Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14696 times)
LittleStar
Ex Member




aroganca, ignoranca
10.10.2002 at 10:18:44
 
Cry Cry CryMen se ful dogaja, da me ljudje ingorirajo. To me boli. Ne razumem zakaj in ne želim več tega. Kako naj se spremenim? Kaj narobe delam? Ful sem žalostna Cry. Pa več mi jih je reklo, da arogantno delujem, pa tud ne razumem tega. Ker to ni moj namen. Cry Cry Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: aroganca, ignoranca
Reply #1 - 10.10.2002 at 10:55:32
 
Hmm, LittleStar… Sem bila tudi jaz taka, oz. sem delovala podobno… Arogantno, vzvišeno, grozno samozavestno, baje sem bila polna sama sebe in povsem prepričana sama vase…

Pa veš kaj? Vse to je bila le maska, za katero sem skrivala svojo občutljivost. Umik. Beg. V stilu – če delujem arogantno, se me bodo ljudje izogibali in se me ne bodo dotaknili. Kar pomeni, da me ne bodo mogli raniti…

In sem tako »odbijala« od sebe tiste, za katere mi tako ali tako ni žal, da sem jih, ker takšnih ljudi pač niti danes ne želim v svoji bližini, ampak huje je bilo to, da sem na ta način odbila tudi tiste ljudi, ki bi jih želela obdržati v svoji bližini… Ker jim niti nisem dala možnosti, ampak sem sicer mirno, vendar očitno odklonilno to dala vedeti…

In zdaj? Danes (vsaj zdi se mi Wink) ne delujem več tako, poskušam biti to, kar sem. S tem seveda, da še vedno pazim, kje, kako in kdaj koga spustim bliže. Postavljam meje torej. Ampak se trudim, da ne uporabim tistega načina (beri: vzorca), katerega lahko ljudje prepoznajo kot arogantnost, vzvišenost. Neka vrsta maske mi je ostala in te niti ne želim odložiti, lahko pa jo prepoznam. V določenih situacijah mi tako dobro služi, vendar jo uporabim le z namenom, da se zaščitim (npr. pred manipulativnim človekom). Saj mi ni pomembno, da vsi ljudje na svetu vedo, kdo in kaj sem. Poskušam prepoznati in se osredotočiti na tiste ljudi, ki gojijo podobne vrednote in za katere želim, da so in ostanejo v moji bližini.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: aroganca, ignoranca
Reply #2 - 10.10.2002 at 11:03:59
 
Miska wrote on 10.10.2002 at 10:55:32:
Hmm, LittleStar… Sem bila tudi jaz taka, oz. sem delovala podobno… Arogantno, vzvišeno, grozno samozavestno, baje sem bila polna sama sebe in povsem prepričana sama vase…


Sej si še zdej polna sebe.... he he he ...

enga cmočka

en objemč

en pozdravčk

en ..............   - po lastni izbiri
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: aroganca, ignoranca
Reply #3 - 10.10.2002 at 11:06:44
 
Miska wrote on 10.10.2002 at 10:55:32:
In zdaj? Danes (vsaj zdi se mi Wink) ne delujem več tako, poskušam biti to, kar sem. S tem seveda, da še vedno pazim, kje, kako in kdaj koga spustim bliže.


Ja in zdej si še vedno polna sebe,  he he he,


Delovanje, nedelovanje


Lahko si sonce, lahko si dež.

Sonce pomaga k rasti, tako ko dež. Le kva si ti.
K je tema posvetiš, ko je vroča svetloba shladiš.
----------------------------------------------------------


LittleStar, še enga velikega objemčka zate....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: aroganca, ignoranca
Reply #4 - 10.10.2002 at 11:55:08
 
Edi?

Hehe, ja... Ampak vzrok in razlog je danes drugačen... Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: aroganca, ignoranca
Reply #5 - 10.10.2002 at 12:03:48
 
jest ne vem točno ampak se mi zdi da smo o tem že enkrat govoril ... če se strnjam ne rabim nič odgovarjat ... sicer pa ... o tem sm že pisu - tebi zvezedica ... če se ti je pa to u real life umes preneslo, da se ti to ne dogaja več samo v virtualnosti ... pol pa neki narobe delaš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: aroganca, ignoranca
Reply #6 - 10.10.2002 at 12:34:30
 
Aroganten/ignorantski lahko izpadeš samo, če se 'nastavljaš' v situacije, kjer bi tak lahko izpadu. Je način vzpostavljanja stika z okolico, kjer si hkrat not in zunaj. Ponavad nisi brez razloga not, tud če si proti svoji volji. Nekaj iz take situcije potegneš, vsekakor več, kot če te ne bi blo zraven. Drugi morda manj, a to je  njihov problem, zarad katerga se nima smisla prav globok žalostit. Če se pa žalostiš, ker sama zarad svoje arogance/ignorance iz konkretne situacije  potegneš premal, pol:
se čist umakn pa skrij  pa boš vidla, da boš pol še bolj al manj  žalostna
al
se še bolj nastav pa razkrij pa boš vidla, al boš pol še bolj al manj žalostna.

Ker  bi bla lahko da v obeh primerih še bolj žalostna, kar bod pa ostan žalostna v svoji aroganci/ignoranci, če in dokler ti tko res  najboljš znese.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: aroganca, ignoranca
Reply #7 - 10.10.2002 at 12:49:27
 
Quote:
Lahko si sonce, lahko si dež.

Sonce pomaga k rasti, tako ko dež. Le kva si ti.
K je tema posvetiš, ko je vroča svetloba shladiš.

