Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 37119 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #30 - 21.11.2002 at 00:07:56
 
Robi wrote on 20.11.2002 at 22:28:13:
Zato je pomembno, da delamo na sebi, da se poznamo. Čeprav z enim partnerjem nismo zadovoljni, bomo vedno dobili eno in isto, čeprav si želimo nekaj drugega. zato bomo vedno nezadovoljni, ker mislimo, da je krivda v partnerju. V resnici pa je odgovor v nas.  Smiley


NE želje..., seveda te nimajo nobenega vpliva...

čustva so pomembna in čutenje le- teh

In tisto, kar bi radi se potem ne sklada s čustvi-OBIČAJNO, ali pač.....

in SEVEDA, VSI odgovori So v nas! Poznamo jih, zavedamo se jih, Potrebno si je le Dovoliti, da PRIDEJO, da nas dosežejo...


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #31 - 21.11.2002 at 09:11:46
 
Robi wrote on 20.11.2002 at 22:28:13:
Spoznal sem, da želje nimajo nobenega vpliva pri izbiri partnerja.
Partnerja izberemo iz našega trenutnega stanja in osebnosti. Kar smo.
Želje pa so le izraz kar bi radi bili. Pa to nismo.



Upam, da ne zameriš, Robi, ampak želje imajo velik vpliv pri izbiri partnerja. Razen, če imaš res kakšne nemogoče želje.

Praviš, da so želje izraz tega kar bi radi bili, pa da to nismo. Zakaj ne? Zakaj ne biti to, takšen, kot si želiš?

Iskati idealnega partnerja DA, vendar ne zunaj, temveč v nas samih. Ko 'ga' bomo našli, 'ga' bomo lahko spustili, takrat bo našel pot do nas nekdo 'takšen'.

Idealen partner zmeraj je, prav tako duša dvojčica.





Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #32 - 21.11.2002 at 09:37:21
 
Moonlight wrote on 20.11.2002 at 19:10:24:
titud…… ???

In ti o tem in jaz o onem… Wink
Zdi se mi, da to ni moj namen, ali pač…
Pepelka in Trunulčica, kaj, DA sta ONI POČELI….  ???
Ej to mi ni znano…. Grin
Sem mogoče brala kako drugo zgodbico, kot Ti ali KNJIGO… Grin

Ne borim se za sanjske kreacije, meni je glavni pomen, no saj veš; v sanjah je LEPOTA, lepota. Tu v IDEALU, pa mogoče če se ne motim gre za nekaj,kar nima LEPOTA veze s tem. Torej ne sanjam, AMPAK se NOTRANJE odločujem, premišljujem in usmerjam, medtem pa ne; »ležem dol«, dovolim, da se prvo kot prvo to PRETAKA po meni, in šele nato gre naprej v toku smeri.
In zmaji-moji tabuji, ne grem z mečem nad njih…. Cheesy



Ups, zmotu,  ne  pepelka, ampak snegulčica...
Pa še enkrat genmeralno zmotu, sem površno razumu tvoje  idaele. Sem odgovarjal na ideale o pricu na belem konju, ne na tvoje sedanje ideale. Ki pa kljub temu niso nč drugega kot idelali, prenešeni iz zunanjih lastnosti izvoljenega princa, ki sta jih ji simbolizirala  njegova fizična lepota in moč,  na notranjo moč in lepoto. Ostane tud tvoja težnja sanje, pardon  'notranje vodene tokove' doživet. Skratka  volja za vstat, vzet meč v roke, se zanje borit...  Tko  se po moje sploh nism dost zmotu, ko sem govoril o 'onem', čeprav si ti hotla, da bi govorilio 'tem'. Jest med tem in onem ne vidm prave razlike.  

Quote:
Kot si predstavljam rast, gre za opuščanje starih vzorcev, je odrekanje lagodnosti, je osamosvajanje, je zmanjševanje odvisnosti od drugega, je trud biti bolj jasni v izražanju, je ustavljanje uničevalnega vedenja, ki ima za rezultat oddaljevanje, je ... skratka...napredek.
Pa vendar, partnerja izberemo predvsem iz naravnanosti po stagnaciji, če nam rast ni zares cilj. Najdemo partnerja, ob katerem se nam ni potrebno soočati s spremembami.
Kot opažam, gre za tehtanje med varnostjo in napredkom.  Varnost je pa itak vse, kar je staro, pa čeprav neuporabno, le da je predvidljivo.  


