Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 19106 times)
Kajica
Guest




Nujna prosnja na pomoc!
22.12.2002 at 17:30:32
 
Lepo pozdravljeni...

ne bom ovinkarila, ampak zacela z bistvom...torej zacetkom zgodbe. Pred nekako enim mesecem sem nehala jemati kontracepcijske tabletke( poudarjam, da so mi bile predpisane zaradi neredne menstruacije, ki je nisem dobila tudi po leto dni in ne zaradi preprecevanja nosecnosti), v roku enega tedna nenadoma nisem mogla vec kaditi, v torek bodo trije tedni odkar si nisem prizgala cigareta...in od takrat naprej se vrstijo stalne tezave...sprva sem dozivela meni zelo hudo abstinencno krizo(baje je to bila), razbijanje srca, tezko dihanje, potenje, tresenje, obcutek, da bom izgubila zavest, itd....potem se je to umirilo, od prejsnega cetrtka dalje pa imam nove tezave...:
ko govorim, se slisim, vse kar vidim se mi zdi tako oddaljeno in tuje, spremljata me omotica in pritisk v sencah ter v nosu(nisem prehlajena in nimam tezav s sinusi), ne cutim vec veselja do nicesar, pa se zelo trudim, kot da sem se nenadoma izgubila, prav nicesar ne cutim, z nicemer ne cutim, imam fanta, imam najboljso prijateljico, vedno sem bila pozitivna in drugim govorila, kako naj zivijo, naj bodo srecni...zdaj pa sama ne vem kako naprej, kot da sem popolnoma zablokirana in v krcu se pocutim, rada bi jokala na vso moc, pa ne morem...za novo leto gremo z druzbo v bratislavo in bojim se iti, niti nimam zelje pravzaprav...grozno mi je...zelim si pomagati, pa ne znam, zato naproscam vas, drage duse, ce mi lahko karkoli svetujete, rada bi obiskala bioenergetika se pred novim letom, vem da je zelo neroden cas, pa ne poznam nikogar, kar tako nekomu pa tudi ne zelim iti...mi lahko pomagte?

Stara sem 19 let, rada bi spet cutila, se veselila, rada bi sebe nazaj, s zavestjo, z videnjem sveta kot mora biti.

Prosim vas, lepo prosim pomagajte!

Kaja
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #1 - 22.12.2002 at 19:47:36
 
Kaja vsekakor bi blo uredu ce gres, k zdravniku.
Te stvari, da ko govoris se slisis tako tuje in pogled je spremenjen, se npr. dogaja tudi meni in se mnogim. Gre za spremembo zavesti, spreminjanja tocke pozornosti. Osebnost se rusi. To je POPOLNOMA NORMALNO STANJE, Tvoje stanje sicer se ne traja dolgo, vendar je ocitno se zgodilo ob "nepravem" casu. Vendar je ze tako, da vedno zbolimo ob nepravem casu. In vse je v nase dobro... to vidimo scasoma


Back to top
« Last Edit: 23.12.2002 at 14:09:07 by herby »  

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #2 - 22.12.2002 at 20:49:46
 
************sm narobe prabral * sorry*****************

če jest kej štekam kajica, ti ne boš jedla tabletk v svojem življenju ampak boš trenirala tantrični sex ...

ne bom preveč pameten, ampak to kar se ti dogaja se ti dogaja zato ker se ti je zrušu hormonski sistem, s tem ko si vnesla v svoje (drugače očitno odlično) telo hormone stalne nosečnosti ... to ni naravno stanje ... niti ni naravno stanje ženske, da ji v času menstruacije teče kri (v velikih količinah) ... to NI naravno, kolkr jest vem, je to naravno samo za 'zapacane' ženske ...
tko da ... prej si bla naravna, zdej nisi več.

pejd k zdravniku in naj ti pove če lahko nehaš jest tablete in ne pomisli več na njih, raje imej odnos s fantom kateremu zaupaš ...

lahko bi ti jih še par natresu pa ne bom, bodo drugi, če pa ne bo nobenga, pa ti bom jest povedu kar vem.

tabletke so napačna odločitev ... skorajda vedno in povsod.

