Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 26324 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #60 - 13.01.2003 at 10:29:27
 
mi že dobr vemo kaj je eno(st) ... sm smo pršli spoznat dvojnost, razdeljenost.
predvsem kar je nismo dobil podatkov o tem da bo tolk težko nazaj pridet ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #61 - 13.01.2003 at 11:26:07
 
Quote:
mi že dobr vemo kaj je eno(st) ...


vemo že, čutmo/verjamemo pa ne. Čutit se da samo skoz to, da

Quote:
sm smo pršli spoznat dvojnost, razdeljenost.


ker samo skoz to dvojnost se da  eno razpoznavat. Skoz preseganje, ne pa odostnost.  Kaj pa če smo  kot zemljani v bistvu bolj povezani  v enosti kljub njeni odsotnosti  kot smo bli  kot  vesoljci, ko smo eno bli?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #62 - 15.01.2003 at 15:47:21
 
jz se zmeri predlagam da se usedete dol in prestudirate Bhagavad-gito. vsa ta "vprasanja" vam bojo odgovorjena. ce pa drzijo tud v praksi in ce boste mel ksne koristi od tega pa se boste mogl prepricat in sprobat sami.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #63 - 15.01.2003 at 15:53:17
 


I'm nothing except the still point of awareness at my center



Deepak Chopra
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #64 - 15.01.2003 at 16:01:14
 
spoznanje sebe ni le ena misel, spekulacija ali ena teorija ali informacija. spoznanje sebe mora kot stranski produkt prinest radost. te pa nikol ni dost. oz. nam jo cas hitr vzame. se prav bomo mogl spoznat sebe iznad vpliva casa. to pa ni tolk lahko kokr se slis, ampak vseen se splaca.

dokler bomo mislil da bomo sami sebe spoznal brez intervencije nekoga visjega od nas bomo stalno razocarani.

da je nekdo ali nekaj "visje" od mene?? nikol!!!! je reku zmotni-ego, tist ki stalno nasprotuje temu. ce pa ga je koristno "poslusat" in sledit in posledicno trpet pa lahko ugotovimo in izkusimo tud sami.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #65 - 15.01.2003 at 16:41:06
 
Quote:
jz se zmeri predlagam da se usedete dol in prestudirate Bhagavad-gito. vsa ta "vprasanja" vam bojo odgovorjena. ce pa drzijo tud v praksi in ce boste mel ksne koristi od tega pa se boste mogl prepricat in sprobat sami.

a to pomeni da si obupu nad nami aryan
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #66 - 16.01.2003 at 08:54:55
 
Quote:
dokler bomo mislil da bomo sami sebe spoznal brez intervencije nekoga visjega od nas bomo stalno razocarani.



Dokler boš pričakoval intervencijo nekoga višjega Roll Eyes, boš pa res razočaran.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #67 - 16.01.2003 at 14:46:26
 
Quote:
Dokler boš pričakoval intervencijo nekoga višjega Roll Eyes, boš pa res razočaran.

Zvezdica, sem kar malček presenečen v tem trenutku, pa zato vseeno zelo vesel. Smiley

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
L.Star
Guest




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #68 - 16.01.2003 at 15:30:12
 
Quote:
Zvezdica, sem kar malček presenečen v tem trenutku, pa zato vseeno zelo vesel. Smiley

lp bp


Ja? Kako pa to? Oziroma zakaj? Kako me vidiš (oz. si me), da te je presenetilo oz. kaj te je?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #69 - 16.01.2003 at 17:21:29
 
U. wrote on 16.01.2003 at 12:13:35:
Na kratko izkušnja z džungelskim vinom.....

rodim se...podoživljam rojstvo v tem življenju in s tem tudi šok in žalost čistega bitja, ki z rojstvom v materijo pade v pozabo, izgubo božanskega zavedanja, izgubo neskončnosti.......takoj za tem se doživim v jajcu, kako ga prebijam in se skotim, zaplavam v vodo in moje telo se skrči v podobo ptice in doživljam svobodo........iz mojih ust prihaja rjovenje, sem zver, občutim neznansko moč in nepremagljivost....sem na vseh štirih in v nekaj sekundah podoživim evolucijo človeškega bitja, od plazenja, do pol pokončne drže, do človeškega bitja......sem na hrbtu....nogi se mi prekrižata, roki gresta od telesa.....sem Jezus na križu.....popolna milost,blagostanje, absolutno zavedanje, nikjer kakršnegakoli trpljenja....kako zmotno je krščanstvo.......pojavijo se arhetipi Tarota....sem Norec,
Čarovnik..... Cesar.....Cesarica.....Vse v Enem, Eno v Vsem......Vse je tukaj, sedaj, jaz sem Vse, ustvaril sem si Božje darilo, samega sebe, ustvaril sem si vesolje, da se v njem doživim, ustvaril sem tebe in ti si ustvaril mene, ustvarila sva se sama sebi in drug drugemu....igram klavir....sem glasbeni virtuoz......hkrati slikar.....balerina.....sem vse....vse je v meni....sedaj.....vedno je....spomni se.....nešteto izkušenj..vse samo za to, da se povrnem pred obličje samega Sebe...
Na steni se zazrem v sliko Sai Babe, reče : "Edina razlika med tabo in Bogom je ta, da ti razliko vidiš...".

