Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 48780 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Anastazija
15.01.2003 at 19:58:42
 
Vida je temo o Anastaziji že odprla v sobi Kako spraviti Slovenijo na pravo pot:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1033...


Pred kratkim sem prebrala knjigo. Zdi se mi pomembno, da jo predstavim, pa še ne vem, kako bi dala iz sebe občutke in razmišljanja, ki sem jih v zvezi s to knjigo doživela.

Kdo je Anastazija?
Opisujejo jo kot mlado žensko, popolno žensko, puščavnico, svetnico, čudodelko. Človek, ki je bil z njo v kontaktu je na njeno željo napisal o njej knjigo, oz. napisal bo sklop 10-ih knjig, od katerih je 7 že napisanih, pri nas pa sta dve prevedeni in izdani v eni: Zveneče cedre tajge - Anastazija. Z njo ima tudi otroka, ki ga vzgaja Anastazija v tajgi. Njen način življenje je sila zanimiv:
"Anastazija živi v gozdu popolnoma sama, nima bivališča, skoraj ne nosi obleke in si ne dela zalog hrane. Je potomka ljudi, ki so živeli tu že tisočletja v dobesedno drugi civilizaciji. Ohranili so se do današnjih dni zaradi, po mojem mnenju, modrejše odločitve. … Njihovo prisotnost v Tajgi je mogoče določiti le s tem, da je tak kraj bolj urejen, lepši, kakor na primer Anastazijina jasa. Tu se je rodila in je neločljiv del narave. Za razliko od znanih velikih puščavnikov se ni osamila v gozdu le za nekaj časa, rodila se je v tajgi in je le za kratek čas obiskala naš svet."

Njene sposobnosti so neverjetne in vendar povsem dokazljive in mogoče je to tisto, zaradi česar je zgodba o njej slišati resnična in ne fantastična ali izmišljena.

Imela sem malo distance do knjige, prav zaradi velikih besed, s katerimi so jo opisovali, zato sem jo brala precej previdno. Pravzaprav še vedno nisem navdušena, se zdim pa sama sebi spodbujena. Knjiga je namenjena delovanju, ne branju. Razlagam ne rabiš verjet, lahko pa jih sprobaš. In to nekaj velja.

Anastazija je nekje v knjigi zastavila zanimivo vprašanje:
"Na kom leži večja odgovornost za zavračanje Resnice - na tistem, ki je ne sprejema, ali na tistem, ki jo razglaša?"
Mislim, da že dolgo nisem prebrala tako izvirnih in zanimivih pogledov na svet. V njenih besedah je dosti sprejemanja in ljubezni, skozi njene razlage se odpira življenje z drugačnega zornega kota, napotki so preprosti in zelo jasni, vsak jih lahko sproba, če je pripravljen sprejeti to hecno možnost, da nemara celo držijo.

Te spravi tudi v smeh, tako navidez otročje in neobremenjeno se spopade z resnimi eksistencialnimi vprašanji...
Namreč, po njenem lahko rešijo svet pred propadom vrtičkarji....
za besedo vrtičkarji pa leži precej dober razlog in dobro argumentiran odgovor in ko vidiš, kako bi lahko bile stvari preproste, da se moraš malo nasmejat in se vprašat, zakaj se takih stvari nismo spomnili že zdavnaj.


Je še kdo prebral to knjigo?
res me zanima, kako ste jo doživeli? Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Anastazija
Reply #1 - 16.01.2003 at 10:29:47
 
Evo, dobili smo tudi uradno predstavitev knjige:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030116093353419
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: Anastazija
Reply #2 - 24.01.2003 at 22:13:52
 
Devi,
sem nekje na polovici knjige, bom kasneje morda kaj napisala. Se mi pa že zdaj zdi, da se bom spomladi verjetno malo drugače odpravila na vrt...Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Anastazija
Reply #3 - 25.02.2003 at 10:21:12
 
Danes ob 17h v Univerzitetni knjižnici v Mb, bo govoril Vladimir Megre, avtor knjige Zveneče cedre tajge.
Back to top
« Last Edit: 25.02.2003 at 12:19:02 by Devi »  

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Anastazija
Reply #4 - 25.02.2003 at 12:04:42
 
...prišlo je menda do nesporazuma v objavi (Večer) glede tega srečanja, ki pa je bilo že včeraj. Pa ne z Megrejem ampak o Anastaziji in Megreju ... danes zvečer pa bo predstavitev (Ivan Mesiček) v knjižnici v Kamniku (ure žal ne vem)... !

