Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20504 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: VZORCI
Reply #15 - 19.11.2002 at 10:23:02
 
Quote:
Pa smo se ustavili pri tem: jaz pravim, da če ti npr. ena oseba pokaže na en veeeelik vzorec (strah), se lahko odmakneš in rešuješ, ozaveščaš, čistiš zadevo 'sam'. Gape pa pravi, da le s tisto osebo oz. da je soočenje neizogibno, pa čeprav v drugi osebi - isti vzorec. Jaz pravim, da se ni treba z nobeno drugo osebo soočit, ampak le s svojim strahom. Mike pa ni 100% , zato me je vzpodbudil, da odprem dilemo.


Zame je bolj pomembna dilema, a je treba zadevo z vzorci res dosledno pa dokonca spucat na tak način, da se z njo soočiš pa premagaš,  a je možna kašna bolj elegantna rešitu. Npr. ta, da se s strhom naučiš živet, da ti postne domač, da je nekak funkcionlno v klopljen v tvoj življenje. Če si sam, na samemu seb pa sam s sabo, pri soočenju s strahom skor nujno postneš  'disfunkcionalen'. Ti res skor nepreostane drugega, da strah premagaš, prebiješ vzorec in  spet vzpostavš ranovesje do naslednje borbe.

Mislim, da ti je v drug bistvu res namenjen zato, da bi se ti prek njegovih strahov  z lastnimi  strahovi soočal. Drug ti je privlačen  zato, ker ti  tvoje strahove amortizira, nardi znosne pa ohranja tvojo funkcionalnost kljub njim, ti pa seveda amortiziraš njegove in omogočaš funkcionalnost njemu. Ampak pol sta  oba skupaj team, sta le   skupaj funcionalna, vsak posebj pa v bistvu ne. Se pa mora  začet dogajat, da se tem, ko izkušiš princip, po katerem en drug odpravlja tvoje strahove, lahku tud sam znebiš neznosnega pritiska in se naučiš z zadevo spopadat al pa vsaj z njo  živet tud sam. Seveda pa mora to bit en konstuktiven odnos, odnos za osebnostno rast, ne pa odnos odvisnosti, ki notranjo dinamiko črpa prav v uranoteženju  strahov. S tem se amstel dost ukvarja prek svoje transakcijske analaize, ki je bla tud v pozitivkah pred par dnevi objavljena.

Tko da po moje ni mus, da lahko vzorec pucaš samo prek nekoga, ki ma istga. Je pa laže in bolj funkcionalno, ker v  pucanju  ni treba it do konca, pa ti kljub temu znese. Ma pa to tud svoje pasti, v katere se lahko zaciklaš,  ki so podobne unim, v katere se zablokiraš tud sam. V bistvu nč ne zbereš, ni bližnic, je pa en strah manj če veš,  da je poti več kot ena in da je izbira v bistvu kar pestra.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: VZORCI
Reply #16 - 19.11.2002 at 11:05:39
 
gape wrote on 15.11.2002 at 11:58:10:
je pa 100% res da njih največji del izvira iz prejšnjih življenj (tisti namreč ki izvirajo samo iz tega življenja so pač novi in smo si sami krivi (naša neumnost) da smo se jih navekli), naših in življenj drugih iz bi lahko reku skupne zavesti, skupnih vzorcev ...

Hmm, gape, jaz pa temu ne bi rekla ravno naša neumnost. Razmišljam namreč takole: duša je večna, pot duše je pot zavedanja, cilj pa ljubezen, sočutje, razumevanje, radost, veselje... (ti bi temu verjetno rekel razsvetljenje?). Duša to svojo pot k svojemu cilju (ljubezni torej) opravlja skozi inkarnacije. Vsaka inkarnacija se zgodi s točno določenim namenom. Cilj ali bolje rečeno želja duše ob vsaki njeni inkarnaciji je korak bliže ljubezni (razsvetljenju?). Duša si že prej izbere, kaj želi v tem življenju narediti. Ali to naredi ali ne, je seveda odvisno od stopnje zavedanja osebnosti, v katero se inkarnira, ampak to je že druga zgodba. Se vrnem nazaj – duša se inkarnira torej s točno določenim namenom. Tako si tudi izbere točno določene starše, da prav načrtno pridobi vzorce, na katerih želi v tem življenju delati. Duša seveda. Ali ji sledi tudi osebnost, ali ne – spet druga debata. Ampak potemtakem vzorci torej niso naša neumnost, bi rekla prej obratno. So naša priložnost, naš izziv, da naredimo v tem življenju to, kar si je naša duša zadala za svojo nalogo.