Partnerja bi si po moje moral izbirat  glede na sugestivno moč, ki jo ma on nad nami in  mi nad njim oz.  glede na  vzajemno sugestijo. Ker edino v  v tem primeru je možno zrušit/uskladit tako lastne kot partnerjeve vzorce in vnaprejšnja pričakovanja (idelale), ki posmezno nujno  dušijo  partnersko zvezo. Edino na  tej sugestiji, ki se večinoma pokriva s pojmom ljubezni, je možno  kolikor tolk idealno partnersko zvezo vzpostavt, pol pa skrbet samo zato, da vzajemna sugestija ne ugasne, ker na njej se s časoma  skreira svoj svet, čist drugačen, kot smo ga imel v predstavi, preden je vzajemna  sugesija začela delovat. V tem smsilu je  tud treba razumet, da se partnerjema  sesuje svet, če ljubezen ugasne. In v tem smsilu je treba razumet tud  osebnostno rast, ki je v bistvu ni možno v naprej začrtat amapk se ji je treba kar prepustit pa sprot zaupat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #33 - 21.11.2002 at 09:44:19
 
titud wrote on 21.11.2002 at 09:37:21:
Partnerja bi si po moje moral izbirat  glede na sugestivno moč, ki jo ma on nad nami in  mi nad njim oz.  glede na  vzajemno sugestijo. Ker edino v  v tem primeru je možno zrušit/uskladit tako lastne kot partnerjeve vzorce in vnaprejšnja pričakovanja (idelale), ki posmezno nujno  dušijo  partnersko zvezo. Edino na  tej sugestiji, ki se večinoma pokriva s pojmom ljubezni, je možno  kolikor tolk idealno partnersko zvezo vzpostavt, pol pa skrbet samo zato, da vzajemna sugestija ne ugasne, ker na njej se s časoma  skreira svoj svet, čist drugačen, kot smo ga imel v predstavi, preden je vzajemna  sugesija začela delovat. V tem smsilu je  tud treba razumet, da se partnerjema  sesuje svet, če ljubezen ugasne. In v tem smsilu je treba razumet tud  osebnostno rast, ki je v bistvu ni možno v naprej začrtat amapk se ji je treba kar prepustit pa sprot zaupat...


Super povedano, titud. Fajn je, ko prideš malo na takšne threade.
Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #34 - 21.11.2002 at 10:04:39
 
Takole razmišljam jaz:

dokler se ne zavedamo sami sebe, svojih vzorcev in tega, kaj v resnici smo, toliko časa partnerje izbiramo nezavedno. Kar pomeni, da si izberemo točno takšnega, ki nam odgovarja glede na naše vzorce.

Primer: recimo, da je bil naš oče nedostopen. To nam je blizu, to nam je domače in nezavedno si izberemo točno takšnega partnerja. Ali pa njegovo popolno nasprotje. To je tista iskrica, ki preskoči, temu se reče zaljubljenost. Pride pa do paradoksa: ker je hkrati ravno nedostopnost tisto, česar pa v našem bistvu ne želimo, od česar bežimo, ker je ravno to naša rana, ki se je ne zavedamo, se zelo hitro zapletemo v razne konflikte. Odnos se konča tako, kot se pač konča.

Ne spomnim se točnih številk neke raziskave (če koga zanima, jih lahko poiščem), zdi pa se mi, da se tretjina nezavednih odnosov konča z ločitvijo, tretjina s tem, da partnerji iščejo srečo zunaj odnosa (pri tem ne mislim samo na zunajzakonske zveze in varanje, ampak tudi na druge zadovoljitve, kot je recimo gonja za kariero ali še kaj drugega), le 5% (to pa je sigurno točna številka) odnosov pa je takšnih, pri katerih se partnerji zavedo sebe in svoje izbire, se soočijo sami s seboj in s partnerjem in se trudijo izboljšati svoj odnos. Odnos po mojem mnenju ni nekaj, kar nam je dano, ampak je nekaj, kar zahteva veliko želje, volje, energije, potrpežljivosti, razumevanja,..., da ga partnerja postopoma oblikujeta tako, kot želita. Oba, seveda. In to je, po mojem mnenju vsaj, tudi edina možna pot.

