obvladaš ... pol zaobvladaš tehnike naprej ... use piše, zazihr ... če ne najdeš reč pa bom poisku
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #77 - 05.04.2007 at 11:29:03
 
drugač je pravilni dogovor ljubezen
do sebe in do vseh živih bitij in do vsega: Love On

na tem topicu na 4 str.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1045510362/45
so preprostejše različice tao tehnike ene so za ženske pol pa za moške..
lahko si mal pogledaš

Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #78 - 05.04.2007 at 11:42:03
 
Tks Snow, sej sem vedla, da nimam pojma... Embarrassed
Premišljevala sem. Bistvo seksa je nasada ali vrhunec vsega ali orgazem. Mala smrt, jo nekateri imenujejo, ker se v biti v tistem stanju zavesti se človek ne zave ničesar. Čuti, kot so vonj, sluh...okus...za nekaj trenutkov umru in mi umremo z njimi. Baje, če bi nas takrat nekdo napadel, se bi ne mogli niti braniti.
In te male smrti? Kaj je z njimi? So res edini smisel seksa? Kaj se takrat zgodi s človekovo energijo? Kam gre?
In zakaj...?
Se poveže z neko nadzemeljsko energijo in se združi z Bitjo? Bogom?
Kako pa to, če ne verjemem v Boga? Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #79 - 05.04.2007 at 13:02:41
 
Donna wrote on 05.04.2007 at 11:42:03:
Tks Snow, sej sem vedla, da nimam pojma... Embarrassed
Premišljevala sem. Bistvo seksa je nasada ali vrhunec vsega ali orgazem. Mala smrt, jo nekateri imenujejo, ker se v biti v tistem stanju zavesti se človek ne zave ničesar. Čuti, kot so vonj, sluh...okus...za nekaj trenutkov umru in mi umremo z njimi. Baje, če bi nas takrat nekdo napadel, se bi ne mogli niti braniti.
In te male smrti? Kaj je z njimi? So res edini smisel seksa? Kaj se takrat zgodi s človekovo energijo? Kam gre?
In zakaj...?
Se poveže z neko nadzemeljsko energijo in se združi z Bitjo? Bogom?
Kako pa to, če ne verjemem v Boga? Roll Eyes


Bog je sinonim za drugo. Nadzemsko je toliko, kolikor imaš to drugo za nadzemsko samo zato, ker ni tvoje, v tebi, v tvojem telesu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #80 - 05.04.2007 at 14:15:24
 
ok, štekam.
In kaj misliš o tisti mali smrti? Je al ni? Višku naslade...
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #81 - 05.04.2007 at 15:03:44
 
gape wrote on 05.04.2007 at 09:28:07:
Poet wrote on 05.04.2007 at 02:53:51:
Boštyxz wrote on 03.04.2007 at 16:55:48:
Sem se ravno spomnil ; Pravilneje bi se glasilo ; " Sex, izguba energij !! "


Točno to, sem mislim to tudi že napisati. Sex je v bistvu prevara uma - um se hrani skozi čute in s tem podaljšuje iluzijo Maje.

Zanima me naslednje: spolna energija, ki zdaj odteka skozi spodnje središče, se mora ohraniti in začeti teči v možgane, da bi se tako vibracija močno zvišala in bi mi imeli vso razpoložljivo energijo za predreti tančico uma s pravo meditacijo.

Se komu morda sanja, kateri so tisti koristni praktični nasveti, kako se to stori? V bistvu bi mentalno privlačnost spolnosti lahko premagal (da ne sodeluješ z podobami spolnosti, ki se ti pripeljejo pred oči) zanima me predvsem, kako ta spolna energija ne bi več odtekala v testise in jih tako polnila do točke, ko to postane že boleče? Da bi v bistvu že sproti odtekala navzgor in bi jaz potem, četudi bi kdaj čutil napad ali privlačnost spolnosti to lahko preprosto odmislil, ker mi je zdaj že povsem jasno, da s spolnostjo v življenju ne bom nič dosegel, da je to le trenutna sprostitev napetosti in zelo, zelo poceni užitek, ki pa nas stane ogromno vitalne energije.

Če ima kdo kakšen konkreten predlog bi bil izredno hvaležen.


mislm da smo o tem že pisal
tantra te bo poučila
ne moreš nekak preprečt da bi se sperma bildala - je pa fora da če maš kundalini kanal odprt - mikrokozmična orbita se mi zdi - da pol tkoitak kanal to energijo pobira in jo nosi navzgor po hrbtenjači - da ta kanal odpreš se moraš odpret spolnosti - in podobnim dejavnostim - ker pa smo usi naučeni da to obsojamo, se vedno prej use funkcije zakurblajo preden se ta ... in ko se ta hoče, se ne more, ker je svinjak prevelik ... pol greš na kojo iniciacijo al pa se popucaš sam.
ko to obvladaš ... pol zaobvladaš tehnike naprej ... use piše, zazihr ... če ne najdeš reč pa bom poisku


