Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 21179 times)
EvaZh
Ex Member




Zase
10.01.2003 at 15:21:40
 
tole se mi je zapisalo, pa mi je všeč, pa bom kar... semle dala

Pogum. Zelo sem ponosna nase, kadar se izpovem, sploh, če se javno, npr. posamezniku, ali pa na forumu. Zame je to pogumno dejanje, levjesrčno; pravim, da vojevanje na fronti, niti boj z mitološko pošastjo ne terjata od človeka toliko moči, POGUMA, kot pa da razkrije nekaj iz svoje globine nekomu, čigar mnenje mu je pomembno, nekomu, ki mu je drag. Ta pogum mi je pri tem početju v zelo veliko spodbudo. Vem pa, da ga vsi vendarle niso pripravljeni razumeti, ampak je že v redu; vseeno sem jaz na boljšem, vidim dlje, vidim globlje.
Spet ena sebična: “Vseeno sem jaz na boljšem.” Ne vem, če je karkoli, kar počnem popolnoma zaradi drugih. Naj se zdi moje dejanje še tako dobro, še tako plemenito, jaz za njim vedno vidim nek “sebičen” vzgib. Če želim, da bi bilo sočloveku lepo, se zavedam, da bo na ta način svet lepši in da bo tako tudi meni lepše in se mi zato zdi prav, da sočloveku pomagam. In tako se izpovedujem zato, ker želim izpustiti iz svojega življenja zadnji kanec strahu, želim biti NEustrašna, popolnoma pogumna, popolnoma svobodna, Želim biti JAZ. Želim se sprostiti, ne dat več kanca energije strahu, želim si jo vložiti v ustvarjalnost, v boljši svet zase, želim, da mi je lepo…in kako ni to sebično? Toda tukaj se tolažim tudi v obratni smeri, če bo lepo meni, bo lepši svet, bo lepše tudi drugim. Iz tega vidika tudi razumem trditev, da moraš najprej ljubiti sebe, da bi lahko druge ljubil. Zame to pomeni, da karkoli naredim dobrega zase, naredim dobro tudi za druge… zato je res škoda, da tega nenadoma ne sprevidi vsak in začne delat vsak tisto, kar je dobro zanj… ko bomo enkrat zmogli to narediti – se pravi, ko bom enkrat jaz zmogla to narediti, bo svet popoln. Veš, kaj mislim? Mislim – to, kar iz tega izhaja je –, da ko bo enkrat uspelo enemu samemu človeku, popolnoma ljubiti sebe, bo to uspelo vsem… zato ne verjamem, da je trenutno kje človek, ki popolnoma ljubi samega sebe. Zato ne verjamem v tiste velike ljudi, ki nas poskušajo poučiti o ljubezni… po drugi strani pa verjamem, da smo pravzaprav že vsi ljudje taki, da vsak že popolnoma ljubi samega sebe, toda edina smola pri tem je, da se tega nihče ne zaveda. Oz, če zdaj pogledam sebe, jaz slutim, da je tako, verjamem da je tako, toda ni mi uspelo tega še popolnoma začutiti. Če bi mi uspelo, potem ne bi bilo možnosti, da bi podlegla enemu manjvrednostnemu kompleksu, ali pa sarkazmu, ali kakršnemukoli strahu… počutila bi se že svobodno, popolnoma svobodno. In kakšna je rešitev? Delati moram tako, kakor da bi to popolno svobodo že čutila, delati moram tako, kakor da bi to popolno ljubezen že čutila. In iz tega: Vaja dela mojstra (kako so bili modri tisti, ki so kovali te reke in pregovore). Če se hočem naučit kuhat, moram že kuhat, moram čimveč kuhat, čimveč različnih receptov čimveč različih živil... = če hočem ljubiti, moram čimvečkrat ljubiti, v čimveč različnih situacijah čimveč različnih ljudi: se zavedat, da je čas za sprejemanje, ker je v svojem najglobjem bistvu vsak človek dober, prav tako kot jaz sama, ker je vsak sposoben ljubiti in ker nam mora itak uspeti VSEM, če hočem, da uspe meni.
Imam občutek, da je tole nabrano od vsepovsod, vendar se počutim svečano, ker sem sestavila skupaj v eno tako čudovito, pa tako preprosto celoto. In to je tisto, kar si dopovedujem že nekaj časa: te stvari so tako preproste, da jih prav zaradi te preprostosti spregledam. Mislim, da mora biti nekaj velikega tudi nekaj močno zakompliciranega, skrivnostnega(?), po resnici pa je vse tik pred nosom. Ni mi treba it naprej, moram stopit korak nazaj, da si izostrim celotno sliko? Ob takih se vedno spomnim tiste križanke, kjer mi je pisalo : DVOŽIVKA in so bli štirje kvadratki… in jaz se oboževala enciklopedijo živali in sem poznala precej enih imen… pa sploh nisem vedla, kaj bi bla zaena rešitev, kater smešen “pupek” ma štiri črke.. valjda, ko je bila križanka že skoraj rešena, je prišlo tam ŽABA, ena izmed prvih živali, za katere sem sploh vedela, da obstajajo… ampak hej, zakaj bi bilo nekaj prelahko… če se da komplicirat  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zase
Reply #1 - 10.01.2003 at 18:03:40
 
