Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13
(Read 69151 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #120 - 23.12.2002 at 11:59:00
 
Aryan,

sem že parkrat napisov, pa bom spet ponovu: s tistim, kar napišem, povem več o tistem, kar ne vem kot o tistem, kar vem.  Razkrijem tud ene svoje predsodke pa stereotipe, ki pa jih itak ne bi bi mogu odpravt, če jih ne bi razkril. Sem se ti tud že enkrat zahvalu za potrpljenje, s katerim jih skušaš odpravt, ampak se moraš zavedat, da s tem, ko ti govoriš o seb, hkrat men odkrivaš tvoje predsodke. Pred njimi te še tolk močna vera ne more obvarovat, zato je tale forum dober, ker se ne da na njem nč skrit...

Ne morem znikat, da so mi od naštetih častilcev bhagavad-gite bliz  eistein, ghandi, nehru, hesse, huxley, jung... lahko bi dodal še bacha, ouspenskya...  Zdaj bi lahko reku, da je tisto kar se mi je že od malga zdelo pri njih privlačno, prav ta skupna vzhodnjaška filozofija v ozadju njihove znanosti, politike, umetnosti. Ali drugače povedano, skoz znanost, umetnost in politiko so kreiral materialne   pogoje za udejanjanje verskih naukov. Sem se pred kratkim zalotu, da mam najraš pa da še najbolj zaupam tistim  avtorjem iz začetka/srede prejšnjega stoletja, ki so s temi vedskimi nauki  prvi začeli oplojevat  zahodno filozofijo,  znanost in  umetnost. 70, 80 in 90 leta prejšnjega stoletja so že okužena z uživaško potrošniško mentaliteto, ki je bla  iz vzhoda sposobna konzumirat  samo še uživaške koncentrate v obliki drog in instastant tehnik za hitro duhovno potešitu praznine, ki jo puščalo za sabo čutno/materilano uživaštvo.

Evo, sem razkril še en stereotip, na katerga bi se blo blo po mojem vredno  spravit Roll Eyes.

Tistega, kar proti koncu mojga prejšnjega posta nisi zastopu, pa ne mislim še enkrat razlagat. Tale forum se ni začel s tvojim sicer zelo dobrodošlim prihodom nanj, vsaj jest mam že precej dolgo osebno zgodovino na njem. Začne se s topikom 'za demistifikacijo mistike' in se vleče tud čez moje interpretacije hessejivih steklenih biserov pa huxlekjevih vrat zaznavanja in jungovih arhetipov.  Vzem si cajt, aryan, pejd magari na moj profil  pa pejd ene 500 dni nazaj, ti bo pc počepnu pod količino vseh mojih blodenj Tongue.

Jest  bom pa čez praznike obnovu svoje poznavanje  sri caitanye iz ene nove filozoske osnove, kolikor  si mi jo uspel tle podat pa  še iz svojih knjig iz 'krišnarskega' obdobja. Sem opazu, da nas je tle na forumu  pred prazniki začel nakatere odnašat, da je nekaj okrog tega božiča res u luftu.... love is in the air... Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #121 - 23.12.2002 at 12:06:51
 
Quote:
Zate, arayan, sem se pa spomnila ene krasne mantre, ki ti bi lahko krasno dopolnila tvojo podpisano "om tat sat", treba pa jo je v primernih trenutkih prakticirat in sam sebi ponavljat. Glasi se pa takole: "ne ga srat".

Pojavila se je kar naenkrat pred mano, ko sem si te skušala predstavljat kako meditativno ponavljaš "om tat sat" pri tem pa povsem izključiš vsako avtosugestijo.

man = manas = um, zavest, jaz
tra = trayate = osvobajanje

mantra = formula (zvoka, misli) ki nas osvobaja.

avtosugestija = mantra, le da se "avto" (to kar "sem" oz. to kar mislim da sem) razlikuje. telo izvaja svojo molitev (dej mi za jest) , um izvaja svojo molitev (dej mi povej to in ono), soul pa ma svojo molitev (hocem ljubiti in biti ljubljen in to vecno, kar nam niti telesna niti miselna/umska sfera ne more omogocit).

ce jaz jem jabolko narisano na papirju, ali pravo jabolko je "preizkusena" razlika se men zdi, ceprav lahko recemo da je oboje jabolko.