čim prej pejd k zdravniku in ko ti bo hotu dat druge tablete (drugega itak ne zna) mu reč da ne, da ti nebi tablet ... rajš furi kondome in naštudiri cikel ...

bomo eno delavnco nardil se mi zdi na to temo ...

****************sm prebral da si jih ZAČELA jest*sorry again**************
Back to top
« Last Edit: 23.12.2002 at 10:19:00 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #3 - 22.12.2002 at 21:00:21
 
Bi bilo pametno, če bi ženske tu tu kaj pametnega svetovale Kajici.
Verjetno se je še kakšna znašla v podobnem svetu kot ona.

No, ko ji boste odgovorile gremo lahko na drugo poglavje.  Tema.  Mar niso potem le  hormonski tableti krivi, da se več in toliko žens vedno bolj po moško obnaša?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #4 - 22.12.2002 at 21:02:37
 
niso le hormoni krivi, so pa tudi
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #5 - 23.12.2002 at 00:23:28
 
No, Kajica, pa naj še jaz povem svoje mnenje. Mislim, da so se vsi pred menoj zelo potrudili. Zelo cenim predvsem gapeovo mnenje, ki je pravilno nakazal, da je prišlo do organskih motenje zaradi hitre ukintve tabletk. Seveda pa bi ti to bolje povedal zdravnik, in se pridružujem tistim, ki ti svetujejo zdravnika.

Kaže, da gre v tvojem primeru za akutno depresivno stanje, kar je pogost in za današnji čas povsem naraven pojav v določenih stresnih situacijah tako za ženske kot tudi za moške. To v bistvu niti zdaleč ni znak slabosti ali pomanjkljivih notranjih moči, ampak znamenje velikega bogastva čustvenega življenja, ki terja ustrezno uravnovešenje. Jaz bi na tvojem mestu šel k zdravniku, ne bi pristal na trajno rabo kašnih pomirjeval (kar ti bo zanesljivo predpisal), ampak bi z napotnico (da bo v sklopu zavarovanja!) šel do kliničnega psihologa ali do psihiatra. To bi storil jaz, ti boš pa po svoje. Seveda jaz ne verjamem v moč bioenergetikov, pa sem jih tudi že preizkušal. Verjamem pa v moč stroke, ki na tem področju že dela prava čuda. To vem iz prvih virov, saj sem nekoč celo delal na podobnem področju. Stori, kar misliš, da bi bilo najbolje zate!

Za  praznike ti želim primerne umiritve, in seveda srečno, uspešno in zdravo novo leto. Spominjal se te bom v svojih molitvah in ti na ta način skušal pomagati.

lp Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #6 - 23.12.2002 at 00:55:09
 
Kajica, zgleda kot, da se moraš spet ljubeče povezati z Zemljo. Hodi bosa po tleh (no, to rajši poleti), kepaj se, naredi sneženega moža Smiley karkoli. Začuti naravo, vsrkaj sončne žarke. Spet moraš začutiti kako je lepo biti del vsega tega.

Cigareti so beg od občutenja. S tem, ko ti ne pašejo več, ti je telo povedalo, da hoče čutiti.  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #7 - 23.12.2002 at 08:30:56
 
Kajči

Jaz ti svetujem, da se sprejmi tako in seveda hormone stran. Neredna menstruacija ti govori, da se v tvojem telesu nekaj "po tvoje dogaja". Bo prešlo. Bodi pozorna na redno prehrano. Včasih koristi napitek iz aloje (kaktusa, če rabiš ti ga lahko nekaj preskrbim).

Sama sem imela cel dren okrog problema z nerednimi menstruacijami in naj te ne skrbi, da zaradi tega ne bi zanosila. Je lahko povsem nasprotno. Če te zanima več, vprašaj. Predvsem ti svetujem, da si vzameš čas zase. Razvajaj se. Če se počutiš zelo napeto, pejd na joging, teči skači, brcaj, vpij, glavo namoči v bližnjo reko. Karkoli.

Ena stvar je samo prepovedana, nevaren (nezaščiten) seks.

Vzemi si čas, tega ni nikoli dovolj.  