Hmm, tule pa moja domišljija ne pomaga… Pa tako sem rada brala in poslušala pravljice… Kot otrok nisem nikoli imela problemov se zgubit v čudežni deželi, ali pa kakšno srebrno smrt videt… Wink

Ali mi tole lahko malo drugače razložiš, da bom vedela, kaj si mislil s tem? Saj veš – da ne bom delala kakšnih čudnih scenarijev samo na podlagi mojega doživljanja?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: aroganca, ignoranca
Reply #8 - 10.10.2002 at 12:49:46
 

Quote:
Men se ful dogaja, da me ljudje ingorirajo. To me boli. Ne razumem zakaj in ne želim več tega. Kako naj se spremenim? Kaj narobe delam? Ful sem žalostna . Pa več mi jih je reklo, da arogantno delujem,


ljudje  tebe ignorirajo ?

in pravijo , da si arogantna ?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: aroganca, ignoranca
Reply #9 - 10.10.2002 at 12:52:33
 

ali ti njih ignoriras in se obnasas arogantno ?




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: aroganca, ignoranca
Reply #10 - 10.10.2002 at 13:11:50
 
Quote:
Men se ful dogaja, da me ljudje ingorirajo. To me boli. Ne razumem zakaj in ne želim več tega. Kako naj se spremenim? Kaj narobe delam? Ful sem žalostna . Pa več mi jih je reklo, da arogantno delujem, pa tud ne razumem tega. Ker to ni moj namen.


Ne bodi žalostna. Smeh reši vse. Nasmej se ljudem, boš videla da pomaga.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: aroganca, ignoranca
Reply #11 - 10.10.2002 at 13:19:48
 
mind wrote on 10.10.2002 at 12:52:33:
ali ti njih ignoriras in se obnasas arogantno?

Wink  špegli, ogledala, špegli, ...   Shocked  Angry   Cry   ???   Smiley   ma, zna bit res prstjen, anede Zvezdica ...   Wink

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: aroganca, ignoranca
Reply #12 - 11.10.2002 at 09:39:08
 

Lahko smatram tole arognaco, ignoranco kot delovanje neke narave, značilnost obnašanja, ki samo po sebi kaj dosti ne pomeni, je pa pot, morda ena skrajna. Saj je naš namen se zliti z naravo, a ne, svojo pravo naravo? Morda vztrajati pri tem, kar pač znamo, da jo ugledamo? Tako kot človek, ki zagleda žival, jo želi ujeti, jo lovi, jo že skoraj ima, pa vendar ne, in ko se sprijazni, jo s tem ukroti, in vidi, da sta vendar eno in isto, se zlije - 'krog' je sklenjen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: aroganca, ignoranca
Reply #13 - 11.10.2002 at 10:40:38
 
Quote:
Lahko smatram tole arognaco, ignoranco kot delovanje neke narave, značilnost obnašanja, ki samo po sebi kaj dosti ne pomeni, je pa pot, morda ena skrajna.

Naše obnašanje je zagotovo (močno) zgovorno in nas razkriva, če to želimo ali pa ne; pa niti ni vedno odvisno od subtilnosti udeleženih (ali opazovalca); velikokrat smo kar sami tisti, ki se zaštekamo.

A ne gre za to, kajti udeleženci oz. opazovalci kaj hitro postanejo (postanemo) obsojevalci, s tem pa nam, skozi lastna ogledala in percepcijo, s svojim obnašanjem nazaj pokažejo, kdo in kako smo tudi mi; če v tistem trenutku znamo, hočemo in/ali želimo to videt.

Gre predvsem za to, kak "pogled" na soljudi imamo in s kakšno dozo samosprejetja in ljubezni do sebe smo trenutno "opremljeni".

Ko sem na ljudi, ki mi pridejo na na pot, začela gledati kot na "enako" želne učenja, "enako" zgubljene v svoji koži, "enako" človeške in "pomanjkljive", "enako" nevedoče, kako kaj sfurat, kot sem sama, pa tudi "enako" uspešne v kateremkoli svojem početju, sem omogočila sebi izluščevanje in sprejemanje tiste mene, ki sem, s tem pa posledično vseh tistih sprejemanje in do njih ljubezen, ki mi prihajajo na pot; takih, kot trenutno pač so, tako, kot trenutno pač znam.

Ej, sej ni zmeri izi, laže pa vsakokrat je.  Wink

Torej, punca, ne se svoje ranljivosti in nepopolnosti bat, ker se prav vsak od nas z njima spopada; in samo od iskrenosti je odvisno, kako "dobro" mu gre. "Bolj se boš odprla, manj sebe boš zavrla."

No, viš, k se rima - mnogo tega v življenju ti že zdaj štima. In boš vesela, ko ti bo še bolj, boš prešerno vesela, ker boš znala vedno bolje.

In veš na kaj sem pri sebi postala še posebej pozorna? Na trenutke, ko mi na a la "večvrednost" kaj ven useka. Tisti so (mi) zagotovo ta najbolj zgovorni. Pa tisti, ko s teorijo neki okol opletam, v praksi pa komaj diha, če sploh. Oboje stoleriram, sem mnogo prijazna do sebe, a naslednjič zagotovo probam brez njiju. Ej, kva smo fletni v svojih iskanjih.

Lupčka,
ARS
Back to top
« Last Edit: 11.10.2002 at 12:19:50 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: aroganca, ignoranca
Reply #14 - 11.10.2002 at 10:43:54
 
ja sprejet morš ... use svoje 'slabe strani' ... osho pa pravi da jih morš dat vn, ampak moraš bit takrat zavesten, to je nujno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3