Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13
(Read 68687 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #105 - 21.12.2002 at 12:13:49
 
Prebral sem tud jest dokaj pazljivo, bom skušov spet interpretirat, da vidmo, kje se razhajamo, če se.

Valjda smo zahodnjaki zmedeni v svojem materialističnem pojmavanju zavesti. Valjda da hočemo to zmedo presečt kokor edino  vemo in znamo: praviloma tko, da organizarmo materijo na način, da nam bo dala še več 'zavesti'. Smo med sabo organiziral svoj um to, da tenološko lahko identificiramo z vsemi obikami v živjenje organizirane zavesti, od najglobjih morskih gobin do najviše letečih ptic in čez: rajzjebal smo atom, poletel v vesolje in smo materijo organiziral skor do umetne zavesti/intelignce. Zdej smo res nas robu pa čez: materija ne zmore 'dat' nobene zavesti več, smo pogedal v vse njene skrite kotičke in ugedal zavest tud onkraj materije, v valovanju nematerialni delcev...

Zdej smo spet tam,  kjer so bli tisti, ki  vsevišnjega ustvarl iz uvida v nemateriano  pred 5000 in več leti...

Ampak nismo čist tam: vmes je 5000 let iluzije, da je zavest oblika visoke  organizacije materije. Vmes je vsa tehnolgija, s katero smo zavestno  zavojeval materijo in drug drugega izoriščal za poganjanje  kolesja tega zavojevanja.

Kaj nam zdej pomaga vpoged v vseobsežnost zavesti, ki  tkoreoč dokazano ni omejena oz. pogojena s kompleksnostjo organizirane materije?  Naj si zdej koletivno operemo možgane in se gremo ponižno priklont vsevišjemu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #106 - 21.12.2002 at 12:41:01
 
titud : en post prej poglej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #107 - 21.12.2002 at 12:53:20
 
če ti sklepaš iz mojega pisanja da sm pristaš budizma bo že držal

jest pa zase pravim da mi je najbolj všeč srednja pot
da mi je všeč pravi jezusov nauk
pa da je tantra edina prava 'religija' ... sodelovanje z drugimi in uresničevanje skupnega cilja
... sploh v našem trenutnem okolju, kjer asketska scena nekako ne more pridet v življenje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #108 - 21.12.2002 at 12:55:42
 
gape : se prav ti je trenutno najbl bliz tantra. kera veja pa?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #109 - 21.12.2002 at 12:57:07
 
tale veja

http://www.kundalini-tantra.com/index.html


Our world will remain broken as long as the individual remains broken.
Our world will become whole when the individual becomes whole.
We cannot create a healthy society out of unhealthy people.
Those who rule by fear create broken people and societies.
Our churches, cultures, governments have taught us to be cripples.
We must stop being crippled and become complete in ourselves.
Only then can we begin to heal a world broken in fear to feed power.
One by one we heal the world and each other. Thank you for helping.

evo recimo avtosugestije:
Conversely, convincing yourself that you are healthy and happy will do the same by sending signals to your body which say "healthy and happy". When signals of health are sent out, the body will act accordingly and be healthy. A combination of mental attitude and body energy changes should be a powerful tool for healing. Such a tool exists in the Tree of Life combined with Tantra and body energy alignment.
http://www.kundalini-tantra.com/meta1.html
http://www.kundalini-tantra.com/booka.html
Back to top
« Last Edit: 21.12.2002 at 14:03:49 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #110 - 21.12.2002 at 14:34:54
 
gape : sam mal bral.

s pomocjo bodija nardit zdrav (zadovoljen, osvobojen) mind. in s pomocjo minda narest zdrav (zadovoljen, osvobojen) body, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: avtosugestija 2
Reply #111 - 21.12.2002 at 21:26:32
 
Quote:
tale topik pa je bil odprt zato, da vprasam o avtosugestivnih tehnikah in konceptualni podlagi za izvajanje le teh. kasnej se je vse skp izrodil nekam v globine, ampak se bom v naslednjih postih probu drzat originalnega topika, da ne bo zgledal kot da je kej druzga, da se ljuje ne bojo prevec vznemirjal. ok? verska propaganda. najbl trdna vera so lastne izkusnje. jz ne verjamem v avtosugestijo iz lastnih izkusenj in se zdelec nisem edini. vam bom povedu zakaj. in v katerem primeru pa bi lahko bila avtosugestivna metoda indirektno pomagalo v samospoznavanju.