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #8 - 23.12.2002 at 10:35:14
 
jest bi temu kar se ti dogaja reku čiščenje ...

*neredne menstruacije, ki je nisem dobila tudi po leto dni*
to se men zdi kul, mislm, jest če bi bil ženska, bi mi blo kul, da en let nimam menstre.

tko kot miro pravi ... samo brez panike ... vse se bo porihtal, ampak vsaka stvar tukaj v materiji zahteva ne čas ...


****
ne vem zakaj sm včeri prebral kot da si glih začela jest tabletke ... res čudn ... zato je tud en del odgovora zapisan v tem stilu ... pa naj ostane zapisan tak kot je bil ...
***

ti kr pejd do energetika ipd, škodva ti težko ...
samson zakaj bi s takimi težavami šla do zdravnikov (psihologov in psihiatrov)?
tega ne razumem.
bi blo pa res dobro da greš do svojega zdravnika kajica, istega ki ti je tablete predpisal ... ti bo verjetno itak povedu da je to 'stranski produkt' prenehanja.

če logično pomisliš
prej si bla nabutana s hormoni ki so delovali tako da si skoz noseča (kolkr štekam to sceno) valjda ostali hormoni so se mogl tud full nabildat da so držali korak z unimi ddatnimi, ki jih ni produciralo telo ampak tablete.
ko si tablete nehala jest, se mora telo še odvadt v prevelikih količinah producirat hormone ki so bili namenjeni uravnoteženju nenoramlnega stanja in seveda najpomembnejše, mora začet proizvajat te hormone, ki jih že prej ni najbolj obvladalo ... ženske hormone namreč ... fantki teh hormonov nimamo ... zato tud naše lastnosti (ki tebi zdej anjkajo) niso iste kot vaše ...

brez panike skratka ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #9 - 23.12.2002 at 11:07:52
 
gape wrote on 23.12.2002 at 10:35:14:
*neredne menstruacije, ki je nisem dobila tudi po leto dni*
to se men zdi kul, mislm, jest če bi bil ženska, bi mi blo kul, da en let nimam menstre.



Gape, to bi blo vsaki ženski kul, če bi mislila, da je to normalno stanje. Če ti pa celo življenje dopovedujejo, da je normalno krvavet vsak mesec, pol te pač skrbi če ne krvaviš.

Zato me še tolko bolj zanima, kje si izvedel, da je normalno da ženska ne krvavi, pa da 'zapacane' močno krvavijo...

Na delavnico te bomo pa tud spomnili, če bo treba. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #10 - 23.12.2002 at 11:14:00
 
mende da miranda ...
pa tud shola je o tem neki govorila ... o naravni ženski in to ...

bo mateja mal več povedala na to temo ... če bo le uspela ...

to da nam ves čas tumbajo laži (za katere dopuščam možnost, da oni verjamejo da je to resnica) je itak več kot znano dejstvo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #11 - 23.12.2002 at 11:46:34
 
Kaja, saj jaz ti ne znam pomagat, kvečjemu ti lahko povem kaj si po povedanem predstavljam...

sej veš, kaka huda stvar so hormoni a ne? so huda...če ne bi bli, pol ne bi blo PMS-jev, ne bi blo poporodnih depresij in takih stvari, zarad hormonov smo čist iz sebe, ko se zaljubimo, med adolescenco pa tako nismo sami sebi podobni, tak zelo nas meče...
ne vem, kako je s temi hormoni v ljudeh, samo mislim da ima čist vsak eno drugačno hormonsko stanje, ene ženske imajo  še pri 40-ih probleme s kožo in mozolji in jim samo prst pokažeš pa se jim utrga, druge so že v srednji šoli mirne in stabilne kot da se z njimi nič ne dogaja...
po eni strani pa telo in duša zmerom sodelujeta in je to stanje povezano s hormoni en del učenja, vsaj tako si mislim...
ko si ti nehala jest tabletke, se je en dotok hormonov ustavil, ampak manjkal ti je že prej, saj že takrat nisi imela redne menstruacije...in ko se je ustavil, je vse pri tebi v kolaps padlo, hormoni so povezani tud s počutjem pa dobro voljo, s polno energije, da te kar raznaša...pol pa naenkrat nič...si padla v stanje mirovanja spet, v depresijo, hitro bitje srca pa tresenje in potenje in nezavest so lahko posledica nihanja pritiska, doživljajo pa taka stanja tud ženske v meni, zarad hormonskega neravnovesja, tud moj PMS se recimo včasih zlo podobno izrazi, ko je najhujše recimo, kaki drugi dan, pa hodim kje po mestu, mi kar megla pade in se čist iz sebe, pa tud skup sem že padala..
nekej ne delaš prav, mogoče pa niti nisi sama kriva, ker je to kako neravnovesje v telesu, na katerega ne moreš vplivat, tud če je vse v redu s tvojo psiho in dušo.

