Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 16
(Read 134345 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: seks, izmenjava energij??
Reply #60 - 01.03.2003 at 12:00:37
 
Quote:
Aha, še tole, ker najprej nisem prebrala dovolj pozorno. Prostate se ne preprečuje, ker je to eden izmed moških organov. Preprečuje se pa recimo raka na prostati, pa druge neprijetnosti.  Wink



Prostata je že tako zribana beseda, da mislim da me je vsak, ki je to hotel, tudi  razumel.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #61 - 01.09.2003 at 17:43:00
 
Tud če me jebete, ne bom nikoli rodil!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #62 - 01.04.2007 at 17:12:47
 
(res stare poste "vlecem iz prahu"?)

http://www.amorahquanyin.com/a_sacredsex.html

zelo lep/všeč tekst
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #63 - 01.04.2007 at 19:50:36
 
Quote:
Dragi prijatelji,

mogoce veste, kdo pri seksu izgublja energijo, moski ali zenska? Zakaj in kako, če je sploh tako??!!

vedno sem sicer mislila da gre za izmenjavo energije??!! ??? No ali pa da jo (VSAJ) izgublja moski, ko doseze orgazem. Pa nič slabega ne mislim s tem.

Danes pa sem prebrala da zenska izgublja energijo. Zakaj?
ker je moč žensk v spolni čakri, pri moških pa v pleskusu. Zato se moški skozi spolni akt napajajo z energijo.   Undecided  A je tako?

Ne vem, zato vas sprasujem kaj si mislite oz. veste o tem?  Wink

dina


SEX = Sexual Energy Exchange

Egergijo pri seksu in pri vsaki drugi stvari izgubi tisti, ki je ima več. Energija po fizikalnem principu teče od mesta kjer je je več k mestu kjer je je manj.

V praksi to pomeni: človek, ki je zelo zakompleksan in je nagnjen na negativno stran ima malo ali skoraj nič energije. Tak človek od drugih ljudi dobesedno požira energijo, ker je sam nima dovolj in se mora stalno napajat iz zunanjega izvora.

Zato bo pri spolnem odnosu bolj izmozgan tisti, ki je bolj pozitiven od drugega. Bolj kot je druga oseba negativna večja je kraja, oz. odtok energije.

Ne vem, če ste opazili, da ta princip velja povsod v življenju. Zakaj nas že petminutni pogovor z nekom popolnoma ožame, z nekom drugim pa naša raven energije ostane enaka? Sam recimo takoj začutim, če ima nekdo izrazito neg. energijo okoli sebe in potem tak odnos (če je res nujno potreben, recimo starš, profesor, itd.) držim na samem minimumu. Drugače se pa neg. ljudi ognem že na dober kilometer.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #64 - 01.04.2007 at 23:02:47
 
Pojem energije v tem kontekstu mi je bil že od nekdaj tuj. Zame gre preprosto za relacije, ki te osrečujejo, bogatijo, sproščajo, ali pa vse to kontra.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #65 - 03.04.2007 at 11:47:02
 
Poet wrote on 01.04.2007 at 19:50:36:
SEX = Sexual Energy Exchange

Egergijo pri seksu in pri vsaki drugi stvari izgubi tisti, ki je ima več. Energija po fizikalnem principu teče od mesta kjer je je več k mestu kjer je je manj.

V praksi to pomeni: človek, ki je zelo zakompleksan in je nagnjen na negativno stran ima malo ali skoraj nič energije. Tak človek od drugih ljudi dobesedno požira energijo, ker je sam nima dovolj in se mora stalno napajat iz zunanjega izvora.

Zato bo pri spolnem odnosu bolj izmozgan tisti, ki je bolj pozitiven od drugega. Bolj kot je druga oseba negativna večja je kraja, oz. odtok energije.