Odpret spolnosti? Kako to misliš? Sej se nimaš čemu odpreti, ker je to pač tvoja duhovna smrt - kot vsak užitek preko petih čutov, ki ustvarja navezavo na ta svet. Eno je če imaš močan instinkt za končno razsvetljenje in si se pripravljen odpovedati vsem užitkom sveta, druga pa, če želiš "duhovnost" izkoristiti za bolj "čisto" uživanje preko čutov in raj na zemlji in zlato dobo in podobno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #82 - 06.04.2007 at 00:17:44
 
sori sam ne morem molčat Smiley

mislim da je budizem tako izpeljan, da celotna praksa vodi k resnici, ne samo neki utrinki kot je ta z iluzijo, pa brez zamere


bisto stvarstva je, da si živ, da obstajaš, da si...iz neke zelo visoke perspektive je res vse iluzija, sanje oz. sanje ki sanjajo same sebe, ampak na tej točki so tudi vse energije in sploh vse kar je v domeni fizičnega in nefizičnega univerzuma, iluzija. Težava uma je samo v tem, da mora razčlenjevat, ocenjevat, sodit, sebi dajat pomen, zato da zavesti daje obliko. Ko se iz tega rodi čistejša zavest, je um samo še njeno orodje, ampak do tam je um zelo dobrodošel.

To je isto kot če bi vozil avto in sigurno bi ob tem potreboval volan. Ampak ko bi enkrat začel opažati, da če se prepustiš, bo avto vozil sam od sebe v pravo smer tudi brez volana. In ga počasi opuščaš. Ali pa ga uporabljaš samo za spefične in podrobnejše manevre Wink

Svet je resničen, ti si resničen. S tem ko postaviš svet okrog sebe za iluzijo, zanikaš sebe in svojo vlogo v njem. To je pasivna smrt. Če se udariš, te boli, če te nekdo prizadane, si prizadet, če oslepiš, ne vidiš, če ti odrežejo prste, ostaneš brez prstov in ravno tako će ostaneđ brez hrane. To ni privid, niti iluzija. Je resničnost. In ta resničnost se izraža na vsih nivojih od fizičnega navzgor.

In ko seksaš iz ljubezni, daš s tem telesu kar potrebuje za ravnovesje ter fizično potrdiš ljubezen do dotične osebe.

Je pa umetnost živeti in ustvarjati, ter imeti rad bližnje in še koga drugega, ter ne biti navezan nanje tolk, da bi ti kdaj lahko povzročilo trpljenje.

Ker če uporabim tvoje besede, je iluzija uma že sploh to, da se hoče s tvojo pomočjo prepričat da ne čuti oz. da kar čuti je iluzija.

Mal prizemljenosti ne škodi. Življenje je tukaj in zdaj.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #83 - 06.04.2007 at 02:10:07
 
Quote:
sori sam ne morem molčat Smiley

mislim da je budizem tako izpeljan, da celotna praksa vodi k resnici, ne samo neki utrinki kot je ta z iluzijo, pa brez zamere


bisto stvarstva je, da si živ, da obstajaš, da si...iz neke zelo visoke perspektive je res vse iluzija, sanje oz. sanje ki sanjajo same sebe, ampak na tej točki so tudi vse energije in sploh vse kar je v domeni fizičnega in nefizičnega univerzuma, iluzija. Težava uma je samo v tem, da mora razčlenjevat, ocenjevat, sodit, sebi dajat pomen, zato da zavesti daje obliko. Ko se iz tega rodi čistejša zavest, je um samo še njeno orodje, ampak do tam je um zelo dobrodošel.

To je isto kot če bi vozil avto in sigurno bi ob tem potreboval volan. Ampak ko bi enkrat začel opažati, da če se prepustiš, bo avto vozil sam od sebe v pravo smer tudi brez volana. In ga počasi opuščaš. Ali pa ga uporabljaš samo za spefične in podrobnejše manevre Wink

Svet je resničen, ti si resničen. S tem ko postaviš svet okrog sebe za iluzijo, zanikaš sebe in svojo vlogo v njem. To je pasivna smrt. Če se udariš, te boli, če te nekdo prizadane, si prizadet, če oslepiš, ne vidiš, če ti odrežejo prste, ostaneš brez prstov in ravno tako će ostaneđ brez hrane. To ni privid, niti iluzija. Je resničnost. In ta resničnost se izraža na vsih nivojih od fizičnega navzgor.

In ko seksaš iz ljubezni, daš s tem telesu kar potrebuje za ravnovesje ter fizično potrdiš ljubezen do dotične osebe.

Je pa umetnost živeti in ustvarjati, ter imeti rad bližnje in še koga drugega, ter ne biti navezan nanje tolk, da bi ti kdaj lahko povzročilo trpljenje.

Ker če uporabim tvoje besede, je iluzija uma že sploh to, da se hoče s tvojo pomočjo prepričat da ne čuti oz. da kar čuti je iluzija.

Mal prizemljenosti ne škodi. Življenje je tukaj in zdaj.




o kok si to lepo povedal Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #84 - 06.04.2007 at 11:15:53
 
Donna wrote on 05.04.2007 at 11:42:03:
In te male smrti? Kaj je z njimi? So res edini smisel seksa? Kaj se takrat zgodi s človekovo energijo? Kam gre?