Ko ti je zdravnik predpisal tabletke ti je hotel s tem pomagat, po moje, ampak hormoni, ki si jih vnašala v telo niso bli tvoji, ti pa svoje rabiš, oz eno pot normalnega delovanja hormonov...
tudi če ti bo bioenergetik pomagal, Herby-ju bi sicer jaz ful zaupala, je po moje na koncu še vseeno potrebno nekej naredit okol tvoje ženske psihe, boš mogla še marsikaj naredit na sebi pa si sama pomagat.
To, o čemer je gape govoril je prima, če si le pripravljena it tja, drugač pa so še druge poti, kot je recimo redna joga, pa mogoče kak orientalski ples (saj z njim nimam izkušenj, ampak si ga želim spoznat tud zato da vidim, kako deluje, ker tako spodbujanje spolne čakre enostavno ne more ne delovat)...
kar se teh tabletk tiče, ne jemlji antibaby pilul, pomirjevala pa sam v primeru da res na noben način ne moreš spat al pa če imaš res hudo hudo moteno normalno življenje...je pač kriza, ampak krize se lažje da skozi zavestno. In dobro je, da si pomoč poiskala, ker s podporo ti bo dosti lažje in sem prepričana da ti bo uspelo po naravni poti najt eno harmonijo s telesom in dušo...
pa kaj pol, če ti prazniki ne bojo šli po planih...a veš kolk je še drugih...in ko boš res v redu, boš srečna da si kake preskočla zaradi tega, da si narediš eno dobro pa zdravo osnovo za boljša praznovanja na drugih Smiley

vse dobro Kiss
P.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #12 - 23.12.2002 at 13:54:22
 
Quote:
potem se je to umirilo, od prejsnega cetrtka dalje pa imam nove tezave...:
ko govorim, se slisim, vse kar vidim se mi zdi tako oddaljeno in tuje, spremljata me omotica in pritisk v sencah ter v nosu(nisem prehlajena in nimam tezav s sinusi), ne cutim vec veselja do nicesar, pa se zelo trudim, kot da sem se nenadoma izgubila, prav nicesar ne cutim, z nicemer ne cutim, imam fanta, imam najboljso prijateljico, vedno sem bila pozitivna in drugim govorila, kako naj zivijo, naj bodo srecni...zdaj pa sama ne vem kako naprej, kot da sem popolnoma zablokirana in v krcu se pocutim, rada bi jokala na vso moc, pa ne morem...za novo leto gremo z druzbo v bratislavo in bojim se iti, niti nimam zelje pravzaprav...grozno mi je...zelim si pomagati, pa ne znam, zato naproscam vas, drage duse, ce mi lahko karkoli svetujete, rada bi obiskala bioenergetika se pred novim letom, vem da je zelo neroden cas, pa ne poznam nikogar, kar tako nekomu pa tudi ne zelim iti...mi lahko pomagte?


Mi je hudo, da se ti to dogaja. Tole kot ti opisuješ ne bo posledica nejemanja hormonskih tablet. Imaš težak problem, ki ga nočeš rešit ali si se samo zaljubila v koga?  Fant ali prijateljica ti morda ne zmoreta!! pomagat iz tvojih težav.  Pogovori se z njima najprej.  Potrebuješ človeka, ki bo tvoj problem začutil ali ga morda že je? S tem pa psihologi in drugi zdravilci nimajo dosti skupnega.

