Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 26161 times)
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #45 - 09.01.2003 at 23:34:02
 
a.

ok. naj te osrecuje karkol te ze osrecuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #46 - 10.01.2003 at 08:42:19
 
Quote:
iz vprašanja kdo smo? si prešel v prepričevanj kdo so/ste... kako ste, kako do tega...

glej samo moj poglejd je tak, da če več kdo si ti ni treba jit skozi 10 topicev na to temo, da se tu dokazuješ in dokazuješ ostalim kaj in kako.

enostavno ko veš kdo si, potem to si, ostalim pa pustiš da oni so kar so.

in ne mešaš mojstrstva, ogledal in še služenja s tem, da je to nujdno da veš kdo si, to nisi ti to so stvari in tvoje lastnosti.

sebe najdeš v sebi in v vsem, smo eno ane?


Po svoje maš prov a., ampak ugotavljanja  tega, kdo si/smo se lahko lotiš z uvidom  al pa izskutveno. Temu bi strokovno lahko rekl ontološko al pa psihološko. Teb se zdi, da   odgovor z uvidom, da smo eno, vse reši. Komu drugmu je zadost empiričen/izkustven čutno/razumski dokaz.  Nas je kar nekaj, ki bi si želel obojega: emprično prevrbo, ki bo uvid (lasten al pa od koga drugega) dokazala al pa ovrgla. Aryan se trud svoj uvid psihološko utemeljit, pri tem se pač sklicuje tud na mojstre, ki so psihološko gledano ene vrste terapevti, v teloškem duhovniki, v ontološkem pa filozofi.

Zdej a., lahko se tud ti lotiš lastnega utemeljevanja  enosti na empirično dokazljiv način, saj vsaj jest vidm v tovrstem  'prepričevanju' eno bistveno dinamiiko tegale foruma. Če to ni dovoljeno, na vstopu na forum  ali pa vsaj na  del foruma napišmo vstop samo za tiste, ki smo eno, samo res ne vem, o čem se bomo pol v tej v naprej utemeljeni enosti pogovrjal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #47 - 10.01.2003 at 10:08:25
 
titud wrote on 10.01.2003 at 08:42:19:
Aryan se trud svoj uvid psihološko utemeljit, pri tem se pač sklicuje tud na mojstre, ki so psihološko gledano ene vrste terapevti, v teloškem duhovniki, v ontološkem pa filozofi.

jaz ne utemeljujem svojih prepricanj iz domene psihologije (uma), niti teologije (custva) , niti filozofije (logike, intelekta, razuma).

jaz utemeljujem svoja prepricanja na podlagi Vedskih spisov, ki so "razodet zvok resnice" ki prihaja iz domene "spirita" (duse) in se vcasih "pojavi" v materiji kot pisana beseda (knjige), ali kot besede, ki so prisle prek globoke notranje meditacije realiziranih dus.

bolj podrobno ali pa se enkrat si preber tist angleski text v katerem se govori o zanesljivosti in nezanesljivosti raznoraznih instrumentov zaznave.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #48 - 10.01.2003 at 11:49:28
 
Quote:
jaz ne utemeljujem svojih prepricanj iz domene psihologije (uma), niti teologije (custva) , niti filozofije (logike, intelekta, razuma).

jaz utemeljujem svoja prepricanja na podlagi Vedskih spisov, ki so "razodet zvok resnice" ki prihaja iz domene "spirita" (duse) in se vcasih "pojavi" v materiji kot pisana beseda (knjige), ali kot besede, ki so prisle prek globoke notranje meditacije realiziranih dus.  


Pol sta pa z a.-jem  glih za skup, ne vem za kaj te branim pred njim.  Undecided  Smiley

A. utemeljuje svoje preričanje o enosti z vsakmu od nas s tem, da lahko  tud vsak od nas zanese na svojo enost z njim.  Žal takega absoltnega posluha za njegovo enost  nimam, tko kot ga nimam za tvoje  'razodevanje zvoka resnice'. Smo pač omejena bitja, zato vsaj med sabo rabmo komunikacijo, za medsebojno  utemljevanje totatalitet kot so   človek/enosti/boga pač čim bolj totalno: umsko, razumsko, logično in čutno.

