Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 26312 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #30 - 09.01.2003 at 13:37:08
 
Quote:
Me zelo spominjamo na takšne, ki stokajo:
O Bog, pomagaj mi, ampak naj bo to tako in tako, takrat in takrat, zaradi tega nikoli ne prepoznajo in ne uvidijo, kako se ves čas sklanja k njim potem se čudijo in tožijo, da jim ne ne pomaga in ne stoji ob strani, da pravzaprav morajo vse sami (se žrtvovat še navsezadnje).


Kaj hočeš povedat, zvezdica, da sem jest tisti, ki  tko stokam?

Quote:
vsak pogojeni izmed nas pa se boji smrti. bodisi direktno, ali pa indirektno.

Valja da se, aryan, tik pred njo  je tud po defoltu najbolj pripraven cajt, da ga totalno spustiš k seb: ti itak ne more več škodovat  Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #31 - 09.01.2003 at 13:57:53
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #32 - 09.01.2003 at 14:15:00
 
Quote:


Da spoznanja o samem seb lahko prideš le s pomočjo  mojstra?

Prek drugega da, do tle tle bi se načeloma tud jest najdu. Ampak ni mus, da edino   mojstra. Je že velik,  da ti sploh kdo hoče pomagat, tud če pojma nima, kako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #33 - 09.01.2003 at 14:17:24
 

titud wrote on 09.01.2003 at 13:37:08:
Kaj hočeš povedat, zvezdica, da sem jest tisti, ki  tko stokam?


Ne, titud, bodnedaj, ti pač ne. Grin
Mogoče sem se res nerodno izrazila s stokanjem. Večina iskalcev nas je takšnih. Nikol nimamo dovolj. Če bi le nehal toliko iskat..


Mojster ni nujno, da je v fizični, človeški obliki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #34 - 09.01.2003 at 14:18:11
 
titud wrote on 09.01.2003 at 14:15:00:
Da spoznanja o samem seb lahko prideš le s pomočjo  mojstra?

do spoznanja samega sebe lahko prides samo prek zunanjega, loh recemo "ogledala". tocka opazovanja se ne more opazit same sebe. ogledal pa je velik. nekatera so umazana, nekatera so manj umazana, nekatera pa so cista. tako je tud reflekcija odvisna od stopnje umazanosti ogledala, ki v enih primerih bolj v drugih manj popaci sliko.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #35 - 09.01.2003 at 14:21:11
 
Quote:
Mojster ni nujno, da je v fizični, človeški obliki.

ni seveda nujno, bi blo pa zelo prirocno ce je tud zares "mojster". mojster v cloveski obliki lahko govori, se premika, daje svoj zgled ostalim itd. med tem ko je nauk ali zakon ali princip nekaj mrtvega.

eno je aktivni agent, drugi pa je pasivni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #36 - 09.01.2003 at 14:36:01
 
Quote:
do spoznanja samega sebe lahko prides samo prek zunanjega, loh recemo "ogledala". tocka opazovanja se ne more opazit same sebe. ogledal pa je velik. nekatera so umazana, nekatera so manj umazana, nekatera pa so cista. tako je tud reflekcija odvisna od stopnje umazanosti ogledala, ki v enih primerih bolj v drugih manj popaci sliko.


Lahko se postaviš "izven sebe". Še Castaneda, se mi zdi, da je pisal o "zalezovalskih" tehnikah?

Tehnika spoznavanja samega sebe, ki sem jo pred kratkim odkril, ki se mi zdi zelo mogočna in mi je prirasla k srcu pa je "šamanska smrt".

V nekem momentu se ustaviš - najbolje, da to počneš kar periodično pa kadar začutiš - se dobro razgledaš okoli sebe, situacijo, sebe v situaciji... spomniš se vseh prepričanj, za katera si ugotovil, da ti ne ustrezajo več pa jih nisi odstranil, ampak si kar pustil, da ostanejo... potem pa, kar je zelo pomembno, začutiš kdo si in kaj hočeš... skladno ugotovitvi potem oblikuješ nova prepričanja, ki nadomestijo stara. Da staro prepričanje namreč zares gre, ga mora nadomestiti novo.