Zate, arayan, sem se pa spomnila ene krasne mantre, ki ti bi lahko krasno dopolnila tvojo podpisano "om tat sat", treba pa jo je v primernih trenutkih prakticirat in sam sebi ponavljat. Glasi se pa takole: "ne ga srat".

Pojavila se je kar naenkrat pred mano, ko sem si te skušala predstavljat kako meditativno ponavljaš "om tat sat" pri tem pa povsem izključiš vsako avtosugestijo.

Wink  Tongue  Grin

tvoja Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #112 - 21.12.2002 at 21:43:03
 
titud wrote on 21.12.2002 at 12:13:49:
Zdej smo spet tam,  kjer so bli tisti, ki  vsevišnjega ustvarl iz uvida v nemateriano  pred 5000 in več leti...

Ampak nismo čist tam: vmes je 5000 let iluzije, da je zavest oblika visoke  organizacije materije. Vmes je vsa tehnolgija, s katero smo zavestno  zavojeval materijo in drug drugega izoriščal za poganjanje  kolesja tega zavojevanja.

Titud,

O dopaminu in o nevrotransmiterjih je govora šele v zadnjih nekaj deset letih. Po tisočletjih različnih religij, stoletjih metafizike, dajmo priložnost še spoznavni znanosti (cognitive science), ki se uveljavlja in zares nastaja šele v zadnjih dobrih desetih letih.

Saj jest tudi s te strani ne pričakujem kakšnih dokončnih odgovorov, ampak se mi zdi, da bo prišlo do zaradi tega prišlo do precej spremenjenih perspektiv. In pa nekaj več reda in sistematike v sodobnih čarovniških in delno mističnih praksah, kot so psihiatrija, psihologija inu podobne, ki lahko morda doživijo take spremembe, kot jih je alkemija z razvojem fizike in kemije.

Vse ob svojem času. Je bilo treba najprej malo razvit matematiko, pa informatiko, pa tudi neuspešno poskusit z umetno inteligenco, da ugotovimo, da nismo takšni strašni kreatorji in lahko tudi tukaj, kot tudi drugod, bolje posnemamo kot kreiramo.

Morda je to desetletje res desetletje genetike, ampak po mojem bo pa to stoletje v katerem živimo, stoletje v katerem bomo veliko spoznali o možganih.

Aja, pa tranzistorji, ki delujejo na principu kvantega efekta, lahko morda tudi malo zmanjšajo hude misterije, ki se trenutno držijo mikrotubul, čeprav so te verjetno bistveno bolj zapletene, pa spet ne tolk, da jih ne bi mogli razumet.

Bomo videli. Evo, to je pa del moje vere, da ne bo kdo mislil, da sem slučajno čist do konca skeptik Smiley

Sicer pa jaz svoje zavesti nikakor ne postavljam na tako visoko mesto, kot je videt, da marsikdo tukaj svojo.

lp bp

P.S. Drgač pa aryan, je titud, če se ne motim, predvsem idealist, v dosti večji meri kot budist Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: avtosugestija 2
Reply #113 - 22.12.2002 at 12:38:18
 
bp, lepo te je spet brat
pozdravček
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #114 - 22.12.2002 at 19:28:47
 
Quote:
ja zdej bo treba pocas iz teorije (koncepta)  preidt v prakso, da bomo lahko realiziral dobrobitnost (met zadovoljstveno izkusnjo) tocno tega vecnega koncepta. recmo ce jaz treniram body, pol bom dubu bodily rezultate. ce jaz treniram um bom dobil subtilne rezultate, ampak oboji nam lahko prinesejo trpljenje, ce jih mi ne uporabmo naprej za to da sluzijo spoznaji soula, ali consciousness-a oz. nas samih in pripadajoce narave oz. lastnosti in naloge.  