To, kako sam utemeljuješ vero vede pred  sabo in kako a.  vero v  eno z vsem, ki  mojga odnosa do teh ved in  enosti ne  vključeuje, mi pa dejansko ne moreta predstavit in se je tud brez veze matrat, ker take mistike se  ne da ubesedit. Pa s tem v naprej nobenga predsodka niti do ved niti do enosti nimam.  Priznam, da le  nobenga odnosa nimam, zato se pač tle  gor nastavljam, da bi ga morda skoz komunikacijo  dobu. Zato pa mi  morata zadeve pač nekak predstavt, jest rabm pač psihološko, teološko in filozofsko utemeljitu, da si lahko oblikujem eno celovito mnenje.

Vere v boga/ensot al pa človeka  mi pa skoz komunikacijo ne more noben  dat, okrog tega se je pa res brez veze matrat. To pa ni več področje komunikacije kot obrti al  pa znanosti, tle nastop alimkija -  al pa tud ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #49 - 10.01.2003 at 12:27:49
 
titud : torej, ko se ti bo zaupanje v nekoga (aktivni agent, oseba) ali v nekaj (pasivni agent, nauk, ucenja, skripte) tolk vspostavlo, da bo preraslo tvoje dosedajsne zaupanje vase in svoje sposobnosti, bos samovoljno pristopu in zacel sprasvat relevanta vprasanja?

to se men zdi tud edini pravi nacin. a se tuki strinjava?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #50 - 10.01.2003 at 14:21:55
 
Sem tole spregledal:

Quote:
ce zivis v skupnosti ki temelji na ljubezni, pol mors sam se prevert ali je trajna. ce ni, pol "ti" kot princip vecnosti ne bos dokoncno zadovoljen s trenutno skupnostjo.  


To trajnost  se da samo na ta način preverjet, da jo vsak trenutek doživljam kot večno. Jest kot  princip večnosti sem  lahko večno zadovoljen s to skupnostjo samo skoz zadovopljstvo s to skupnostjo v tem trenutku.

Quote:
torej, ko se ti bo zaupanje v nekoga (aktivni agent, oseba) ali v nekaj (pasivni agent, nauk, ucenja, skripte) tolk vspostavlo, da bo preraslo tvoje dosedajsne zaupanje vase in svoje sposobnosti, bos samovoljno pristopu in zacel sprasvat relevanta vprasanja?

to se men zdi tud edini pravi nacin. a se tuki strinjava?


Samga sebe itak zmeraj  presegaš z zaupanjem v nekaj al pa nekoga, to delaš že od rojstva naprej: najprej maš mamo, pol maš ata, pol take in drgačne vrstniške idole, učile, prjatle, ljubice, žene, lastne otroke... Maš tud pravljice pa pesmice pa knjige, pa tv risanke pa filme... Zaupanje, vezano na predmet al pa osebo se ne razlikuje kaj dost, je sugestivno al pa ni, ne glede na kaj se nanaša. Kjiga le zgleda pasivna, ker ponad ti moraš ponjo, ti redko sama v roke pride, čeprav res  sugestivna vsaj pl poti prot teb  ponavad
sama naredi.

Tako totalna  zadeva, kot je svetononazorsko centriranje na nekaj/nekoga, pa ne podleže tako banalnim zadevam, kot je pravi človek na pravem mestu ali pravi  tekst, podtaknjen nekomu ob pravem trenutku. Se dogaja in se kar ne  zgodi, je produkt enih globokih notranjih  uvidov, pa tud vrenj in pretresov, ki se jih z raznimi tehnikami da morda pospešit, ne da pa se jih kaj dost usmerjat, kaj šele ustvarjat.

To je tista mistična  pasivnost, za katero jest mislim, da  se  željam in zahtevam ne pusti  vplivat in ki ji samo čista ljubezen lahko pride do živga.  