   .....jaz sem vse kar je.....vedno in zavekomaj!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #70 - 16.01.2003 at 19:52:24
 
gape : jz nisem nad nikomur obupal, ker tud ni moj cilj nekoga v kej napelat, jaz samo predlagam.

ker pa je nas pogovor prsu ze tok delec da je ogromno informacij, ki potrebujejo cas za "prebavo" je bolj da se pusti casu cas in izkusnjam da povejo svoje. takrat se bomo lahko lazi pogovarjal. opazu sem da karkol recem ali iz kjerkoli citiram da se me hoce na hitr in na vsak nacin negirat. (seveda ponavad brez kakrsnihkol utemeljenih razlogov, ampak le iz nekega egoisticnega sentimentalizma in strahu). to so "naravne" reakcije. neki casa bo treba se pocakat, da se umiri stvar.

upam da razumes moj point.

pa se neki vam dam da boste lahko na hitr "zavrgl".

"Scripture is only an outline to the book of life. Intellect is insignificant, and knowledge a small thing.

Stop thinking and let the heart come out - jnana sunya bhakti, jnana sunya bhakti. Intellect is not a suitable instrument for perceiving divinity. It takes the taste out of life, evaporating its juice. If one's intellectual appetite is not curbed by the message of the Bhagavatam (jnane prayasyam udapasya) and replaced with devotion (namanta eva), it will devour his life, his faith (sraddha-mayo 'yam puruso). He will be conquered and imprisioned by his intellect yet think he has conquered all. Whereas those who move in this world on the vehicle of divine faith imbibed from those who have it, they will conquer the unconquerable ('jita jito).

ko bo seveda primeren cas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #71 - 16.01.2003 at 22:06:33
 
v tvoje cilje nism nikol podvomu

negiranje je edino kar preostane ko nekdo 'citira' skripte (skriptures)
za poziranje je zelo malo prostora, saj skriptures veljajo za vse.

razumem tvoj point popolnoma


recimo mal zavračanja

skripta je edina ki uči o življenju
intelekt je nepomemben
znanje je majhna stvar

nehaj misliti in pusti srcu da se razvije
intelekt ni primeren instrument za dojemanje božanskosti
življenju vzame okus
intelekt naj se zamenja s predanostjo

primeren čas je vedno, odvisno je le od tvoje sposobnosti oz. predanosti oz. znanja oz. intelekta oz. srca oz. ... ... ...



pomembno je razumet da tukaj in zdaj, kjer živimo je težko bit ves čas v meditaciji, da bi se srce lahko razvilo. nekdo ki ne živi tukaj in zdaj ima možnost biti ves čas v meditaciji ... asket.
ves čas ne-deluje.
skrajnost.
ne-srednja pot

skripta govori o tem ... o skrajnosti, ki je zihr odlična pot do cilja.
mi pravimo da vemo novo pot.
mi vesoljci bi lahko reku, mi ki imamo znanja več, mi ki imamo evolucijo duše na drugi stopnji, kot zemljani recimo ... mi pravimo da vemo novo pot in jo bomo povedal zemljanom (kot da jim nismo povedal že za 1000 odličnih poti ki jih je zlorabu človeški ego), saj, ista pravila veljajo za vse tu dol, popolnoma ista pravila ... srednja pot ... akcija in meditacija

tud jest občudujem zemljane kako potrpežljivo živijo s sabo in se ne premaknejo nikamor ... jim poveš točno kaj narest, kaj delat, če drugač ne gre pol pač kaj ne delat. nč ne pomaga ... noben ne more dojet tega znanja, noben ne more verjet v končni fazi, ker vsi vedo drugač ... edi mi, mi vemo mal drugač ... tisti ki vemo ... ne mislt, 3 leta nazaj ni bilo osnovnih pogojev izpolnjenih da bi gape napisu neki tazag k zdele ... zdej napiše, boli ga ... pride in pove kar ima v glavi.
če ima še kdo prav, če ne tudi prav.
in vedno več nas je ki se povezujemo za veličasti odhod ...



