Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4823 times)
irma
Guest




klinično mrtva
11.11.2002 at 07:51:12
 

Pred dnevi sem izgubila nezavest.Ko sem izgubila nezavest me je potegnilo v nekakšen vrtinec v jamo .Dogodki ,osebe so se mi odvrteli v hitrem zaporedju,ampak ne spominjam se kaj se je odvrtelo-vse je potekalo dokaj hitro.Naenkrat sem začutila klicanje svojega imena in vse to je s težavo izginjalo.Strah me je! Kaj se je zgodilo? Prosim pomagajte mi in mi svetujte.Z nikomer se ne upam pogovoriti!

Prosim pomagajte!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: klinično mrtva
Reply #1 - 11.11.2002 at 09:11:14
 
Vprašanje če je bila nezavest. Kaj se ti dogaja sedaj? Pa strah pred čim je prisoten? Si bila pred tem dogodkom psihično obremenjena?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: klinično mrtva
Reply #2 - 11.11.2002 at 09:28:56
 
Še nisem slišov, da bi kdo izgubu nezavest. Če zadevo vzameš dobesedno, izguba nezavesti lahko pomeni bodisi povtratek zavesti al pa res celo klinično smrt. Po moje si ti padla iz  zavesti v nezavest, kar opisuješ pa je spomin na to 'padanje'. Jest bi ti svetoval, da zarad 'padca' samega  ne paničiš, ker nezavest je v našo psiho uštimana kot ena varovalka, da izklopi znanjo percepcijo, ko se z njo preobremenimo. Je v tem smsilu zdravilna  reakcija, če se ti seveda ne zgodi kje v avtu al pa se pri fizičnem padcu poškoduješ. V  vsakem primeru bi ti tko kot harry svetoval, da poiščeš vzroke za padec v nezavest, ki so fiziološki ali psihični al pa še najbolj verjetno v kombinaciji obojih.

S tem  'padanjem'  se po moje ni dobro preveč ukvarjat al pa se z njim celo sprijaznit, ker se ti res lahko zgodi, da boš iz nezavesti padla še kam globje. Je kar dobr, da te mal zatraši, saj je to edino jamstvo, da boš storila kaj, da se mu boš v prihodnje rajš izognila.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: klinično mrtva
Reply #3 - 11.11.2002 at 10:10:24
 
irma:

malce bolj opisi, kako si zgubila zavest in kaj si pred tem pocela. Pomagal bi tud, ce malo bolj podrobno opises, kaj se je v temu casu dogajalo... Ni razloga za strah, ker so to lahko cist normalne stvari, ki se zgodijo zarad preobremenjenosti al pa vcasih kr tako...
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: klinično mrtva
Reply #4 - 12.11.2002 at 07:35:34
 
Irma, če si kdor mislim da si, se mi oglasi!
To ni nič takega da bi te bilo strah. Nekaj se ti je hotelo prikazat. Na nekaj te je hotelo opozorit. Si že prišla do tega na kaj? Nič ni takega, čeprav verjamem, da ti je bilo grozno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
irma
Guest




Re: klinično mrtva
Reply #5 - 12.11.2002 at 07:44:37
 
Sprašujete kaj se mi je zgodilo ,kaj sem počela.  Skoraj cel dan sem delala nato smo šli z kolegi ven.Pila nisem psihično nisem bila obremenjena mogoče sem preveč pokadila.!Ampak mene zanima samo to:če me ne bi tako klicali nazaj v živjenje ali bi potovala naprej po vrtincu in umrla...????Je bilo to nekakšno opozorilo dar za drugačno življenje???
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: klinično mrtva
Reply #6 - 12.11.2002 at 08:48:18
 
Jaz milim da je brez veze mislit, kaj bi bilo. Kar je je. Je pa definitivno razlog da razmisliš o nečem, kar te bo izpopolnilo tebe kot tako kot si.
Ja, najbrž je znamenje da se imej rada in bodi ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: klinično mrtva
Reply #7 - 12.11.2002 at 12:34:30
 