Poleg reprodukcije/kreacije, ki je očitni smisel spolne združitve, je smisel tudi združitev moških in ženskih aspektov na vseh nivojih po principu polarnosti prvih petih nivojev (fizičnega/eteričnega, strastnega, čustvenega, racionalnega in abstraktnega mentala), skladnosti šestega (spiritualnega žarka) kar v končni fazi pripelje do ultimativne združitve na sedmem nivoju.

Energija z združitvijo na enem nivoju tvori krog, na dveh osmico, na treh osmico in pol...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: seks, izmenjava energij??
Reply #85 - 06.04.2007 at 11:46:01
 
ixtlan wrote on 06.04.2007 at 11:15:53:
Donna wrote on 05.04.2007 at 11:42:03:
In te male smrti? Kaj je z njimi? So res edini smisel seksa? Kaj se takrat zgodi s človekovo energijo? Kam gre?


Poleg reprodukcije/kreacije, ki je očitni smisel spolne združitve, je smisel tudi združitev moških in ženskih aspektov na vseh nivojih po principu polarnosti prvih petih nivojev (fizičnega/eteričnega, strastnega, čustvenega, racionalnega in abstraktnega mentala), skladnosti šestega (spiritualnega žarka) kar v končni fazi pripelje do ultimativne združitve na sedmem nivoju.

Energija z združitvijo na enem nivoju tvori krog, na dveh osmico, na treh osmico in pol...


Jst, naivnež, sem pa mislu, da je smisel seksa, da oba uživata v njem. No ja, vsaj jst. Mater sem butl.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #86 - 06.04.2007 at 13:36:15
 
en_bk wrote on 06.04.2007 at 11:46:01:
ixtlan wrote on 06.04.2007 at 11:15:53:
Donna wrote on 05.04.2007 at 11:42:03:
In te male smrti? Kaj je z njimi? So res edini smisel seksa? Kaj se takrat zgodi s človekovo energijo? Kam gre?


Poleg reprodukcije/kreacije, ki je očitni smisel spolne združitve, je smisel tudi združitev moških in ženskih aspektov na vseh nivojih po principu polarnosti prvih petih nivojev (fizičnega/eteričnega, strastnega, čustvenega, racionalnega in abstraktnega mentala), skladnosti šestega (spiritualnega žarka) kar v končni fazi pripelje do ultimativne združitve na sedmem nivoju.

Energija z združitvijo na enem nivoju tvori krog, na dveh osmico, na treh osmico in pol...


Jst, naivnež, sem pa mislu, da je smisel seksa, da oba uživata v njem. No ja, vsaj jst. Mater sem butl.
Smiley


Why not, keep it simple Wink Not pa ven, not pa ven, menjamo položaj, opa pršlo mi je. O koj blo dobr, a je blo teb tud? Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #87 - 06.04.2007 at 14:21:03
 
ixtlan wrote on 06.04.2007 at 13:36:15:
en_bk wrote on 06.04.2007 at 11:46:01:
ixtlan wrote on 06.04.2007 at 11:15:53:
Donna wrote on 05.04.2007 at 11:42:03:
In te male smrti? Kaj je z njimi? So res edini smisel seksa? Kaj se takrat zgodi s človekovo energijo? Kam gre?


Poleg reprodukcije/kreacije, ki je očitni smisel spolne združitve, je smisel tudi združitev moških in ženskih aspektov na vseh nivojih po principu polarnosti prvih petih nivojev (fizičnega/eteričnega, strastnega, čustvenega, racionalnega in abstraktnega mentala), skladnosti šestega (spiritualnega žarka) kar v končni fazi pripelje do ultimativne združitve na sedmem nivoju.

Energija z združitvijo na enem nivoju tvori krog, na dveh osmico, na treh osmico in pol...


Jst, naivnež, sem pa mislu, da je smisel seksa, da oba uživata v njem. No ja, vsaj jst. Mater sem butl.
Smiley


Why not, keep it simple Wink Not pa ven, not pa ven, menjamo položaj, opa pršlo mi je. O koj blo dobr, a je blo teb tud? Grin


Smo kot zgelda precej obremenjeni s tem, kaj pomen moj orgazem meni. Po mojem je iskanje pomena, ki naj bi ga  imel moj orgazem zame, samo trik/finta na katega mečemo sami sebe. Moj orgazem po moje zame nima nobenega posebnega pomena. Po moje ma moj orgazem predvsem pomen za drugega oz.  orgazem drugega zame v le smislu tistega že nekajkrat ponovljenega citata levinasa, da je ljubezen užitek v uživanju drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #88 - 06.04.2007 at 20:05:40
 
titud wrote on 06.04.2007 at 14:21:03:
citata levinasa, da je ljubezen užitek v uživanju drugega.


To je osnova, ki je ne bi apliciral samo na partnersko ljubezen.


Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #89 - 06.04.2007 at 22:24:03
 
Se mi zdi, da me osrečuje skorajda samo osrečevanje oziroma neke vrste služenje drugim. Pa ne služenje v smislu sluškinje.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16