In s tem, ko se spreminjaš, se spoznavaš. Vsakič odkriješ en nov delček sebe, za katerega prej nisi vedel ali pa si se komaj zavedal, da obstaja.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #37 - 09.01.2003 at 14:40:24
 
ixtlan wrote on 09.01.2003 at 14:36:01:
Lahko se postaviš "izven sebe". Še Castaneda, se mi zdi, da je pisal o "zalezovalskih" tehnikah?

ja, sam ce gres "izven sebe", to pomen da "tist izven" nisi vec ti. ce pa si "tist"  itak ti, pol pa ta tehnika ne bi mela svojga smisla "ogledala"
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #38 - 09.01.2003 at 14:51:06
 
Quote:
ja, sam ce gres "izven sebe", to pomen da "tist izven" nisi vec ti. ce pa si "tist"  itak ti, pol pa ta tehnika ne bi mela svojga smisla "ogledala"


izven sebe v smislu opazovanja (zalezovanja) samega sebe... pozorno (tudi zen ima nekaj podobnega) opazuješ kaj počneš kako reagiraš v situacijah kako drugi reagirajo nate... uporabljati previdno - nevarno, da se "izgubiš" v analizah, ki začnejo sčasoma teči kar same od sebe, stopnja nevarnosti se veča sorazmerno s stopnjo perfekcionizma Smiley ogledala so ti pa nonstop drugi ljudje... čeprav velikokrat dobiš nazaj malce izkrivljeno sliko, recimo, da je ravno ogledalo tisti, ki ima to sposobnost, da te razume, ostala pa so bolj ali manj konveksna ali konkavna
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #39 - 09.01.2003 at 14:53:31
 
tko kot se vampirjev ne da vidt v navadnem ogledalu, tko so nekatera ogledala nezmozna pokazat pozitivne vrednosti temvec le negativne. recimo ce se jaz gledam v ogledalu materije (samsare) tko kot to pocnejo budisti, se jim na konc zdi da so oni "nic" ali void", kar pa seveda direktno se ne da znanja o tem kdo smo, ce nismo materija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #40 - 09.01.2003 at 15:03:35
 
Quote:
Lahko se postaviš "izven sebe". Še Castaneda, se mi zdi, da je pisal o "zalezovalskih" tehnikah?


Tud če se postaviš iz sebe al pa če ugledaš/razpoznaš v nečem ali s pomočjo  nečesa izven sebe,  ta spoznaja moraš na en način  ponatranjit al pa po enih kriterijih obdelat.

Mene pri teh zunanjih metodah mot predvsem to, da se nazaj dojemaš pod sugestijo  medija, v katerga   katerga se projeciraš. Tako ti bo mojster, ki se ti ponudi za  tvoje ogledalo, v sugeriral nazaj svojo podobo o teb, ki jo boš tud sam laže sprejel za svojo, ker ti bo hkrat sugeriral tud ves inštrumentarij, kako to nardit. Na konc se ti lahko zgodi, da ostaneš z eno popačeno podobo o seb brez lastnega inštrumetarija, s katerim  bi si jo lahko na nov vzpostavu.

Zato sem jest močno skeptičen do raznih mojstrov in se počutm kot riba vod na odprti sceni, kjer se zrcalim v prek drugih  nazaj vase v vseh   možnih podobah, ki jih pol lahko z lastnim spoznavnim instrumentarijem spet nazaj sestavljam pa se popravljam - al pa tud ne.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #41 - 09.01.2003 at 15:13:58
 
titud : prav mojster ti lahko prikaze tvojo "naravo" ali "esenco" tebe, ne govori pa ti o detajlih, ki jih bos scasoma realiziral sam, ce bos sledil tej svoji originalni "naravi", vsebini.