Ne vem, če ste opazili, da ta princip velja povsod v življenju. Zakaj nas že petminutni pogovor z nekom popolnoma ožame, z nekom drugim pa naša raven energije ostane enaka? Sam recimo takoj začutim, če ima nekdo izrazito neg. energijo okoli sebe in potem tak odnos (če je res nujno potreben, recimo starš, profesor, itd.) držim na samem minimumu. Drugače se pa neg. ljudi ognem že na dober kilometer.


V grobem gre energija tja, kamor gre pozornost, potem pa kakršnakoli že...pozornost ljubezni, sočutja, strahu, jeze, žalosti, pričakovanja...

Energije ti nihče ne more vzet, da jo človek sam. Pomembno je, da skoz kerkol odnos, komunikacijo energija enakomerno kroži, da toliko kot jo daš, jo tudi dobiš nazaj. Pa da se v tem kroženju energija transcendira, dvigne po čakrah navzgor....cela umetnost skratka, kjer vaja dela mojstra... Energija sama po seb ni negativna ali pozitivna, so pa čustva tista, ki imajo to kvaliteto in v katera je energija vpeta. Brez čustev energija niti ne more potovat. Čustva zgoščujejo in usmerjajo energijo. Za čustvo je pa osnova misel, prepričanje.

Če srečaš nekoga z negativnimi čustvi, imaš seveda izbiro, ki je v grobem taka: lahko absorbiraš negativnost čustev sogovornika, s tem tudi njegovo energijo, potem jo pa v sebi transcendiraš in vrneš. Proces (kroženje E) lahko na tej točki nadaljuješ ali pa se umakneš. Oboje je v redu, stvar izbire. Če pa že v prvi fazi pustiš, da negativnost sogovorca reagira na tvojo lastno negativnost, potem se bosta oba slabo počutila in negativna čustva le še stopnjevala (angažirala, skoncentrirala in vpela bosta vedno več energije v ta nezaželjena čustva).
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #66 - 03.04.2007 at 12:57:22
 
Ixtlan, da ne veje iz tebe ogromno teorije in nič prakse? Jaz zate ne vem, če čutiš energije ali pač ne, jaz govorim zase. Mislim, to je točno to področje kamor te privede intelekt - misliš, da imaš že vse razčiščeno v glavi,  sprememb pa se sploh še nisi začel zavedati na svoji lastni koži.

Gre se za to, da je že energija v prostoru, brez da bi ti o njem karkoli vedel, že hudo nabasana z negativnostjo/iluzijo/materializmom in te takoj zapopade brez tvojega vmešavanja (jaz to nemudoma začutim na temenu, kot nek pritisk, in to je moje vodilo - najbolj zanesljivo, ne pa neka teorija).

Zakaj pa misliš, da vsak popoln mojster vsakemu najbolj resnemu učencu predpiše samoto? Ker se umakne v naravo stran od ljudi, kjer ni negativnih energij, ki jih ljudje ustvarjajo s svojim materializmom/željami/iluzijo in podobno, in da se njegova/njena energija lahko dvigne ne pa odteka navzdol in navzven.

Tako da ne govoriti, da energija ni neg. oz poz. = vse okoli tebe je le energija uma (iluzija) in ta je ALI negativna ALi pozitivna - oboje je spet lažno in se izmenjava kot del prevare. Samo Zavest je nevtralna in nič drugega, ta energija o kateri pa govorimo pa seveda ni od Zavesti ampak od telesa/uma/sveta okoli nas.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #67 - 03.04.2007 at 14:08:00
 
Poet wrote on 03.04.2007 at 12:57:22:
Ixtlan, da ne veje iz tebe ogromno teorije in nič prakse?


Niti slučajno Cheesy

Poet wrote on 03.04.2007 at 12:57:22:
Gre se za to, da je že energija v prostoru, brez da bi ti o njem karkoli vedel, že hudo nabasana z negativnostjo/iluzijo/materializmom in te takoj zapopade brez tvojega vmešavanja


Če boš to verjel, potem boš to tudi dopuščal.