Ali pa se motim?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VZORCI
Reply #17 - 19.11.2002 at 11:40:00
 
litlstar nism reku da moraš nujno s tistim človekom to oddelat, ampak da ko vzorec na energetskem nivoju že sčistiš, ga moraš še na fizičnem nivoju.
je seveda lažje čistit na fizičnem ko imaš na energetskem ščiščeno, mislm tko mi pravi logika.
in je zihr res da lahko tud tisto kar imaš za oddelat v odnosu (tantra) lahko oddelaš tud v meditaciji, se mi pa nekako zdi da je ta pot neprimerno težja in daljša predvsem ... in če se odločiš za to pot, bi morala bit asket, ne pa nekdo ki je v vsakdanjem stiku z ljudmi, pri nas ki smo med ljudmi in nismo asketi, je zelo pomembna tantra - izmenjava - čiščenje vzorcev s pomočjo drugih ... mislm lažje je.

torej poenostavljeno do konca:
2 skarjnosti
tantra - 2 nivo - čist blizu prvega
askeza najvišji nivoji ... čist deleč od prvega - je treba zagotovit primerno okolje

miška: motiš se - imho - samo v toliko ker verjameš da si lahko gor natanko vse sprogramiraš - ne moreš si natanko vsega - ker imaš tukaj dol spet svobodno voljo - sprogramiraš si lahko situacije - odzivov si pač ne moreš - in v odzivu se vidi vzorec - najlažje seveda - imho seveda
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: VZORCI
Reply #18 - 19.11.2002 at 12:01:24
 
gape wrote on 19.11.2002 at 11:40:00:
litlstar nism reku da moraš nujno s tistim človekom to oddelat, ampak da ko vzorec na energetskem nivoju že sčistiš, ga moraš še na fizičnem nivoju.


Meni to ne gre v betico pač. Če mam jaz očiščen vzorec (ozaveščen) na energetskem nivoju, potem ga več ni tistega vzorca in dejansko ne more prit do situacije, kjer bi vzorec čistla na fizičnem planu, kot praviš.  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: VZORCI
Reply #19 - 19.11.2002 at 12:35:15
 
gape wrote on 19.11.2002 at 11:40:00:
miška: motiš se - imho - samo v toliko ker verjameš da si lahko gor natanko vse sprogramiraš - ne moreš si natanko vsega - ker imaš tukaj dol spet svobodno voljo - sprogramiraš si lahko situacije - odzivov si pač ne moreš - in v odzivu se vidi vzorec - najlažje seveda - imho seveda

imho – ja, razumem sedaj in se tudi strinjam s tem.

In, seveda - hvala za še eno lučko. Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: VZORCI
Reply #20 - 19.11.2002 at 12:43:02
 
Vzorci so naučeni. In tako se lahko tudi naučimo protivzorec. Če ga prepoznamo. Nekateri rabijo veliko časa, drugim lahko pomagamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: VZORCI
Reply #21 - 19.11.2002 at 12:48:08
 
Quote:
torej poenostavljeno do konca:
2 skarjnosti
tantra - 2 nivo - čist blizu prvega
askeza najvišji nivoji ... čist deleč od prvega - je treba zagotovit primerno okolje


Mislm, da sta obe metodi primerni predvsem zato, da se izogneš zaplezavnju v nove vzorce: pri tantri jih  zarad  transcedentiranja čustev  vnaprej zrelativiziraš in se od njih tud energetsko razvežuješ,  pri meditaciji pa si jim zrad asketskih okoliščin vnaprej izogneš oz. jim pustiš da se te čustveno dotakjejo le tolk, kolikor  jih lahko sprot mentalno očistiš/predelaš. Obe metodi sta po moje manj al pa nč  uporbni retrogardno, za čiščenje  že pridobljnih  vzorcev v pred ozaveščeni fazi, pa naj bo to karmična danost al pa že iz lastnih izkušenj pridobljeni neozaveščeni vzorci. S temi  je po mjem nujno potrebnno en kompromis pr seb nardit, takega pač, da si boš čim bolj funkcionalno tko čustveno kot mentalno izhodišče postavu. Od tega kompromisa naprej se greš lahko tantro al pa meditacijo in tak kompromis te na izbiro nadaljne poti k ozaveščanju tud usmer. Ne moreš se it tantre pa meditacije, da boš z njima vzorce za nazaj pucov pa enkrat kao iz nule štartov, obe sta po moje le primerni metodi, da si zavestno sprotno funkcionalost ohranjaš pa razvijaš.    

