Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10242 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SEKSIZEM?
Reply #15 - 19.01.2003 at 13:07:56
 
Quote:
In z enako/primerno zagnanostjo je pri tem sodelovalo tudi precej moških.

 
ARS


Saj sem ti rekel, da sem podpreti tvoja prizadevanja. Pa še kateri drugi moški. Torej bi tudi tu sodelovali moški. Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: SEKSIZEM?
Reply #16 - 19.01.2003 at 13:12:21
 
pridružujem se tudi mnenju Devi: načelno me ne motijo moški zapisi, a res bi bilo bolje, če bi našli nevtralne pojme, kot jih je tudi že sama nekaj navedla. In seveda, nihče nikogar ne sili, da je treba stvari spremeniti takoj. Mogoče samo v razmislek za čez nekaj časa... Wink
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Andres Portir
Guest




Re: SEKSIZEM?
Reply #17 - 19.01.2003 at 14:19:19
 
Sem rekel, da se mi za ARSin topic sploh ne splača logirat. Baje je knjigo napisala. OK potem mora vedeti da:

Je ime srednjega spola.  Nihče se ne zgraža ker mu ob rojstvu niso pripeli imena kolo, ali okno.

Obenem je tudi naziv moškega spola.  

kaj pol še jamraš? Pojdi podpise zbirat tako kot je Harry predlagal. Jaz ti mojega ne dam. Ne zato ker nimaš v vsem prav. Zato ker se buniš ti in pod vsakim postom ti piše ARS.  Jaz jih pobirat za sebe ne grem pa sem  ne le portir tule. Tudi gospodinja in čistilka sem doma.    

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: SEKSIZEM?
Reply #18 - 19.01.2003 at 14:44:31
 
ana wrote on 19.01.2003 at 13:03:03:
ARS, meni je vseeno, ali mi piše, da sem tehnik ali pa tehnica. Želim si nekaj drugega: da bi me vedno in povsod spoštovali kot živo bitje, ne glede na spol. To je pa stvar notranjega doživljanja vsakega posameznika in ne zunanji videz, kako te nekdo naziva.
Če me kdo spoštuje in ceni, me ceni zaradi mene, zaradi tega, kakšna in kakršna sem. Moja vrednost ni nič manjša, če imam moško obliko naziva. Moje delo bo enako, ali sem tehnik, ali tehnica.

Vidiš, meni se pa zdi, da tudi z ustreznim "nazivanjem" žensk, ljudje izkazujemo spoštovanje in upoštevanje tako enakopravnosti obeh spolov kot sočloveka. A seveda ne drži nujno, da tisti/tista, ki ne uporablja ustreznega "poimenovanja" v ženskem spolu, žensk ne spoštuje - morda zgolj ni bil/a pozoren/pozorna na to oz. tega ni opazil/a. In morda bo k temu zavedanju pripomogla prijazna opomba oz. popravek; zgolj to, brez dolgih diskusij. Ni pa rečeno; in šele takrat bi jaz uporabila kako oznako, n. pr. seksizem oz. nespoštovanje.

Pa tudi za to ne gre, na primer, ali boš ti bolje ali slabše opravljala svoj poklic, če boš imenovana "tehnik" oz. boš sama sebe zgolj tako nazivala. Gre v bistvu za nianse, s katerimi izražamo tako samospoštovanje kot spoštovanje vseh ostalih, ne glede na spol.

In tako samospoštovanje kot spoštovanje drugih sta odraz notranjega doživljanja vsakega posameznika, za oboje pa velja, da zgolj forma še zdaleč ni dovolj; opredmetenje forme z vsebino pa (po)kaže na razliko med videzom in vsakokratno resničnostjo; če ta seveda sploh obstaja.

ana wrote on 19.01.2003 at 13:03:03:
Pred dvajsetimi leti bi ti pritrdila, da se strinjam v tem, da je treba sedaj vse spremeniti, da moramo imeti ženske pravico do ženske oblike nazivov, poklicev...

