Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11275 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mahariši efekt
Reply #15 - 15.10.2002 at 13:05:50
 
gape wrote on 14.10.2002 at 02:56:15:
Osnovni vzrok vseh konfliktov v družbi je stres v kolektivni zavesti mesta, države, sveta. Kolektivna zavest družbene skupine je celotnost zavesti cele skupine, ki je več kot zgolj vsota posameznih zavesti njenih članov. Obstaja vzajemen odnos med individualno in kolektivno zavestjo. To pomeni, da vsak posameznik prispeva h kakovosti kolektivne zavesti, po drugi strani pa kolektivna zavest vpliva na posameznika. Individualne zavesti posameznih članov družbe med seboj niso ločene, temveč povezane, tako kot so posamezni valovi na oceanu med seboj povezani.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mahariši efekt
Reply #16 - 16.10.2002 at 15:44:36
 
Quote:
...nastaja pred našimi očmi nova elita, elita dobrih ljudi, ki se duhovno stapljajo na globoki, subkvantni ravni. Kdo bo nadzoroval `kasto` strokovnjakov TM za subkavantno ohlajevanje? Kdo bo določal kriterje moralne zavrženosti? Za ilustracijo navajamo le  najbolj eklantanten primer - ali na dno res sodijo tudi prirojeno nemirni prestopniki  in nervozni ljudje? Ali bodo tarča prevzgoje tudi individualisti? Če bo potrebno, tudi proti lastni volji?


Recmo temu bela magija s črno senco...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Mahariši efekt
Reply #17 - 22.10.2002 at 08:24:49
 
Nekdo je nekje napisal
Quote:

Osnovni vzrok vseh konfliktov v družbi je stres v kolektivni zavesti mesta, države, sveta. Kolektivna zavest družbene skupine je celotnost zavesti cele skupine, ki je več kot zgolj vsota posameznih zavesti njenih članov. Obstaja vzajemen odnos med individualno in kolektivno zavestjo. To pomeni, da vsak posameznik prispeva h kakovosti kolektivne zavesti, po drugi strani pa kolektivna zavest vpliva na posameznika. Individualne zavesti posameznih članov družbe med seboj niso ločene, temveč povezane, tako kot so posamezni valovi na oceanu med seboj povezani.   [/quote]
Meni so kristalno jasni povsem neduhovni mehanizmi prenašanja oziroma medsebojnega vpliva teh zavesti, zato se mi zdi smešno vse to pripisovati nečemu - gape bi temu morda rekel etru.



Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mahariši efekt
Reply #18 - 22.10.2002 at 10:54:39
 
Quote:
Meni so kristalno jasni povsem neduhovni mehanizmi prenašanja oziroma medsebojnega vpliva teh zavesti, zato se mi zdi smešno vse to pripisovati nečemu - gape bi temu morda rekel etru.


Ni smešno, če verjameš v možnost, da  kolektivna zavest lahko vpliva na induvidualno mimo vidnih/čutnih poti, ki so v naši kultutri edino priznana komunikacijska sredstva za socializacijo posameznika. Verjet, da so učikovite tud  nadčutne poti ni nč neobičajnega, saj naj bi delovale podobno subtilno kot npr. materinaska ljubezen do nemočnega dojenčka. Tle ne gre samo za materilano čutno izkazovanje ne/naklonjenosti, ker ta princip deluje le, ko je socialno izkazovanje ugodja in neugodja pr tamalmu  že zgrajano, ko ima mali ego že  vsaj v zametku. Pred tem gre za vibracije v odnosu, ki so preveč subtilne, da bi se jih z raziskanimimi čutnimi  komunikacijskimi kanali dalo razložit.

Če  se ta odnos  prenese/ražiri na odnos  'trascedentalne matere' (TM) do 'kriminalnega posameznika' (KP), bi ta odnos moral najmanj kar je predpsotavljat odsotnost ega na obeh straneh. Zato jest  pravim, da je ego v redu, tud če ma en 'krimeinilalen' predznak: je  ene vrste obramba pred 'dobronamernostjo' tisitih transcedentalcev, ki so se mu  za urco al a dve pripravljeni odrečt, da bi kakega KP proti njegovi volji na svojo 'pozitivno' frekrenco navibriral. Ker se tega z enim 'okorelim' egom itak po moje ne da delat, nismo daleč od tega, da bi ga blo zarad boljše 'učinkovitosti' treba zlomt pa odpravt. Tak namen pa posvečuje tud čisto posvetne reprepresivne metode 'pranja možgaov', ki se jih razna združenja za poboljševanje svojih članov zarad  'uspešnosti' veselo pa nekaznovano poslužujejo.  

