Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13
(Read 68688 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #135 - 28.12.2002 at 15:56:03
 
me zelo zanima, kakšno karmo so imeli npr. židje v prejšnjem stoletju...

meni se še vedno zdi, da zakon karme ne deluje v smislu "odpravljanja" ampak "ozaveščanja", kar pomeni, da se slaba karma ozavesti in ne odsluži. To pomeni, da npr. ni dovolj le "trpljenje" da slabo karmo izničiš ampak šele "ozaveščenost" , ki izhaja(ali pa tudi ne izhaja) iz tega trpljenja. In tukaj je spet največ odvisno od tebe samega in manj od okolice. Ampak Gape, ali hočeš povedat, da imamo Slovenci dobro karmo napram npr. Afričanom ?




LP
 
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #136 - 28.12.2002 at 18:38:06
 
mal lažje nam je kot afričanom ... vsaj tko nam govorijo ... ne vem če je tolk zlo dobra, rajš bi reku lažja, pa tud spet ni.

bom reku tko: naloga je najtežja kar jih sploh je, mamo pa velike možnosti za nalogo izpeljat.
recimo iste duše bi isto nalogo nekje drugje, npr. v afriki isto nalogo veliko težje izpeljale.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #137 - 29.12.2002 at 15:17:58
 
Quote:
recimo iste duše bi isto nalogo nekje drugje, npr. v afriki isto nalogo veliko težje izpeljale.


zakaj ?

mogoče pa bi tam neko nalogo veliko lažje izpeljale ? in predvsem hitreje  Roll Eyes

duša je pomoje takšna kot je, vedno enaka....mi pa smo tisti ki smo od nje oddaljeni pa čeprav je del nas....in zato ji moramo sledit....jo prepoznat....ji zaupat....in sčasoma verjetno se znjo zlit in postat z njo eno

in zanima me kaj to pomeni ?   ali to pomeni, da moramo čim dlje proč od materialne sfere ?  če bi temu bilo tako potem se mi pojavi vprašanje smisla materialnega sveta ...zakaj materialni svet če hočemo pred njim bežat?

Torej, Aryan v čem je po tvoje/ali po tvoji teoriji smisel materialnega sveta v katerem smo se znašli oz. v katerem živimo ?


LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #138 - 29.12.2002 at 16:46:31
 
zakaj bi blo težje v afriki?
ne vem tko se mi zdi.
ko boš izvedu kakšna naloga je (tvoja), si boš lažje predstavlju ...

duša nekako ni vedno enaka ... duša raste, se uči, napreduje ...

*ali to pomeni, da moramo čim dlje proč od materialne sfere ? *
čim dlje proč u bistvu ja, ampak je žalost v tem da nekako ni lojtre do tja 'čim dlje proč' ... to lojtro morš zgradit.
prvi klin je na prvem nivoju, v materiji ... če ta klin ne upedenaš, se boš vedno vraču nazaj pedenat ta klin, neglede na to kolk višjih klinov si že postavu. k u bistvu je tud težko višje kline pedenat, če pa ti manjka prvi klin ... težko je drugega gradit, če pa nimaš prvega da bi na njem stal, pa sej lahko da ga imaš, pa se ti maje k str ps ...
tko da nimaš kam bežat iz materije, v materiji je pametno postavt trdne temelje, pol pa napredovat naprej, počas pa zihr ... in ne prepočas seveda ... ker vseeno je čas omejen ... v materiji seveda in dokler so temelji močni in trdni obstaja čas, ko prideš dovolj visoko in si dovoliš pustiti vse nižje kline glih tam kot so, ko se od njih odvežeš, takrat ko gledaš po lestvi navzdol, vse tja do materije in vidiš še vedno trdne temelje, takrat ti je kristalno jasno čemu je namenjena materija.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #139 - 29.12.2002 at 17:10:05
 
Quote:
zakaj bi blo težje v afriki?
ne vem tko se mi zdi.
ko boš izvedu kakšna naloga je (tvoja), si boš lažje predstavlju ...

duša nekako ni vedno enaka ... duša raste, se uči, napreduje ...