V svoji tematski iztočnici ne "pozivam", da je treba vse spremeniti; samo opozarjam na nek "vzorec", ki ga morda marsikdo/marsikatera tudi opazil/a še ni. A ko ga bo, bo morda spremenil/a svoje delovanje, kajti pravico do ustreznega "nazivanja" tako ali tako že imamo; tako ženske kot moški.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SEKSIZEM?
Reply #19 - 19.01.2003 at 14:56:19
 
kar se sprememb tiče je opozarjanje čist premal.

gape wrote on 25.05.2002 at 13:39:38:
evo tkole sm zdej napednu

do 250 postov začetnik - namesto zdajšnji junior
od 250 naprej - član
od 500 -> prijatelj
od 1000 -> delavec
od 2500 ->  svetovalec

učenci in učitelji mi ne 'sedejo' preveč
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: SEKSIZEM?
Reply #20 - 19.01.2003 at 15:32:17
 
gape wrote on 19.01.2003 at 14:56:19:
kar se sprememb tiče je opozarjanje čist premal.

Velikokrat je opozarjanje oz. zavedanje povsem dovolj; marsikomu.

Včasih pa tudi ne. In glede forumskih "opomb" sem ti svoj predlog že dala:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=84;star...

In ker znaš vedno odpreti nov topik, ko se ti zazdi, Gape, bi ga lahko tudi v tem primeru, če bi se ti zdelo vredno; ali pa bi lahko debato na tebi pravo mesto prestavil.

Ok, sem zdaj to jaz storila, pa naj se forumske "oznake" debatirajo in predlagajo tule
(če ti mesto zopet ni pravo, prosim, če topik sam prestaviš),
če sta volja in energija, seveda:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1042986...


Izhodiščna tema je bila tukajle pa tale mišljena:

ARS wrote on 19.01.2003 at 00:49:40:
Menim, da je v življenju pomembno, koristno in plodno opozarjati na "vzroce", ko/če/ki se nam zdijo neopaženi, zgolj brez premisleka prevzeti, preživeti, neustrezni ali karkoli podobnega, ter razgovor o njih, morda celo posledično delovanje; odvisno, pač. Sicer ni rečeno, da nas kdorkoli "sliši", upošteva, morda celo "vzorec" spremeni, a tudi zgodovina potrjuje, da brez "opozarjanja" na (naše) "vzorce", ne bi bilo (prav veliko) sprememb.

In eden izmed vzorcev - ki se "vleče dalje" iz najrazličnejših razlogov, a najverjetneje predvsem zaradi "nepremisleka" oz. nepozornosti -, je tudi "avtomatska" uporaba zgolj moškega spola v govorjenju in pisanju; tudi tam, kjer je to povsem neprimerno ali pa zgolj nepotrebno. N. pr. pri navedbi poklicev (n. pr. na vizitkah), pri zgoraj omenjenih "opombah" pod forumskimi imeni, itd.

Zanima me, ali ta "vzorec" živite, ali ste ta "vzorec" sploh že opazili, ali imate kako zanimivo izkušnjo v zvezi z njim ... In seveda, zanima me tudi to, katera "neuporaba" ustrezne "ženske" izpeljave samostalnika/besed vas je do danes (sploh) že (z)motila.

Mi je zanimivo drugih mnenja in videnja brati. Hvala, ker jih z nami delite.

Smiley
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: SEKSIZEM?
Reply #21 - 19.01.2003 at 15:36:32
 
ana wrote on 19.01.2003 at 13:03:03:
Se mi pa postavlja vprašanje: ali so moški, ki imajo ime npr. Miha, kaj bolj poženščeni od npr. moških, ki imajo ime npr. Peter. Saj vem, reče se tisti Miha (moški spol), a končnica je izrazito namenjena predmetom, osebam, ki so ženskega spola.