Je prav, da ostane ta alkimija brez kemične formule.  Če bi jo kdo lahko  posedoval, bi ziher  od večnosti do  danes in na veke ljudem vladal.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #51 - 10.01.2003 at 14:47:49
 
titud wrote on 10.01.2003 at 14:21:55:
Jest kot  princip večnosti sem  lahko večno zadovoljen s to skupnostjo samo skoz zadovopljstvo s to skupnostjo v tem trenutku.

upam da ti bo uspel "obstat" v sedanjosti in tistem trenutku.
Quote:
To je tista mistična  pasivnost, za katero jest mislim, da  se  željam in zahtevam ne pusti  vplivat in ki ji samo čista ljubezen lahko pride do živga.  

Je prav, da ostane ta alkimija brez kemične formule.  Če bi jo kdo lahko  posedoval, bi ziher  od večnosti do  danes in na veke ljudem vladal.

nekdo jo vecno poseduje, in tud vsem vlada z njeno pomocjo. tistim ki pa so vecno "prevladani" od te "alkimije" in se tega zavejo, pa jim to ustreza bolj kot karkoli drugega. enkrat bos ti'tud to obcutu.

drgac se mi pa zdi da bos hmal na vrst Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #52 - 10.01.2003 at 15:12:56
 
Quote:
nekdo jo vecno poseduje, in tud vsem vlada z njeno pomocjo. tistim ki pa so vecno "prevladani" od te "alkimije" in se tega zavejo, pa jim to ustreza bolj kot karkoli drugega. enkrat bos ti'tud to obcutu.


O.k., pol se njegove vladavine  ni za bat Smiley.

Varujmo se rajš vladavine  njegovih prerokov, ki vladajo  od njega premaganim Angry



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #53 - 10.01.2003 at 15:47:21
 

titud wrote on 10.01.2003 at 15:12:56:

Varujmo se rajš vladavine  njegovih prerokov, ki vladajo  od njega premaganim Angry



???  Bog premaguje? I don't think sou. A so lahko tisti, ki ga zares poznajo in ljubijo, sploh premagani?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #54 - 10.01.2003 at 16:35:25
 

Ej, Ayran, ne za "hudo" vzet - tole je danes v moj inbox priletelo, pa sem se takoj nate spomnila ...  Wink
... in na izmenjavo mnenj v temle topiku:


A positive attitude will not solve all your problems,
but it will annoy enough people to make it worth the effort.
  (Herm Albright)


Smiley
ARS


PS: "Kdo smo?"

Smo ljudje.

Vsak s sebi:
- lastno naravnanostjo do sebe, drugih, okolice ...;
- lastnim (ne)delovanjem;
- lastnimi načini (ne)sprejemanja kogarkoli in česarkoli ter odločitev in odgovornosti;
- lastno domišljijo.

Vse (ne)navedeno se da morda v kake predalčke posortirat, a to v glavnem ni pomembno; no, vsaj meni ne.


Prijeten konec tedna nam želim,
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #55 - 11.01.2003 at 12:40:49
 
ponavad je ze tko ja. da bi se na vsak nacin radi spoznali, ampak se bojimo it dost globok vase, ker bi to spoznanje mogoce pomenilo, da smo se do zdej motil pri tem kdo mislimo da smo ali hocemo biti in bi to indirektno nakazval na neki kar nas ego tezko prenese.

sam vstrajno naprej... al pa tud nazaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #56 - 12.01.2003 at 13:30:27
 
no pa sm se (spet) prebil čez to reč ... sm clo umes dubu par odgovorov ...

************************************
Posted by: ARS Posted on: Jan 8th, 2003, 9:42pm
Najverjetneje zgolj spregledano, a jaz bi vseeno kak »podnapis«,
npr. tvoj, Gape:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=104124...
ARS
***********************************
kaj tuki hočeš se mi sanja ne ... explain
... postavi jasnejše vprašanje ...



ixtlan wrote on 09.01.2003 at 14:36:01:
"šamanska smrt".