Poet wrote on 03.04.2007 at 12:57:22:
Zakaj pa misliš, da vsak popoln mojster vsakemu najbolj resnemu učencu predpiše samoto? Ker se umakne v naravo stran od ljudi, kjer ni negativnih energij, ki jih ljudje ustvarjajo s svojim materializmom/željami/iluzijo in podobno, in da se njegova/njena energija lahko dvigne ne pa odteka navzdol in navzven.


Če jo predpiše, potem jo predpiše začasno, da človek lahko umiru razčisti sam s sabo, si vzame time-out.

Poet wrote on 03.04.2007 at 12:57:22:
Tako da ne govoriti, da energija ni neg. oz poz. = vse okoli tebe je le energija uma (iluzija) in ta je ALI negativna ALi pozitivna - oboje je spet lažno in se izmenjava kot del prevare. Samo Zavest je nevtralna in nič drugega, ta energija o kateri pa govorimo pa seveda ni od Zavesti ampak od telesa/uma/sveta okoli nas.


Si pa smešen. Verjemi kar želiš verjet, ane. Kljub temu, da je to v nasprotju z osnovami fizike. Roll Eyes Energija je lahko kvečjemu enaka nič ali večja od nič. Lej, zlato pravilo, ki ga je vedno za upoštevat: resnica ne more in ne sme bit nikol v protislovju z resnico.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #68 - 03.04.2007 at 15:05:45
 
Okey.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #69 - 03.04.2007 at 16:55:48
 
Sem se ravno spomnil ; Pravilneje bi se glasilo ; " Sex, izguba energij !! "
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #70 - 04.04.2007 at 08:44:13
 
Nekje sem prebrala, da beseda SEX v italijanščini pomeni secare, sekati, razpoloviti na dvoje, al kaj že? Grin
Torej, sekati je treba. Saj veste: roke, noge, lomit prste... GrinJoke, ej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #71 - 04.04.2007 at 11:29:08
 
Rekla bi, da imata oba, Poet in Ixtlan prav, samo da gledata z dveh različnih (v osnovi diametralno nasprotnih) stališč: prvi z realističnega, drugi z idealističnega. Glede na to, da je življenje proces izpopolnjevanja (koliko kdo to izkoristi, je druga zgodba; najbrž pa bi bilo bolje reči, da smo že popolni, ampak v življenju prihajamo do zavedanja o svoji popolnosti), je najbolje, da upoštevamo obe stališči hkrati: idealizem nam kaže, k čemu stremimo, realizem pa kaže trenutno stanje. Dokler smo še nepopolni (se še ne zavedamo svoje popolnosti), bomo tako ali tako čutili razliko, tud če vemo, da ni treba, da je tko, ampak da je mogoče energijo tud transformirat. Pravzaprav sama energijo razumem tako, da sploh ne gre za manj ali več energije, ampak za nižjevibracijsko in višjevibracijsko energijo, ki ju zaznavamo kot negativno in pozitivno glede na svojo trenutno vibracijo. Nižja vibracija nas 'zgošča', višja 'redči'. (Princip ozmoze, izenačevanja dveh različnih koncentracij snovi.) Vsakemu pa sede bolj tisto, k čemur stremi.
Vem, da šele ko bom popolna celota, enovita, ko ne bom potrebovala ničesar in nikogar, pa vendar se bom izmenjevala s komerkoli in čimerkoli ne iz potrebe, ampak zato, ker vem, da to hočem in da je to prav. In takrat bom lahko delovala kot popoln transformator vibracij – v katerokoli smer, ker bo pač situaciji primerno. Trenutno pa mi to znaša bolj ali manj, na srečo vedno bolj.
Smiley
Skratka, zdi se mi res pomembno (to v zadnjih mesecih predelujem še nekoliko bolj intenzivno, prešla pa sem že več faz idealizma in realizma na različnih nivojih ... bogve, koliko jih še bo ...), da upoštevamo realizem in idealizem. Zahodna družba že dolgo, od antike dalje, preferira prvega in vlaga bolj v realiste (vmes so bila le krajša obdobja idealizma, npr. renesansa, še bolj romantika), idealiste pa v obrambi svojega prav določa za nepraktične sanjače in potem tiste največje šele s časom, ko se njihova vizija izkaže za pravilno ali vsaj zelo umestno, razglasi za vizionarje. Težava velikih vizionarjev pa je po moje v tem, da zaradi svojega jasnega videnja in izjemnje sposobnosti, da vidijo 'z višine' (od katere se rado zvrti ...), razvijejo večvrednostno vzvišeno pozo nad po njihovem kaj malo vrednim vsakdanjim svetom minljivega in s tem onemogočijo ali otežujejo komunikacijo z realisti, ki so ravno tako prepričani v svoj prav, saj od tam, od koder vidijo, stvari res stojijo tako, kot vidijo (zoprno je le to, da težko verjamejo, da se da videti tudi od drugod in drugače). Govorim o izrazitih idealistih in realistih, med njimi so seveda še vsi odtenki mešanic obojega. Najboljša je po moje sredina. Srednja pot, uravnoteženost. Harmonija.