Le takrat, ko se zavemo sami sebe, svojih vzorcev in svojih ran, ko jih poznamo in se tega zavedamo, lahko odnos s partnerjem naredimo takšen, kakršnega si v bistvu želimo.

Bi pa dodala še nekaj, kar se mi zdi pri tem pomembno. Gre namreč za izbor vrednot. Svojih, seveda. Kar pa spet pomeni, da moram najprej sama sebe spoznati dovolj dobro, da v resnici začutim in vem, kaj je tisto, kar si resnično želim. Spoznati torej svoje bistvo. In na podlagi tega sestaviti svoj izbor vrednot. Ki mora vsaj do določene mere biti podoben partnerjevemu izboru vrednot. Vsaj tistih, zame najpomembnejših. In s partnerjeve strani - njegov izbor vrednot mora biti vsaj pri tistih najpomembnejših vrednotah zelo blizu mojemu.

Do takrat pa bolj kot ne brcamo v temo… Pri tem, kaj in kdo je za nas idealni partner in pri sami izbiri partnerja…

Nekako tako na kratko.

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #35 - 21.11.2002 at 10:57:27
 
Hej, zvezdica, zbud se, si padla pod eno nekritično sugestijo Smiley!

Miška, ne vem, od kod ti to, da partnerja  ni pametno izbrat nezavedno, da moramo skratka prej ozvestit svoje vzorce pa njegove pa vse to, če ne se nujno ujamemo v parnersko zvezo kot v eno lastno zanko. Pa saj je smisu  partnerstva  ravno v tem, da drug drugmu  pomagamao  presečt vse te vzorce pa omejitve, v katere smo nezavedno  ujeti in ki jih brez medsebojne  sugestivnosti  nikakor ne bi mogli presečt.

Ne moreš se sam pa v naprej vsega zavestno obvarovat, zato se po moje moraš  prepustit  eni sugestiji,  ki te spravlja v tvojim vzorcem nepredvidljive  položaje in ti ustvarja eno novo realnost izven vseh poznanih vzorcev. Si moraš pol  ti tam noter ustvarit  eno novo zaupanje pa eno  eno varnost, ki ti jo ujetost v dotedanje vzorce pač ne nudi, če ne tej sugestiji niti podlegla ne bi. Sugestija v principu deluje samo na področjih, ki jih partnerja v seb nimata pošlihtane oz. če bi jih uspela  vsak  pr seb vse  pošlihtat, pol noben partnerja pa njegove sugestije dejansko ne bi niti rabu. Če bi blo to možno, bi parterstvo  postalo sicer  idealna interesna skupnost,  z ljubeznijo pa bi  kot z eno  zlo nezanesljivo in nevarno  napravo eksperimentirali  samo še neozveščeni avanturisti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #36 - 21.11.2002 at 11:07:29
 
titud wrote on 21.11.2002 at 10:57:27:
Hej, zvezdica, zbud se, si padla pod eno nekritično sugestijo Smiley!



Ne budi lava, dok spava! Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #37 - 21.11.2002 at 11:25:50
 
titud wrote on 21.11.2002 at 10:57:27:
Miška, ne vem, od kod ti to, da partnerja  ni pametno izbrat nezavedno, da moramo skratka prej ozvestit svoje vzorce pa njegove pa vse to, če ne se nujno ujamemo v parnersko zvezo kot v eno lastno zanko. Pa saj je smisu  partnerstva  ravno v tem, da drug drugmu  pomagamao  presečt vse te vzorce pa omejitve, v katere smo nezavedno  ujeti in ki jih brez medsebojne  sugestivnosti  nikakor ne bi mogli presečt.