Meni se pa postavlja vprašanje, če tole pokažem svojemu možu (Mihu/i)  Wink, a bo mogoče napisal na ta forum svoj prvi post.  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: SEKSIZEM?
Reply #22 - 21.01.2003 at 16:01:22
 
Quote:
Meni se pa postavlja vprašanje, če tole pokažem svojemu možu (Mihu/i)  Wink, a bo mogoče napisal na ta forum svoj prvi post.  Grin Grin Grin

Eva, ti si itak izdajalka med nami! Ker je dec boš uspela.

Za ozaveščanje je pa le Ars bolj zaslužna. Je potreben moški način boja  Grin da tudi ženske kaj pridobimo.  Pomoje gre bolj res za združevanje česa bolj kot ločevanje, ki/ko/če kdaj,  je pa  neobičajno! Prijateljica se mi sliši kar dobro, če je ime uporabljeno za žensko, kar pa ne velja za vsa imena, naprimer lastna. Recimo bobu bob, izjeme vedno obstajajo. In to v slovenščini. Tudi še. Predvsem. Wink

Če smo iskreno sebične in sebični zdaj, potem smo si imena poiskali predvsem sami, ker se tudi z Ars Wink rade celiva. Ne me pa spraševat zakaj so besede odveč in še kaj?!  WinkGrin

Lahko pa iz špekulacije postavim trditev,  da ARS morda ne bi imela nič proti, če gremo delat žensko revolucijo, .. Undecided  Predlagano geslo (poslanstvo) se glasi: "Gremo v min(ic)ah na cesto ..!"   Grin Grin

Samo da zakon vzročnosti deluje tudi že Wink vemo in preden bi ljudstvo "premagalo zgodovino", da rdeča ne bo imela veze s tako armado, .. otrok ??? Embarrassed Cry
Bo že bolje da zaupamo v znanje in delo, ..kam je pa ta prave protestnike to pripeljalo, .. Upamo pa le lahko, da ne bo klonov in še bolj, da ti ne bodo "obojespolniki".

Seksizem in druge izme se pripravljamo odpravit.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: SEKSIZEM?
Reply #23 - 21.01.2003 at 16:24:28
 
Quote:
Eva, ti si itak izdajalka med nami! Ker je dec boš uspela.

A viš, sploh ni hotu nič napisat, samo reku je, da se je že sam sprašval o tem  ???
Ampak zarad tistga ovinka, Karmen, te utegne še zvijat... (čira čara  Lips Sealed) Grin
Jest pa izdajalaka!?!?
Ja, je dec... Roll Eyes ??? (kje je tist smajli, k se po glavi popraska?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: SEKSIZEM?
Reply #24 - 22.01.2003 at 15:32:00
 
ana wrote on 19.01.2003 at 11:39:12:
In vedno mi pride na misel tisto, kako se moški odzivajo na take stvari. Pred mnogimi leti sem brala (velja za slovenščino). Če ima oče tri hčere, bo kolegom govoril, da ima tri otroke. Če ima oče tri sinove, bo vedno rekel, da ima tri sinove.


Moj oče je še hujši primerek, on je vedno govoril da  nima nič otrok, ampak dve hčeri. Pa ne bom smajlija zraven prilimala, ker je to za zjokat. Zjokam se pa lahko najbolj sama nad sabo, ker sem mu trideset let verjela. On je bil vendar moj ATI, sijoča zvezda nekje na nebu, bleščeča in perfektna.  Tongue

No, vmes se je meni ta zvezda utrnila, danes je on moj ati, najljubši in najčudovitejši...  Kiss

Ja, seksizmi... pri sebi moramo pošlihtati, pa vzorce pustiti za sabo.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SEKSIZEM?
Reply #25 - 04.02.2003 at 13:16:28
 
evo vam enga

http://www.gape.org/svetpogovorov/blagoslovi.pps

sexističnega

da ne boste mislile ... za ženski spol ti blagoslovi ne veljajo, ker so samo za moške ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: SEKSIZEM?
Reply #26 - 05.02.2003 at 09:04:47
 
gape, na konc je slikca enga luštnega moškega. A je ta tud za moške?