gape, kako se ti najlažje učiš ?  a se ni najlažje in najhitreje naučit iz trpljenja, torej ko te nekaj "vseka" po glavi ali v telesu ? saj brez trpljenja se sploh nimaš kaj učit več. Če predpostavljam, da Afričani bolj trpijo (zaradi okolja) kot mi, potem se oni hitreje učijo, ne ?

duša se uči ?  kaj pa potem delamo mi ?  od koga se uči duša ? a ti enačiš sebe in dušo ?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #140 - 29.12.2002 at 17:45:05
 
ne, mene trplenje zablokira.
jest se med tem ko trpim ne morem naučit nič, nula ...

v splošnem maš verjetno prov, da se največ naučimo kadar trpimo ampak da se učimo skozi trplenje, smo mogl že tolk pa tolk lekcij zajebat, po domače povedano ... k use tasimpl lekcije zajebeš, pol pridejo tatrpeče šele na vrsto.
imho

ne vem zakaj bi predpostavlju da afričani bolj trpijo kot mi ... pomoje oni manj trpijo u bistvu (edin če je sudan in etiopija sinonim za afriko) ... pomoje se imaoj boljš, ampak nalogo imajo pa čist drugo oni tam u afriki.

duša se uči
jaz se učim (mi)
duša se uči (tudi) z mojo pomočjo
delam na tem da bom eno s svojo dušo

to o enačenju sm pa že prevečkrat obrazložu - nivoji so zelo pomebni pri razumevanju tega ... na kratko ... če nivoje posekam ... jest in moja duša se razlikujeva glih za moj ego.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: avtosugestija 2
Reply #141 - 29.12.2002 at 19:00:20
 


Če bi me vprašali,
čemú je trpljenje,
bi bil moj najkrajši odgovor:
zato, da ga je vedno manj.


Smiley
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #142 - 29.12.2002 at 22:16:39
 
mind wrote on 29.12.2002 at 15:17:58:
Torej, Aryan v čem je po tvoje/ali po tvoji teoriji smisel materialnega sveta v katerem smo se znašli oz. v katerem živimo ?

tista ziva bitja, ki se odlocjo da ne bojo sluzil Boga, jim je ta materialni svet (od Boga) omogocen in ga lahko po mili volji v njem imitirajo (oponasajo Boga). to je tko k se otroci igrajo v peskovniku in mislijo da so "all that" v resnic so pa sam kot lutke na spagci pod popolno kontrolo svojih nebrzdanih cutil in razuma. ko se navelicas, ko mas vse materialno kar se da, oz vse materialno razisces, spoznas, ampak v sebi pa se zmeri cutis praznino, takrat se zacnes sprasvat o svoji "notranji, izvorni" naravi, ki je sluga Boga. takrat ti pride on sam pomagat v taki al drugacni obliki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #143 - 29.12.2002 at 22:18:40
 
Quote:
ne, mene trplenje zablokira.
jest se med tem ko trpim ne morem naučit nič, nula ...  



ko govorim o trpljenju mislim pač na negativna čustva, ki se mi dogajajo oz. pojavljajo

in nevem kako bi drugače lahko spoznal sebe oz. svojo dušo brez teh negativnih čustev torej brez trpljenja...

tebe trpljenje zablokira praviš....no mogoče  ti ta blokada hoče nekaj povedat....zakaj te zablokira ko trpiš...a ni prav ta blokada dodatno trpljenje? če bi odpravil trpljenje ne bi bil več zablokiran....zato ti to trpljenje predstavlja nekakšnega učitelja pomoje

psihopat ne čuti trpljenja, on je srečen v svojem svetu, in point tukaj je, da če bi ta psihopat trpel ne bi bil več psihopat




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #144 - 29.12.2002 at 22:23:04
 
Quote:
ko mas vse materialno kar se da, oz vse materialno razisces, spoznas, ampak v sebi pa se zmeri cutis praznino, takrat se zacnes sprasvat o svoji "notranji, izvorni" naravi, ki je sluga Boga. takrat ti pride on sam pomagat v taki al drugacni obliki.