V nekem momentu se ustaviš - najbolje, da to počneš kar periodično pa kadar začutiš - se dobro razgledaš okoli sebe, situacijo, sebe v situaciji... spomniš se vseh prepričanj, za katera si ugotovil, da ti ne ustrezajo več pa jih nisi odstranil, ampak si kar pustil, da ostanejo... potem pa, kar je zelo pomembno, začutiš kdo si in kaj hočeš... skladno ugotovitvi potem oblikuješ nova prepričanja, ki nadomestijo stara. Da staro prepričanje namreč zares gre, ga mora nadomestiti novo.

In s tem, ko se spreminjaš, se spoznavaš. Vsakič odkriješ en nov delček sebe, za katerega prej nisi vedel ali pa si se komaj zavedal, da obstaja.

a obstaja na to temo kej več texta al je to
Back to top
« Last Edit: 01.06.2003 at 20:39:58 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #57 - 12.01.2003 at 13:52:01
 
odgovori so zlo čudni, zato bom rajši napisu zgodbico ...

kdo smo?
smo zemljani in vesoljci, vesoljci nismo doma na zemlji.
mi, vesoljci ki smo bili na najvišji svoji stopnji v atlantidi tukaj na zemlji, smo iz svojega doma prišli sem po izkušnjo tega tukaj ... sanjalo se nam ni da je tukaj tako 'gosto', tako počasno, tako razdeljeno ...
prihajali smo po etapah in odhajamo po etapah.
velik drugih 'vrst' vesoljcev je že bilo na zemlji v preteklosti. tudi sedaj so. in zemljani seveda.
do zemlje smo prišli z 'vesoljsko ladjo' - iz plejad, ta ladja je u bistvu skupna energija - namera, ki nas je pripeljala do sem.
odhajanje je nekako v tem času zdej.
da odideš moraš seveda porihtat svojo karmo in nabrat še dodatno energijo (pač zakonitosti zemlje in njenega sistema).
dejansko naša ladja gre mimo orla brez problemov. orel je temno morje zavesti, ki poje vso zavest, ki smo jo nabrali v trenutnem življenju. tako vesoljcem, kot zemljanom. u bistvu sploh ni tako velike razlike med vesoljci in zemljani - na zunaj.
in bog je samo 'commander' naše vesoljske ladje. to je bog okrog katerega se moramo vsi mi, cela naša skupina, zlit v eno. in ko bomo eno, takrat bo orel brez moči in takrat odidemo. odidemo pa seveda v stilu ... ne tko kt kakšni inki, da komi sploh vemo da so odšli.
ta commander bi lahko bil recimo maitreya.
buda je bil recimo njegov brat ... no ja tm ni glih bratov in to, pač zelo sorodna energija.

enost
ja vsi vesoljci mormo postat eno, vsi vesoljci iz našega vesolja, vsi ki imamo isto matično ladjo in istega kapitana - glavnega vodnika - boga bi lahko reku, boga ki so ga zemljani prevzeli za svojega, saj jim je najbližji možni približek, ki ga še lahko razumejo.

v duši so zapisani vsi spomini iz vseh življenj ... and more ...
in vsakdo ki hoče it domov (vesoljc) mora bit doma tukaj (in zdaj) ... še vedno nam ostaja narest raj na zemlji, da bomo tukaj kot doma in v tistem trenutku bomo doma.




dobr ... ni glih zgodbica, je pa zadost dobro izhodišče.


tko kt aryan rad reče : to je zlo važn vedet :::
in sicer da zemljani, pač ne bodo z nami odšli ... oni imajo svojo evolucijo, velja pa za njih isto kot za nas ... pravila so ista za vse, razlika je v znanju, ki ga poseduje duša, in to znanje je pri vesoljcih ogromno ... bi lahko reku, vse kar imajo zemljani kot civilizacija znanja, smo jim ga dal mi, je prišlo iz naše ladje. oni (z našo pomočjo) so to znanje napačno uporabili.

na ego ni nihče računu ...

ja ... ZELO POMEMBNO ... odgovor na vprašanje kdo smo je zelo zajeban, ker nismo vsi isto, v svojem bistvu, telesa imamo zelo podobna, duše pač ne.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #58 - 12.01.2003 at 21:29:34
 
