Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14
(Read 53517 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kdo smo...?
Reply #15 - 04.01.2003 at 11:53:33
 
Quote:
zakaj ti je to tezko razumet?

razisci sebe. a si ti oseba, al si ti tud samo nek zakon, princip? zavest pomeni vsebovanje zeljenja, misljenja, cutenja. a ti zaznas te stvari pr seb? ljubezni ne mors opisat, ne mors je niti narest niti mislit o njej, lahko jo samo cutis. ce govoris o ljubezni (za katero je potrebno "cutenje") kako mas lahko ljubezenski odnos z nekom ki cutenja nima. zakon je fiksen. ni ziv, je mrtev, nima svobodne volje odlocanja.


ok, a nisem Jaz " pure consciousness " ?
Ugotovili smo, da sem Jaz čista zavest, ki obstaja "beyond mind and body"
Torej jaz v bistvu nisem oseba (ki ima body and mind) ampak zavest, ki se realizira v četrti dimenziji.
Potem je lahko tud Bog kvečjemu to in ne oseba.
Maš pa prav glede čutenja, brez tega ni ljubezni. Ne razumem pa zdaj kdo sem jaz...nekdo ki čuti in razmišlja ali nekdo, ki prav to ni ?

No če govorimo o tem Kdo smo? ne morem mimo vprašanja evolucije. Ali ta teorija aryan prepdostavlja evolucijo (da se je človek razvil iz enoceličarja)?Glede na težnjo po večnosti bi jo skoraj moral zanikati, ker pri večnosti ni razvoja, ni časa, samo Je. Torej bi tudi človek moral biti večen, obstajati bi moral večno. Evolucija gre tukaj popolnoma v drugo smer, ker pravi, da gre za razvoj, in vsak razvoj ima svoj začetek, ki pa nima ničesar skupnega z večnostjo. Kdo smo torej Mi ? Človek, ki že od nekdaj obstaja ? Ali človek, ki se je skozi čas razvil iz enoceličarja ? Mi je zelo žal, da nisem več v srednji šoli, kjer bi učitelju biologije lahko postavil vprašanje "če obstaja evolucija, zakaj obstajajo (ali so najdeni ostanki) samo vrst, medvrst pa ni ? Če je šlo za razvoj bi morala biti neka vmesna stopnja med npr. dvoživko in naslednjo stopnjo na t.i. derevesu življenja. Tega ni. Obstajajo samo vrste. Poleg tega je še veliko,veliko lukenj v teoriji evolucije. In če evolucije ni, potem se mi v glavi pojavi precej drugačen pogled na to Kdo smo mi. Res me zanima, kateri pogled je pravi in predpostavljam, da Vedski spisi evolucije ne priznavajo. Kdo torej smo ? 8)





LP
   
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #16 - 04.01.2003 at 12:36:20
 
evolucijska teorija darwina in podobnih mislecev ne drzi, oz. vedski spisi je ne podpirajo.

soul, ali cista zavest obstaja vecno. body pa mind sta kratkotrajna. ker se mi vcasih poistovecamo z bodijem ali mindom se nam zdi da nismo vecni, ceprav v resnic smo. evoluirata body pa mind glede na "razsvetljenje" ali stopnjo zavesti soul-a. in tisti ki se poistovecajo s telesom in umom razlagaja teorije kot so evolucija itd. ceprav nimajo za to nbenih dokazov, samo teorije, da naj bi iz materije prej, ali na zacetku nastalo zivljenje, in da tud v prihodnosti jim bo to uspel izvest in dokazat, nedolzni ljudje jim pa verjamejo.  

zakaj se poistovecamo z bodijem in mindom? ker ne vemo ciz tocn kaksna je naloga nas (soul-a), ki je ljubiti in sluziti Bogu ki je tud cista zavest.

cista zavest ali soul se deli na dva principa. en je uzivalec, drug je uzivani, en je sluga, drug je gospodar, en je odvisen drug je neodvisen, en je atma en je paramatma. ko spoznas svojo vlogo in delujes v skladu z njo, takrat si osvobojen "zmotnih poistovecanj" in zivis v vecnosti, znanju in blazenosti, kjer naprej sluzis Bogu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #17 - 04.01.2003 at 23:05:46
 
Quote:
evolucijska teorija darwina in podobnih mislecev ne drzi, oz. vedski spisi je ne podpirajo.