Quote:
jz sem praktikant ene od vej Vedante.



aryan, bi ti bil hvaležen če bi lahko malo z svojimi besedami opisal kako ti  praktično uporabljaš tole teorijo in s tem ne mislim, kaj bi naj nekdo počel, ampak kaj ti počneš  (od jutra ko se zbudiš pa vse dokler ne greš spat...vmes seveda greš v šolo,službo, gojiš oz. si izpostavljen socialnim stikom, samevaš itd...) glede prakticiranja tega koncepta v real life in kakšne rezultate ti bi naj to potem dalo oz. ti jih daje.

Hvala



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija 2
Reply #115 - 23.12.2002 at 09:26:11
 
Quote:
titud : en post prej poglej.


Pogledal.
Glede teizma/ateizma: se strinjam, da na določeni točki obema zmanjka logične podpore in da nam na koncu preostane le to, da verjamemo le spiritualni izkušnji. Po možnosti tisti, ki je najglobje 'penetrirala' v transcedentalno. Si nisem po naključju izbral ajnštajnovo misu 'zaznavanje mističnega je vir vsake prave znanosti'. Ampak vsaj jest sem tko uštiman, to vem iz lastne izkušnje,  da mam spiritualni zenit točno na točki, ki jo je še možno čutit  skoz orodja  materialne iluzije, magari skoz misu. Jest moram imet  en link   med duhom pa telesom, ga mora misu kot  špagca prizemljenega držat,  šele takrat  lahko dobi vzgon, da je kar vzdignjen,  da telesu ni treba več pred njim lavfat, ampak mu samo sledi in ga le še občasno mal cukne  - takrat  mi  depamin kar okrog špricne. Ni trajno, jebi ga, ampak se kar da zdržat, če duh dol pade, je pač treba znova mal zalavfat...

Šolam/sektam, ki obljujajo trajno penetracijo v transedentno s trajno dozo depamina, jest ne zaupam. Učitelji takih šol so res poosebljeje trajne sreče, a svojo  trajno srečo si lahko zagotovijo le na hvaležnosti svojih učencev/sledilcev, ki jih s osrečujejujejo s svojimi spirtualnimi uvidi. Spiritulanemu učitelju nikol ne sme zmanjkat trpečih sledilcev: če jih ni, jih pa ustvari. To je tko kot antonova veriga pri cach the cashu: nikol ne morejo  vsi obogatit na račun drug drugega, uni tazadni v verigi zmeraj najebejo. Ko se zadeva ustav, se je teba spomnt nekaj podobnega, ki spet vlije en verižni optimizem, temelječem na pozitivnem duhu brez produkcije tega pozitivnega duha odzad, saj gre le za njegovo prerazporeditev.

Sorry, aryan, z vsem spoštovanjem do tvoje šole, ampak tale sri caitanya je po moje  naredu točno to: ko predhodna interpretacija vedskih spisov med množicami ni več delovala, ji je on vdahnu eno novo spiritulano dimenzijo in se njo odpravu osrečevat od vasi do vasi revno indijsko ljudstvo. Ker  tam folk v svoji bedi  dejansko ni imel nobene možnosti črpat svoje sreče iz materialnih dobrin, mu ni blo treba dvakrat rečt, da je lahko srečen tud brez nje, da je materialno/čutni svet itak iluzija in da sreča v spiritulano/transcednetni dimenziji. Sugestivno je okrog sebe širu srečo p ljubezen (kolkr se spomnim je svoje nauke širu s cvetjem, pesmijo in plesom) kar so poznje njegovi učenci prenašali  na zahod, kjer so v antimaterialističnem  hipijevsekm gibanju našli hvaležne konzumente in darovalce. Kako se je to gibanje izrodilo, vemo, mam vsaj jest skor da osebno izkušnjo.