Quote:
odgovor na vprašanje kdo smo je zelo zajeban,


jap  Wink

Sem prečital oni aryanov (Vedic truths) link in se mi zdi večina stvari smiselnih. Smiley Predvsem analogijo iz tega materialnega sveta, s katero je pojasnjen princip večnega miru oz. ljubezni, podprto tudi z izkusktvenega vidikom. Ta princip temelji na pojmu ljubezni, ki ga vsi nekako poznamo in se strinjamo, da je najvišja oblika človekovega zadovoljstva in da je to nekaj, kar imamo skupnega vsa živeča bitja. Načini za dosego le-tega so seveda zelo različni in koneckoncev tudi različno učinkoviti ampak point željenja tega občutka ljubezni ostaja. Vedski spisi v bistvu temeljijo na tem, le da vse to prenašajo na nivoje večnosti. Zdaj prvi problem je verjetno, razumeti oz. nakako ozavestiti se, da mi nismo telesa in um. Mi smo torej zavest/duša (to dvoje bi lahko malo razlozil aryan) in edina pot, da to izkustveno spoznamo je skozi večno ljubezen, kajti tudi mi(zavest/duša) smo večni. In to je torej možno doživeti oz. realizirati skozi t.i. božjo ljubezen...natančneje ljubeznijo do Boga Krishna.

V teh spsih je zapisana tudi pot po kateri se lažje "zaljubimo" v boga. Poteka podobno kot "zemeljska" ljubezen, v večih fazah in sicer od odnosa prijateljstva, preko odnosa "otrok-starš" do ljubezni "mož-žena" kjer  oboževalec naravno doživi željo po večni ljubezni z svojim bogom. In ta mu tudi to prinaša!

Hm, en sam način je, da to preverim(o) 8)

Torej, ker v ljubezni ne vidim ničesar slabega, bom/sem sklenil novo prijateljstvo.  Wink

Aryan popravi me če sem kaj narobe razumel.


LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #59 - 13.01.2003 at 10:00:01
 
Quote:
 tko kt aryan rad reče : to je zlo važn vedet :::  
in sicer da zemljani, pač ne bodo z nami odšli ... oni imajo svojo evolucijo, velja pa za njih isto kot za nas ... pravila so ista za vse, razlika je v znanju, ki ga poseduje duša, in to znanje je pri vesoljcih ogromno ... bi lahko reku, vse kar imajo zemljani kot civilizacija znanja, smo jim ga dal mi, je prišlo iz naše ladje. oni (z našo pomočjo) so to znanje napačno uporabili.

na ego ni nihče računu ...  


Ego je po moje vkalkuriran not, prek človeškega ega smo se positsovetl z zemljani. Nismo računalna to, da je ljubezen vesoljni princip, ki deluje ne samo od posmičnega k enemu, ampak tud obratno, od enega k posamičnemu... Kaj če  trpita zemljsko telo in um, ko se od duše morata ločit, kaj pa če trpi duša, ki se je poistovetla z njima?  Kaj pa če je ego zemljanom nastal   skoz evolucijo kot kot njihova ovira napoti k enosti  zato, da bi nam nezemljanom sploh uspelu začutit ljubezen, za katero smo doslej samo prepostavljal, da je. Kaj če smo se nezemljani na zemljo skoz čloevški ego šele prišli  naučit eno, ki ga brez zanikanje skoz ego sploh ni možno ubčutit. Kaj pa če ego ni upor zemljanov zoper  vesoljce, ampak ne vrste  plačilo za  znanje in vedenje, ki so jim ga prinesl? Da so se zemljani odreklili živalski komodiditeti življenja brez ega v zameno za vesoljsko znanje? A je možno, da je to ene vrste biznis: da dokler se bodo zemljani  zarad ega odrekal ljubezni,  bodo vesoljci velikodušno na račun trpljenja spoznaval ljubezen  in zemljane  zadovoljevali z znanjem?      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6