Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 19191 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Rubrike
Reply #15 - 12.01.2003 at 02:16:31
 
je to to ...

bi še kdo kej?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Rubrike
Reply #16 - 12.01.2003 at 18:47:50
 
Moji predlogi so:

Dogodki-----ostane KAJ NATANČNO SE PIŠE NOT? a se piše tud aktualno politične in tako postanemo časopis tudi za izražanje alternativnega menenja vseh ki jih zanima osebna rast in dobro slovenije in sveta?
a se to piše v spremembe?

napr peticije, zahteve vlade s strani nvo, društev, ki se zavzemajo za ekologijo, socialo...

mogoče se jo zamenja z širmo optimizem?

Zanimivosti-----ostane
Novosti-----gre stran
Spremembe-----ostane
Znanja-----ostane
Intervju----ostane
Zdravje-----ostane
Dobrodelnost----ostane
Zabava-----se spremeni v Zabavno(KAJ JE NOTR?)
Ekologija-----se spremeni v Narava in Ekologija
GeekLog----ostane gre v static tex ni ne obvestilo, članek, ne pozitivna novica ampak navodilo NUJNO VEN!

Nove zadeve:

Znanost----je kar nekaj člankov, ki že sedaj pašejo noter
Modre besede----je ful tega razmetano drugje
Recepti----še jaz bi kakšnega gor obesil(mogoče predlog da je to zdrava prehrana)
Širimo Optimizem----če bodo teksti ( Devi je za to) to bi blo mogoče združit z modre besede kar bi blo bl uporabno in poučno(zgodbe), s tem nadomestimo tud udrano novico
KK----ko bo

Udarna novica-----to je nepotrebno če spremembe pokrivajo dogajanje na notranje dogodkovni sceni, in širiomo optimizem prevzame od razpisov itd dalje?

Misel tedna----tu bi lahko ble vse misli tedna združene, ne da so razmetane. To naj se briše ven oz naj se jo da takoj ko preide en teden v arhiv.

TUD DRUGAČ NOVICE IN ČLANKE STAREJŠE OD 2 MESECEV PREDLAGAM DA SE DA V ARHIV

To bi blo to.

Aja najboljš bi blo določit kaj sploh spada v katero rubriko in kakšen je namen rubrike. to bi dopolnil časopis in vsem bi blo jasno, dodal bi tko kot bomo dodal text o namenu pozitivk : ).

A.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Rubrike
Reply #17 - 12.01.2003 at 18:52:14
 
sam sem opazil da mamo kar velike slike, mene če mam manjši monitor je to motil, zdej me ne več...

mogoče ostale še, ker slika zasede full zaslona je prevelika za razumevanje zgodbe in text je težko brat..

mogoće bi razmislil da jih zmanjšamo za 1/2  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Rubrike
Reply #18 - 12.01.2003 at 20:13:08
 
Za fotke ni problema. Lahko se zmanjšajo, oz. v bodoče bi lahko gor pedenali manjše. Starih ne bi popravljal. Glede arhiviranja, se mi zdi dva meseca dober rok. Seveda pod pogojem, da je objavljeno dosti novega materijala. Ker rubrike ne smejo biti prazne.

Marjana, zadnjič si predlagala 1-2 članka na teden. Po tej formuli imamo potem na mesec 8-10 člankov. V dveh mesecih 20. To pa je premalo, če želimo vsak članek po dveh mesecih arhivirat.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Rubrike
Reply #19 - 12.01.2003 at 21:49:04
 

Dva na teden? Se mi zdi da 1-2 na dan (ce bi jih le imeli Wink ), ne vem pa kaj sem napisala, mogoce sem se zmotla. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Rubrike
Reply #20 - 12.01.2003 at 21:52:47
 
Quote:
sam sem opazil da mamo kar velike slike, mene če mam manjši monitor je to motil, zdej me ne več...

mogoče ostale še, ker slika zasede full zaslona je prevelika za razumevanje zgodbe in text je težko brat..

mogoće bi razmislil da jih zmanjšamo za 1/2  Kiss


Ena moznost je tudi, da se slika ne da ob tekst ampak zgoraj ali spodaj.