Tko moram še enkrat povedat, kar sem v zvezi z avtosugestrijo že povedal: da je to vzpostavljanje takega čustvenea stanja, da  se ti porajajo pozitivne misli, ki instiktivno težijo k realizicaiji pozitivnih dogodkov: poiščejo jih iz okolja oz. si misili 'zrežirajo' okolje tako, da zgleda, da se 'pozitivni' dogodki dogajajo sami. Ampak to se ti mora realizirat v mayi, v materialnem svetu, saj zato pa je iluzija, ker se pusti  podrejat. Ne gre sicer tko gladko kot v spiritualnem svetu, je treba imet znanje, je treba uporabljat logiko, se je treba učit, se je treba  tud fizično pomatrat, ampak vse  to je užitek, če je v spiritualnem smislu ljubezen odzad.

Quote:
P.S. Drgač pa aryan, je titud, če se ne motim, predvsem idealist, v dosti večji meri kot budist  


Še o tem, kolk sem idealist. Vsaka filozofija ima po platonu svoj začetek v ljubezni. V tem smilslu hodm po filozofski poti nazaj k ljubezni, se jo nekaj matram filozofsko utemeljit,  to pa lahko delam le, če do nje eno vzpostavim eno distanco, če do nje gojim eno skepso. Zanikat jo pa ne zmorem, tud če nardim reboot v smislu ene budistične praznine, se mi tud ta kaže kot ljubezni polna.

Tantra je tud  zame ene vrste  meditacija na to praznino, polno ljubzeni, zato je vsaj zame najbolj  popolna  v dvoje. To filozofsko spoznanje so mi fantje pa pa punce  tud tle gor s svojo logiko pa  mističnimi uvidi pomagal utrdit, za kar se jim  kar naprej ne morem oddolžit. Gapeta  včasih zakrbi, da nas odnese čist  v spiritualno, tja, kjer si po našem  mneju  ti, aryan, in od koder nas bp kot nemeis hoče kar na silo ven potegnt.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija 2
Reply #116 - 23.12.2002 at 10:12:13
 
ja tale maya
dobr je da se zavedaš da je maya, samo maja ... nič več in nič manj ... maya
ni dobro da misliš, da je vse kar je, maya
niti ni glih dobro da  maye sploh ne jebeš, če je ne jebeš sploh, če nanjo gledaš izključno kot da ti lahko da samo trpljenje, potem je bolj štala, na ta način jo lahko gledajo samo asketi, kar pa mi nismo, mi ne moremo bit asketi, če zarad drugega ne, zarad zime ... zato je tko zelo pomemebna srednja pot, srednja med čisto materijo in čisto 'duovnostjo' ... drgač bi bla ona zelo nepomembna ... tko pa je zelo pomebna in za nas zahodnjake, ki furamo čisti materializem in za vzhodnjake, ki furajo (po večini) čisti spiritualizem in materijo čist zavračajo.
materije nimamo kej zavračat, ona nam je omogočena zato da jo doživimo in presežemo, da se pa tega ovemo, v ta namen pridejo zelo prav raznorazni vzhodnjaško-ezoterično-duhovni texti ...  


tko da aryan
*s pomocjo bodija nardit zdrav (zadovoljen, osvobojen) mind. in s pomocjo minda narest zdrav (zadovoljen, osvobojen) body, a ne? *
recimo da ja ... ampak če prebereš texte tam gor izveš točno, da je glavno učenje unga tantrika na unem sajtu:::
meditacija med vsakdanjim delom ...
če hočeš meditacijo med vsakdanjimi opravili, pa moraš imet pošlihtane odnose s sabo, z drugimi, z okolico, bližnjo in dalnjo ... skratka z vsemi ki ti držijo ogledala in ko ogledala niso več moteča, takrat si napredoval ... dokler je eno od ogledal moteče, napreduješ počasneje ... ko niso več moteča ... si na pravi poti.

