Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6324 times)
A.
Ex Member




ozaveščanje in osebnostna rast
12.01.2003 at 18:33:18
 
tko tle na forumu in zuni njega mamo različne poglede in ko ljudem omeniš ozaveščanje in osebnostno rast včasih mal skomignejo z rokama v smislu kaj naj to zdej pomeni?

men se zdi ozaveščanje in osebna rast pomembna stvar, mogoče danes mal ljudi dela na tem, da bi mel nek zdrav okolje, da bi bli ozaveščeni, tud sami, ne sam da bi opominjal druge.

osebna rast je še kar sprejeta, sam bl v smislu razvoja komunikacije z ostalimi, bl mal pa slišim o tem kako rasteš sam...

zanima me kaj menite forumovci o tem?

kako osebno rastete, kako se ozaveščate?

ali ozaveščate tudi druge?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #1 - 13.01.2003 at 11:00:47
 
A.

Evo, če boš ti najprej povedal, kaj to predstavlja tebi, evo potem bom pa še jaz. Wink

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #2 - 14.01.2003 at 00:14:28
 
za osebnostno rast bi lahk reku da je to vse kar ti pomaga da rasteš kot oseba. Vse tehnike, orodja, znanja, ki ti pomagajo postati boljši človek.
men skartka osebna rast pomeni to da rasteš kot oseba, da rasteš v vseh pogledih.

sam za ozaveščanej pa bi lahk reku da je kar se mene tiče eno samo ozaveščanje in to je ozaveščanje sebe. Ko ozavestiš sebe ozavestiš tudi svoj odnos do vsega in s tem ozavestiš tudi odnos drugih do tebe in vsega.

Ozaveščanje mi torej na nek način pomen več kot to da si ozavesten kot nekdo ki se zaveda(ima jasno zavest) tega da je treba ohranjat naravo, skrbet zanjo, mi poemni tudi neko globjo vrednoto. Vredsoto zavedanja pomena in bistva vsake stari, s tem sprejetja odgovornosti in posledic in hkrati veselja, ki ga vsak dan užijemo ob njej.

oba imata isti vir ljubezen
Back to top
 
 
IP Logged
 
lunca
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 13

Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #3 - 14.01.2003 at 10:05:55
 
SadNajprej pridejo težave, potem začneš razmišljat prav, rasteš pa samo s težavami, škoda, ampak tko je, pravjo,da so božji blagoslov. Jaz nasrkam predvsem v partnerskih odnosih. Ko bom to ozavestila, predvsem kar delam narobe sama, potem bodo verjetno odšle.No vsaj upam tko in se trudim, čeprav ni vedno lahko. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #4 - 14.01.2003 at 18:42:52
 
Zame je osebnostna rast, prosto po Ars, pot do tega, da se bolje počutim sam s sabo in drugimi okrog mene.

Navadno vključuje zanimive izkušnje, ljudi, spoznanja, doživetja in nič kaj dosti tehnike in orodij, znanja pa se morda tudi kaj nakaplja zraven.

Med ozaveščanje pa štejem klepetanje, pisanje,  razmišljanje, lenarjenje (nujno potrebno!), provociranje, zafrkavanje, smejanje, miganje, branje, gledanje (recimo kakšnega zanimivega filma ali predstave), dotikanje, nasprotovanje, zavzemanje, zahtevanje, preizkušanje, ..., ...., ......, ...........

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #5 - 14.01.2003 at 19:50:13
 
Osebnostna rast ...

Ki se zgodi, nič hudega sluteč, medtem, ko žvim.

Lahko je karkoli, na osnovi česar dokončno ugovotim, da rabim opustiti nek sistem razmišljanja in vse kar temu sledi.
Kot rezultat je cvetenje. Dober občutek v sebi, do sebe in drugih.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Picola2
Guest




Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #6 - 14.01.2003 at 23:38:47
 
Osebnostna rast je med drugim zame tudi ozaveščanje in popravljanje negativnih vzorcev iz otroštva(iz kjer po moje VSE naše vedenje tudi izhaja).
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #7 - 15.01.2003 at 20:31:21
 
Ja res težko reč kako sebe ozaveščam. Naj poskusim.

Najprej z razumevanjem, da moj napredek ni samo moj. Z dojetjem, da ljudi povezujejo nevidne vezi prej kot karkoli drugega. Z nepresojanjem, predvsem pa neobsojanjem drugih, kar pomeni trening, da izrazito slaba občutenja obranim kot dobra in dobra zavrnem kot slaba. Z razvijanjem človekove integritete. S pogovarjanjem, ki je kažipot do večjih duhovnih globin.

Ni lahko, pa saj je znano to. Smiley Preizkušam se še najbolj s "celovitejšim" občutenjem sebe. Hkrati z dopuščanjem sprememb. Z ljubeznijo ki vse poganja in svobodo, ki izbere, ko hodim po poti ustaljenih obrazcev in drugih duhovnih omejitev, .. s Človekom, ki se teh večkrat zave in jih je z mislimi in delovanjem pripravljeni zapuščat.  Da plezam po lestvi lastnih omejitev, da se mi ne bo treba zgovarjat na duhovne avtoritete in nanje prelagat odgovornost.