Eva,

Smiley

Evo, takole sem zgledal jest, ko sem prebral tvoj zapis. Je res, da ponavadi bolj polemiziram, pa iščem nelogičnosti, pa opozarjam, pa počnem kup zoprnih stvari, da se mora najti kakšna Eva, da me spomni, da je vse to tako nepomembno, če to primerjaš z enim pravim širokim nasmehom oz. čimerkoli, kar prihaja neposredno iz srca.

Mi je všeč tvoj odnos do sebe in sveta, mi je všeč tvoj pogum, tvoja volja, mi je všeč tvoj odnos do sveta in do drugih. Mi je všeč, da še vedno iščeš, kako se trudiš ne postati nekaj ali nekdo ali priti nekam, ampak najti tisto, kar tebe poganja naprej.

Ti želim še naprej veliko uspešnih vaj z Gajo in Mihom, in pa, da če že ne bo uspelo ravno vse in ravno vsem, pa da bo uspelo vsaj tebi najti marsikaj, kar ti bo narisalo nasmeh na tvoj obraz.

lp bp Smiley

P.S. Glede na to, da si po zapisu tvojega imena zgleduješ po časih, ko so še pisali zhaba, draga EvaZh, pa res ni nič čudnega, da imaš probleme s križankami Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zase
Reply #2 - 10.01.2003 at 20:09:35
 
Quote:
pa da bo uspelo vsaj tebi najti marsikaj, kar ti bo narisalo nasmeh na tvoj obraz.

aha, tebe!  Wink Hvala, bp. Mi veliko pomeni   Kiss


Quote:
P.S. Glede na to, da si po zapisu tvojega imena zgleduješ po časih, ko so še pisali zhaba, draga EvaZh, pa res ni nič čudnega, da imaš probleme s križankami Wink

Grin
Veš, sej sm pomojem začela z EvaŽ, ampak sem nekej zamutila s passwordom, al kaj je že blo.. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zase
Reply #3 - 10.01.2003 at 20:10:27
 
dobr si to povedala eva

jest sm enkrat napisu:

Vedno deluj tako, da deluješ ZA sebe in hkrati ZA druge!
Čimveč drugih.
Temu jaz rečem NEDELOVANJE.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zase
Reply #4 - 10.01.2003 at 20:43:59
 
V čast mi je, al pa kokr je blo rečeno v enem Asterixu
"I say: jolly good!" 8)
vseen: "nedelovanje" - a je to zakompliciran ???  Grin

p.s. the feeling je gone, če ste mislil, da bom zdej kr v neskončnost to vlekla  Grin

Mi pa taki pozitivni odzivi dajo samo dodaten 'odriv' (pa spet ne morem mem tega ego part-a)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Zase
Reply #5 - 10.01.2003 at 21:02:46
 
Quote:
Pogum. Zelo sem ponosna nase, kadar se izpovem, sploh, če se javno, npr. posamezniku, ali pa na forumu. Zame je to pogumno dejanje, levjesrčno; pravim, da vojevanje na fronti, niti boj z mitološko pošastjo ne terjata od človeka toliko moči, POGUMA, kot pa da razkrije nekaj iz svoje globine nekomu, čigar mnenje mu je pomembno, nekomu, ki mu je drag. Ta pogum mi je pri tem početju v zelo veliko spodbudo. Vem pa, da ga vsi vendarle niso pripravljeni razumeti, ampak je že v redu;


Eva!
Ja, krasen je občutek, ko se izrazim(o).

