Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 19151 times)
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
sanje in napoved prihodnjosti
04.11.2002 at 09:23:32
 
Pozdravček!

Eno vprašanje:

Moja kolegica ima ful močno razvito intuicijo. Tudi sanje ki jih sanja se večinoma uresničijo oz. sedaj se ji je v roku 4 mesecev 4x sanjalo o izgubi zoba....v roku 2 ali 3 tednov (odvisno koliko časa ji je v sanjeh izpadal zob) je nekdo umrl. Vedno poznan, v tesnih stikih z njo, v zadnji varianti dober prijatu. Zdej je začela to povezovati in jo je postalo strah. Strah pred sanjami, pred prihodnjostjo...malo jo je stisnilo: na uno varianto: hopla, kaj pa če je vse to res??? Kaj lahko naredi? Naj se s kom pogovori, naj se distancira od tega ali naj se poglobi in začne študirati, kaj se vse da narest s sanjami, ali kaj???

Hvala za odgovore.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #1 - 04.11.2002 at 22:03:36
 
Resnica je, da  sanje lahko napovedujejo prihodnost, in ko jih enkrat začnemo povezovati z resničnimi dogodki, ko se le-te uresničijo... delno bo držalo... postane nas strah...
 
Potrebno jim je le slediti in čutiti, na katero osebo se navezujejo, lahko tudi preprečimo najhujše, saj zato sanjamo predno se to zgodi, mar ne...  Cheesy

vse je mogoče... čisto vse...

V prvi vrsti naj sledi občutkom, ki se nahajajo v sanjah,meni so te vedno veliko pomenili, lahko celo vidi, osebo, na ta način... ko se poglobi, ko jo začuti... in...

izpadanje zob ne pomeni vsakokrat izgubo nekoga, lahko je tudi kaj drugega; naprimer izgubo notrnje energije ali pa  občutek neke krivde, ki je v nas ...

jaz bi v prvi vrsti rekla,da naj sledi svojim občutkom...

Sanje so predragocen ZAKLAD  V Nas Samih... Cheesy
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #2 - 05.11.2002 at 08:01:10
 
pri nas na deželi dejansko stari ljudje govorijo, da bo eden od bližnjih umrl, če sanjaš, da si izgubil zob

če pa pogledaš v sanjsko knjigo, potem je izpadanje zob bližje razlagi od Star12: izguba pomeni lahko tudi to, da si se odločil v sebi, da ne potrebuješ več npr. kreganja s sosedo.  Grin. Je pač odločitev, ki je dozorela, nekaj starega je odpadlo, odmrlo... življenje se postavlja na druge temelje...

nasploh nekaj slabega po sanjski bukli pomenijo samo slabi zobje. V sanjah pa nam ponavadi izpadajo dobri zobje, vsaj kolkr jest vem.

Je še nekaj bistveno: vsak od nas ima svoje sanjske simbole, glede na svoje preizkušnje in izkušnje v življenju. Kar je simbol enemu v sanjah za eno stvar, je isti simbol drugemu v sanjah popolnoma drugo.

Sama se predvsem vežem na filing v sanjah.

Včasih sanjamo tudi sporočilne sanje - te se (vsaj meni) popolnoma razlikujejo od drugih sanj.

Kadar je moja (bivša) tašča sanjala o izgubi zoba, je samo še čakala, kdo bo umrl. Ker je že precej v letih, vedno v roku dveh treh tednov najde koga, ki umre in ga je poznala. To ni nič takega. A njej je to potrditev, da je vedela, da bo eden umrl.

Meni se ne zdi pametno prenašati ali vnašati strah v svoje življenje. Ljudje so vedno umirali in vedno bodo. Pa rojevajo se tudi dan na dan novi. Sam ne poznamo jih (še), pa nam je zato smrt in z njo odhod poznanih ljudi bližji kot pa rojevanje novih ljudi, ki vstopajo potiho in nezavedno v naša življenja.