Ne vem pa, ce koga moti prepocasno nalaganje, ce so slike prevelike?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Rubrike
Reply #21 - 12.01.2003 at 23:31:55
 
Men vse takoj naloži. Sej lahk mal manjše dajemo. Se mi je zdelo, da 1 do 2 na dan. Zdej a sem jaz narobe prebral, ali se ti je zapisalo? Saj ni važn. Važn je da smo sedaj na jasnem. Grin Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Rubrike
Reply #22 - 14.01.2003 at 19:55:13
 
glede slik bi prosu če so 120x100 tam nekak..

mam pa eno zanimivo vprašanje, tele peticije, ekologija itd, niso ravno pozitivne novice ampak zdej me zanima kako bi mi to predstavl kot dobre in smiselne novice.

mogoče če bi poleg opisa dogodka ponudil opis rešitev?
nek optimizem neki več od teh novic, dodano vrednost...

da bi se s prispevki pridružl lahko več teh skupin ki se trudijo za te stvari v sloveniji in svetu...

tko bi mogoče časopis postal gibalo osebne rasti in ekološke osveščenosti slovenije  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Rubrike
Reply #23 - 17.01.2003 at 20:36:16
 
Quote:
možno je, če se uredniški odbor strinja


Se uredniški odbor strinja?


(povezava: Gape

Midva bi rada imela v Pozitivkah, rubriko "delavec", kjer bi se pisalo o teh stvareh in o preprostih ljudeh.  

Če je možno..... )


Nena
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Rubrike
Reply #24 - 17.01.2003 at 20:54:11
 
Jaz se strinjam, Nena.

Aleš tisti tvoj predlog okrog ekologije se mi zdi zanimiv.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Rubrike
Reply #25 - 18.01.2003 at 18:41:29
 
tole spada tu:

Dolg časa sva mela z gapetom ta vprašanje odprt, jaz ustvarjam okolja, kjer se lahko razvijajo stvari(se pravi prej ni nič pol k ustvariš stvari pridejo) gape pa mateialaizer ko stvari so, jih naredi.

zdej en dobr dogovor in smisel vidim v tem da jaz ne zlovdam prevelikega okolja(ne sam glede časopisa ...)(no zdej se tud ostali ukvarjate s tem okoljem rubrike pa to), hkrat pa da stvar vseen omogoča ustvarjalnost in svobodo dela...

zato naj sedaj gape pove kokl textu rabi za novo rubriko, 3, 5 ... in kam naj se tolk časa pasta(dodaja), ker ma prav da je vsaj neki not.

jaz bom pa reku glede okolja za vsako rubriko rabimo dvoje, opis rubrike in pa urednika rubrike...  

čist informativno po želji(je pa dobr vedt za ostale) pa kje bo dobil članke in s kom bomo glede tega sodelovali in mogoče mal razvoja rubrike naj nakže(kaj vse lahko rubrika še pokriva)

sam bom to naredu za rubriko širimo optimizem...

vsi si verjetno želimo dvoje da rubrike omogočajo razvoj področja in predstavlja bralcem dogajanja in novice o področju in pa to je stvar pregledna(zato združevanej rubrik) in da je rubrika polna in da se kolikor je pač mogoče  doda vanjo kak članek...


kar se tiče delavca, pa me zanima populacija upokojenci, študentje, sindikati...

bi dal en ime ki pokriva več napr ljudje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Rubrike
Reply #26 - 18.01.2003 at 22:20:57
 
Quote:
kar se tiče delavca, pa me zanima populacija upokojenci, študentje, sindikati...

bi dal en ime ki pokriva več napr ljudje...


Z besedo "delavec" sem mislila na splošno vsakogar, ki je v delovanem razmerju.

Če pa ma kdo boljšo prispodobo, pa naj predlaga.

A mi je potem smiselno napisati članke, da se bodo dali gor ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Rubrike
Reply #27 - 19.01.2003 at 09:19:33
 
članki se bodo dali gor v vsakem primeru, če zadostujejo kriteriju smiselne, pozitivne in ustvarjalne novice...

glede rubrike kam spada, če je še ni se doda v eno splošno rubriko...

sam ta splošna rubrika bi blo dobr da je, bi s tem velik potreb po rubrikah uredil...

sam kako bi blo temu ime... splošno,...?

pol bi se članek lahko poljubno prestavl, sam se je treba usest in prej določit rubrike   Grin

mogoče zdej spada v spremembe kjer se obravnavajo te teme...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Rubrike
Reply #28 - 19.01.2003 at 12:55:16
 
splošno bi kr prlegla ja ... predvsem za take prispevke ki jih ni mogoče razvrstit in za to da se vidi kateri so ti prispevki in kakšno rubriko jim narest ...

a jo čm kr materializirat ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Rubrike
Reply #29 - 19.01.2003 at 13:12:27
 
Gape, po mojem bi jo lahko kar upedenu. Pa še znanost, ker je dosti stvari za noter dat. To je jasno. Za ostalo se še lahko dogovarjamo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4