Devi, glede občutenja ob branju knjige zase lahko rečem, da me je popolnoma prevzelo ... čiste misli in čustva ... odgovor je lahko le TO JE TO (izpolnjen smisel življenja, o čemer smo na forumu že precej pisali) ...                  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Anastazija
Reply #5 - 25.02.2003 at 12:27:52
 
Hvala, Vida Cheesy
Sem dobila danes tole na meil od prijatelja, ki tudi ravno bere tole knjigo, pa posredovala informacijo dalje, če bi mogoče komu prav prišla.

Knjiga pa je tudi mene prevzela. Neko tako upanje in zaupanje nosi v sebi. Zaupanje v nas kot posameznike, da lahko prispevamo k splošni blaginji Zemlje.
Bliža se pomlad in postaja vse bolj tudi praktično uporabna. Tako se zdaj pripravljam, da jo preberem še enkrat, preden se prava zabava začne Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Anastazija
Reply #6 - 23.04.2003 at 13:40:29
 
fajn knjiga

testiram un žarek  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Anastazija
Reply #7 - 24.04.2003 at 21:04:18
 
bom poslal link tega foruma nikoli, ker bi mogoče sedl da bi se bralci in feni nek spoznaval...

tle gor bi jaz mal delil svojih iskušenj in mnenj o tej knjigi.

pa na chatu bi lahk mel večer o anastaziji, enkrat mesečno!

to bo nikola vesel...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Anastazija
Reply #8 - 24.04.2003 at 21:29:32
 
Quote:
tle gor bi jaz mal delil svojih iskušenj in mnenj o tej knjigi.

pa na chatu bi lahk mel večer o anastaziji, enkrat mesečno!



no pa zacni Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Anastazija
Reply #9 - 24.04.2003 at 21:35:35
 
Quote:
bom poslal link tega foruma nikoli, ker bi mogoče sedl da bi se bralci in feni nek spoznaval...

pametno Cheesy
glede chata pa še počakaj, da več folka prebere to knjigo
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Anastazija
Reply #10 - 24.04.2003 at 21:38:33
 

Btw, Nikola (A. bi se spodobilo vsaj z veliko pisat, najprej sem mislila da si hotel napisat naokoli Wink ) nacrtuje krozek okoli Anastazije, ce koga zanima, mislim da bo v MB.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Anastazija
Reply #11 - 26.04.2003 at 07:39:17
 
ja Nikola je treba poklicat in da to dvoje združimo nejgov krožek in naš topic

ja glede izkusen pa takole, vceri sem sprobal ta zarek, konektnu sem se direkt v Rusijo in uletu v tajgo, ti povem vidu sem stvari kot na velikem platnu rožice pa to..., sicer me je še faziral in nisem imel dost e da bi dvignu sliko, samo vseno čist kot bi gledu film... še boljš...

aj res dobr..

v glavnem pol so mi misli pršle, bom reku nisem mel dost tega kar je najbolj pomembno čiste misli, sem že razmišlu kako vam bom povadu in me je mal bl faziral pol sem zgubljal žarek pa spet dobil pol sem šel po svetih mestih atene, rim, stone.. pol me je spet odklopl ..

pol sem nehal za ta večer, se pa že veselim naprej...  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Anastazija
Reply #12 - 26.04.2003 at 11:57:14
 
dej povej več o tem žarku ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Anastazija
Reply #13 - 30.04.2003 at 07:50:44
 
u berem tole knjigo in bl ko jo berem več daje...

u...

v bistu ena knjiga na res norem nivoju, redko katera knjiga mi je dala tolk ene drugačne prspektive na svet, tolk jasnosti, tolk dobre energije...

gape glede žarka ti še dans napišem(sam da poskeniram  Wink)

ej sam ta knjiga no...

tud če je stvar na določenih mestih nedojemljiva, nevrjetna, ti vseen nudi tolk drugačen vpogled na stvari, da je zaradi tega zanimiva...

men je k sem os fan pisana na kožo, da sam namignem...

vsi dostop do e
vsi dostop do znanja, neglede na čas preteklost prihodnost
vsi sposoben ustvarajt vse

da ti možnost da vse sam osvojiš kar piše, daje generiranje idej, daje to, da lahko vse kar prebereš nadgradiš, dopolniš...

ja sanje vsakega, ki živi in dela os
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Anastazija
Reply #14 - 30.04.2003 at 08:11:48
 
Bojda se da precej tekstov iz knjige že na netu najt.
V angleščini je pa tak cela gor?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3