Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 13254 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Kako reševati strah pred...
15.10.2002 at 16:48:42
 
Lepo pozdravljeni!


Odloćila sem se, da po dolgem in tehtnem premisleku, da vam zaupam mojo zgodbo, ki je povezana s strahom.

Predno se je to zgodlio sem bila nadvse ODPRTO dekle, ki je znalo biti v družbi dobrih ljudi in se v njej zabavati. Od tistega trenutka dalje, pa se je vse spremenilo…

Bilo je nekaga lepega Majskega dne, ko sem se odpravila v nek velik trgovski center. Tam sem nekaj nakupovala, nakar sem se še z neko mojo bližnjo osebo, usedla in nekaj popila. Ko sem naročila pijačo je bio še vse ok, nakar…, zvok v prostoru se je zmanjšal, posltalo je tako kot, da sem sama, ničesar, vsi glasovi ljudi, ki so bili takrat prisotni v centru pa so se počasi utiševali. V ušesih sem slišala nek čudn pisk-šum in obdala me je rahla omotičnost v glavi. Vstala sem, in šla na zrak ,ker sem mislila, da mi tega primanjkuje. A postajalo je vse hujše. Sicer sem po 1 minuti popila nekaj mrzle vode, telo pa ni odnehalo. Začelo se je nevidno tresti in vase sprejemati, nekaj česar še sama ne razumem. Tresla sem se notranje.. Osebo, ki je bila z menoj, sem poprosila, če greva lahko nekoga poklicat, da greva domov. Oseba ni ničesar opazila, jaz pa sem samo rekla, da mi je slabo in … poklicala sva in po 10 minutah sem bila doma. Presenečena in hkrati razočarana nad vsem kar se je zgodilo. Mogoče sem še kaj pozabila povedati. Mogoče sem kaj spregledala, ko sem bila v tistem prostoru. Verjemite mi, da ni bilo ničesar, česar bi se tako močno ustrašila,da bi se to zgodilo…

In, sedaj, danes…zaprta sem sama vase…od tega dogodka sta minili že dobri dve leti in še vedno… še vedno v sebi nosim strah ali pa strah nosi mene? Vedno kadarkoli grem v večja mesta, kjer je veliko ljudi, postanem na moč utrujena, srčni utrip se mi poveča, začnem se tresti, omotičnost pa je venomer prisotna…Pravijo, da naj bi bila to z zdravstvenega stališča SOCIALNA FOBIJA, kar tudi je in prišla je kar naenkrat…  ???
Tako kot je prišla mora tudi oditi si pravim, a ni tako lahkoo. Moji miselni vzorci? Hmmmm, vedno si nekaj rečem vzpodbudnega, ko hodim po mestih, a ….ne pomaga.. Vse je nekje v meni in vedno kadar sem tam (mesta, ljudje), pride na plan…moj strah. Nikoli poprej me tega ni bilo strah… ravno v nasprotju…Uživala sem, ko sem hodila po večjih mestih in spoznavala nove ljudi…

Torej, kaj mi svetujete vi, mi date kak nasvet, bila bi vesela...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #1 - 16.10.2002 at 07:11:57
 
Menim, da tale tvoj strah sploh ni socialna fobija.
Meni se je isto zgodilo in me je prav panika zagrabla.
A potem sem hitro ugotovila, da me je bilo drugič bolj strah tega, da se mi bo to spet zgodilo, kot ljudi in podobnega. Kdo bi vedel zakaj telo, kdaj tako čudno deluje.(pa pustimo valovanja energije in ostalo)

Zdaj pa tako. Povabi s seboj koga, ki mu zaupaš in hajd v največjo gužvo. Sama sebe najprej fino "napizdi", da če si stvar preživela prvič in drugič in tretjič in te zaradi tega ni pobralo, te tudi sedaj ne bo in pogumno naprej.


Držim pesti, da ti uspe. Wink

akobané

lumpy


Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #2 - 16.10.2002 at 10:29:57
 
lumpy wrote on 16.10.2002 at 07:11:57:
Zdaj pa tako. Povabi s seboj koga, ki mu zaupaš in hajd v največjo gužvo. Sama sebe najprej fino "napizdi", da če si stvar preživela prvič in drugič in tretjič in te zaradi tega ni pobralo, te tudi sedaj ne bo in pogumno naprej.




lumpy...hvala ti za tale nasvet...se ga pa bom lotila... v bistvu že delam na tem, da se giblejm v čim večjem okolju kjer je veliko ljudi...A ni mi še prišlo na misel, da bi se "napizdila", ko sem začutila strah v sebi...
...a kr tko nj al kaj...  Grin
...kva pa ljudje okol mene...
...veš ko se jz "napizdim" zna bit full folka pol še zraven
k bo nastradal, ne gre to držat v seb...mora jt vn...
...bogi oni potem... Wink

Drugače pa zdj vidm, da nisem osamljen primer, no ja sj to vem že dolg, a tok strahov ko je v meni...hmmm... Grin


...kar nisem mogla it mem tega, ko si omenila, da te je bilo drugič bolj strah tega, da se bo to spet ponovilo, kot pa prostora in ljudi, ki jih vidiš...

