Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 16
(Read 133719 times)
poet
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #105 - 09.04.2007 at 20:03:26
 
Quote:
Sej oba veva da ne bova nikamor prišla s tem besedičenjem Smiley


Se strinjam.

Quote:
Me pa ta tema spominja na eno povest, Hermann Hesse - Siddharta , priporočam v branje Smiley


To povest pa ljudje tako različno dojemajo, da je kar groza. Vsak v njej vidi tisto, kar hoče videti, in to je Hessejeva velika prevara, ker sam ni bil niti približno na nivoju te zgodbe, ki jo je le "prekopiral" iz najrazličnejših virov in literarno zapakiral.

Moj oče, ki je sploh hudo pod vplivom materializma, pijančevanja, kurbanja, itd. je knjigo bral z užitkom, ker se mu je zdelo fino, da Siddhartha tako pogumno "kavsa" z Kamalo in v tem je videl cel smisel knjige. Saj sploh ne vem kaj smo ga silili z branjem, ampak on je to knjigo doživel popolnoma po svoje.

Zato je grozljivo na kakšne načine ljudje doživljajo to knjigo povsod po svetu - nenazadnje si je ta naš band, Siddharta, dal ime po tej knjigi, ampak ta band nima nobene blage veze z duhovnostjo in je tako neznansko negativen, da je kar groza. Taki ljudje potem izkoriščajo tako knjigo, ki jo je Hesse pač tako napisal, sam je bil nevrotik, zgodbo je pa itak prekopiral in ni potem napisal nič niti malo podobnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #106 - 09.04.2007 at 22:42:24
 
Verjetno imaš prav to z dojemanjem knjige, kar se tiče banda Siddhare se pa tudi strinjam. Sej ne rečem da je negativen, sam tud smisla knjige (vsaj kakršnega sem jaz dojel) ne predstavlja.

No če povem kaj je meni point knjige. Najprej urjenje uma do neskončnosti pri šamanih ki ni pripeljalo do resnice, odklonitev zunanje avtoritete resnice (Gotame), saj je vedel da tudi če je Gotama spoznal resnico, to njemu ne more neposredno pomagat na svoji poti. Potem izkušnja čutnega sveta z kurberajem in pjančevanjem, ter na koncu spoznanje resnice da vse kar je okoli njega ni maya, iluzija, ampak da je vse božansko. (In ravno na to sem ciljal pri najini debati). Je pa v knjigi tudi lepo prikazan odnos med ljudmi, Siddharta-sin & Siddharta-oče, ter Siddharta & Kamala, ter kakšno globino, vrednost in dragocenost dobiš z njimi, a hkrati trpljenje zaradi navezanosti.

In tudi to hočem povedati in posredno leti na temo, včasih gre človek zavestno v odnos, ker so dragocenosti ki jih dobi od njega, večje in bogatejše od trpljenja zaradi navezanosti ki pride zdraven. In tudi to je življenje in mogoča pot, ki vseeno vodi do resnice, tako kot askeza, čeprav na drugačen način.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #107 - 09.04.2007 at 23:14:14
 
Quote:
Verjetno imaš prav to z dojemanjem knjige, kar se tiče banda Siddhare se pa tudi strinjam. Sej ne rečem da je negativen, sam tud smisla knjige (vsaj kakršnega sem jaz dojel) ne predstavlja.

No če povem kaj je meni point knjige. Najprej urjenje uma do neskončnosti pri šamanih ki ni pripeljalo do resnice, odklonitev zunanje avtoritete resnice (Gotame), saj je vedel da tudi če je Gotama spoznal resnico, to njemu ne more neposredno pomagat na svoji poti. Potem izkušnja čutnega sveta z kurberajem in pjančevanjem, ter na koncu spoznanje resnice da vse kar je okoli njega ni maya, iluzija, ampak da je vse božansko. (In ravno na to sem ciljal pri najini debati). Je pa v knjigi tudi lepo prikazan odnos med ljudmi, Siddharta-sin & Siddharta-oče, ter Siddharta & Kamala, ter kakšno globino, vrednost in dragocenost dobiš z njimi, a hkrati trpljenje zaradi navezanosti.

