Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5437 times)
Sn0wBall
Ex Member




Kaj je to?
04.01.2003 at 22:03:55
 
mogoce je kdo ze o tem pisal sam se mi ne da gledat nazaj Smiley

pred spanjem,ko zaprem oci in ustvarim nek cuden pritisk med ocesi, cutim kako se v oceh nabere svetloba in potem bliskne, zgleda pa nekako tako kot da bi pomeziknil s srednjim ocesom Smiley (ne vem kako drugace opisat). To lahko v nedogled ponavljam v nekajsekundnih casovnih razmakih.

Kaj je to? Se še komu to dogaja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj je to?
Reply #1 - 05.01.2003 at 00:26:23
 
na to foro
http://www.gape.org/flash/gape_org.html
?

sam brez gape.org-a
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #2 - 05.01.2003 at 08:28:15
 
ne, pr men tut gape.org piše  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #3 - 05.01.2003 at 17:04:10
 
gape Cheesy

neki tazga ja, sam da se zgodi v tisocinki sekunde...gre pa "od mene"
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj je to?
Reply #4 - 05.01.2003 at 20:39:43
 
no men se dogaja približno tko ... tko kt se res ne morem/znam narisat ... se pa men to ne zgodi v tisočinki ampak lepo počas potuje in ko se cikel zaključi se začne nov ... in nov ... in nov ... ... dokler ne uleti preveč misli.
največkrat mi to dogaja med meditacijo (pa ne tako vizualizacijasto - vodeno, ampak tako solo - tako v miru).
prvič sm to opazu tik preden sem zaspal ... pol sčasoma sm že vedu ... aha ... zdej zdej me bo zmanjkal.
drgač pa na morju k sm meditiru na obali tko ene 2 uri skupi, na vodnika, mi je pa skoz prbijal tole ... vodnik?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #5 - 05.01.2003 at 21:16:29
 
vem kaj mislis...to se tud meni dogaja ce meditiram...

ampak jaz sem mislil nekaj drugega...u tem primeru svetloba dobesedno bliskne.Tako kot se pojavi tema če na hitro pomeziknes, se takrat pojavi svetloba.Ne vem kako bi drugace opisal. Je pa zelo fajn obcutek...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kaj je to?
Reply #6 - 06.01.2003 at 01:16:31
 
To se dogaja tudi meni, zaprem oči in se takoj pojavi svetloba v različnih barvah, barvo pa lahko tudi sama spreminjam, če hočem. Takoj, ko se fokusiram na eno točko, vzorec, se jih pojavi še več, podobno kot kalejdoskop ali pa fraktali, in lahko se poglabljam v vzorce, vse različne like vseh barv in oblik in se tako igram v nedogled, dokler ne zaspim...

V bistvu ne vem kaj to je, sam zelo uživam v vsem skupaj!  Smiley 8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kaj je to?
Reply #7 - 06.01.2003 at 01:19:49
 
.....zdej pa pssstttt... podobno kot na močno doziranih kukijih, ko zapreš oči.... Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kaj je to?
Reply #8 - 06.01.2003 at 03:15:38
 
Nekje sem zasledila, da naj bi te barve, ki jih vidimo, odklepale znanje globoko v nas... Vsi ti vzorci, barve, tudi toni, so ključi, ki odklepajo vrata na naši poti in nas prebudijo v višja znanja...

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #9 - 06.01.2003 at 09:54:36
 
ma vem kaj mislita, ampak jaz govorim o necem drugem...poznam ta prelivanja barv kot ti opisujes in tisto konstantno ponavljanje kot je reku gape,ko se kot nekaksen krog oddaljuje in potem pride nov in se spet oddaljuje in tako naprej
ampak to je drugace, svetloba se mi nabere na levi in desni strani  (v oceh) in potem bliskne. V tistem momentu tega ne morem ponovit, ampak moram pocakati nekaj trenutkov in potem se lahko spet zgodi, ponavadi tudi bolj intenzivno...in ko nekajkrat ponovim se ta svetloba iztroši in ne morem vec.
Sej jst se bolj igram s tem, ampak me zanima kaj je to
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #10 - 06.01.2003 at 11:49:30
 
ja snowball, točn tko kto ti opisuješ, se men dogaja... sam nisem razmišljala o tem, kot o mežikanju tretjega očesa, se mi tud zdi, da jest rahlo mežikam oz. priprem veke 'prvega in drugega' očesa ( Grin) drugač pa isto svetloba pride nekje od strani in tut nekako že prej vidm, da se je 'nabrala' in isto ne morem tega takoj ponovit... bolj se mi zdi, da je čist spontano.. ampak res če čakam mal, potlej lahko ponovim in kar narnkrat se ne ponovi več.. zato mislm, da je to pač zato, ko naenkrat ugasnem luč, pa je tema, da nekaj svetlobe ostane še shranjene... magari v možganih... ker pa je okrog mene tema... počasi tut 'spomin' na svetlobo 'zamre'... kaj pa vem.... zdej je moja razlaga res še bol čudna kot tvoja (za enga racionalista)  Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #11 - 06.01.2003 at 21:33:27
 
hehe...dobra razlaga Cheesy

ampak a se v mozganih nabira svetloba med dnevom?
a se ne slike iz oci samo projecirajo v mozgane? kot skener ko skenira list papirja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #12 - 07.01.2003 at 10:45:39
 
ma sej tko sm misnla, da gre v bistvu za nekak 'spomin' (shranjen v možganih) na svetlobo. Sej drugač ti ne poskušam dopovedat, da mal preveč fantaziraš veš... men bi blo tut bol všeč mežikanje_s_tretjim_očesom - like razlaga Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kaj je to?
Reply #13 - 07.01.2003 at 19:38:44
 
Tudi meni se to dogaja, Sn0wBall , pogosto me pelje, tako kot da bi bila med zvezdami, utripajo kot zvezde, in nekako izgleda kot leteče pikice, ki so barvne in zelo močno sevajo, tako, da me skoraj oči pečejo, ko grem in potujem skozi te barve, pa ne samo to, so tudi obrisi nekih simbolov, kot kake manadle... in svetloba je včasih zelo močna.
To se nekako en da opisati z besedami, ker je vse tako lepo prečudovito.
Pa tudi neko migitanje žarkov ( belih, modrih, rumenih)  je prisotnih...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1