Pogumno naprej... Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zase
Reply #6 - 10.01.2003 at 22:15:08
 
zdej se mi že prou nos viha nad vami no.. morte nehat... al pa mi direkt vrnit udarc s svojo izpovedjo (<- hint, hint, HINT Grin)
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zase
Reply #7 - 11.01.2003 at 10:28:49
 
No, na tem mestu bi se še rada zahvalila Star12 za navdih. Ono se mi ne bi takole zapisalo, če ne bi bilo njenih besed:
Quote:
...nekje se vedno čutim,da sem zase v trenutku, ko se nekomu zaupam - zmožna narediti več - kar leteala bi, zato je zame toliko bolj pomembno, da se IZPOVEM...

Hvala Simona  Smiley  Kiss
p.s. tolk, da boste vedel, da ni nujno dnevnik, ampak da se celo da zaupat tudi človeku  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Zase
Reply #8 - 11.01.2003 at 11:57:46
 
Evci...
Rada Te Imam  
In pošiljam TI... Kiss

Hvala Ti, za tole...

Veliko mi pomeniš in V vsem ti moram priznati, da SI OSEBA polna notranje TOPLINE, kateri se človek lahko ZAUPA...
Tvoj Žar mi Polni Mojo Dušo...
Res mi je Lepo, ko se ZAUPAM Tebi, in vsem, ki sem si jih ŽE Prikradla k Svojemu Srcu...

Ko vem, da oddam svoje MISLI, TEGOBE in nekaj kar me teži v SEBI, so-človeku, ki me BO razumel in enako VRAČAL, vračal z razumevanjem -  LETIM...
Lažje mi je...
Zakaj bi torej pisala V DNENIK, ki je "nem", če imam LAHKO preko pisanja tudi odgovore -  osebe, ki ji nekaj namenim...

Zaupanje V/do OSEBO/e mi je najlepše DARILO življenja, to DA SMO ljudje TU z namenom, da PRISLUHNEMO drug drugemu in si STOJIMO ob strani, ko je to potrebno -  ZAUPANJE v realnosti!

Ampak, dnevnik pa me le še spremlja, na POTi, ki jo Hodim, da se mi je potem lažje od nekje ZAUPATI...

Evci, še ti bom PISALA, kar sem..., prav

LEP DAN želim VSEM, ki STE

p.s.; želja mi je, da si čimveč zaupamo! Življenje je prečudovito, če DAJEMO ven iz SEBE, ne pa TLAČIMO!
Hvala ti prijatelj/ica, ker se mi ZAUPAŠ, da ti je LAŽJE, da se nekje v delu SEBE osvobajaš... Hvala TI!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zase
Reply #9 - 11.01.2003 at 22:36:40
 
Joj, Simona, ne zmorem še toliko poguma.  Undecided
Hvala TI.  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zase
Reply #10 - 11.01.2003 at 22:38:55
 
Ampak: PRAV LEPA HVALA, SIMONA! Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: ZATE, Eva
Reply #11 - 12.01.2003 at 00:00:21
 
Quote:
Joj, Simona, ne zmorem še toliko poguma.  Undecided
Hvala TI.  Kiss

Seveda ga Zmoreš Eva, seveda ga... Wink
Tvoj pogum je NEOMEJEN, tako kot je MOJ in ko boš NAPISALA enkrat, bo šlo tudi Dvakrat,...
Daj Ti kar napiši in MIŽI poleg, prav...potem pa POŠLJI in preberi -  PRAV... Grin

Quote:
Če želim, da bi bilo sočloveku lepo, se zavedam, da bo na ta način svet lepši in da bo tako tudi meni lepše in se mi zato zdi prav, da sočloveku pomagam.