Mejo med transcedentalno/nadčutno pa malo bolj subtilno izvedeno klasično represijo nad človekovo osebnostnostjo je težko potegnt, ker je tako v novih kot klasičnih duhovnih praksah vedno bolj zabrisana. Jest praktikantom  podobno kot tomc ne bi v naprej zaupal in bi se skuša na en način zaščitit, tko  kot se vsak odrasel izgrajen človek mimo lastne volje  ne pusti vplivat svojim tastarim, pa če majo zanjga še tko dobre namene.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mahariši efekt
Reply #19 - 22.10.2002 at 11:56:12
 
Oldio wrote on 22.10.2002 at 08:24:49:
Meni so kristalno jasni povsem neduhovni mehanizmi prenašanja oziroma medsebojnega vpliva teh zavesti, zato se mi zdi smešno vse to pripisovati nečemu - gape bi temu morda rekel etru.

point je itak v tem da en na drugega vplivamo in da skupaj gradimo skupno zavest.

in ni point v tem da boš s tem ko delaš TM vplivu na druge, ampak vplivaš nase v tej meri da spremeniš skupno zavest, ki potem posredno vpliva na druge.
ti si spremenil sebe in drugim ni preostalo drugega kot da spremenijo sebe.

niti niso pomembni mehanizmi in razlaga, pomembno je da to deluje in da se ZAVEMO da s svojimi mislimi soustvarjamo skupno zavest in ko se tega ZAVEŠ, pol začneš drugače delovat, se začneš nujno spreminjat in začneš dobrodejno vplivat na skupno zavest ... sploh ne morš drugač ... se morš pa prej ozavestit ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mahariši efekt
Reply #20 - 22.10.2002 at 12:42:58
 
Quote:
in ni point v tem da boš s tem ko delaš TM vplivu na druge, ampak vplivaš nase v tej meri da spremeniš skupno zavest, ki potem posredno vpliva na druge.  


To bi tud jest podpisal pa praktciral, ampak to po moje ni mahariši efekt, kot je bil opisan v tvojih nekomentiranih citatih iz njihove spletne strani. Uno originalno pisanje govori o zavestnem/direktnem vplivanju na posameznikovo podzavest proti al pa vsaj brez njegove volje in soglasja, ki je po moje čist možno, a zanjga po moje ni možno kljub dobrim namenom nobenega moralnega  pokritja najt. Vsaj nobenga moralno bolj sprejemljivga kot je npr. komercialni interes cocacole, da ti na z eno  agresivno al pa subtilno propagndo  nezavedano tko pod kožo zleze, da ti brez nje živeti ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mahariši efekt
Reply #21 - 22.10.2002 at 13:11:27
 
titud wrote on 22.10.2002 at 12:42:58:
Uno originalno pisanje govori o zavestnem/direktnem vplivanju na posameznikovo podzavest proti al pa vsaj brez njegove volje in soglasja, ki je po moje čist možno, a zanjga po moje ni možno kljub dobrim namenom nobenega moralnega  pokritja najt.

jest tega nism opazu ... pejsti mi ta del ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mahariši efekt
Reply #22 - 22.10.2002 at 14:59:42
 
Quote:
Prva globalna demonstracija Mahariši efekta je bila opravljena pozimi 1983-1984, ko se je za 3 tedne v ZDA na MIU zbralo približno 7000 ljudi iz vsega sveta.

Rezultati tega poskusa (ter ostalih poskusov, ki so temu sledili, pa tu niso omenjeni), so bili resnično osupljivi. Pokazali so, da svetovni mir ni več utopija in da nam je možnost ustvariti popolno družbo na dosegu roke.
Izkazalo se je namreč, da je v treh tednih skupina po vsem svetu povzročila pozitivne spremembe prav vseh merjenih socioloških kazalcev.
Rezultate lahko pojasnimo edinole, če predpostavimo, da obstaja enotno polje zavesti, ki v osnovi med seboj povezuje individualne zavesti.


Iz tega pač sklepam, da so se hkrati/istočasno z izvajanjem TM  poboljšal tud tisti, ki zanjo niso vedli, torej naj bi imela TM nanje nadčuden oz. podzavesten vpliv. Folku skratka ni bla dana možnost, da bi se najprej  izkustveno prepričal o pozitivnosti TM na izvajalce TM same al pa da bi to prakso tud na seb sprobal,  jo na tak način   ozavestli  in se na tak  način prostovoljno poboljšal. Dopustno bi po moje tud blo, če bi se hkrat z izvajanjem TM en velik medijski pomp naredu pa bi se ta način folk nad sabo zamislu, podobno kot je blo nedvomno nekaj pozitvnega v luftu med kašnimi LIVE-AID kocerti al pa magari ob papeževem al pa dalajlaminem  obisku, ko ju je  folk gledal oba reveža po TV.      