avtosugestija (brez poznavanja sebe)  in mantra (om tat sat) sta kot "isto pakovanje, samo drugo sranje". sej to pa itak ze sama ves iz izkusenj. jaz osebno ne izvajam "om tat sat" ampak je vseen bolj ucinkovita kot katerakol avtosugestija (med tem ko se poistovecamo s telesom in umom). probi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #122 - 23.12.2002 at 12:16:52
 
arjan zdej na koncu si povedu da je mantra učinkovitejša od avtosugestije?
kaj pa je mantra v končni fazi druzga kt avtosugestija?
kdo drug kt avto mi (si) jo pa sugerira?


titud ... ne samo prazniki, je bla luna močna zdele, pa še solsticij ... pa ... huuuuhhh

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #123 - 23.12.2002 at 12:49:09
 
titud wrote on 23.12.2002 at 11:59:00:
Jest  bom pa čez praznike obnovu svoje poznavanje  sri caitanye iz ene nove filozoske osnove, kolikor  si mi jo uspel tle podat pa  še iz svojih knjig iz 'krišnarskega' obdobja

komot lahko beres knjige od a.c. bhaktivedanta swami-ja. jaz jih tud, ceprav nisem bil nikol formalno v njegovi instituciji. probi najdet "praktikanta" ki vsebinsko sledi njegovim naukom, ne da jih formalno imitira in se jih okorisca za svoje egoisticne namene. takih bos najdu danes zlo zlo mal znotri njegove formalne institucije. velik njegovih ucencev pa zivi, prakticira in tud propagira tudi zunaj njegove institucije. ce se ti bo filozofija sri caitanya mahaprabhu-ja zdela vredna tvoje pozornosti ti lahko pomagam se usmerit tja, kjer bos to lahko dobil v pravi luci.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #124 - 23.12.2002 at 13:00:02
 
gape wrote on 23.12.2002 at 12:16:52:
arjan zdej na koncu si povedu da je mantra učinkovitejša od avtosugestije?
kaj pa je mantra v končni fazi druzga kt avtosugestija?
kdo drug kt avto mi (si) jo pa sugerira?

jz sm napisu da dolocena mantra (om tat sat) je ucinkovitejsa od vseh dolocenih avtosugestij ki sledijo telesnemu ali umskemu konceptu "sebe" in vseh njunih ekstenzij.

drgac mas pa prav, mantra (v principu) ni nc druzga k avtosugestija. ista stvar, vendar drugo ime. treba je sam natancno ugotovit kdo smo, in kaj mormo pocet (mislit) da nam bo to prnesl "vecno" zadovoljstvo in to s prakticiranjem tocno dolocene mantre, avtosugestije ali misli.  

Q: What is the definition of the term atma?

A: The term atma refers to the self. Because we identify ourselves with the mind or body, at times atma can also refer to these concepts of self, but the full sense of self is our identity as a unit of consciousness independent of body and mind. The body and mind are actually manifestations of ignorance that cover the self-luminous atma. The perception of duality is a product of this ignorance, and the self is thus constituted of nondual consciousness. We are not matter. We are consciousness or nondual knowledge, and within consciousness we are a *dedicating principle of consciousness. When the self identifies with the body and mind, it *serves their demands. Thus the self experiences material necessity and acts out of this perceived necessity. When liberated from this oppression, it *serves God in love and thus acts, not out of necessity, but out of joy.

* to pomen sluga in sluzenje, katermu se v nbenem primeru ne mormo izognt kokr sm ze velikrat povedu, ker smo "servanti" po izvoru. razlika je sam v nasih gospodarjih, ki nam bodisi prinesejo zadovoljstvo al pa trpljenje.

Q. I have heard it described that the heart and mind are synonymous. Can you explain?

A. The heart is reflected in the mind. Citta is sometimes considered the aspect of the mind that corresponds with the heart. Citta is, however, contaminated consciousness. The heart may also be analogous to the soul itself, which is said for the sake of conceptualization to be situated in the heart. When we meditate we exercise the soul, not the mind. Chanting (mantra) is a heart or soul exercise, in which the mind is quieted.

quited pomen da postane peaceful, ki je nujna podlaga za dosezt zadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #125 - 23.12.2002 at 14:13:24
 
Quote:
drgac mas pa prav, mantra (v principu) ni nc druzga k avtosugestija. ista stvar, vendar drugo ime. treba je sam natancno ugotovit kdo smo, in kaj mormo pocet (mislit) da nam bo to prnesl "vecno" zadovoljstvo in to s prakticiranjem tocno dolocene mantre, avtosugestije ali misli.