V današnji družbi vlada kronično pomanjkanje idealizma. Od tod tudi pomanjkanje smisla in materializem. Kajti idealizem iz svojih spekulativnih abstraktnih vesoljnih višav daje smer (matematično prikazano bi bila to os y v koordinatnem sistemu), realizem pa zna tu, na Zemlji, pogledati in videti okoli sebe, kaj konkretno je treba storiti za dosego cilja (os x). Oba sta nepogrešljiva. Treba ju je uravnotežit: bit in nič, svetlobo in temo, jang in jin, dobro in zlo ali kakor že kdo imenuje to osnovno polarnost. To, kako usklajevati oz. katero stališče je treba v določenem trenutku bolj oz. manj upoštevati, pa ve zavest (recimo os z), ki k dvodimenzionalnosti polarnega ločevanja doda novo dimenzijo, novo kvaliteto. Zavest mi pomeni zavedati se vedno več in nazadnje vseh vplivov, ki delujejo na življenje tukaj. To pa predpostavlja pripravljenost na prepucavanje podzavesti in sprejemljivost za nova učenja, nove izkušnje.
Moj cilj je priti v točko 0, kjer sem hkrati na x, y in z. Wink
Biti z zavestjo v središču vesolja pravzaprav ...
Uau, I like it!  Grin

Seks je res izmenjavanje in usklajevanje energij. In nikakor ni treba, da je kdo na izgubi. (Lahko pa je, če to že vnaprej pričakuje in s tem vse možnosti – ki jih je vedno več – zacementira v to eno, ki se mu/ji je pač do zdaj izkazovala kot najpogostejša ali celo edina možna.) Kadar pa sta se v odnosu oba (ali pa če jih je več al pa če je nekdo s samim sabo) pripravljena predat in je njun namen, da bosta drug drugemu dala čim več užitka in sreče, ljubezni, potem nihče ne izgublja. Pretok energije je samodejen samo, če ni zraven namere in zavesti, ki energijo usmerjata in uravnavata.

Donna, navijam zate, da se boš čim prej konkretno in intenzivno s kom izmenjala, pa tud če v sanajh. Še boljš pa bi najbrž blo, da si nadeneš tiste vloge iz sanj in se izmenjaš kar tukaj, v ril lajfu. Nameravaj ...
Namera dela k veter. Smiley
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #72 - 04.04.2007 at 13:51:54
 
Lepa hvala Mateja B za "hud" nasvet! Mogoče pa res. Treba bo iti v akcijo, brez sekanja glav, rok in nog... Grin
Sem bolj za nežne variante, polne ljubezni, strasti, hotenj in hrepenenj...samo še iskrico čakam, da preskoči, pa bo... Ekstaza popolnosti. Hrepenje brez utehe je tud bedno, a ni? Manjka mi samo še kanjček modrosti, zvitosti, poželenja in strasti...pa žrtev, ki jo bom ovijala okrog prsta do onemoglosti... Grin da ne pišem o tistih prekrasnih izmenjavah energij, ki me čakajo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #73 - 04.04.2007 at 17:05:09
 
Mateja B. wrote on 04.04.2007 at 11:29:08:
Pravzaprav sama energijo razumem tako, da sploh ne gre za manj ali več energije, ampak za nižjevibracijsko in višjevibracijsko energijo, ki ju zaznavamo kot negativno in pozitivno glede na svojo trenutno vibracijo. Nižja vibracija nas 'zgošča', višja 'redči'. (Princip ozmoze, izenačevanja dveh različnih koncentracij snovi.) Vsakemu pa sede bolj tisto, k čemur stremi.  