recimo mas veliko cloveskih oblik, ki so ena vrsta, vendar hkrati nista dva enaka.

mojster ti ne bo povedu kako je ali mora bit  teb ime, kaksno barvo oci mas itd., ampak ti bo povedu da si clovek, ne zival, in da se ti je temu primerno tud koristno obnasat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #42 - 09.01.2003 at 15:54:28
 
Kar se drugih tiče:  vplivat  se  pustim samo tistim, ki jim verjamem, verjamem  jih zato ker jim zaupam, zaupam pa jim zato, se  ker jim imam rad in ker jih imam rad  mi je zato čist vseen, če name vplivajo tko, da se spremenim s svojim spoznavnim inštrumetarijem vred, saj se jim prepustim z namennom,  da jih bom zato lahko imel še rajši. Če vplivanje ne rezultira na povečanje stopnjenje  ljubezni, pol je vsaj zame  čist brez veze al pa clo škodljivo  druge v spoznavanje samga sebe vmešavat. Ker spoznavanje samga sebe je nujno tud spreminjanje in ker živim v eni na ljubezni utemeljeni skupnosti, pol je to zame edin možn in sprejemljiv in nenazadnje tud delujoč način način zunanjega vplivanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #43 - 09.01.2003 at 18:45:50
 
titud wrote on 09.01.2003 at 15:54:28:
Ker spoznavanje samga sebe je nujno tud spreminjanje in ker živim v eni na ljubezni utemeljeni skupnosti, pol je to zame edin možn in sprejemljiv in nenazadnje tud delujoč način način zunanjega vplivanja.

ce zivis v skupnosti ki temelji na ljubezni, pol mors sam se prevert ali je trajna. ce ni, pol "ti" kot princip vecnosti ne bos dokoncno zadovoljen s trenutno skupnostjo.

drgac je pa vse isto "pakovanje ali drugo sranje". spet se sranje deli na kratkotrajnega, dolgotrajnega in vecnega. s katerim smo pa v dolocenem trenutku zadovoljni je pa odvisno od nasega poistovecanja. ce mislim da sem telo bom zadovoljen ze s kratkotrajnim, ce mislim da sem um bom hotu met neki dolgotrajnega, ce pa mislim da sem dusa pa bom hotu samo vecnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Kdo smo.. ? /2
Reply #44 - 09.01.2003 at 23:26:29
 
aryan

iz vprašanja kdo smo? si prešel v prepričevanj kdo so/ste... kako ste, kako do tega...

glej samo moj poglejd je tak, da če več kdo si ti ni treba jit skozi 10 topicev na to temo, da se tu dokazuješ in dokazuješ ostalim kaj in kako.

enostavno ko veš kdo si, potem to si, ostalim pa pustiš da oni so kar so.

in ne mešaš mojstrstva, ogledal in še služenja s tem, da je to nujdno da veš kdo si, to nisi ti to so stvari in tvoje lastnosti.

sebe najdeš v sebi in v vsem, smo eno ane?

vprašal si me kako pridemo v enost in kako obdržimo to stanje? v enosti smo stalno torej se ne da ne pridt ne obdržat tega stanja, ta stanje enostavno je stalno.

edino kar ni stalno je naša odločitev ali boš to razumel in spoznal ali ne, pa tudi to na enih nivojih razumeš in poznaš ...

in ljubezen je tudi stalna in ni služenje ljubezen, ljubezen je ljubezen je občuteke ni beseda.

torej ne moreš služiti ljubezni, če je to stalno v tebi, če je to občutek. to lahko samo deliš...  Kiss

s tem ko občutiš ljubezen jo lahko deliš vsem in jo občutiš v vsem, takrat je ena od možnosti da vidiš da si eno.

če ne ni nič narobe in ne rabiš mojstra saj je vse mojster in vse učitelj in učenec, torej ne rabiš ljubezni saj je vse ljubezen in jo je v izobilju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6