Ni nujno, da moraš najprej do konca ugotovit, kdo si pa kaj moraš počet (mislt), da bo molitu (mantra) nate delovala. Deluje  morda ravno zato, ker ti  molitu izkoristu, da  zafiksira v tvojo (pod)zavset kar nekaj, kar naj  bi ti prineslo večno zadovoljstvo.

Ko te jebe življnje, ko trpiš, ko si v domih, je tisto, kar si si zafiksiral v svojo psiho z molitvijo, edino zanesljiva stvar, h kateri se lahko zatečeš po pomoč in oporo. Če si to 'tisto' z molitviojo dobro zafiksiral, lahko 'tisto'  z molitvijo kadarkolli vpoklišeš. Če zafiksiraš nekaj dobrega (npr. boga kot posebljanje dobrote in ljubezni) res skor ne moreš sfalit, ti molitu lahko služi celo življenje, lahko s svojo mladostno (privzgojeno) fikasacijo komuniciraš tud  mimo molitve kot atosugestivnega povratnega transportnega sredstva. Če si zafiksiral napačno zadevo al pa si podlegal bolj sugestiji iz okolice kot pa  lastni avtosugestiji, deluje taka avtosugestija  morda celo negativna tako  nate  kot okolico. Si moraš pomagat z novo, ampak nastane  problem tako vsebine kot tehnike, na kaj se opret: zaupat  tradiciji, se prepustit lastni izkušnji, se pustit vplivat trenutno sugestivni  modni muhi na duhovnem tržišču???

Se pravi da po mojem ni nujno, da si ozaveščen preden si s pomočjo  molitve  fiksiraš v (pod)zavest 'tisto', na kar se je mogoče v življenju opret. Bolj pomembno  je, da je 'tisto 'zafiksirano trdno in da deluje brezhibno na vpolklic. To vedo dobro tako religiozne inštititucije kot drugi ponudniki duhovnih storitev, zato te morajo pridobit  dobit mladega al pa v krizi al pa naivno  odprtega za vse živo. Je redkokdo kje, ki se je po lastni presoji sposoben 'tisto' sam iznajt in si 'tisto' tud ustrezno  s tako ali drugačno avtosugerstivno tehniko  zafikisirat tko, da bo to kadarkoli sposoben z molitvijo v življenje prikliciat.  Gre ponavad   le za neavtorizirane  priredbe, ene približne  aplikacije, ene  imitacije za vsakdanjo rabo, kar se nam  danes kaže skoz eno vsesplošno kopiranje pa shizofrenijo.

p.s. unga v angleščini spodaj v aryanovem prejšnjem postu pred objavo tegale mojga še nism uspel prebrat..
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #126 - 23.12.2002 at 14:26:42
 
Ja, prebral približno. 'Tisto' za avtosugestijo zfikisirano je 'soul', enotnost srca in misli. Molitu je transportno sredstvo do 'tistega' preko misli, ki jih ženejo čustva. Je eno miselno služenje, čaščenje oz. izražanje ljubezni, čeprav gre v bistvu za notranji psihični proces. To se men dobr sliš, ne bi imel nč proti, če bi deloval Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #127 - 23.12.2002 at 16:14:52
 
titud wrote on 23.12.2002 at 14:26:42:
Ja, prebral približno. 'Tisto' za avtosugestijo zfikisirano je 'soul', enotnost srca in misli. Molitu je transportno sredstvo do 'tistega' preko misli, ki jih ženejo čustva. Je eno miselno služenje, čaščenje oz. izražanje ljubezni, čeprav gre v bistvu za notranji psihični proces. To se men dobr sliš, ne bi imel nč proti, če bi deloval Smiley.  

kasn psihicn proces? kaj ne dela, oz. dela?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #128 - 24.12.2002 at 08:21:05
 
Quote:
kasn psihicn proces? kaj ne dela, oz. dela?