Quote:
...šel do kliničnega psihologa ali do psihiatra. To bi storil jaz, ti boš pa po svoje. Seveda jaz ne verjamem v moč bioenergetikov, pa sem jih tudi že preizkušal. Verjamem pa v moč stroke, ki na tem področju že dela prava čuda. To vem iz prvih virov, saj sem nekoč celo delal na podobnem področju. Stori, kar misliš, da bi bilo najbolje zate!

Samson v redu da zaupaš stroki psihiatrov oz. psihologov, verjetno potem lahko Kaji tudi konkretnega strokovnjaka predlagaš, da ne bo padla kakemu mazaču v roke.
Katero področje pa je tej močni stroki - kot praviš podobno?

Gape bi bilo dobro da bi se okrog teh hormonskih nihanj moški in ženskih hormonov in manjših ter večjih krvavitev malo pustil Mateji podučit. Potem boš začel razmišljat morda, da ste fanti poženščeni zaradi tega estrogena ki ga uživate na veliko. Tudi z burgerji, koko in čipsom! Kot dojenci, ki so pod vplivom tablet iz maminega mleka niso povsem imuni na to.

Kaja kar preživljaš je grozno. Mi je hudo, ker bi te najraje objela, se pogovorila s tabo... Samo do tebe zdaj to ne pride, ker rabiš ob sebi človeka, ki ga res ljubiš.

Morda pa ti rabiš samo mir? Potrudi se Kaja in napiši kaj?


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #13 - 23.12.2002 at 15:12:06
 
Quote:
Gape bi bilo dobro da bi se okrog teh hormonskih nihanj moški in ženskih hormonov in manjših ter večjih krvavitev malo pustil Mateji podučit. Potem boš začel razmišljat morda, da ste fanti poženščeni zaradi tega estrogena ki ga uživate na veliko. Tudi z burgerji, koko in čipsom! Kot dojenci, ki so pod vplivom tablet iz maminega mleka niso povsem imuni na to.

no ja karmen ... kaj pa ti veš kolk sm jest u tej sceni ... so me ženskice okrog in okrog poučile o marsičem ne samo krvavitvah ...
estrogena gape ne uživa, vsaj po tvoje ne, saj kokakole ni pil že ... morje časa ... big mac, ki je bil edini burger ki mu je bil užiten iz mekdonaldsa ni jedu mal manj kot morje časa - zdej rajši fišmeka poje ... čips pa včasih je; tko da neki očito vseen estrogen popapca ... in kaj je narobe če je fantek mal poženščen?


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Kajica
Guest




Re: Nujna prosnja na pomoc!
Reply #14 - 23.12.2002 at 15:45:41
 
Zelo, zelo sem vesela vasih odgovorov, vam pravim hvala iz srca!

Naj vam povem, da sem bila pri osebni zdravnici, ta mi je priporocila psihiatra, s katerim pa se je mogoce dogovarjati sele sredi januarja...resnici na ljubo pa mene to ne mika prevec, mora obstajati resitev, da nekako uspem skozi to priti sama. Zdravnici sem povedala da sumim za trenutno stanje prenehanje jemanja kontracepcijskih tablet, pa ni nic kaj prida rekla na to, priporocila mi je jemanje lexaurin tablet pred spanjem, vzela sem jih dvakrat in ne morem reci, da imajo kaksen ucinek...danes sem sla tudi po nove kontracepcijske tabletke in vzela prvo...to sem storila preden sem prebrala vase odgovore, tako da zdaj res ne vem...kako in kaj, ali naj jih jemljem ali ne, ampak jih verjetno kar bom, samo da se resim tega cudnega razpolozenja...danes sem spet tako...odsotna, odzivam se na stvari vendar se mi zdi kot da sama ne stojim za tem, nekako sploh ne znam opisati tega kar dozivljam...bom poklicala herbya danes in ga poprosila za pomoc...vi pa, ce imate se kaksno restiev zame...prosim, namenite mi jo...


Hvala lepa, lepa hvala vsem!


Kaja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4