Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 18491 times)
EvaZh
Ex Member




Re: Spolnost
Reply #30 - 18.02.2003 at 09:12:36
 
na, zdej beremnaprej in se dejansko res začne o triurnem orgazmu in tantri pol govorit...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Spolnost
Reply #31 - 18.02.2003 at 11:56:05
 
gape wrote on 17.02.2003 at 20:30:32:
evo ... to je to ... spolnost

predpostavljam da se nihče NE strinja s premikom kateregakoli threadad sm notr ... lahko še zajamra če kdo hoče ... tud pol je še čas ... bom kr od začetka začel ...


Ti kar. Bom zajokcala še mal, mi je čist vseen če se temu reče jamranje do kolikor strinjanjanja smo tukaj.

Quote:
mal sm priredila   Roll Eyes
Grin right...

Quote:
Spolnost
dotik nežnosti, erotike, občutkov, užitkov, ljubezenski položaji, duhovna spolnost, zlitje v enost, tantra, spolna energija

Meni ta spolnost zdaj ni jasna, Eva. Pomeni, da  jo je možno združevat, seksa pa ne??  Če gre gre za razne bolezni, glivice, viruse ali aerobiko, se tudi primerni izraz v materinščini  najde.

Tak vzorec imamo. Lepo, higienično tudi. Še kakšno rožico zraven pritisnemo, pa je. Več se ne bomo spraševali. Seveda. Potem se lahko vsi mirno strinjamo,  da besedi spolnost pa seks pomenita isto: "spolni akt = ljubljenje, ampak ne kot ljubiti na splošno - npr. rožo ali žival ali očeta!"


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spolnost
Reply #32 - 18.02.2003 at 12:09:24
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Ja, zdej vidm, da je ana pravzaprav že od začetka polinkala točn tale post, na katerga je še BRUS-LI odgovoril in to seveda spada Spolnost... sam, kaj zdej, al celoten topic noter dat, ki je ravno tko zanimiv Undecided al kaj sploh, si pa ti ana mislila, da bi nardil s tem linkom? Odprl bi lahko novo temo s tem člankom, pa predebatiral.. tud zgornji topic k se mi je ful zanimiv zdeu, se konča 'k strela'... zakaj se to dogaja -  bi mogla pa tut jest sama že vedt iz kake izkušnje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Spolnost
Reply #33 - 18.02.2003 at 12:44:46
 
Eva, zakaj sprašuješ? Saj si moderator. Naredi, kar se ti zdi primerno. Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spolnost
Reply #34 - 18.02.2003 at 12:49:02
 
Quote:
Meni ta spolnost zdaj ni jasna, Eva. Pomeni, da  jo je možno združevat, seksa pa ne??  Če gre gre za razne bolezni, glivice, viruse ali aerobiko, se tudi primerni izraz v materinščini  najde.


A deeeej nooo  Grin
...
Kaj? Kaj je? a?  Grin

Ma, saj je res jasno, da gresta spolnost pa odnos precej z roko v roki, vsaj tega sem se naučila iz "Osvobajanja ženske".
Samo "Spolnost" sem dala v naslov zato, ker ....(aaaaaaa!!!)...
Spolnost, ljubljenje in odnosi. ok, sem rekla, da spolnost itak zajema ljubljenje, torej akt ljubljenja (ne roža, žival... pa to)... sam, če bi jest včeraj vedla, kaj mi je že prej po glavi hodil, ko sem tiste linke nabirala, bi ostal tud 'Odnosi' v naslovu (Spolnost in Odnos (?))in v 'podnaslovu' (al kaj je to) bi blo tud "moški/ženske", ker sem noter bi pol krasno pasal tisto "Osvobajanje ženske" ... in potlej še misel, da so odnosi ravno tko kot spolnost stvar drugega nivoja... ampak vseen nisem imela kerihkol odnosov v mislih, ampak tega, ki vsebuje tud spolnost (ker ne znam nikakor dost na splošno razložit bom dala primer: Odnos Eva+Miha. (Miha je moj mož  Grin) Tak odnos mam v mislih, čeprav mamo odnose tud z drugimi, pravzaprav z vsemi)

Ni mi jasno, kaj misliš s tem združevanjem? združevanje česa? s čim? Pa tut to, da zdej velja pri meni, da ni razlike med pomenom besede spolnost in seks, če v SSKJ tko piše. In tisti primerni izraz v materinščini, ki si ga imela v mislih, ga ti kar povej. (včasih če ne razumem enačbe, pa razumem rešitev, tud lažje razumem enačbo. Če pa ne razumem enačbe, pa nimam rešitve podane... pol sm pa v zosu. Oz. takrat lahko prosim, da razložiš enačbo, pa 'glasno' razmišljaš in še rešitev podaš  Smiley Prosim.)