zakaj in kako je pa tud razloženo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #117 - 23.12.2002 at 10:45:13
 
titud wrote on 23.12.2002 at 09:26:11:
Sorry, aryan, z vsem spoštovanjem do tvoje šole, ampak tale sri caitanya je po moje  naredu točno to: ko predhodna interpretacija vedskih spisov med množicami ni več delovala, ji je on vdahnu eno novo spiritulano dimenzijo in se njo odpravu osrečevat od vasi do vasi revno indijsko ljudstvo. Ker  tam folk v svoji bedi  dejansko ni imel nobene možnosti črpat svoje sreče iz materialnih dobrin, mu ni blo treba dvakrat rečt, da je lahko srečen tud brez nje, da je materialno/čutni svet itak iluzija in da sreča v spiritulano/transcednetni dimenziji.
zelo ocitno je, da ne poznas zadeve dost natancno. ce bi studiral kaksno avtenticno biografijo sri caitanye bi lahko spoznal "razkosnost" takratne indije, tko v pogledu materialnega bogastva (dnarja, zlata...) in v pogledu obstojecega "znanja" iz vseh podrocij, tko materialnega in misticnega. pa zvedu bi tud, kok bogastva si je sri caitanya res nakopal ali uzival skoz svoje zivljenje in pridiganje (po moje bi te presenetil njegov nacin zivljenja). takratni kralji, pa so bli potencirani danasjni najvecji bogatasi in tud filozofi danasnjega casa in predhodnega casa se stalno obracajo k Vedski literaturi, med drugim tud tvoj priljubljeni Einstein. nekaj primerov :

Albert Einstein
When I read the Bhagavad-Gita and reflect about how God created this universe everything else seems so superfluous.

Mahatma Gandhi
When doubts haunt me, when disappointments stare me in the face, and I see not one ray of hope on the horizon, I turn to Bhagavad-gita and find a verse to comfort me; and I immediately begin to smile in the midst of overwhelming sorrow. Those who meditate on the Gita will derive fresh joy and new meanings from it every day.

Henry David Thoreau
In the morning I bathe my intellect in the stupendous and cosmogonal philosophy of the Bhagavad-gita, in comparison with which our modern world and its literature seem puny and trivial.

Dr. Albert Schweitzer
The Bhagavad-Gita has a profound influence on the spirit of mankind by its devotion to God which is manifested by actions.

Sri Aurobindo
The Bhagavad-Gita is a true scripture of the human race a living creation rather than a book, with a new message for every age and a new meaning for every civilization.

Carl Jung
The idea that man is like unto an inverted tree seems to have been current in by gone ages. The link with Vedic conceptions is provided by Plato in his Timaeus in which it states..." behold we are not an earthly but a heavenly plant." This correlation can be discerned by what Krishna expresses in chapter 15 of Bhagavad-Gita.

Prime Minister Nehru
The Bhagavad-Gita deals essentially with the spiritual foundation of human existence. It is a call of action to meet the obligations and duties of life; yet keeping in view the spiritual nature and grander purpose of the universe.

Herman Hesse
The marvel of the Bhagavad-Gita is its truly beautiful revelation of life's wisdom which enables philosophy to blossom into religion.

Ralph Waldo Emerson
I owed a magnificent day to the Bhagavad-gita. It was the first of books; it was as if an empire spoke to us, nothing small or unworthy, but large, serene, consistent, the voice of an old intelligence which in another age and climate had pondered and thus disposed of the same questions which exercise us.

Rudolph Steiner
In order to approach a creation as sublime as the Bhagavad-Gita with full understanding it is necessary to attune our soul to it.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #118 - 23.12.2002 at 10:45:38
 
Adi Shankara
From a clear knowledge of the Bhagavad-Gita all the goals of human existence become fulfilled. Bhagavad-Gita is the manifest quintessence of all the teachings of the Vedic scriptures.