In tudi to hočem povedati in posredno leti na temo, včasih gre človek zavestno v odnos, ker so dragocenosti ki jih dobi od njega, večje in bogatejše od trpljenja zaradi navezanosti ki pride zdraven. In tudi to je življenje in mogoča pot, ki vseeno vodi do resnice, tako kot askeza, čeprav na drugačen način.

lp


Dobro si to povedal, zelo dobro. Sem hotel še nekaj napisati pa sploh nisem mogel nič skupaj spraviti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #108 - 09.04.2007 at 23:19:48
 
Hvala, fajn se mej Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #109 - 10.04.2007 at 16:17:37
 
Poet wrote on 09.04.2007 at 11:08:23:
Tudi tu imam drugačno mnenje, in sicer pravim, da je bogovom kali yuga še kako v interesu. Zlata doba in kali yuga sta le novi prevari uma, tako kot dve polarnosti uma brez katerih ni vesolja, ni iluzije. Um, ki je sam po sebi tančica Maye in producira vse - celotno vesolje, telo, vse osebe, vse predmete, producira tudi nasprotja ljubezen/sovraštvo, bog/hudič, zlata doba/kali yuga, zato da se um sam ves čas giba med nasprotji in tako sam sebi podarja trajnost. Gremo od zlate dobe, kjer je vse fino in niti ne opazimo, da smo še vedno pod slepilom, do kali yuge kjer trpimo in si ves čas želimo zlate dobe. Prizadevati bi si morali za končno odrešenje onstran uma, onstran polarnosti bog/hudič, ljubezen/sovraštvo, onstran Kozmičnega Nihala, ki ves čas niha levo desno, desno levo, itd. in sam sebi podarja trajnost.

oprosti, ampak nikakor mi ni jasno, kaj si hotel povedat s temle.
da verjames v kali yugo ali da ne? da vanjo verjamejo bogovi, ti pa v bogove ne verjameš, oz nekaj čisto tretjega? mogoče sem bila premalo pozorna.
v glavnem jaz o teh dobah niti nimam nekega mnenja, razen pač tega, da je to ena res čudovita zgodba. da rečeš: uau, čist divje... (to je pa tudi vse)

kar se odrešenja tiče, pa...
...
ma ja, sploh te ne razumem, no sej nič hudga  Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: seks, izmenjava energij??
Reply #110 - 16.04.2007 at 12:58:09
 
da ne bo tok modrovanja kdo zgublja energijo pri erotiki sexu ...

kolikor je gospodi ze znano je najcistejsa ravno eroticna sexualna energija in tudi najmocnejsa...torej

pri erotiki dveh pri sexu dveh ki ljubita ni izgube energije temvec le izmenjava. prepletanje in zlivanje dveh razlicnih polov
v neko zakluceno celoto

torej....OBA jo celo dobivata Smiley

lep dan se naprej
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #111 - 16.04.2007 at 14:20:51
 
Podobno kot pri sovraštu, le da sovraštvo krepita mržnja, zavist in škodoželnost...pa maščevanje, se ve! Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #112 - 16.04.2007 at 15:46:51
 
čeprav moški vseeno izgubi nekaj vitalne energije ob izlivu Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: seks, izmenjava energij??
Reply #113 - 16.04.2007 at 17:17:30
 
pa sj kokr vem ene ženske tut dožvijo izliv  Smiley
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #114 - 16.04.2007 at 17:33:54
 
TheONE wrote on 16.04.2007 at 12:58:09:
da ne bo tok modrovanja kdo zgublja energijo pri erotiki sexu ...

kolikor je gospodi ze znano je najcistejsa ravno eroticna sexualna energija in tudi najmocnejsa...torej

pri erotiki dveh pri sexu dveh ki ljubita ni izgube energije temvec le izmenjava. prepletanje in zlivanje dveh razlicnih polov
v neko zakluceno celoto

torej....OBA jo celo dobivata Smiley
lep dan se naprej


Se moram spet v celoti strinjati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #115 - 17.04.2007 at 10:21:42
 
Quote:
čeprav moški vseeno izgubi nekaj vitalne energije ob izlivu Smiley


itak, da jo

alter_ego wrote on 16.04.2007 at 17:17:30:
pa sj kokr vem ene ženske tut dožvijo izliv  Smiley


jst doživim izliv vsakič k grem scat  Grin pa se strinjam, da s tem ne zgubim energije