Quote:
Tak vzorec imamo. Lepo, higienično tudi. Še kakšno rožico zraven pritisnemo, pa je. Več se ne bomo spraševali. Seveda. Potem se lahko vsi mirno strinjamo,  da besedi spolnost pa seks pomenita isto: "spolni akt = ljubljenje, ampak ne kot ljubiti na splošno - npr. rožo ali žival ali očeta!"
Karmen
Roll Eyes Ja zato ker: Kar se mene tiče, bi moral bit spolni akt nekaj lepega, lepo pa neizogibno na en način vključuje ljubezen (al pa se nisem dost poglobila v to misel), tko da ljubljenje (ki seka ful na ljubezen) = spolni akt ( Roll Eyes) Ker pa spolnost še ni nujno spolni akt, se lahko tukaj tud o glivicah pogovarjamo, ker prec ko smo pri tem, da je fizično izraz duhovnega stanja, majo spolne bolezni v tej tematiki sigurno pomembno vlogo.
Še?
In zdej, ko sm se že čist po tleh vrgla: ja zavedam se, da so to moja plemenska prepričanja.. ZAVEDAM SE.. in zdej grem jest k svojemu 'najlubšemu projektu - Thomasu' "I love my work"

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spolnost
Reply #35 - 18.02.2003 at 12:51:14
 
aja sam še to:
m wrote on 18.02.2003 at 09:09:38:
Sej jih maš samo tule na Spolnosti, če bo prehudo hitro skoči v kak drug predalček, da se nadihaš. Wink

Grin Veš, Marjana, da sem takoj ko sem se ustrašla telih zelenk šla pogledat nekam drugam, kjer sta se tisti dve lepi rumeni "prisluženi" svetili in je blo ful boljš. Prav lepa hvala ti za razumevanje.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Spolnost
Reply #36 - 18.02.2003 at 12:53:26
 
Eva!

Sej so tele zelene tud pošteno prislužene! Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spolnost
Reply #37 - 18.02.2003 at 15:19:29
 
Quote:
Eva, zakaj sprašuješ? Saj si moderator. Naredi, kar se ti zdi primerno. Wink

LP Harry

Harry:  Wink
"ne ti men tralali tralala, ker bom jest tep hopsasa"
moderator, ki je pripravljena upoštevat želje drugih in ki (by the usput) pojma nima kako se tem rečem streže (zaenkrat še!).  Smiley pa ne mi povedat  Grin

p.s. aha, ne morem iz drugje sem prestavt  Tongue viš: "ne me sekirat  Sad"  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spolnost
Reply #38 - 18.02.2003 at 15:21:46
 
m wrote on 18.02.2003 at 12:53:26:
Eva!

Sej so tele zelene tud pošteno prislužene! Wink

So prislužene, ja.. po pravici, sem si jih tisti čas sprogramirala.. no.. moderatorstvo sem si sprogramirala, nisem vedla, da zelenke pridejo zraven Smiley
...ampak valjda, se je to zgodil ravno zdej, ko se odklapljam... pa sej.. izziv je in zavedam se  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




, kerRe: Spolnost
Reply #39 - 18.02.2003 at 15:31:34
 
Eva!

Spolnost kot je danes povsod in še kje predstavljena, ne vsebuje nič lepega. Točno taka je, kot življenje in taki odnosi. Glede tega ni treba zelo daleč okrog gledat. Največkrat čisto navadna svinjarija! S tem seveda ne mislim, da ne bi obstajal  kak par, kot Eva in MIha, ki uspevata ali se kako drugače dvigneta nad to.

Pri združevanju seksa in spolnosti gre česa s čim še težje  v glavo. Kaj moram de zmorem ravno prav intime, pa ker v večnost še ne bi prav rada verjela! Tole  oplojevanje rož in živali, mene je njihovo parjenje dodobra navdušilo. In lepo bi potem bilo tudi, če bi mi kdo zdaj očital perverznosti. Ker  združevanje Čmrlja in Marjetke si s pravo mero estetike z lahkoto zamišljam, Čičolina me s Konjem etično navdahne. Verjamem pa v seks Franca in Mice Smiley Obstaja pa seveda še možnost mižanja, kar morda ni dobro enačit z nekom, ki si oči nalašč pokrije. Je mogoče, da obstaja kdo, ki ve in znanja ne uporabi, tišči oči skupaj pred svetlobo. Preprosto ne teži s tem, kvečjemu se uči slepega gledanja!