Evolucijska teorija, tudi če ne bi upoštevali mnogih dokazov s terena, je pravzaprav edina sprejemljiva in logična v svetu, v katerem se vse nenehno spreminja - edino kar je nespremenljivo (večno) je spreminjanje.

Zadostuje že, če se zamisliš nad svojim lastnim telesom, ki je nastalo iz ene same oplojene celice in se nato postopoma razvijalo do današnjega stanja in katerega razvoj (evolucija) še vedno poteka, pa postane več kot očitno, kako zelo smo v ta razvoj vpeti.
Celo stremljenje duš po večji zavseti ter razsvetljenju je del tega vsesplošnega razvoja - evolucije?

Zgrešeno pa je iskati ali celo najti svoj smisel v vlogi nekih namišljenih (maya) igric podrejenosti in nadrejenosti. Lep primer je družbeni sistem kast, ki je  nastal tudi po vplivom vedskih spisov in ki samovoljno in nepravično razslojuje ljudi ter propagira brezpogojno služenje samozvanim "gospodarjem".

Tako služenje je lahko na Poti le ovira, saj nasprotuje celo Ljubezni sami, ki v svojem bistvu ni ne služenje, ne služabništvo, ne ponižnost še manj klečeplazenje, ampak sprejemanje in razumevanje.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #18 - 04.01.2003 at 23:18:38
 
bardo_thodol : ljubezen pomen zrtvovanje svojega interesa za dosego skupnega. pokaz mi eno zrtvovanje ali en primer ljubezni kjer ni nadrejenga in podrejenega.

ti vsak dan sluzis svojim nekontroliranim cutilom. ce bos pa mal bl podrobno pogledu in zmeditiru pa bos opazu da si bil, da si zdej in da tud bos vecno sluga nekomu ali necemu. vprasi se zakaj je to tko in zakaj se temu upiras, ceprav se ne mors temu nikol izognit in je tud nesmiselno. vprasanje je samo kater "master" ti da kaksne rezultate, ceprav ti mogoce vsi isto obljubljajo, ampak spoznal smo pa tud velikrat ze to, da so obljube same po seb lahko zelo zelo prazne.

s katero "edino mozno" logiko ti podpiras "evolucijsko" teorijo? evolucijska teorija prav da je zivljenje nastalo iz materije oz. fosila oz. celic in kemijskega ali bioloskega procesa ipd. to so zame le teorije in domneve, ki ne delujejo v praksi. poglej mal blizje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #19 - 04.01.2003 at 23:29:37
 
Sluga, master, žrtvovanje, ... uhh, te besede so zaznamovane s toliko krvi in trpljenja, ki se je že primerilo skozi zgodovino (ki je tudi del evolucije), da  nam vsekakor niso ravno v ponos. Znamo biti tudi boljši in bomo boljši!

Ne, sveta in odnosov v njem nikakor ne vidim skozi to optiko (ki za sabo povleče tudi dejanja zmot - napak). Bližja mi je optika harmonije.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #20 - 04.01.2003 at 23:51:53
 
Quote:
s katero "edino mozno" logiko ti podpiras "evolucijsko" teorijo? evolucijska teorija prav da je zivljenje nastalo iz materije oz. fosila oz. celic in kemijskega ali bioloskega procesa ipd. to so zame le teorije in domneve, ki ne delujejo v praksi. poglej mal blizje.

Z logiko opazovanja!
Teorija pa je tisto, kar je v knjigah ( tudi v vedskih spisih  Wink ) Tudi definicije pojmov, kot so življenje ali zavest so na nek način teorije.

Zakaj naprimer je v tebi več življenja in zavesti, kot v kamnu, ki ga pobereš na cesti? Ker je material, ki ga sestavlja telo rezultat razvoja struktur (vzorcev), ki ga material v kamnu ni bil deležen!
In še nagradno vprašanje: zakaj ima odrasel človek več zavesti, kot je je imel kot dojenček?