Preseganje dulanosti med materijo in duhom na tak način, da materija postane posvečena duhu. Da si čustveno/mentalno fiksiraš to služnostno razmerje med materijo in duhom v svojo (pod)zavest in s tem mantranje kot miselni proces postane oblika služenja duhu, presonificiranem v aboslutu. Služenje na tak način je čisti užitek, saj ne pristaja na materialno pogojenost čutov in misli, saj so čuti in misli niso zato, da bi pedenali muhaste materilane želje in potrebe, ampak so nam misli in čuti dani  od boga, da ga pedenajo, mu služijo le za njegovo čaščenje.  

Naša 'religijska' praksa je obratna: dulanost med materijo in duhom presegamo na način, da duha sproti oblikujemo iz našega materilanega bivanja. Si tega duha šele kreiramo  z našimi čuti in mislimi in si ga sproti fiksiramo v svojo (pod)zavest kot idola, ki ga moramo  doseč, da bi presegl dualizem. Nam je v tem smislu bližji, ker je 'naš', ampak se z njim po defoltu  moremo nikol združit, ker nam vedno nekaj manjka, da bi bli popolni. Nomrmalno, da smo na tak način obosojeni na večno dulanost in nezadovoljstvo, saj svojga idola ne moremo z nobeno avtosogustijo doseč, ker je tud sam produkt te avtosugistije in se nam zato vedno odmika. Ti na neuspešnost obsojeni poskusi identifikacije z našimi predstavami so večen  vir našega nepotrebnega trpljenja in hkrati motor naše materialistične religije.

Delujeta oba koncepta, oba imata vsak  svojo filozofsko podalgo, svoje mantre in svojo dinamiko preseganja dualnosti, ki bi jo lahko poimenoval ljubezen, le da je ena grajena na služenju trpljenju, druga pa na služenju radosti.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #129 - 24.12.2002 at 10:15:19
 
titud wrote on 24.12.2002 at 08:21:05:
Delujeta oba koncepta, oba imata vsak  svojo filozofsko podalgo, svoje mantre in svojo dinamiko preseganja dualnosti, ki bi jo lahko poimenoval ljubezen, le da je ena grajena na služenju trpljenju, druga pa na služenju radosti.

Q. Why is there suffering?

A. In the grand scheme of things, suffering serves as negative impetus for the non-liberated to move in the direction of liberation. Otherwise we perceive suffering when we act against our own interest, misconstruing ourselves (units of consciousness) to be matter (mind and body). Why do we do this in spite of so much practical experience and good advice? There is no good reason for it, rather it arises out of poor reasoning.

Q. If you do not know the actual cause of your suffering, how can that suffering help you?

A. While it is true that we may not be aware of our past that appears as our present suffering, human life gives us the opportunity to become aware of the dynamics of this karmic reality. Scripture speaks to human society. If in human life we choose to ignore scripture, we suffer as a consequence of pursuing ignorance over knowledge. Even without the help of scripture, it should be apparent to any thoughtful person that there are consequences from our actions.

Either this truth is not absolute, or not all of the consequences of our actions are immediately experienced or visible. Scripture confirms the latter. What is the value of suffering without knowing why one is suffering? In answer one can ask what value there is in saying one does not know why he is suffering after ignoring the one (scripture) who explains the reason to him.

The law of karma does not directly involve God. He is not responsible for its response to our thoughts and actions. A moral God has not superimposed the law of karma on the world. Material nature exists for the "jiva souls" and they in turn give life to material nature. The moral nature of the law of karma, its determination of good and bad expressed as punishment and reward, is stern, honest, and austere. It is not particularly merciful or compassionate. Nature will respond to any thought or action we indulge in by creating circumstances that balance them out. Nature facilitates the fruition of all of the jiva souls' tendencies (samskaras), allowing them to work out their destiny.

This is simply the nature of the world, one activated by ourselves since time immemorial. Human life is meant for self realization and God realization. If one demonstrates that he is not interested in this, nature facilitates that which he is interested in appropriately, which often involves providing a body other than a human one that is better suited for the pursuit one one's interest. We can learn about this from scripture. Now you know, so you cannot plead ignorance in the future.

Q. If we were originally in the spiritual world as devotees of Lord Sri Krsna (God), what prompted us to leave his loving association and come to this material world full of sufferings?