...ne...men se pa zdi, da so tu ene določene energije vmes, ker me ne postane strah kar od nekod,  če je pa še več folka pa je še slabš...Kr preveč nečes gre vame...no ja, tuki je neki, kar ne štekam...

...dobro se počutim samo v okolju, k je mir, k so ljudje prijazni in k pol občutm, da sem zaželjena in sploh, da ljudje nekaj izžarevajo iz sebe... pol strahu ni...tud prostor, manjši ko je, več ko ima  barv ...boljši je...

lumpy...grem naprej zdj...mal strahcu težit , a je pav... Grin

...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #3 - 16.10.2002 at 11:29:36
 
Poskusi it enkrat ven, ko boš jezna.  Angry  Grin

Postavi se v držo pava (ptice) in si reci, kdo meni kaj more. Obleci se v oblačila, v katerih se najboljše počutiš.
V bistvu - za štart prevaraj samo sebe - bodi nekdo drug, kot si.  Mogoče se boš prav na ta način počutila bolj zaščiteno in manj ranljivo.  

pa srečno

akobané

lumpy




Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #4 - 16.10.2002 at 11:35:24
 
lumpy wrote on 16.10.2002 at 11:29:36:
Poskusi it enkrat ven, ko boš jezna.  Angry  Grin




...mi daš kak predlog kako naj se razjezim... Smiley

...jez pa jeza... Grin ..ankakor si nisva bliz... Smiley

...ne morš vejret...



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako reševati strah pred...
Reply #5 - 16.10.2002 at 12:05:30
 
Star12, tud jaz te štekam. Poskusi takole: greš, in se ne meniš preveč za druge. Si sama, greš, opazuješ, si prijazna, prizanesljiva s seboj. Se zavedaš. Si prijazna, torej imaš prijaznost, in naenkrat imaš prijazno osebo s seboj:), ki jo imaš zelo rada. In ni hudič, da se ne bi strahec spakiral. Wink In svet okoli tebe bo prijazen prostor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #6 - 16.10.2002 at 12:31:46
 
Moonlight wrote on 16.10.2002 at 11:35:24:
...mi daš kak predlog kako naj se razjezim... Smiley



Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #7 - 16.10.2002 at 12:33:23
 
Ne dam.  8)

Poskusi pa potem upoštevat vse drugo.

akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #8 - 16.10.2002 at 12:35:51
 
Quote:
Star12, tud jaz te štekam. Poskusi takole: greš, in se ne meniš preveč za druge. Si sama, greš, opazuješ, si prijazna, prizanesljiva s seboj. Se zavedaš. Si prijazna, torej imaš prijaznost, in naenkrat imaš prijazno osebo s seboj:), ki jo imaš zelo rada. In ni hudič, da se ne bi strahec spakiral. Wink In svet okoli tebe bo prijazen prostor.


...pol jeza...al prijaznost...

itak pa je loh oboje, a ne?

...strahec pa se bo mogu enkart spakirat, predolg je že v men na "dopustu" he he he...

Hvala za razumevanje...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #9 - 16.10.2002 at 12:42:43
 
Mu kovčke napravi in daj brco v rit.  Grin Kiss


akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako reševati strah pred...
Reply #10 - 16.10.2002 at 12:48:35
 
Ne no, bodi prijazna tudi do strahca. Saj je 'tvoj'. Ampak si lahko jezna in besna in zelo odločna v prijaznosti tudi. Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #11 - 17.10.2002 at 09:48:18
 
Star12, je velik vtis naredilo na tebe vse to, ce pravis, da se je po tem za tebe vse spremenilo...
ampak ne temu fobija rect, je bolj napad tesnobe...ampak sej to ni nic cudnega da se ti zgodi sredi ene velke blagovnice, kjer se mesajo energije, pa ni zraka, mene te blagovnice zmer na ene velike kletke zveri asociirajo, vcasih ko se po Europarku sprehajam se mi zdi ko da sem na sredo ene videoigrice padla...ni to nas svet, kaj cmo...pa pol v guzvi med ljudmi, kjer se vsi zadevajo ob tebe...ti pa si navajen zraka okol sebe...kako da te ne bi panika zagrabla, ko pa "zacutis" fizicno vso to maso ljudi naokoli...
Treba je svoj svet ucvrstit, po moje, da te ne preplavi zunanji, obcutljiva si in to je blagoslov...sam nauci se svojo obcutljvost branit....s samozavestjo, z  radovednostjo, smehom, mirom...kaj te brigajo ljudje...povezi se samo s tistimi ljudmi, ki so ti vsec, ostali naj ostanejo pa zunaj....sej ti noben nic ne more, ne se jih bat, pa ne se stopit v njihovo realnost.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #12 - 17.10.2002 at 19:32:59
 