Veš, cleo, izguba pomeni tudi, da se s sošolcem (kot primer) nisva videla že več let. A je kej razlike, ali je umrl, ali živi daleč stran od mene? Ni je.

naj prijateljica dovoli, da se življenje odvija samo od sebe, in njen strah bo odšel sam od sebe stran od nje
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #3 - 05.11.2002 at 11:19:38
 
Hvala vama obema, upam, da jo bodo vajini odgovori pomirili in ji nakazali pravo pot. Če ji to povem samo jaz, ni isto, kot če to sliši od drugih Grin

Hvala še enkrat pa prijetne sanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #4 - 05.11.2002 at 21:54:55
 
moja stara mama ....pokojna že je skoz govorila ......sanjaš zob .....umre en od bližnjih......jest še nisem sicer sanjou izgubo zoba .....sem pa njegovo rast .......zobje so rastl u ustih k norci.......

mogoče so pa vsi prjatli džanklni...pa jim tko al tko izpadajo zobje ....pa umirajo tut .....in če jih gledaš ves dan se ti o teh procesih sanja......to ni nč nenavadnga Smiley)

rec ji nej si začne sanje pisat ......edino zdravilo ......in najboljše učenje
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #5 - 05.11.2002 at 23:22:29
 
Jaz sem pred parimi mesecei sanjal, da sem zob izgubil in se ni nič zgodilo.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #6 - 06.11.2002 at 10:26:23
 
ok, ok....sej niti ni poanta, da se ti enkrat sanja zob, pol pa samo čakaš, kdaj bo kdo šu. ČE se ti to zgodi 4 x ali 5 x zapored v pol leta, pa malo razmisliš o časovnem zaporedju (vedno isti), vidiš, kako naključna so ta naključja. In da se pogrebi, na katerih si, kar vrstijo. Itak pa je tako, da ljudje skoz umirajo (pa če so đankiji ali pa ne Wink...ampak v pol leta 4 bližnji ali vsaj poznani....če gre tako naprej, ...

Si zapisuje, zato pa je povezala časovno zaporedje...

Prov hvala za tele sanje pa zobe pa vse...
Back to top
 
 
IP Logged
 
iskalec(Guest)
Guest




Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #7 - 24.02.2006 at 09:29:23
 
Jaz raje sanje povezujem direktno, ne preko simbolov. Naprimer, ko sem videl psa v sanjah, ki je tekel proti meni, je potem res tekel naslednji dan.

Zaradi negativnih stvari pa se ni bati, saj so tudi pozitivne stvari in sanje so predvsem informacije in informacija je pozitivna stvar. (če ni laž)

Ali lahko kdo napiše kakšne direktna napovedovanja s sanjami, (ne preko simbolov).
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #8 - 13.03.2006 at 10:33:00
 


Napovedovanje prihodnosti je paradoks - prihodnost lahko napovemo, hkrati pa jo lahko tudi spremenimo.

Seveda pa so določeni dogodki popolnoma napovedljivi: na primer, da bo jabolko padala prioti zemlji, ali pes letel proti človeku, vendar so napovedljivi zaradi določenih zakonitosti, katere veljajo zanje.

Medtem ko je prihodnost precej bolj kompleksna povezava dogodkov in dejanj, kjer je vedno možnih več popolnoma enakovrednih in različnih stanj, je možen obstoj ali neobstoj različnih stanj - pri čemer je prihodnje stanje vedno stanje, ki še ni obstoječe temveč zgolj možno.

Kar pa se tiče sanj in prihodnosti pa tukaj stopi v igro še interpretacija, ki je lahko izrazito v prid tezi, da sanje napovedujejo karkoli ali pa proti temu (pri čemer se ponavadi izkaže, da so sanje odziv na neko trenutno situacijo), in seveda je odvisna tudi od razumevanja samega procesa, kateremu se reče sanjanje.

Roll Eyes
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #9 - 18.07.2016 at 01:13:37
 
včeraj sem sanjala, d ami je izpadel zob, ko sem se zbudila sem še pomislna, da nav kdo umrl, no zvečer je bila smrt v družini. tko, da drži. stric, rip.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #10 - 19.07.2016 at 10:48:10
 
Petra. wrote on 18.07.2016 at 01:13:37:
včeraj sem sanjala, d ami je izpadel zob, ko sem se zbudila sem še pomislna, da nav kdo umrl, no zvečer je bila smrt v družini. tko, da drži. stric, rip.

rip
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: sanje in napoved prihodnjosti
Reply #11 - 31.07.2016 at 18:29:59
 
Glih zvoni, da je nekdo preminul. Rip.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1