Ne moreš se sam pa v naprej vsega zavestno obvarovat, zato se po moje moraš  prepustit  eni sugestiji,  ki te spravlja v tvojim vzorcem nepredvidljive  položaje in ti ustvarja eno novo realnost izven vseh poznanih vzorcev. Si moraš pol  ti tam noter ustvarit  eno novo zaupanje pa eno  eno varnost, ki ti jo ujetost v dotedanje vzorce pač ne nudi, če ne tej sugestiji niti podlegla ne bi. Sugestija v principu deluje samo na področjih, ki jih partnerja v seb nimata pošlihtane oz. če bi jih uspela  vsak  pr seb vse  pošlihtat, pol noben partnerja pa njegove sugestije dejansko ne bi niti rabu. Če bi blo to možno, bi parterstvo  postalo sicer  idealna interesna skupnost,  z ljubeznijo pa bi  kot z eno  zlo nezanesljivo in nevarno  napravo eksperimentirali  samo še neozveščeni avanturisti.

Titud, si me narobe razumel, morda pa se jaz nisem dovolj jasno izrazila. Nisem želela reči, da partnerja ni pametno izbrati nezavedno. Pomembno je to, da se zavedamo sebe in svojih vzorcev. In pri tem ne gre za to, da izbiramo z umom, s pametjo ali na razumski podlagi. Daleč od tega. To bi bila po mojem mnenju celo slabša izbira. Gre pa za to, da se zavedamo sami sebe in svojih vzorcev, ter vemo, na kaj, kako in zakaj pri partnerju odreagiramo. In on na nas, seveda.

In se strinjam s tem, da je smisel partnerstva tudi v tem, da na ta način poskušamo preseči svoje vzorce. Saj tudi sama vedno pravim: rane, dobljene v odnosih se lahko zdravijo le v odnosih…

Ampak brez zavedanja tega, kaj in kdo si, pa po mojem mnenju pač ne gre. In to je tisto, kar se meni zdi zelo pomembno. In to je tisto, kar sem želela poudariti.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #38 - 21.11.2002 at 12:04:47
 
jest bi se kr strinju s titudom ... partner naj bi nam pomagal ozavestit vzorce ... to je tantra ... izmenjava ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #39 - 21.11.2002 at 12:34:37
 

Snegulčica...??? Spi??? Aha....
O.K.  Grin

Zdj, pa skor lahko rečem, ker se tako lepo razpisuješ, da si mi Ti - EN IDEALEN partnerček...  Grin

Saj je pa res, ko pa imaš TAKO LEPE PREDSTAVE in razlage ob vsem TEM. Si mi drag v tej smeri VEŠ..  Wink
Ko mi želiš nekaj sporočiti, kar sem že jaz povedala in ti obračaš in dodajaš.  Grin
Želiš v meni ali na meni kaj spremeniti? Hiiiii...

pa da jaz TEBE vprašam - IMAŠ TI SVOJ IDEAL? Ha
No, malo se razpiši o TEM! hiiii...

titud wrote on 21.11.2002 at 09:37:21:
V tem smsilu je  tud treba razumet, da se partnerjema  sesuje svet, če ljubezen ugasne. In v tem smsilu je treba razumet tud  osebnostno rast, ki je v bistvu ni možno v naprej začrtat amapk se ji je treba kar prepustit pa sprot zaupat...


In prav imaš, kar se tiče LJUBEZNI med partnerjema. Svet se resnično sesuje, ko med njima ni tiste skupne točke, ki prej NI BILa OPAŽENA. Ob kateri se nismo ustavili, ko se je razmerje dopolnjevalo in gradilo? Seveda, saj  se vsi spreminjamo v SEBI, ne moremo ostati takšni kot SMO - vedno. Potrebo je čistiti in čistiti, zaupati se, seveda. In ko preidemo enkrat v stanje nezaupanja in brezupa, da je možno sploh kaj popraviti, nosimo v sebi "bolečino", ta pa nas GRADI in rastemo, prepričana sem v TO! Notrajnje rastemo v SEBI
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #40 - 21.11.2002 at 12:46:29
 
Sem najdu, miška, v tvojmu postu, eno statistično zlo  skromno šanso (5%), da pride skoz v začetku nezavedene izbire  do enga za oba partnerja pozitivnega  ozaveščenja te izbire in  soočenja, ki ne sesuje odnosa. Sem te razumu, da prav s to zanemarljivo statistično možnostjo pozitivnega izida argumentiraš čim večjo ozaveščenost lastnih vzorcev in iz njih izvirajočih pričakovanj in omejitev  obeh partnerjev pri vstopu v odnos. Mislim, da te v tem smislu nism narobe razumu in  čeprav dopušačš eno minimalno možnost, da se je ozveščat mogoče tud skoz odnos, po  moje ti  bolj zaupaš temu, da bi bil  odnos samo neke vrte 'test' tvoje lastne predhodne ozaveščenosti z eventualno možnotjo popravka napačnih vzorcev iz prejšnjih odnosov.