Lepo mi je ker si se tako izrazila Eva. Pomoč je vedno dobrodošla, vsi smo tu da pomagamo sočloveku, odločamo pa se zgolj sami kaj in koliko. Pri meni je vedno tako, da se odločam na podlagi,tega, če mi človek zaupa, potem grem naprej, če pa mi ne, se ustavim in nekje naredim mejo... Potrebujem zaupanje vame in vanj...

Človek vedno sam poišče pomoč, kje jo bo iskal, to sam najbolje ve - pot ga vedno pripelje na PRAVO pot, nekje ima vse svoj namen in prepričana sem, da se ljudje v moje življenje prikradejo, da mogoče preko njih pridemo do določenega spoznanja... lahko pomagam njim jaz in se od tega oni nekaj naučim/o, ali pa on pomaga meni in se on/i od tega nekaj naučijo, v obeh primerih se UČIMO VSI, ne samo da si pomagamo UČIMO SE!

Rastemo na poti in to je BISTVO!

Pomagati si moramo, seveda.
Kaj bi ČLOVEK brez soČLOVEKA... ???
Pust in prazen bi bil v SEBI!

p.s.; in poglej kaj sem se naučila...  Wink
Simona

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Zase
Reply #12 - 12.01.2003 at 23:55:23
 
Eva, saj lepo da zaupaš in si pogumna. Iskrenost je danes redka vrlina.

Ti si poseben otrok narave EvaZH. Ker zaupaš si z zaupanjem poplačana. Tvoja sreča pride in te bodri. V tej svoji ženstvenosti in prijaznosti tvoje ljubezni je odkrita iskrenost in sočutje.

Moj iskren obraz dražesten je dokaz Smiley


Želim ti in seveda sebi s tem  Wink  da bi kazala toliko razumevanja do nas vseh, kot si ga doslej in te v tem z vsem kar zmorem podpiram.

Kiss
Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zase
Reply #13 - 13.01.2003 at 07:24:54
 
Draga Karmen, iz zvezdic pa še iz kje v tvoja usta pa še kam jezt ti nasedem/verjamem in sem že čakala nekej od tebe, zato ti hvala za tole  Kiss Drž se še naprej!  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: ZATE, Eva
Reply #14 - 13.01.2003 at 11:02:23
 
Moonlight wrote on 12.01.2003 at 00:00:21:
Seveda ga Zmoreš Eva, seveda ga... Wink
Tvoj pogum je NEOMEJEN, tako kot je MOJ in ko boš NAPISALA enkrat, bo šlo tudi Dvakrat,...
Daj Ti kar napiši in MIŽI poleg, prav...potem pa POŠLJI in preberi -  PRAV... Grin
No,... vem, da ga posedujem, ampak bi šla še vseeno raje v vojsko, al pa nad tiranozavra  Wink.. mah, pa ne raje... raje bi tole, verjetno, kr je težje... saj BOM.
Bi pa bla tistole varjanta ja.. miže pa še potrudila bi se ful hitro tipkat, to se pravi, da bi blo toliko napak, da niti sama (kaj šele kdo drug) ne bi mogla razbrat, kaj sem hotla povedat  Grin

Quote:
Pri meni je vedno tako, da se odločam na podlagi,tega, če mi človek zaupa, potem grem naprej, če pa mi ne, se ustavim in nekje naredim mejo... Potrebujem zaupanje vame in vanj...
ma, ja, opažam, da mi je takoj laže, če se mi zaupanje vrne... sploh ne nasvet... ampak ob mojih besedah ena asociacija in zaupanje le-te... potem gre vse laže naprej... želim biti sprejeta (tole bi mogla dat k tisti knjigi, bom kasneje kaj dopisala še tja
eto: http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...)

Sicer sem se pa prejle med umivanjem glave (glava dol + masiranje lasišča = prekrvavitev možganov,  Grin dewa dewa) spomnila, da mora obstajat tudi kaj takega kot angel poguma in da bi ga blo dobro kdaj malo pobarat, da bo lažje  Cheesy

Quote:
p.s.; in poglej kaj sem se naučila...  Wink

Grin Ne vem, kaj, ampak tudi jaz sem se kaj.  Cheesy
Kiss
Back to top
« Last Edit: 13.01.2003 at 12:15:35 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8