Devi wrote on 17.10.2002 at 09:48:18:
Star12, je velik vtis naredilo na tebe vse to, ce pravis, da se je po tem za tebe vse spremenilo...
ampak ne temu fobija rect, je bolj napad tesnobe...


Devi, res je…spremenilo se je vse…tko, kot praviš..energije so zelo mešane, ko je veliko ljudi v enem določenem prostoru…sem že pomisnla, da gre tu za to, da nekatere ljudi ne sprejemam in ob njih se mi to pojavi...pa  ne me narobe razumet, rada mam vse..sam eni mi ful delujejo v negativo in mi zbijejo energijo…tko se pa pol to pojav; najprej tisto, kot bolečina al tesnoba v prsih in pol še noro utripanje srca in omotičnost… ah…  Smiley

Ja en velik vtis je vse to naredilo name…sj tisti, k so to že dožvel to razumejo…itak…  Kiss

Sem pa res bol pr občutljivih, a tud to se bo morl spremenit, ker pol je vse v men preveč mirno…strah ma pa še več kontrole…ha ha ha… Grin Grin Grin

…pa zdj grem itak naprej…itak strah dajem vn,…imam močno energijo v seb, to vem že dolg,  in ta me žene k uspehu…verjamem vase …


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #13 - 18.10.2002 at 07:19:58
 
Moonlight wrote on 17.10.2002 at 19:32:59:
sem že pomisnla, da gre tu za to, da nekatere ljudi ne sprejemam in ob njih se mi to pojavi...pa  ne me narobe razumet, rada mam vse..sam eni mi ful delujejo v negativo in mi zbijejo energijo…


A mi lahk razložiš, zakaj vedno ponavljaš, da ti imaš že vse rada itd. Jaz imam ljudi na splošno rada, a ko imam koga poln kufer in ugotavljam, da mi pobira energijo se umaknem in ne morem reč, da ga imam takrat rada.

Kaj misliš, da če imaš ti človeka rada, da bo imel tudi on tebe - utopija.
Ogledala  ???- večkrat so kot tista v kakšnem cirkusu, kot pa pravi odraz.
In požvižgaj se že enkrat na okolico in ljudi - najprej moraš preživet sama s sabo.

Še to. Lepo je po eni strani, da si občutljiva in pripravljena vedno pomagati - kdo pa bo pomagal tebi. ??? To ne pomeni, da se moraš spremeniti, temveč najprej poskrbeti zase. Šele ko boš ti "utirjena" boš drugim lahko resnično pomagala. Grin

akobané   Kiss

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #14 - 18.10.2002 at 08:43:05
 
lumpy wrote on 18.10.2002 at 07:19:58:
A mi lahk razložiš, zakaj vedno ponavljaš, da ti imaš že vse rada itd. Jaz imam ljudi na splošno rada, a ko imam koga poln kufer in ugotavljam, da mi pobira energijo se umaknem in ne morem reč, da ga imam takrat rada.

Kaj misliš, da če imaš ti človeka rada, da bo imel tudi on tebe - utopija.
In požvižgaj se že enkrat na okolico in ljudi - najprej moraš preživet sama s sabo.


akobané   Kiss

lumpy
Lumpy;

Rada, rada, rada…predvsem zato, ker sem  ČLOVEK-BITJE, z obilico ljubezni v sebi. ZASE IN ZA DRUGE-VSE! Tudi, če mi nekdo pobira energijo, tako kot ti praviš-RADA GA IMAM, ker če bi takrat zanikala, potem…potem bi morala spremeniti svoj notranji JAZ. To pa nisem JAZ!

Ne pričakujem, da mi bodo VRAČALI, kar jim JAZ podarim, cenim že to, da SO!

Potem pa SPET;  se spomniš reka; LJUBI SVOJEGA BLJIŽNJEGA KAKOR  SAMEGA SEBE…

Verjamem v To ; da se vse SLEJ KO PREJ POVRNE…

Če bi mislila samo nase POTEM ne bi ŽIVELA V CELOTI!!! Smiley





Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4