Kva pa vem, mogoče   tako pojmovanje partnesrtva bolj gotovo in ti je lahko marsikaj prihranjeno, ampak jest osebno pa sem očitno večji hazarder al pa mam tolk stvari za razpucat, da bi se mi taka partnerstva zdela prepočasna pa prezamudna  pot v osebenem razvoju. Si rajš  pustim močno sugerirat in se na tak način pustim vzorcev losat, če pa se od kje pojavjo, je to znak, da sugestija popušča in da se mi svet sesuva nazaj tja, kjer še nism imel še nobene stvari razpucane. Saj na rečem, da si kakšnegavzorca vmes  nisem tud dejansko razpucov, ampak to mi niti ni  bistven in se mi je s tem  brez veze ukvarjat, saj je to nekako le stranski produkt uživancije  v sladki omami ljubezni...  

Uf, tole je blo mal tu mač še zame, prosm da  jemlje nekak literano in ne čist dobesedno.  Tongue  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #41 - 21.11.2002 at 13:25:29
 
titud wrote on 21.11.2002 at 12:46:29:
Mislim, da te v tem smislu nism narobe razumu in  čeprav dopušačš eno minimalno možnost, da se je ozveščat mogoče tud skoz odnos, po  moje ti  bolj zaupaš temu, da bi bil  odnos samo neke vrte 'test' tvoje lastne predhodne ozaveščenosti z eventualno možnotjo popravka napačnih vzorcev iz prejšnjih odnosov.

Nak, titud, nisva se razumela. Še enkrat poskusim še na drug način:

Največ, kar lahko storim jaz, preden stopim v nek partnerski odnos je to, da spoznam samo sebe. Svoje vzorce preteklosti, svoje rane in poleg tega tudi tiste stvari, ki jih želim gojiti še naprej. In to pomeni samo to, da vem, zakaj recimo me neka stvar prizadene, zakaj reagiram recimo jezno, agresivno, z zamero, s kaznovanjem, z umikom ali na kakršenkoli način sem se že v otroštvu naučila braniti. In to je vse. Prav partnerski odnos pa je tista priložnost, izziv ali kakorkoli že temu rečeš, skozi katerega si svoje (predvsem zelo globoke) rane lahko zacelim. Ali spet drugače – skozi katerega lahko presežem svoje vzorce preteklosti.

Glej, recimo, če se vrnem na tisti primer, ki sem ga danes že dala, na nedostopnega očeta. Vse, kar bi lahko jaz sama v tem primeru naredila, bi bilo to, da prepoznam ta svoj vzorec. Vse ostalo naprej pa mi lahko da le partner. Torej je edino odnos tisti, skozi katerega lahko presežem svoj vzorec. Kot sem ravno prejle že napisala: rane, dobljene v odnosih, se lahko ZDRAVIJO le v odnosih. Poudarek na besedi ZDRAVIJO. Ozavestim in prepoznam pa jih lahko sama.

Sem bila tokrat bolj uspešna?

m.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #42 - 21.11.2002 at 13:41:30
 
Quote:
Ko mi želiš nekaj sporočiti, kar sem že jaz povedala in ti obračaš in dodajaš.  Grin
Želiš v meni ali na meni kaj spremeniti? Hiiiii...

pa da jaz TEBE vprašam - IMAŠ TI SVOJ IDEAL? Ha
No, malo se razpiši o TEM! hiiii...