Točno to. Višje vibracije postanejo "obtežene" z nižjimi vibracijami ob stiku, zato boste slišali znova in znova, da se je potrebno izogibati "slabe" družbe, družbe ljudi z neg. vibracijami/oz nižjimi vibracijami (če vam je sploh do tega ali pa se raje oklepate kogar koli le da niste sami/same).

Ne vem kaj je realizem in kaj idealizem. Upam da ne misliš, da je realist tisti, ki se ukvarja s pojavnim svetom, idealist pa z duhovnim. Realno stanje je to: um ustvarja in projicira celotno vesolje in telo in čute in vse misli in vse želje - posekati/zatreti/izničiti je treba vsako željo, vsako misel, vsako navezavo, da bi projekcija uma/Maje/dvojnosti padla.

Idealistično stanje je to: seveda, to je čisto res, vsi smo Atman, vsi smo božanska bitja, vsi smo polni ljubezni, vsi smo Bog. Ampak ni nam potrebno posekati želja, navezav, misli, svojih mnenj, svojega ega, svojih navezav - obstajamo lahko popolnoma srečni in pišemo poste in se zabavamo in ljubimo druge ljudi itd. Seveda je vse čisto res, nam je v glavnem že tako vse jasno, da pravzaprav sploh ne vemo, kaj sploh še počnemo tukaj - ah ja, da bi ljubili in bili ljubljeni in pomagali trpeči homo sapienski rasi in ustvarili raj na zemlji.

Idealizem je le prevara uma, ki sam projicira celotno vesolje. Um je Maja, Maja je um. Idealizem je le samoohranitveni nagon uma, ki se noče razbliniti v primarni Zavesti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #74 - 04.04.2007 at 19:35:24
 
da še jst moj piskrček pristavim Smiley

v italjanščini rečejo meddrugim sexu "scopare", kar bi pr nas nekako prevedli v "natepavati", beseda "secare" pa mislim da ne obstaja, niti slovar je ne najde...

scopare v. tr. (pres. scopo)
1. pomesti, pometati
2. vulgarno fukati, kavsati


no da ne bom ob besede spotikal...

...iz mojih izkušenj bi reku pa tko, ko človek najde en svoj notranji mir in ko se ne lovi več, ga tud zunanje energije ne tolk pretresajo. Če začuti kakšne negativnosti okrog sebe pač sam pr sebi ve, da tisto je tam, tle pa tega ni in je vse v redu tko kot je. Sicer pa kaj je negativno? jeza, sovraštvo, strah? vsak človek je kdaj jezen ali pa ga je strah, pa zaradi tega še ni negativc. Včasih ko je človek mal bolj občutljiv ga lahko zmoti že vsak vdor iz okolice, če nekdo išče pozornost, če je nekdo raztrešen okrog tebe, če je stres okrog tebe. Na podlagi tega da so ti take energije moteče, še ne moreš rečt da so negativne. O izogibanju pa...mhm, človek mora hote ali nehote obiskovati določene kraje in ljudi, kjer je mal več nemira v zraku. Al ker mora na delo, al po kakšnih drugih opravkih , al pa sam že če hoče jit mal ven pohajat. Zato bi reku da je to o negativnosti zelo relativno. Je pa res, da če je človek veliko časa podvržen nekemu okolju in ni še tolk pozoren da bi vedu kaj je njegovo in kaj od okolja, nehote pade v določene občutke ki so tam prisotni. Lep primer za to je družina Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 16