Aldous Huxley
The Bhagavad-Gita is the most systematic statement of spiritual evolution of endowing value to mankind. It is one of the most clear and comprehensive summaries of perennial philosophy ever revealed; hence its enduring value is subject not only to India but to all of humanity.

Ramanuja
The Bhagavad-Gita was spoken by Lord Krishna to reveal the science of devotion to God which is the essence of all spiritual knowledge. The Supreme Lord Krishna's primary purpose for descending and incarnating is relieve the world of any demoniac and negative, undesirable influences that are opposed to spiritual development, yet simultaneously it is His incomparable intention to be perpetually within reach of all humanity.

Bhaktisiddhanta Saraswati
The Bhagavad-Gita is not seperate from the Vaishnava philosophy and the Srimad Bhagavatam fully reveals the true import of this doctrine which is transmigation of the soul. On perusal of the first chapter of Bhagavad-Gita one may think that they are advised to engage in warfare. When the second chapter has been read it can be clearly understood that knowledge and the soul is the ultimate goal to be attained. On studying the third chapter it is apparent that acts of righteousness are also of high priority. If we continue and patiently take the time to complete the Bhagavad-Gita and try to ascertain the truth of its closing chapter we can see that the ultimate conclusion is to relinquish all the conceptualized ideas of religion which we possess and fully surrender directly unto the Supreme Lord.

Madhvacarya
The Mahabharata has all the essential ingredients necessary to evolve and protect humanity and that within it the Bhagavad-Gita is the epitome of the Mahabharata just as ghee is the essence of milk and pollen is the essence of flowers.
Quote:
Sugestivno je okrog sebe širu srečo p ljubezen (kolkr se spomnim je svoje nauke širu s cvetjem, pesmijo in plesom)
spet ti manjka natancnega vpogleda. Quote:
kar so poznje njegovi učenci prenašali  na zahod, kjer so v antimaterialističnem  hipijevsekm gibanju našli hvaležne konzumente in darovalce. Kako se je to gibanje izrodilo, vemo, mam vsaj jest skor da osebno izkušnjo.

zal mi je da si mogu met tako izkusnjo. ceprav nisem bil nikol formalno clan "dolocene" institucije, sem pa slisal velik o tem. slisal pa sem tudi ustanovitelja rect : ce bo vsaj EN moj ucenc postal "perfekten" bo moja misija uspesna. poskusi najdet take.
Quote:
To filozofsko spoznanje so mi fantje pa pa punce  tud tle gor s svojo logiko pa  mističnimi uvidi pomagal utrdit, za kar se jim  kar naprej ne morem oddolžit. Gapeta  včasih zakrbi, da nas odnese čist  v spiritualno, tja, kjer si po našem  mneju  ti, aryan, in od koder nas bp kot nemeis hoče kar na silo ven potegnt.
tega pa nism ciz razumel kaj si hotu povedat. dej bl razloz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: avtosugestija 2
Reply #119 - 23.12.2002 at 10:58:02
 
titud, mind :

zdej oba vesta v katero solo spadam, vendar vama bom zelo tezko prakticno razlozil kaj jaz pocnem in kaj naj bi pocel (prakticiral), ce ne gresta skozi kratko biografijo in nauke sri caitanye. ta biografija je bla poslana iz indije na neko amerisko univerzo leta 1896 od avtorja Bhaktivinod Thakur-ja. avtor je priznan od vseh sledilcev Sri Caitanye. to je original v anglescini. velik se pojavla znotri tud sanskrit besed, in ce kej ne bosta razumela (ali kdo drug ce bo bral) lahko zmeri vprasate in bom probu razlozit po svojih zmoznostih.

http://mandala.com.au/books/scm.htm (njegovo zivljenje)
http://mandala.com.au/books/scm-precepts.htm (njegovi nauki)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13