Lahko bi kdo reku: kaj se usajaš,  a ni fajn, da se folk poboljšal, pa magari s nezavedno s skupno  molitvijo/mediticajo drugih. Ampak men se pa res koža ježi ob pomisli, da je mogoče tako famo okrog prodajat pa na tako foro  folk lovit, da če se bo prdružu TM, pol bo torekoč spadov v tisti elitni koren iz 1% folka, s katerim je tkorekoč mogoče ves ostal folk krotit. Se bodo okrog TM res  sam shizo/paranoičeb folk začel zbirat, ki na  teorijo zarote pada. Po moje svet res  ni tko uštiman, da bi take skupine lahko kakšne nadnaravne kompetence  dobile.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mahariši efekt
Reply #23 - 30.10.2002 at 18:37:38
 
glej titud, oni so meditiral, so NA SEBE pozitivno vplival.
čim nase pozitivno vplivaš, s tem pozitivno vplivaš na cel svet, sej si del njega.

svet je uštiman tko kt je ... zihr pa to ni tko k so nam do zdej plozal kako je, tisto je samo ena od resničnosti, katera sploh ni nujno da je bližje resnici od tvoje resničnosti, al pa moje al pa naše.

svet je tud tko uštiman da s tem ko koten od 1% dela neki to zelo zelo vpliva na VSE ostale.
tko pač je.
zakaj bi tko ne bilo?
je to samo tko da do zdej so se tega zavedal samo določeni ljudje in to izrabljal v svojo korist.
zdej bomo pa še mi.
zakaj ne?
tko svet dela.
edin če si poneumljen, pol si s tem ne morš pomagat, ker za to niti ne veš.

glih tko kt namera, ko jo spoznaš jo lahko začneš uporabljat, to takrat ne ... sej jo uporabljaš tud prej, ampak ne zavestno ... ko jo spoznaš, jo lahko uporablajš zavestno, in s tem ji daš še full večjo moč ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jaman
1
*
Offline

Sam radi se mejmo pa bo!

Posts: 11

Gender: male
Re: Mahariši efekt
Reply #24 - 20.11.2002 at 17:46:14
 
Ok, zdej sm mal prebral kaj si mislte o TM, zdej me pa zanima, če kdo od vas dejansko prakticira TM. Zanimajo me vaše osebne izkušnje, ker se nameravam tudi sam naučiti to tehniko.
Zanima me tud, če veste, kdaj bodo v Ljubljani ta predavanja in kje.

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Mahariši efekt
Reply #25 - 20.11.2002 at 21:43:15
 
www.soncnaobvestila.cjb.net

tu gor je večina tega kar se dogaja
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Mahariši efekt
Reply #26 - 21.11.2002 at 15:51:18
 
Jaman wrote on 20.11.2002 at 17:46:14:
Ok, zdej sm mal prebral kaj si mislte o TM, zdej me pa zanima, če kdo od vas dejansko prakticira TM. Zanimajo me vaše osebne izkušnje, ker se nameravam tudi sam naučiti to tehniko.
Zanima me tud, če veste, kdaj bodo v Ljubljani ta predavanja in kje.

Lep pozdrav

www.tm-drustvo.si
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Mahariši efekt
Reply #27 - 11.02.2003 at 19:09:49
 
V bistvu se to lahko enostavno pove: vec srecnih pojedink bo vplivalo tudi na sreco kolektiva.
Sam pa tudi sama dosti let izvaja sidhi program. In vsem ki bi rado osebno rasli in radi nasli mir v sebi jim od srca priporocam TM.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Stojan Svet
Guest




Re: Mahariši efekt
Reply #28 - 12.02.2003 at 19:33:52
 
Jest klele ne bi mel kej dost za puvedat, Shocked
zato ker kdr se jest poglablam Grin
in to je dvakrat na dan, Grin
tud zase ne vem, Grin Grin Grin
ampak fino mi je pa zlo Grin Grin Grin Grin
vsem lep pozdrav
stojči
Back to top
 
 
IP Logged
 
Stojan Svet
Guest




Re: Mahariši efekt
Reply #29 - 12.02.2003 at 19:43:07
 
8) pa še to sm puzabu povedat, da o TM nimam pojma Grin
stojči
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2