Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 22595 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
NIKOLA TESLA
25.05.2002 at 16:51:01
 
Ali sploh poznamo tega genija rojenega na območju vojne krajine naše nekdanje domovine, ki je postavil temelje 20 in 21. stoletju? Za MIKE-ja priporočam knjigo Nikola Tesla - John F. O`Neill, ki jo je priredil dr. Lavo Črmelj.

Bil je znanstvenik, mag, Slovan, skratka to kar sami nenehno išemo......bil je naše sanje in še več .....pred našim pragom a ga še sedaj ne poznamo v vsej njegovi veličini .........morda ga celo tujci cenijo dosti bolj kot mi sami..........v čemu je potem problem?

Naj navedem nekaj njegovih lepih misli

Kaj skriva še prihodnost za to čudno bitje, rojeno iz diha zgrajeno iz minljivih celic a vendar nesmrtno s svojimi strašnimi in božanskimi silami ? Kakšno čudo si bo na koncu še izmislilo? Kaj bo njegovo največje delo, kaj bo krona njegovega uspeha?
Že pred časom je dognalo, da izvira vsa vidna materija od neke prasnovi , razredčene preko vsake naše predstave, ki izpolnjuje ves prostor. To je Akasa ali svetlobni eter, ki nanj deluje življenje dajajoča Prana ali ustvarjalna sila, ki kliče v življenje v nikdar nehajočih krogih vse stavri in vse pojave. Prasnov zasukana v neskončne majhne vrtince z neznansko hitrostjo , postane groba materija. Ko sila pojema, preneha gibanje in materija izgine , pretvarjajoč se zopet v prasnov. Ali more človek obvladati ta največji in najveličastnejši naravni proces? Ali more podjarmiti neizčrpne naravne energije, da bi delale samo po njegovi želji , ali še več , da jih prisili delati že samo s svojo voljo. ?
Če bi to lahko storil, bi imel povsem neomejeno in nadnaravno moč. Na njegovo povelje bi samo z neznatnim trudom izginjali stari svetovi in nastajli novi po njegovih načrtih. Mogel bi ustaviti, ustaliti in ohraniti eterične slike svoje domišljije, bežne vizije svojih snov. Mogel bi dati vsem bitjem svojega duha, majhnim in velikim, konkretno in neminljivo obliko. Mogel bi spreminjati velikost našega planeta , uravnavati letne čase in voditi planet skozi globine vesoljstva po poljubni poti, ki bi jo izbral. Mogel bi spraviti planete do medsebojnega trčenja in ustvariti sonca in zvezde, toploto in svetlobo. Mogel bi proizvajati in razvijati življenje v vseh njegovih neskončnih oblikah. Ustvarjati in uničevati materijo , siliti jo do združitve v oblike , ki si jih želi , bi bila najvišja manifestacija človeškega uma , njegova popolna zmaga nad fizičnim svetom , krona njegovega uspeha , ki bi ga postavila poleg stvarnika in bi ga usposobila , da izpolni zadnjo usojeno mu nalogo

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #1 - 03.06.2002 at 13:06:28
 
MIKE a nis reku da te to zanima?
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #2 - 03.06.2002 at 20:07:15
 
Evo valjda, da me to zanima.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #3 - 04.06.2002 at 12:31:27
 
a s najdu knjigo al ti jo začnem kopirat?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #4 - 04.06.2002 at 15:17:13
 
Knjige še nisem iskal, ker sem bil cca 14 dni out.

No, kopirat glih ni treba, če pa hočeš pa daj.
Sem pa že nekje davno objavil nekaj linkov, čaki... evo:

http://www.enchantedlearning.com/inventors/science.shtml

http://www.amasci.com/tesla/tesla.html

http://www.frank.germano.com/thebookstore.htm

... da nauš mislu, da me ni.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: NIKOLA TESLA
Reply #5 - 04.06.2002 at 21:11:48
 
Pozdravcek.