Quote:
Če mam jaz očiščen vzorec (ozaveščen) na energetskem nivoju, potem ga več ni tistega vzorca in dejansko ne more prit do situacije, kjer bi vzorec čistla na fizičnem planu, kot praviš.    


Ga moraš pač spedeneta še enkart skoz lastno zgodovino. Nikol ne štartaš od nule, če sofversko/mentalno še  tak reboot nardiš, bo magari fiziološko/hardversko en spomin na vzorc ostal, ker mora, ker drgač sploh ne bi imela s čim procesirat.  

Vsaj pr men je tko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VZORCI
Reply #22 - 19.11.2002 at 14:10:53
 
Quote:
Meni to ne gre v betico pač. Če mam jaz očiščen vzorec (ozaveščen) na energetskem nivoju, potem ga več ni tistega vzorca in dejansko ne more prit do situacije, kjer bi vzorec čistla na fizičnem planu, kot praviš.  ???

sej če je on spucan na energetskem nivoju, ga valjda nimaš več kej pucat, ampak prvi nivo je glih tko energetski nivo, in če je spucan, je bil spucan tud na fizičnem nivoju ... če je bil ... če pa ni bil ... bo še enkrat prišel 'drugi' ki ti bo dal možnost razpucat glih to ... taki drugi bodo hodili tolk časa dokler tud na prvem nivoju vzorec ne bo 'odživet' ... seveda ... imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: VZORCI
Reply #23 - 26.11.2002 at 22:37:43
 
Zaenkrat se mi samo zdi, ampak mislim pa, da vzorci sami po sebi niso namen.
Vzorci so le, kot neko orodje.
Vzorci niso naša izbira. Saj jih drugače ne bi želeli ozavestiti.
Vendar tudi ideja o ozaveščanju ne more biti naša izbira, saj je to potem spet vzorec.

................. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: VZORCI
Reply #24 - 27.11.2002 at 07:45:15
 
Vzorci so naučeni in so in niso naša izbira. Niso, ker smo bili majhni in nismo mogli odločati. SO, ker je duša vnaprej izbrala to telo in te izkušnje.

Ozaveščanje pa je svobodna izbira, če hočeš kaj narediti zase.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: VZORCI
Reply #25 - 08.01.2003 at 07:44:32
 
Takole bom še nekaj dodala v tale predalček. Nudim svetovanja, kjer s pomočjo posameznika ugotoviva kje so ovire za lepše doživljanje dne. Ker sem prišla do zaključka, da se po forumih in mailih ne da pomagati celovito, ker je vsak poseben in nekomu ustreza le pogovor, drugemu afirmacije, tretjemu pret meditacije, ali joga,...

ZAto, če kdo želi narediti karkoli za svoj lepši dan, sem pripravljena ponuditi individualni načrt za prepoznavanje tistega najlepšega in najboljšega kar je v nas.


Lep dni
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: VZORCI
Reply #26 - 08.01.2003 at 14:49:23
 
tejka wrote on 08.01.2003 at 07:44:32:
ZAto, če kdo želi narediti karkoli za svoj lepši dan, sem pripravljena ponuditi individualni načrt za prepoznavanje tistega najlepšega in najboljšega kar je v nas.


Lep dni

Jest bi pa temu dodala, da sm bla s tejkinim svetovanjem zlo zadovoljna  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Picola2
Guest




Re: VZORCI
Reply #27 - 16.01.2003 at 00:20:30
 
Zanima me,kakšen vzorec se ponavlja,če imaš npr. težave z avtoritetami:policaji,davčna,itd.?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Picola2
Guest




Re: VZORCI
Reply #28 - 16.01.2003 at 00:21:10
 
Aja,pa kako ga rešit?Hvala Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: VZORCI
Reply #29 - 17.01.2003 at 22:55:49
 
Rešiš se ga tako, da ne prihajaš v konfliktne situacije s policaji, voziš po predpisih in redno plačuješ vse davke in dajatve. Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3