A. We were not previously enlightened. We are souls who are constituted of God's intermediate sakti. This sakti emanates from Maha Visnu. Through this sakti the one oversoul of the world becomes many. The world thus manifests as a combination of consciousness and matter, and it is arranged with respect to karma, which has no beginning (anadi) but can come to an end. Out of love for the jiva souls, God overrides the principle of karma, showing mercy, and thus causing the jiva's liberation. Karma represent the principle of justice. God shows deference to this to an extent, and thus the world manifests. If he did not, he would be criticized for being unjust. Still he overrides this justice showing his mercy. Without justice to override there is not opportunity for mercy. If we choose to take advantage of God's grace, we can know perfection.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #130 - 24.12.2002 at 10:28:31
 
gape wrote on 21.12.2002 at 12:57:07:


gape : tuki mas par vprasanj na temo med povezavo kundalini sakti (energy) in gaudiya vaisnavizmom.

Q. I am a Kundalini yoga instructor and I work with pregnant women, helping them to give birth. Can't this be called bhakti yoga?

A. Bhakti is a yoga unto itself. At the same time bhakti (devotion) runs through all systems of yoga as their vital spiritual element. It is the bhakti in any system of yoga that makes the yoga practitioner successful in terms of mukti (liberation). Bhakti is concerned more with prema (love of God) than it is with mukti, although mukti is a byproduct of prema. Bhakti yoga consists of hearing and chanting about God with the motive of pleasing God, devoid of desire for worldly gain or liberation.

Q. Can a practitioner of kundalini or hatha yoga reach the same destintation as a practitioner of bhakti since they refer to the same ultimate goal?

A. The paths of bhakti yoga, hatha yoga, and kundalini are similar goals in many respects. However, hatha yoga aims at preparing one for meditation. The meditation that follows may involve the rising of kundalini sakti. Those interested in this seek mukti (salvation). Bhakti yoga is sometimes practiced with salvation in mind as well. However, what our tradition calls suddha bhakti (pure bhakti ) is concerned with salvation only in a peripheral sense. Its main objective is prema, love of God, a byproduct of which is salvation. This involves the manifestation of the hladini sakti in the heart of the practitioner and the resultant post liberated involvement in God's lila (sport). The direct culture of salvation is not conducive to this attainment.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #131 - 27.12.2002 at 17:28:58
 
Quote:
The law of karma does not directly involve God. He is not responsible for its response to our thoughts and actions. A moral God has not superimposed the law of karma on the world. Material nature exists for the "jiva souls" and they in turn give life to material nature. The moral nature of the law of karma, its determination of good and bad expressed as punishment and reward, is stern, honest, and austere. It is not particularly merciful or compassionate. Nature will respond to any thought or action we indulge in by creating circumstances that balance them out. Nature facilitates the fruition of all of the jiva souls' tendencies (samskaras), allowing them to work out their destiny


Tale karmični model, ki kaže na odsotnost božje volje, me nekako ne more prepričat. Model je zgrajen na predpostavki, da se naša karmična danost (mi, naše misli in dejanja) balansira z materiano naravo na od boga neodvisen,  krut a pravičen način. To naj bi blo zapisano v božaskih spisih, torej je naše trpljene le posledica nerazumevanja teh spisov in si ga lahko pripišemo kar sebi.

Je sicer omenjeno,  da "nature will respond to any thought or action we indulge in by creating circumstances that balance them out", toda to je lahko zelo ovinkast proces, katerega rezultatov se v tem lajfu si morda sploh ne moremo obetat.  Ne vem kako je z drugimi vedskimi teksti, ampak  vir človekoga  trpljenja že par stoletij ni več toliko kruta materiana danost, v kateri naj bi se udejanjala človekova karma, ampak visoko organizirana človeška družba in od nje tenološko predelana/ustvarjena materiana danost. Mi oz. naše predhodne generacije smo/so materiano danost s svojo karmo že predelale, so jo materilizirale in naša naloga je, da jo v skadu s svojo karmično danostjo vzdržujemo/predelujejmo/predajamo naprej nasledjim generacijam.