no ja ... kje sm ostal ...
ja
da tukaj in zdaj niso pogoji za meditacijo 100% ves čas ... če bi imel namen to delat, bi to delu na tajskem recimo, ne pa u sloveniji. ti recimo. ti to že znaš. ampak zdej smo se spomnl neki druzga ... eni mi drugi recimo bomo mogl a še precej premeditirat

pogoji so za veličasten odhod
za odhod v totalnem slavju, ne nekje v samoti in tišini, kjer niti nihče ne bo vedu da si odšel. čas in prostor sta druga.


pač še ena una moja k mi ponavad noben nič ne kontrira, ker ni iz intelekta in znanja ... tudi ... predvsem pa je direkt od gor ...

kot ponavadi ...

dej mi ti mal kontriri al pa povej da moja blodnja ni daleč od tvoje blodnje ... al pa kej ... al pa mi povej da sm za u norišnco ... rad bi kej slišu na to temo ... me zanima, kaj mislite, skorajda ne morem verjet da se vsi kr direkt strinjate z mano ...


zdej sm tituda opazu k sm šu nazaj brat ... bom zahec probu natipkat neki na njegovo enovrstičnico ...

ne ... ne morem

men se itak zdijo tko, bl da so ... ne da bi se pričakoval odgovor na njih, tko sm jih tud že prvič začutu.
retorična se mi zdi da se reče.
titud če pričakuješ odgovore na njih, ti bom seveda probu ustrešt ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #72 - 16.01.2003 at 23:14:01
 
gape wrote on 16.01.2003 at 22:06:33:
dej mi ti mal kontriri al pa povej da moja blodnja ni daleč od tvoje blodnje ... al pa kej ... al pa mi povej da sm za u norišnco ... rad bi kej slišu na to temo ... me zanima, kaj mislite, skorajda ne morem verjet da se vsi kr direkt strinjate z mano ...

Ma, na primer, tale tvoja "vesoljska" blodnja je tako daleč od katerekoli moje, da nimam prav nič konkretnega ali pa smiselnega za replicirat; a to še zdaleč ne pomeni, da se "kar direkt strinjam s tabo" ... Jaz si dobr futraš, to ja, ne vem pa, koliko jih je zaradi tega že v norišnici pristalo ... Sicer pa, tudi če se ti to kdaj zgodi - nekateri pravijo, da smo tisti zunaj, vsaj na cajte, dosti bolj zblojeni od tistih noter ...  Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #73 - 17.01.2003 at 09:52:14
 
akcija mora bit podprta s pravilnim znanjem. pravo znanje se pridobi skozi meditacijo. meditacija je najboljsa ce je usmerjena na Absolut/Boga.

kako akcijo in meditacijo in delo in znanje in pogojenost vse vklopit v sistem ki nas bo pripeljal do spoznaje sebe in s tem vecne radosti mate opisan v Bhagavad giti.

drgac pa so tkole poglavja :

Chapter One
Visada yoga: YOGA OF DESPAIR

Chapter Two
Sankhya yoga: YOGA OF ANALYSIS

Chapter Three
Karma yoga: YOGA OF ACTION  

Chapter Four
Jnana yoga: YOGA OF KNOWLEDGE

Chapter Five
Karma-sannyas yoga:
YOGA OF RENUNICATION OF ACTION  

Chapter Six
Dhyana yoga: YOGA OF MEDITATION

Chapter Seven
Jnana Vijnana yoga:
YOGA OF KNOWLEDGE AND RENUNCIATION  

Chapter Eight
Taraka Brahma yoga:
YOGA OF ATTAINING THE ABSOLUTE  

Chapter Nine
Raja-Guhya yoga: YOGA OF HIDDEN TREASURE  

Chapter Ten
Vibhuti yoga: YOGA OF DIVINE MANIFESTATION  

Chapter Eleven
Visvarupa-Darsana yoga: YOGA OF THEOPHONY  

Chapter Twelve
Bhakti yoga: YOGA OF DEVOTION

Chapter Thirteen
Prakrti-Purusa-Viveka yoga:
YOGA OF DELIBERATION ON MATTER AND SPIRIT  

Chapter Fourteen
Guna-Traya-Vibhaga yoga:
YOGA OF DISTINGUISHING
THE THREE MODES OF MATERIAL NATURE