ali ti lahko on pride sam pomagat v takšni ali drugačni obliki oz. se lahko začneš spraševat o svoji "notranji izvorni" naravi, brez da imaš vse materialno in vse materialno raziščeš ?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #145 - 29.12.2002 at 22:30:02
 
mind wrote on 29.12.2002 at 22:23:04:
ali ti lahko on pride sam pomagat v takšni ali drugačni obliki oz. se lahko začneš spraševat o svoji "notranji izvorni" naravi, brez da imaš vse materialno in vse materialno raziščeš ?

v redkih primerih je se to tud zgodi ja. bozja milost je nad kakrsnimikoli zakoni, ker je on postavljalec vseh zakonov. kadar hoce pa jih lahko tud spremeni za svoj namen, ceprav redko, ampak se zgodi.

sri caitanya je bil eden izmed takih ki je prosto delil " bozjo milost" ne glede na kakrsnekoli kvalifikacije. studiraj njegovo biografijo in nauk, kasnej pa dozivi to v druzbi njegovih spremljevalcev in sledilcev pa bos dosegu in realiziral Boga.
Back to top
« Last Edit: 30.12.2002 at 10:53:37 by aryan »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #146 - 29.12.2002 at 22:33:11
 
mind wrote on 29.12.2002 at 15:17:58:
Torej, Aryan v čem je po tvoje/ali po tvoji teoriji smisel materialnega sveta v katerem smo se znašli oz. v katerem živimo ?

Q. What is the essence or purpose of 'sristi-lila,' the creation? Why would God create such an imperfect world?

A. It is out of love for the jivas (souls) that God wills to become many (lokavat tu lila-kaivalyam, Vs. 2.1.33), and thus the jivas evolve from a plane of undifferentiated consciousness in which their individuality is dormant into an individual unit of will, a reflection (cid-abhasa) of God's image with the stamp of his consciousness. From homogeneity, heterogeneity emerges. The jivas, units of will, meet material nature and express themselves in relation to her. This creates a problem for them, for these individual units of will, unlike their source, are weak in relation to material nature. Their likeness to God is qualitative, their difference quantitative. They cannot control material nature as God can.

To facilitate the jivas, God himself manifests within the world along with revealed knowledge in the form of scripture. With the help of this knowledge, the jivas can deal with material nature such that they ultimately rise above the gunas' influence to know the love of God and share in that love with him. Although this is the plan of God, father of all souls, each soul, being an imprint of God, is constituted of will, and this will can be misused. Compared to material nature, the jiva is small. It can become overwhelmed by material nature's influence. If the jiva does not take guidance from scripture, it is lost to bondage. As God is motivated from the start by love, the need for his intervention arises, and thus his descent as the avatara. To this end the Bhagavad-gita is spoken, that the jivas might know the love of their divine source.

The material predicament can be viewed as an unavoidable consequence of God's love. The Paramatma who presides over material nature manifests the jivas out of love. The consequence of this act of love is the activation of the material nature and the gunas, which in turn driven by time (kala) provide a field of activity for the jivas. This field, however, is insufficient to fulfill the jivas' search for love, nor are the jivas competent to deal with her influence alone, yet they are often unwilling to take help. To realize their potential for love, they must meet their maker. Helplessly searching the field, they cannot find themselves or their source. Bound by the three gunas, the jivas' only hope lies in God's act of salvation.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #147 - 29.12.2002 at 23:07:37
 
Quote:
man = manas = um, zavest, jaz
tra = trayate = osvobajanje

mantra = formula (zvoka, misli) ki nas osvobaja.

avtosugestija = mantra, le da se "avto" (to kar "sem" oz. to kar mislim da sem) razlikuje. telo izvaja svojo molitev (dej mi za jest) , um izvaja svojo molitev (dej mi povej to in ono), soul pa ma svojo molitev (hocem ljubiti in biti ljubljen in to vecno, kar nam niti telesna niti miselna/umska sfera ne more omogocit).

ce jaz jem jabolko narisano na papirju, ali pravo jabolko je "preizkusena" razlika se men zdi, ceprav lahko recemo da je oboje jabolko.

aryan,

moja priljubljena mantra, kadar res ne znam seštrikat vseh koncev med sabo se glasi takole: "jest grem spat".
ponovim jo pa samo enkrat ali dvakrat in to na glas, in zanimivo, navadno bolje deluje, ce je še kdo v moji bližini. cez par uric sem kot nov, z osvobojenim umom in vcasih celo s kakšno zanimivo idejo.

kar se jabolk in hrušk tice, ce bi pogledal fotografijo mene v postelji med spanjem, takrat skoraj gotovo ne bi spal (razen ce ne bi vsega skupaj sanjam), in niti malo me ne bi zmedlo, ce bi zraven isto fotografijo gledal še kdo in rekel, "lej ga kako spi". Saj je res vcasih težko, pa vendar jabolk, simbolov, slik, opisov, razredov in kategorij ne tlacim vedno v isti žakelj.