Quote:
TheONE wrote on 16.04.2007 at 12:58:09:
torej....OBA jo celo dobivata Smiley
lep dan se naprej


Se moram spet v celoti strinjati.


rečeta dve ženski  Cheesy


---

treba je razlikovat med energijo, ki se aktivira in kroži med partnerjema tekom spolnega akta; ta se lahko lepo dvigne po čakrah navzgor...
...in med energijo, ki se od tipa loči ob ejakulaciji in je takorekoč povezana s semensko tekočino
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #116 - 17.04.2007 at 10:51:54
 
ixtlan wrote on 17.04.2007 at 10:21:42:

treba je razlikovat med energijo, ki se aktivira in kroži med partnerjema tekom spolnega akta; ta se lahko lepo dvigne po čakrah navzgor...
...in med energijo, ki se od tipa loči ob ejakulaciji in je takorekoč povezana s semensko tekočino


Medsebojno dajanje in prejemanje: ni to izmenjava energij, od katere v ljubezenskem odnosu oba samo pridobita? Moški "mora" pač pri tem žrtvovati malo semenske tekočine  Cheesy. Ali res nekateri moški to tako občutite - da se energija ločuje od vas  Shocked?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #117 - 17.04.2007 at 11:39:10
 
Quote:
Medsebojno dajanje in prejemanje: ni to izmenjava energij, od katere v ljubezenskem odnosu oba samo pridobita? Moški "mora" pač pri tem žrtvovati malo semenske tekočine  Cheesy. Ali res nekateri moški to tako občutite - da se energija ločuje od vas  Shocked?


Nisi pozorno prebrala dveh stavkov, ki sem jih napisal. Sama ejakulacija je zguba energije, spolni akt pa nikakor ne. Pa nič ni treba žrtvovat, preberi si kaj o tantriki... Nič "tako občutite", tako je.  Grin Roll Eyes Če pa kdo tega ne zazna, potem ima pa srečo al nesrečo, da ni tok senzibilen. Celoten vzhodni in zahodni okultizem obravnava to dejstvo, torej vsi tisti, ki se resno ukvarjajo z energijo. Za Aleistra Crowleya je znano, da je zaužil svojo spermo po spolnem odnosu (naj pripomnim, da ni ravno moj idol).



Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: seks, izmenjava energij??
Reply #118 - 17.04.2007 at 11:55:02
 
ixtlan wrote on 17.04.2007 at 10:21:42:
treba je razlikovat med energijo, ki se aktivira in kroži med partnerjema tekom spolnega akta; ta se lahko lepo dvigne po čakrah navzgor...
...in med energijo, ki se od tipa loči ob ejakulaciji in je takorekoč povezana s semensko tekočino


jp, se popolnoma strinjam Smiley

od tukaj tudi to, da če se fant sam zadovolji se pol počuti bolj kot ena ožeta cunja, moralno na tleh, ter z mislimi "zakaj mi je blo zdej tega treba"

tudi če ga ženska ročno ali kako drugače zadovolji, pride včasih do tega občutka ožetosti, medtem ko med seksom izgubljeno energijo zaradi izliva nadomesti ravno tista energija ki je krožila med seksom
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: seks, izmenjava energij??
Reply #119 - 17.04.2007 at 12:05:22
 
Quote:
jp, se popolnoma strinjam Smiley

od tukaj tudi to, da če se fant sam zadovolji se pol počuti bolj kot ena ožeta cunja, moralno na tleh, ter z mislimi "zakaj mi je blo zdej tega treba"

tudi če ga ženska ročno ali kako drugače zadovolji, pride včasih do tega občutka ožetosti, medtem ko med seksom izgubljeno energijo zaradi izliva nadomesti ravno tista energija ki je krožila med seksom



ja....ok, je pa še nekaj, kar sem se postopoma priučil....dobršen del energije iz semenske tekočine se dejansko da absorbirat nazaj....razen pri ejakulaciji med oralnim seksom....to mi pa nikakor ne uspe Sad  Roll Eyes no, sej logično...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 16