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #21 - 04.01.2003 at 23:56:57
 
se teb eno nagradno vprasanje

ce itak ves da bos umru (kot posledica vecnega spreminjanja) zakaj se tok upiras/mo tej tranformaciji.

s teorijo ni nic narobe ce je dokazana v praksi. kadar pa ni, pa je tista teorija brezpomenska.

a bos rekel da je gravitacija zacela obstajat sele ko je prvic na njo s prstom pokazal newton al ze prej? jaz isto pravim kot ti. opazuj in bos vidu.

ce bos opazoval z ocmi bos bolj mal vidu, in ce bos uporablju logiko ki sledi temu kar ti oci pravjo bos spet bl mal razumel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #22 - 05.01.2003 at 00:01:54
 
lohk mi pa tud recimo na preprost nacin pojasnis iz tvojga osebnega opazovanja, kje si ti dozivel to, da je zivljenje nastalo iz mrtve materije kot posledica neke kemicne ali bioloske al fizikalne reakcije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #23 - 05.01.2003 at 00:08:52
 
Bardo_Thodol wrote on 04.01.2003 at 23:51:53:
In še nagradno vprašanje: zakaj ima odrasel človek več zavesti, kot je je imel kot dojenček?

a se teb zdi, da si bil kot otrok ali kot mladenic ali kot odrasel clovek druga osebnost? telo se je ciz spremenil.
raziskuj zavest, tista ki je ostala ista.

ce pa pravis da je zavest proizvod materije pol te pa caka dolga in huda pot da mi bos to lahko razlozil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #24 - 05.01.2003 at 00:09:35
 
Smrti se poskušamo izogniti, dokler in kolikor se le da, zato, ker smo tako sprogramirani. Če ne bi bili, bi kot človeška vrsta že zdavnaj preprosto izumrli in zaradi tega se ne bi nihče sekiral.

Če že sprašuješ, se za gravitacijo z današnjim znanjem že ve, kdaj je nastala - nekaj trenutkov po prapoku, v začetku, malo pred tem je obstajala enotna sila, ki se je potem razdelila na štiri (zaenkrat še ni jasno, zakaj ravno na štiri) od katerih je ena gravitacija.

In do teh spoznanj so ljudje prišli ne samo s pomočjo opazovanja (oči), tudi s pomočjo razuma (razmišljanje, sklepanje).

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #25 - 05.01.2003 at 00:14:28
 
Quote:
ce pa pravis da je zavest proizvod materije pol te pa caka dolga in huda pot da mi bos to lahko razlozil.

Materija je ravno tako potrebna, saj je drugače sploh ne bi bilo.
Vse v stvarstvu ima svoj pomen in nobenemu vidiku realnosti ne bi hotel dajati prednosti pred drugim.

Materija, duh, ... to so samo različni pogledi na isto stvarnost, ki se našim omejenim čutilom prikazuje na različne načine.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kdo smo...?
Reply #26 - 05.01.2003 at 00:20:14
 
*Celo stremljenje duš po večji zavseti ter razsvetljenju je del tega vsesplošnega razvoja - evolucije? *
men se pa zdi da je evolucija posledica tega stremlenja
pa ne evolucija kot sistem ampak evolucija taka kot je ... nam razložena, bila.
ker evoludija sama po sebi je kulj, samo razlagamo jo napačno.
gledamo - opazujemo, jo iz napačne perspektive, če jo že slučajno, drugač se pa itak rajši pustimo prepričat - naučit, kako da je.

ti bardo veš kaj je maya?

*zakaj ima odrasel človek več zavesti, kot je je imel kot dojenček?  *
jest mislim da jo ima manj ...
najprej imaš zavedaje samega sebe
pol se začneš zavedat okolice
in pol zavest o sebi začneš menjat z okolico
in pol enkrat sploh ne veš več kdo si
si okolica
ovca
in pol začeš nazaj zbirat zavest
egu odvzemat zavst ki ti jo je vzel
in ko imaš vso zavest nazaj ... imaš nič ... zavedanje samega sebe
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #27 - 05.01.2003 at 00:30:07
 
Maya, po prevodu, ki se mi zdi kar dober, pomeni preprosto privid.
Tega kar mislimo, da vidimo, dejansko ne vidimo. To kar vidimo je dejansko naša interpretacija - privid.

Jaz se nič ne spomnim, da bi se kot dojenček, pa tudi kasneje, kaj bolj zavedal (tako sebe, kot okolice), kot se sedaj. Lahko da se ne spomnim dobro in se motim, vendar mislim, da se ne. Seveda, pa je vprašanje, če si pod zavedanjem predstavljava isto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #28 - 05.01.2003 at 01:30:29
 
Quote:
s teorijo ni nic narobe ce je dokazana v praksi. kadar pa ni, pa je tista teorija brezpomenska.

A mi lahko dokažeš svojo teorijo, da bog je, prosim?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #29 - 05.01.2003 at 01:39:39
 
Quote:
ljubezen pomen zrtvovanje svojega interesa za dosego skupnega.

Meni ljubezen ne pomeni in ne predstavlja prav nobenega žrtvovanja; nikoli.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14