Tko bi reku, star12:  če bi imel namen tebe spreminjat, bi bil neodustljivo površen, šlampst al pa clo zlonamern. Ker mi je tvoje pisanje služilo le  kot ena asociacija oz. eno izhodišče za posredovanje lastnega pogleda na to temo, sem  tvoje videnje  podzavestno prilagodu mojim že večinoma oblikovanim vzorcem, tko da potvorbo res ne jemlji za za kašno dobrohotno al pa zlonamerno  sugestijo teb ampak je služila izključno men.

O idealih pa tole: še zmeraj verjamem v ljubezen, pa kogarkoli mi je  že al pa mi  še bo pripeljala na pot, ker edino ona ma to moč, da iz njega nardi idealnega zame, mene pa zanj.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #43 - 21.11.2002 at 14:29:46
 
Quote:
O idealih pa tole: še zmeraj verjamem v ljubezen, pa kogarkoli mi je  že al pa mi  še bo pripeljala na pot, ker edino ona ma to moč, da iz njega nardi idealnega zame, mene pa zanj.  


this is iT  Wink


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #44 - 21.11.2002 at 14:52:07
 
Miska wrote on 21.11.2002 at 13:25:29:
Nak, titud, nisva se razumela. Še enkrat poskusim še na drug način:

Največ, kar lahko storim jaz, preden stopim v nek partnerski odnos je to, da spoznam samo sebe. Svoje vzorce preteklosti, svoje rane in poleg tega tudi tiste stvari, ki jih želim gojiti še naprej. In to pomeni samo to, da vem, zakaj recimo me neka stvar prizadene, zakaj reagiram recimo jezno, agresivno, z zamero, s kaznovanjem, z umikom ali na kakršenkoli način sem se že v otroštvu naučila braniti. In to je vse. Prav partnerski odnos pa je tista priložnost, izziv ali kakorkoli že temu rečeš, skozi katerega si svoje (predvsem zelo globoke) rane lahko zacelim. Ali spet drugače – skozi katerega lahko presežem svoje vzorce preteklosti.

Glej, recimo, če se vrnem na tisti primer, ki sem ga danes že dala, na nedostopnega očeta. Vse, kar bi lahko jaz sama v tem primeru naredila, bi bilo to, da prepoznam ta svoj vzorec. Vse ostalo naprej pa mi lahko da le partner. Torej je edino odnos tisti, skozi katerega lahko presežem svoj vzorec. Kot sem ravno prejle že napisala: rane, dobljene v odnosih, se lahko ZDRAVIJO le v odnosih. Poudarek na besedi ZDRAVIJO. Ozavestim in prepoznam pa jih lahko sama.

Sem bila tokrat bolj uspešna?

m.


Ma ja miška, ni vrag da se me bo nekaj prijel. Če bom spet začel povzemt, kako  te zastopm, se bo spet pokazal, tko kot sem v prejšnjem postu star12 napisov, da nočm al pa ne morem prov zastopit, ker se tako razumevanje ne pokriva z mojim vzorcem idealnega partnerskega razmerja.

Nekak res ne verjamem, da si je idelno partnerstvo  možno ustvrat s tem, da  pr seb pa partnerju  veš kaj te/ga przadane in kako  na to regarirat. Samo teoretičo: če je  ljubeznen  res zdravilo, se ti s tem sploh ni treba ukvarjat, ne prej ne pol. Greš iz enga ljubečga naročja v drugega, pa magari iz očetovskega v partnerjevega. Se sploh ne rabiš zajebavat z ozaveščanjem vzrokov za rane  pa rekacij nanje pa zdravljenjem v odnosu . V praksi  ponavad res ni glih tko, ampak ni v bistvu nobenga pravga pa dokončnega razloga, da kljub vsem ranam enkrat tko ne bi blo. Zato  samo pravim in verjamem, da je največ, kar zase lahko nardiš, da partnerstva v naprej  z ničemer ne pogojuješ, da ostajaš kljub slabim izkušnjam če se le da do konca odprt za  eno vzajemno sugestijo. Če  tvoj trud okrog tega ' da vem, zakaj recimo me neka stvar prizadene, zakaj reagiram recimo jezno, agresivno, z zamero, s kaznovanjem, z umikom ali na kakršenkoli način sem se že v otroštvu naučila braniti', v kontekst ustvarjanja te odprtosti postavm, pol si bla  po mojm kar upešna. Al kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9