Irma, lahko ti podam le svojo izkušnjo padenja v nezavest. To se mi je kar dostikrat zgodilo, v obdobju 16 do 22 leta, sedaj se mi to več ne dogaja.
Ne vem kaj se s človekom dogaja medtem, ko je v nezavesti, vendar sem se jaz vedno počutila ful lepo. Mislim na občutek, ko sem se začela zbujat, ker se drugega niti ne spomnem, razen tistega vrtinca, in ko te potegne vanj in izgubiš zavest. Tako, da je bil to meni vedno ful dober feeling, in sem dostikrat kar začudeno gledala frende, zakaj so sploh zaskrbljeni zame, ker je men blo tako lepo!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: klinično mrtva
Reply #8 - 14.11.2002 at 21:19:25
 
Mislim, da v sebi nosiš nekaj že preveč dolgo, ker padanje ne pomeni nič drugega, kot strah. Cry
Na sebe si malček pozabila in ali si telo samo jemlje počitek, ali pa tvoja podzavest pozna problem in te skuša opozoriti. Shocked
Naslednjič, ko boš padala, se spomni, da lahko letiš. Grin

Odvrzi te predsodke, to, da za trenutek izgubiš zavest je LE podobno, kot sanjanje. 8)
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: klinično mrtva
Reply #9 - 15.11.2002 at 10:08:26
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Majč
Guest




Re: klinično mrtva
Reply #10 - 01.12.2002 at 23:46:11
 
Irma!
To kaj si doživljala pri padcu v nezavest je dokaj značilno doživljanje ob izgubi zavesti. Če je od tega preteklo dosti časa in se izgube zavesti ne ponavljajo, potem je po vsej verjetnosti s tabo vse v najlepšem redu. (razmisli: Si takrat kaj jedla, pila? Morda uživaš kakšna zdravila, ki bi na to lahko vplivala? Imaš morda prenizek tlak? ...) Če je to bilo pred kratkim, obišči svojega osebnega zdravnika, ki bo po potrebi naredil dodatne preiskave. Lep pozdrav, Maja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: klinično mrtva
Reply #11 - 10.03.2003 at 12:09:54
 
Tukaj sem našla nekaj na to TEMO, lahko si preberete - TUDI MENE na moč pritegne...
....

http://www.ljudmila.org/iands/Obsmrtne%20izkusnje.htm#a

Tole pa mi izsotpa, je najobširnejše...


Tipični elementi obsmrtnega doživetja


Obsmrtne izkušnje so zelo osebno doživetje in niti dve nista popolnoma enaki. Pri preučevanju večjega števila izpovedi se da izluščiti posamezne elemente, katere lahko vsebuje izkušnja:

- Občutek, da je zavest (jaz) zapustila telo in lebdi nad njim. S tega položaja lahko spremlja dogajanje, ki ga človek po vrnitvi lahko opiše, velikokrat zelo detajlno.
Potovanje skozi temen prostor ali tunel.
- Doživljanje intenzivnih in močnih čustev: ljubezni, miru, blaženosti, pri negativnih obsmrtnih doživetjih pa tudi strahu in groze.
- Srečanje z lučjo. To običajno opisujejo kot zlato ali belo, privlačno in ljubečo.
- Srečanje z bitji iz onostranstva: že umrlimi sorodniki ali prijatelji, svetimi bitji, neznanimi pojavami in/ali "bitjem luči", katerega včasih opišejo kot vrhovno bitje svoje religiozne tradicije.
- Pregled življenja: pregled in ponovno občutenje in vrednotenje večjih, pa tudi neznatnih dogodkov, v preteklem življenju, včasih tudi s perspektive drugih v dogodke vpletenih oseb, s ciljem ocenitve, kaj ni bilo pravilno in kako bi bilo to potrebno spremeniti.
- Občutek popolnega razumevanja.
V nekaterih primerih vstop v mesto ali knjižnico.
Približevanje, vendar ne prestop, meje brez možnosti vrnitve, ki jo lahko predstavljajo vrata, reka, stena, različne vrste ovir, lahko pa tudi samo črta.
-  Sprejem ene od različic sporočila "Tvoj čas še ni prišel."
- Odločitev za vrnitev je lahko prostovoljna ali neprostovoljna. Če je prostovoljna, je običajno povezana z nedokončanimi obveznostmi.
- Vrnitev v telo.
Poudariti je potrebno, da posamezne izpovedi ne vsebujejo vse našteto, pa tudi vrstni red je lahko drugačen. Nekatere se od opisane tipične precej razlikujejo in vsebujejo tudi elemente, ki tu niso našteti.





Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1