Kategorije in simbole pa imamo v zahodni filozofiji ja lepo razdelane že ene 2500 let, da nam niti ni bilo treba po pomoc na vzhod, kot marsikje drugje. v zadnjih desetuh letih so spet postale zanimive za lingviste inu filozofe, prav pri receh o katerih govoriš ti - telo, um, zavest.

in glej si ga no, kaj so ti lingvisti in filozofi odkrili. Ta naša univerzalna zavest, naš um, tako locen od našega telesa ves cas razmišlja v kategorijah, ki so v svojih osnovah tako zelo osnovane na naši telesnosti, na naši fizicni pojavnosti, na naših preživetvenih nagonih, na naši orientaciji v dvodimenzionalnem prostoru v katerem se navadno gibljemo, na naši živalskosti ce hoceš. Naš um torej, ne obstaja kot nekaj locenega od telesa, saj ves cas razmišlja v okvirih telesa. In to celo brez tega, da bi se pri tem kaj dosti spušcali v mehanizme kako deluje.

Aja, jaz zase mislim, da sem brezdušen Wink Me je nekaj ljudi na forumu že prepricevalo v nasprotno, pa ne prepricalo. Jim pa seveda tudi jaz na vse nacine poskušam pokazati moje poglede  Tongue Najdeš pa tuki gor tud modela, ki je brez ega, egoless pikca Smiley, njega namrec sploh (vec) ni, so samo (še) stvari, ki jih morajo drugi naredit zanj Wink

Tako, da po mojem vzhodne idelisticne filozofije in sistemi in ideologije, malo starejše, kot tudi tiste malo mlajše, po mojem mnenju pocasi izgubljajo svojo moc grajenja skupnosti in uravnavanja življenja posameznika. Delno, ker se same profanizirajo, saj je vstop v Oshov ashram zelo podoben ogledu Disneylanda, vsaj kar se procesov, organiziranosti in locenosti od ostlega sveta tice. Delno zaradi tega, ker so dostikrat komplicirane, pa potem rabiš vse življenje študirat ali pa preživljat bolj ali manj pooblašcene interprete, ki pa morajo za svoj obstoj znat vse skupaj še dodatno zakomplicirat. Delno pa zaradi tega, da pocasi na zahodu izgubljajo svojo "novost" in "svežost" in izgubljajo pozornost (medijev), delno, ker na vzhod vdira potrošništvo ki ruši na teh temeljih postavljene skupnosti, in na koncu, ker jih bo po mojem prepricanju in moji veri prej ali slej zamenjal humanizem.

Jih je pa vseeno dobro poznat in se od njih ucit in se ti zahvaljujem, ker si nam tukaj eno vsaj v majhni meri poskusil predstavit.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #148 - 30.12.2002 at 08:55:29
 

Po moje ne gre kar tako enostavno primerjat in sodit: ja, mi tukaj pa imamo boljšo karmo kot oni v Afriki. Temu sploh ni nujno tako, saj to samo navzven tako izgleda, sploh za nas zahodni svet, ki v pretežnem delu živimo v iluziji oz. zmotnem mišljenju, koliko svobodne volje ima človek. Iz te iluzije izhaja večino trpljenja tukajšnjega človeka. Tamkajšnjemu človeku, ki umira od lakote je  prikrajšanjo trpljenje, bolečina ega, ki misli, da zmore krojit svojo usodo. Po moje imajo oni tisočkrat več zaupanja in gotovosti v Boga kot mi. Tako da je to zelo relativno.