Chapter Fifteen
Purusottama yoga:
YOGA OF THE HIGHTEST PERSON

Chapter Sixteen
Daivasura Sampada yoga:
YOGA OF DISCERNING GODLY AND UNGODLY NATURES  

Chapter Seventeen
Sraddha-Traya-Vibhaga yoga:
YOGA OF DISCERNING THREEFOLD FAITH

Chapter Eighteen
Moksa yoga: YOGA OF FREEDOM
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #74 - 17.01.2003 at 13:38:33
 
Sem vtipkal v "search" besedo ljubezen, ker me je zanimalo če imamo sploh podobne predstave oz. kaj to je. Namreč, kot sem že nekje v tem topicu omenjal, je gledano iz "božje" perspektive in glede na Vedske spise možno prenest in uporabit ljubezen, ki jo občutimo "tukaj in zdaj" tudi na večnost. Kajti gledano iz te perspektive smo tudi mi večni...torej naša duša. In da bi ta duša(oz. mi) ki je večna/smo večni lahko tud večno ljubila/ljubili. In edina smiselna ljubezen se tukaj pojavlja ljubezen do Boga. In prav zaradi tega se mi zdi smiselno, da razčistim/o kaj sploh ljubezen je oz. kaj le-ta komu predstavlja. Izpisalo se mi je nekaj misli forumovcev:

Andres wrote:
###Tukaj je precej žensk na temo ljubezni pisalo.  Po moje sploh nobena  vključno z mano ne ve kaj ljubezen je.  Pač najlažje je napisat ljubezen in to besedo raztegovat kot kurja čreva. Tisto "rad jo imam, rada ga imam," je spet druga stvar. Jaz mam tudi rad full ljudi. Ampak samo rad jih imam pa nič več.. Koga pa ljubim?  Sem bolj pri ta zaprtih. ###

titud wrote:
####  Ugotoviš, da otrok v bistvu ne rab skor  nč drugega kot ljubezen, da je tista barbika pa lego kocke pa kar je še tega nekaj vredno samo v kontekstu ljubezni in da se na račun nikakor ne sme ljubezni zastavit, da bi do teh dobrin pršov... ####

titud wrote:
#####
Potreba po iskanju temljev se je spet pojavla, ko  se ko so otrc zrastl, ko se je vsakemu od nas začel prebujat očitno ne do kraja preseženi  individualizem, ko je ljubezen začela postajat vse bolj abstraktna kategorija in ko se notranja solidranost ni več utemeljevala s potrebo pred zaščito na ljubezni utemljene skupnosti pred brezčutnim al pa vsaj indiferentnim zunanjim okoljem. ####

A. wrote:
#####
Ozaveščanje mi torej na nek način pomen več kot to da si ozavesten kot nekdo ki se zaveda(ima jasno zavest) tega da je treba ohranjat naravo, skrbet zanjo, mi poemni tudi neko globjo vrednoto. Vredsoto zavedanja pomena in bistva vsake stari, s tem sprejetja odgovornosti in posledic in hkrati veselja, ki ga vsak dan užijemo ob njej.

oba imata isti vir ljubezen####

se ena titudova iskrica: Smiley
####A je možno, da je to ene vrste biznis: da dokler se bodo zemljani  zarad ega odrekal ljubezni,  bodo vesoljci velikodušno na račun trpljenja spoznaval ljubezen  in zemljane  zadovoljevali z znanjem?####

EvaZh wrote:
#####
Delati moram tako, kakor da bi to popolno svobodo že čutila, delati moram tako, kakor da bi to popolno ljubezen že čutila. In iz tega: Vaja dela mojstra (kako so bili modri tisti, ki so kovali te reke in pregovore). Če se hočem naučit kuhat, moram že kuhat, moram čimveč kuhat, čimveč različnih receptov čimveč različih živil... = če hočem ljubiti, moram čimvečkrat ljubiti, v čimveč različnih situacijah čimveč različnih ljudi: se zavedat, da je čas za sprejemanje, ker je v svojem najglobjem bistvu vsak človek dober, prav tako kot jaz sama, ker je vsak sposoben ljubiti in ker nam mora itak uspeti VSEM, če hočem, da uspe meni.#####

ixtlan wrote:
#####
ljubezen je tista, ki nam pomaga začutiti, včasih pa nas naveže ####

Še kaksno mnenje je dobrodošlo, čeprav je jasno, da je občutek skoraj nemogoče ubesedit.  Smiley  



LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6