Ko ste ravno pri Tesli me zanima, a kateri pozna Teslino purpurno plosco oz. ima izkusnje z uporabo.

Lep dan.

Lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #6 - 05.06.2002 at 16:14:06
 
uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lena razlož ...nč nisem štekou.....sama ušesa so me .....kaj je to purpurna plošča............povej

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #7 - 05.06.2002 at 22:25:32
 
Tudi jest ne vem kaj bi to bilo.

Purpurna plošča=rdeče-vijolična plošča.

Lena, povej kaj delaš s takšno ploščo?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #8 - 06.06.2002 at 10:05:40
 
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #9 - 09.06.2002 at 20:36:22
 
Hvala za pojasnilo, Mike. Ali kdo to uporablja?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #10 - 14.06.2002 at 09:30:12
 
jest sm čitou pa nč nisem štekou zakaj.....?

dej

razlaga ...pliz

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: NIKOLA TESLA
Reply #11 - 01.07.2002 at 20:21:38
 
Evo me, malce pozno. O Teslini purpurni plošči je pisalo v Misterijih in zadeva naj bi bila zelo dobra za zdravljenje raznoraznih bolezni, tako da si jo polagaš na obolela mesta. Menda jo lahko uporabljaš tudi tako, da jo polagaš na fotografijo tistega, ki naj bi ga ozdravila, lahko z njo oplemenitiš živila ali pa zdraviš rastline in živali.
Če efekt res je, pa žal ne vem, prav zato pa sem se vprašala, če kaj več o tem ve kdo od vas.

Lep dan še naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #12 - 07.08.2002 at 07:45:14
 
Ko sem bil še v JLA na služenju domovini, sem v Beogradu v knjižnici našel eno knjigo s teslinimi patenti in idejami. Moram reči, da sem takrat dobil občutek, da gre za mešanico znanstvenika in fantasta, ki je velikokrat udaril povsem mimo - vsaj iz aspekta sedanje znanosti.
Recimo prenos energije po zraku. S takratnimi frekvencami, antenami ipd je bila to čista fantazija. Danes, ko poznamo neprimerno višje frekvence (cca milijonkrat), je to teoretično izvedljivo, vendar še daleč od izvedbe, še dlje pa od teslinega fantaziranja.


Kar se pa tiče ezoterike pa ne morem kaj dosti reči, saj so to zame produkti prepričanja, ki imajop le malo skupnega s fakti. V tisti knjigi nisem našel nič o tem, vsaj ne spomnim se. Ima pa očitno vse pogoje - je pač fantast.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #13 - 07.08.2002 at 07:55:00
 
Sem mal pogledal tiste plošče.
Da dol padeš kolk so nekateri iznajdljivi, drugi pa trapasti. Tisti krogci za monitorje in mobitele so sploh bedastoča na kvadrat.
Pred par leti sem imel izkušnjo z nekima prodajalcema nekih plošč za nevtralizacijo škodljivih sevanj. Šlo je za material za tiskana vezja na katerem so bili izjedkani posebni krožni liki. Ko sem tipa po mailu ozmerjal s prevarantom se je na vse pretege razburjal kakšen neotesan tip sem. Ko sem mu razložil, da mu te ploščice lahko dobavim za več kot 10 X nižjo ceno kot jih on dobiva iz Italije mi je priznal, da tudi on ne verjame v te ploščice, samo d'nar je pač d'nar.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: NIKOLA TESLA
Reply #14 - 12.08.2002 at 07:45:51
 
Taiste ploščice so v živo reklamirali na Gorenjski-TV. Imeli so celo kao en merilnik tehničnega sevanja, s katerim so zaznali sevanje fluorescentnih svetilk. Ploščico so dali neposredno nad mesilnik in res je pokazal bistveno manj.
Vsakemu, ki kaj ve o elektrotehniki je bilo jasno, da tista reč ščiti kakih 10 - 20cm od plošče, tip je pa razlagal, da celo posteljo oz. prostor.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3