Avtosugestija je smiselna le za pridobitev gotovosti v vsevednost, modrost, življenjsko silo, vesoljno urejenost, kakorkoli jo lahko imenujemo. Nase osebne zelje nimajo nic skupnega z njo. Vse je namrec usoda in sreco lahko dosezemo le, da jo priznamo in ji popolnoma brez vsakega dvoma zaupamo. To spoznanje se doseže skozi trpljenje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #149 - 30.12.2002 at 10:19:55
 
Quote:
Tako, da po mojem vzhodne idelisticne filozofije in sistemi in ideologije, malo starejše, kot tudi tiste malo mlajše, po mojem mnenju pocasi izgubljajo svojo moc grajenja skupnosti in uravnavanja življenja posameznika. Delno, ker se same profanizirajo, saj je vstop v Oshov ashram zelo podoben ogledu Disneylanda, vsaj kar se procesov, organiziranosti in locenosti od ostlega sveta tice. Delno zaradi tega, ker so dostikrat komplicirane, pa potem rabiš vse življenje študirat ali pa preživljat bolj ali manj pooblašcene interprete, ki pa morajo za svoj obstoj znat vse skupaj še dodatno zakomplicirat. Delno pa zaradi tega, da pocasi na zahodu izgubljajo svojo "novost" in "svežost" in izgubljajo pozornost (medijev), delno, ker na vzhod vdira potrošništvo ki ruši na teh temeljih postavljene skupnosti, in na koncu, ker jih bo po mojem prepricanju in moji veri prej ali slej zamenjal humanizem.


Bp, se strinjam, ampak humanizem je precej zmuzljiva zadeva.Vključuje tako gradnjo  materialnih temeljev  do spletanja nebeških niti. Materialni temelji so pretežno že  humanzirani, niso več  prividni  objekt človeških čutov (maya), ampak so produkt teh čutov, ki so materialnemu svetu že vdahnile avtentično človeško podobo. Kakršna je, je, v nobenmu primeru ne štartamo več od nule, smo na klinu te nebeške lojtre že po defoltu od nekje štartal. Tud če nardimo totaln reboot, nule ni tam, kjer smo štartal, ampak dost mim al pa clo spodaj.  

Zdaj po moje ne gre več tolk zato, da bi humaniziral materialni svet, zdej je treba humanizirat človeka. Ga nacentrirat na eno kolikortolk trdno podobo o seb, da bo lahko kolikortolk trdno naslednji klin postavu, da se bo lahko nanjga opru.

Tle nam trenutno lahko pride prav vse, sploh ne bi smel nobenih predsodkov pred nobeno stvarjo imet. Si enostavno priznat, da je  tako materilani kot duhovni svet produkt naše psihe, ki polaga račune edino  življenju in da zato mora bit zmeraj v plusu. Psiha je eksistenčno vezana na življenje in ne more 'pobegnt' v duha, da se bo kao  losala trpljenja. Tud  tak duh/duša mora bit pa ostat povezan z življenjem, tud če izbere opcijo  bit 'nč' al pa 'vse'.

V tem je po mojem jedro humanizma, ki ga je imela v seb tud  najmočnejša filozofija druge polovice 20. stoletja - eksitencializem  in ki je tud v spoznanju absurda najdla eno humanistično noto.

Jest to noto iščem magari tud v t.i. new age vzhonjaških/zahodnjaških religijah/duhovnih praksah iz konca 20. stoletja, ne bi želel imet  nobenga predsodka do tega, pa tud nobene slepe vere po odrešenju ne.  

Vero v človeka razumem kot vero njegovo odgovornost do lastnega življenja, ker  le human odnos drug do drugeg lahko jamči preživetje vsem drugim  oblikam življenja. Pred sabo nimamo več  kam pobegnt, se nimam več kam umaknt, se nimamo več h komu začet, niti v duha niti materijo, smo oba že do konca pa čez eksploatiral, ne da bi trpljenje odpravl.

To bi si po moje moral v naši psihi non stop mantrat in na ta način en pozitiven odnos do vsega živga ustvarjat,  ker vse živo pa nam bo edino na tak način pomagalo kreirat življenjske okoliščine  za življenje brez trpljenja. Trpljnje nim a po moje nobene druge funkcije kot nas prav tega naučit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13