Skratka, današjna narava ni več kruta in brezosebna danost, temeč zvečinoma humanizirano okolje, v katerem so se naša  dejanja in misli že zbalanisirala z naravno danosjo v dobrem in sabem, pač v skladu z našo vsakokratno karmično danostjo. Tko da dons po moje nismo več tolk odvisni od vere v božjo milost kot od vere v sočloveka, v mesebojno sočutje in usmiljenje.

Mogoče je to začutu sri caitanye, ki je po mojem v sorazmerno razviti indijski družbi 15. stol. reformiral 'džungelsko' krutost in sociano neobčutljivost starih vedskih spisov. V tem smislu razumem obujanje humanistične note negovega učenja, ki priteguje njegove sedanje sledilce v odtujeni zahodni družbi, ki je začela dvomit v humanost kulturno predeanega materialnega okolja samega.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #132 - 27.12.2002 at 19:50:34
 
Quote:
Tko da dons po moje nismo več tolk odvisni od vere v božjo milost kot od vere v sočloveka, v mesebojno sočutje in usmiljenje.  

sej vera v sočloveka je vera v božjo milost.
sej sočlovek je božja milost.
vse kar je, je božja milost.
lahko veruješ v manifestacije boga (potence) in s tem veruješ v boga, lahko pa kr direktno veruješ v boga.
in njegovo milost seveda.
recimo če se predaš drugim v 'služenje', se predaš bogu, sej se ne moreš predat bogu in njegovi milosti in pol hodt po okolici, soljudeh, sočloveku ... pol si tud njim predan ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #133 - 28.12.2002 at 12:26:21
 
Quote:
recimo če se predaš drugim v 'služenje', se predaš bogu, sej se ne moreš predat bogu in njegovi milosti in pol hodt po okolici, soljudeh, sočloveku ... pol si tud njim predan


V visoko oraniziranem in tehniciranem družbenem okolju, ji je karmično že predelano od prejšnji generacij, deluje 'drgač' kot v enem divjem naravnem oolju, kjer je človek praktično vsak dan na življenje in smrt odvisen od božje milosti (npr. vremena, psiofizične kondicije...). Zdej je tko da se lako praktično cela generacija 'žrtvuje' za neslednjo ali pa generacija  se v naslednjo generacijo zažre. Priviigiranim znotraj generacije ni treba v tem lajfu odpalčevat karme, za naslednji lajf jim pa dol visi. Živimo skratka v okolju, ki je nekašen skupek prejšnjih karm tako naši lastni kot drugih, skombiniran s sedanjimi karmičnimi danostmi. Življenje poteka  v kolektivnem psihičnem okolju in ne več toliko v 'naravnem', kar je po svoje prednost, po svoje pa poguba. Prednost je v tem, da se psihično okolje takorekoč totalno  odziva na našo zavestno vplivanje nanj, lažje v njem ustvarjamo pozitiv okolje, ki nam našo pozitivno naravnanost poplača s pozitivnim odzivom in obratno: negatino z negativnim. V bistvu si laže ustvramo okolje, ki naj bi eliminirao trpljenje, hrat pa ga tud laže prikličemo nase.

Verovat v aboslutno dobro nam seveda lahko smo koristi in če bi bla to splošna praksa v odnosih  med folkom, se ta pozitiven filing lahko potencira praktično na neskončno neskončno potenco. Ne vidim razloga, zakaj na tak način ne bi blo možno preseč naše karmične ujetosti v trpljene in kar ponuja po moje  tud aryanova šola  oz. religija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #134 - 28.12.2002 at 13:37:21
 
to si dobr pogruntu ja
povečini imamo na tem slovenskogovorečem območju ljudje precej dobro karmo od prej, zato nam nekako življenje ne predstavlja trpljenja, tko kot nekaterim drugim, vidimo pa trpljenje v svoji okolici, bolj ko je okolica oddaljena več ga je.
dobra karma od prej predpostalja lažje življenje zdej.
in zdej k smo tuki, z dobrimi karmami, zdej sam še presežemo različnost, sprejmemo vse okrog sebe, nedelujemo ... in svet bo sledil ... kaj mu bo pa druzga preostal?

tuki in zdej mamo zlo dobre pogoje, sej smo jih tempiral sem in zdej, saj tukaj in zdaj tudi zemljina vibracija podpira naše delovanje - našo rast. vse je pripravljeno, samo same sebe še presežemo in je ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13