Nenazadnje z razširjanjem vesti, da se mi lahko dogodi samo to kar hočem v tem telesu in v tem duhu, ki ga vzdržujem in gradim in ustvarjam predvsem tako, da dopustim življenjski tok radosti in energiji svoboden tok.

To vse sodi tudi še med lastne jasne potrebe po smeri mojega delovanja in rasti.  Wink


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #8 - 15.01.2003 at 21:44:57
 
Jest zase zdele 'ne morem razmišljat', je blo pa tole zdele lepo Karmen.. se mi je zdel prou, da povem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #9 - 20.01.2003 at 20:46:23
 
Prekinimo s preteklostjo!
Preteklost nas je ustvarila in mi živimo bedno.
Da bo prihodnost drugačna moramo prekiniti s preteklostjo.
Vse dokler ne bomo presekali korenin, ne moremo v tem svetu ničesar spremeniti.

Za človeštvo je najbolj pomembno da se ozavesti, da ga je lastna preteklost izdala in da je novo človeštvo absolutno potrebno.

http://www.gape.org/gapes/osho-zlata-prihodnost-manifest.htm

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #10 - 21.01.2003 at 01:34:32
 
gape, ošo je preteklost  Grin

lastna preteklost nas ni izdala, ampak nas uči...

uči...

ona je bla zato da smo lahko napredoval, evolucija pa to, tud kot človeštvo in tud duhovno

kdor ma lepo preteklost ga spodbuja in mu pomaga še naprej, zakaj bi se ji odpovedal, nauči se tega kar te je učila, vzorec pade, in si nov človek pred novim učenejm al spominjanjem, nč drugega, ...

ozavesti moramo sebe kot celoto...
nov človek ni potreben, nova zgodovina ni potrebna, lepo je če si hvaležen za nauk in se v drugo bolj modro urediš  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #11 - 21.01.2003 at 01:42:18
 
gape wrote on 20.01.2003 at 20:46:23:
[Za človeštvo je najbolj pomembno da se ozavesti, da ga je lastna preteklost izdala in da je novo človeštvo absolutno potrebno.

http://www.gape.org/gapes/osho-zlata-prihodnost-manifest.htm

to mu je prva najbolj pomembna stvar ... človeštvu ... kaj vse imamo pa posamezniki za ozavestit, kaj vse ne vemo, za kaj vse nismo še nikol slišal in smo do zdej misll da to sploh ne obstaja ... e pa obstaja ... obstaja stvari k svinja in treba je ozavestit da to tko je in nč drgač.

tko kt je osho reku, tko kt je šlo do zdej, naprej ne sme več it. niti ne more.

kaj lahko zato nardimo?
prvo je da ozavestimo da reč tako stoji!
PRVO.
pol pa naprej ... učenje o tem zakaj to tko stoji in kaj se lahko iz tega naučim.

kako se lahko iz nečesa neki naučim, če sploh ne vem da reč obstaja.
noben med vami si ne more mislt za kolk manj stvari sm jest vedu pred par leti ... za več kot pol stvari ki so mi danes samoumevne, niti slišu nikol nism ...
kako nej pol ozavestim ???
kako naj ozavestijo člani društva sonce ???

 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #12 - 21.01.2003 at 11:39:00
 
gape wrote on 20.01.2003 at 20:46:23:
Prekinimo s preteklostjo!
Preteklost nas je ustvarila in mi živimo bedno.
Da bo prihodnost drugačna moramo prekiniti s preteklostjo.
Vse dokler ne bomo presekali korenin, ne moremo v tem svetu ničesar spremeniti.

Za človeštvo je najbolj pomembno da se ozavesti, da ga je lastna preteklost izdala in da je novo človeštvo absolutno potrebno.

http://www.gape.org/gapes/osho-zlata-prihodnost-manifest.htm



Kaj takega bi lahko ten-nej podpisal, čeprav se mi zdi, da tole s preteklostjo ni čisto tako. Po moje z njo ne moremo prekiniti; lahko pa spremenimo svoj odnos do nje, se iz nje česa nučimo in se z njo nehamo obremenjevati - kar pa je najbrž tudi že del "osebnostne rasti" in ozaveščanja.




lp

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #13 - 22.01.2003 at 13:24:40
 
Mogoče tukaj ni toliko problem preteklost, kot jaz razumem vse tole, ampak pretekla življenja - bolj osebno razumevanje problemov in preteklosti, ki nas "izdaja".

Rešiti se moramo karme, ki se vleče iz preteklosti (beri: preteklih življenj) in s tem bomo na pravi poti ozaveščanja....

Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: ozaveščanje in osebnostna rast
Reply #14 - 22.01.2003 at 20:56:34
 
ošo je tantrik in oni majo idejo, da že vse je ne da še vse bo kot joga...

torej vse je ozaveščamo se že in prava pot je že...  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2