ZAKAJ JE DOBRO BITI MOšKI

 - Telefonski pogovori trajajo 30 sekund.
 - Veš veliko koristnih stvari o tankih in letalih.
 - Za 5 dnevni oddih je dovolj že ena sama potovalka.
 - čakanje pred kopalnico se skrajša za 80%.
 - Konzervo si lahko odpreš sam.
 - Stari prijatelji še opazijo ne, ali si zgubil ali pridobil na teži.
 - Ni ti potrebno nositi zraven celo torbo  pomembnih reči.
 - V družbi lahko greš na WC sam.
 - Priimek ti vedno ostane enak.
 - Hotelsko sobo lahko pustiš nepostlano.
 - Garaža je čisto tvoja.
 - čiščenje kopalnice nastopi le po potrebi, ni pa to nuja.
 - Stuširan in pripravljen na vse si lahko že v 10-ih minutah.
 - Poročne skrbi se uredijo same od sebe.
 - Če te kdo pozabi kam povabit, to še ne pomeni, da ne more biti tvoj prijatelj.
 - Spodnje perilo dobiš že za 1500 SIT in to 3 komade v kompletu.
 - Nobeden v tvoji okolici nima moči, da bi te spravil v jok.
 - Ni se ti treba briti nižje od vratu.
 - Ob večerih se ne rabiš crkljati z nekim kosmatim tipom.
 - če si star 34 in še vedno samski, tega ne bo nihče opazil.
 - čokolada ti predstavlja samo en grižljaj.
 - V vožnji lahko mirno in tiho uživaš tudi na sovoznikovem sedežu.
 - Nikoli ne rabiš skrbeti o občutkih drugih.
 - Trije pari čevljev so več kot dovolj.
 - Srajco lahko nosiš odprto, če je vroče.
 - Avtomobilski mehaniki ti govorijo resnico.
 - Ne sekiraš se, če drugi niso opazili tvoje nove frizure.
 - V miru lahko gledaš Clinta Eastwooda, ne da bi moral stradati, da bi izgledal kot on.
 - Sivi lasje ti dajo značaj.
 - Ko pride sladica je ne rabiš odklonit.
 - ženska poročna obleka stane celo premoženje, izposoja sakoja 10.000 SIT
 - Televizijski daljinec je tvoj, tvoj in samo tvoj.
 - če se na zabavi pojavi kdo enako oblečen kot ti, je lahko to začetek dobrega prijateljstva.
- Novi čevlji te ne režejo, žulijo in ne utrujajo tvojih nog.
-
 - ROKE REŠIJO VSE.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: SEKSIZEM?
Reply #27 - 05.02.2003 at 11:40:28
 
gape wrote on 25.05.2002 at 13:39:38:
do 250 postov začetnik
od 250 naprej - član
od 500 -> prijatelj
od 1000 -> delavec
od 2500 ->  svetovalec


do 250 postov začetnik/ca
od 250 naprej – član/ica
od 500 -> prijatelj/ica
od 1000 -> delavec/ka
od 2500 ->  svetovalec/ka

Gape - volk sit in koza cela? Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: SEKSIZEM?
Reply #28 - 05.02.2003 at 11:48:36
 
ok, sm malce prebiral, sploh ne vse prebral, pa se mi sam poraja vprašanje

"s čem se folk vse ukvarja"

sm pa glih ošvrknil začetek enga odgovora, kjer je ena napisala da ji je bolj pomembno (al da bi rajš vidla?) da jo obravnavajo kot človeško bitje kot pa neki nazivi, s čimer se vsekako strinjam

bl fer bi res bilo če bi imel lepo razdeljeno, men osebno je pa vseen če uvedemo samo ženski spol, bistvo je v vsebini in ne nazivih
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SEKSIZEM?
Reply #29 - 05.02.2003 at 13:03:49
 
ni šans

zdej ni več nazivov

saryyyy

Miska wrote on 05.02.2003 at 11:40:28:
do 250 postov začetnik/ca
od 250 naprej – član/ica
od 500 -> prijatelj/ica
od 1000 -> delavec/ka
od 2500 ->  svetovalec/ka

Gape - volk sit in koza cela? Wink

m.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3