Tako da, Eva ali spolnost ali seks ali kak tretji ni važno. Izrazi  kot dotik, užitek, erotika, položaj  pri spolnosti in še kateri iz istega razloga  pa zato še nikjer me "združujejo" antagonizma.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Spolnost
Reply #40 - 18.02.2003 at 15:44:09
 

Kako to misliš se odklapljaš?  Shocked  Shocked  Shocked
Zdaj se ne morš, ko si moderator. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: , kerRe: Spolnost
Reply #41 - 18.02.2003 at 17:46:18
 
Huh! Karmen.
Vse je stvar prepričanja.
Nekje do 18. leta, so mi starši prestavljali TV na drug kanal, če je postalo 'prevroče'. Kadar je imel ati v rokah daljinca, pa ni takoj reagiral, se je mami razburila: Dej prestav to packarijo! No, to pri 18. ni blo več, ampak so mi rekl, da ko bom 18.stara, bom lahko gledala, kar bom hotla in tud ko sva bla sama z bratom, sva prestavljala drugam, ker nama je blo , pomojem, drug pred drugim nerodno, da bi to gledala... enkrat, ko je bil on že 18, je prestavil in se mi zarežal: ti še nisi polnoletna...  ???
Doma sem imela priložnost videt ene dve posilstvi v filmu, ko mami ni blo zraven TV-ja in ati ni, al pa je vsaj zlo nedolsendo prestavljal.
Če to 'začinim' še s krščansko vzgojo, je bil seks res hudo grešna zadeva in se je vse to fino poznal, ko sem jaz začenjala tovrstne odnose imet in sem mislila, da se fant pa punca držita za roke, objemata, pa lubčkata, pa PIKA!
In če bi rekla, da mi je dones že vse ravno, bi res pretiravala. Sama pravim, da najraje gorovimo o tistih stvareh, ki  jih nimamo pošlihtanih, zato sem zadovoljna, da sem tukaj.
Moram pa reč, da mi je TAO predstavil seks končno na zelo lep način: Torej med dvema človekoma, ki sta oba za... kot nekaj SVETEGA. In na to prepričanje, sem pripravljena bit priklopljena. In fizična intimnost, med dvema človekoma, ki se imata rada, nikakor ni "svinjarija" ??? ne noo.
Dej probej to misel s kako drugo nadomestit, prosim.  Undecided
Quote:
Spolnost kot je danes povsod in še kje predstavljena, ne vsebuje nič lepega. Točno taka je, kot življenje in taki odnosi. Glede tega ni treba zelo daleč okrog gledat. Največkrat čisto navadna svinjarija!
Kako se pa ti počutiš kaj? Sej veš da mi lahko privat tud msg-jaš.. sploh glede na to, da jest tuki berem, češ, da so spolnost, odnosi, IN ŽIVLJENJE.. svinjarija?

Quote:
Tako da, Eva ali spolnost ali seks ali kak tretji ni važno. Izrazi  kot dotik, užitek, erotika, položaj  pri spolnosti in še kateri iz istega razloga  pa zato še nikjer me "združujejo" antagonizma.

Tud tuki moram priznat, se nisem kaj dost poglabljala v izrazje. Če se ti da, pa ti spesni. Samo ne vem, če se da tisto spremenit, mislim, da se ne da več. Štala. Undecided
Lep pozdrav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spolnost
Reply #42 - 18.02.2003 at 17:48:14
 
m wrote on 18.02.2003 at 15:44:09:
Kako to misliš se odklapljaš?  Shocked  Shocked  Shocked
Zdaj se ne morš, ko si moderator. Wink

ma sej se mi ni treba, važno, da se zavedam... če boš brala uno 'mojo' knjigo, bomo prec pri tem odklapljanju  Wink (reklama)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Spolnost
Reply #43 - 18.02.2003 at 20:53:46
 
gape wrote on 17.02.2003 at 20:35:01:
recimo amstel ki ga je odprla?.


Mislim, da če bi bilo v tem novem sklopu, tudi odnosi, komunikacija, moški/ženska, bi bilo smiselno. Tako, pa, kot razumem, bi bilo govora predvsem o sexualnosti, ki sicer tudi temelji na odnosih, vendar z bolj erotično obarvanostjo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Spolnost
Reply #44 - 19.02.2003 at 10:16:50
 
Quote:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Undecided al kaj sploh, si pa ti ana mislila, da bi nardil s tem linkom?



Eva, naredi, kakor ti paše, men je bil tisti članek pač všeč in nisem želela, da kar ponikne v neznano
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6