Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 6850 times)
Karmen A
Ex Member




..v dvoje cigaret ne-kajenje?
08.10.2002 at 16:14:33
 
Zakaj v dvoje? Ker se tiče samozdravljenja. Zakaj ne-kajenje? Ker se dogaja samo v dvoje.

"Kadar me to moti, mi zagotovo tudi škoduje, pa še čas tratim, da o izgubi energije niti ne govorim," se je skoraj dobesedno zapisalo ARS pod topikom kajenje. (jaz pa samo izkoriščam zdaj.)

Ker bi bila rada koristna, se bom spravla na kajenje. (Tole zgoraj se itak tiče vsake odvisnosti in res ne vem zakaj ne bi bla točno tale taprava. Pa tista od odnosov, pa ljudje nismo še stvari, posamezna oseba pa jasno da ne!)

Zakaj sem nehala kadit cigarete?  Cheesy

Mogoče še ne vem. Začela pa ne bom več. Se me je pa nekaj let ta opcija lotevala, najprej kot meglena, pol pa vse bolj resnična. Ena percepcija cigarete mi še zdej ne gre iz glave, namreč: da je to v industrijski svitek iz potrošnega materiala stlačen smrduhast svet ostankov organov, dlak, kože, nohtov, repov, skorje in drugih, kot iz korita enih prašičev. Tik pred koncem so prišle na vrsto "kim slim", drage za popent, pa  še hčeri so bile lepe za pogledat (mi je zato še težila manj). Kljub temu, da me zdaj nikol ne pohval, ker mi je uspelo, se mi zdi, da je sprijaznena s tem in da bi ji bilo nelagodno, če bi še imela zadah po "takem" dimu. Eno (ta črno Davidoff) sem ene par noči nazaj dotokla, (je bla skoraj 4M na omari in kar z dvema vžigalnikoma v škatli). Lahko rečete, da sem zato nekonsistentna, ampak midve sva se zelo na hitro in prav lepo poštekale - mi je sugerirala, da sem taka čist nekoristna. Če se probam zdaj vživet v to, kaj so mi vse predhodnice skupaj z njo zapustile, mi je jasen en približek okusa. Pa ker podobno nikol ne more bit isto kot pravo, mi je zdaj žal za tako potrato. Ko pa sem na teku (če sem), se mi sline zarad njih izdatno cedijo, in zarad teh še lažje špranjo pociljam, ko se na mostu dol usedem. Takrat mi pa ni.

No, res ne vem, če bo tukaj sploh kaj za debatirat? Roll Eyes


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: ..v dvoje cigaret ne-kajenje?
Reply #1 - 08.10.2002 at 16:28:58
 
Ja pa še tole no (ker ne bi rada pod sanjanje)
Mi še ni blo deset let, ko so ravno ob takem cajtu pujsa klal pri sosedu v garaži, samo da je bilo zelo zgodaj zjutrjaj. Jasno nisem mogla več spat, ker je tolk cvilu, pa grozno se mi je še smilil zraven. Kamorkoli bi takrat šla, bi ga slišala.
(mejbi je pa res treba it samo po vrsti; ampak v trgovini me je vedno bolj groza)
Zdaj mi voda za kavo konstantno vsaj trikrat prej povre, preden mi uspe en instant od kofeta not ujet. Pa še to  ne vem, a je rezultat ne-kajenja,  ker začne voda tud šumet.
("pomoježe" bi tiste kvazi mesarje v kraj spravla, pa za boljš občutek bom dobesedno še naglas tole za sabo prebrala).

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: ..v dvoje cigaret ne-kajenje?
Reply #2 - 10.10.2002 at 21:56:43
 
Quote:
Ena percepcija cigarete mi še zdej ne gre iz glave, namreč: da je to v industrijski svitek iz potrošnega materiala stlačen smrduhast svet ostankov organov, dlak, kože, nohtov, repov, skorje in drugih, kot iz korita enih prašičev.


Men je najbolj všeč ta stavek. V njem je zajeto najgloblje bistvo cigarete, ki torej ni nič drugega kot...beri quote. In potem iz nje delat predmet užitka, poželenja, navezanosti, odvisnosti...ji dat moč nad sabo, temu industrijskemu zvitku iz ... beri quote.  ???

Če se kdo želi odvadit kajenja, naj meditira na to temo, vsak dan, dokler se ne odvadi.  8)

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: ..v dvoje cigaret ne-kajenje?
Reply #3 - 11.10.2002 at 06:35:52
 
Valentina, me veseli, da si tud ti to opazila.
Več kot bo takih frikcov, bolj bomo .. kva pa vem ???

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ..v dvoje cigaret ne-kajenje?
Reply #4 - 14.10.2004 at 21:45:27
 
jest sem tut en izmed ta novih frickov... dons je 6 dan
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: ..v dvoje cigaret ne-kajenje?
Reply #5 - 30.10.2004 at 00:52:20
 
Joj, blagor se vam:) ???
Če jaz nisem letos že vsaj 6x nehala pa spet začela kadit, ne rečem nič.
Zamenjala sem že toliko znamk cigaret, vsakič z nekim novim izgovorom. Pa sem potem kadila Davidoff slim, kao najlažje, moj fant pa je kadil Lucky S. močne, pa sem mu ga s takim užitkom kakšnega pajsnla, da je bilo joj Roll Eyes

Frendi so tako ali tako že obupali nad mano in mi ne dajo več podpore, ko se spet odločim, da bom nehala.

Jaz imam pa sebe in mojih čikov že pun kufer.
Sedaj sem se spet odločila da med vikendom neham, ker če med tednom me šef težko prenaša, jaz pa njega Wink, ampak jih imam še 5 v škatli in mi jih je škoda stran vržt in bom kot izgleda še kar visela na internetu do onemoglosti, da bom vse pokadila (čeprav sem že zdaj čisto hin) Undecided da bom lahko dan na novo začela brez cigareta. 8)

Bom poročala kaj bo dogajalo. Wink
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ..v dvoje cigaret ne-kajenje?
Reply #6 - 30.10.2004 at 02:41:15
 
Io wrote on 30.10.2004 at 00:52:20:
Joj, blagor se vam:) ???
Če jaz nisem letos že vsaj 6x nehala pa spet začela kadit, ne rečem nič.
Zamenjala sem že toliko znamk cigaret, vsakič z nekim novim izgovorom. Pa sem potem kadila Davidoff slim, kao najlažje, moj fant pa je kadil Lucky S. močne, pa sem mu ga s takim užitkom kakšnega pajsnla, da je bilo joj Roll Eyes

Frendi so tako ali tako že obupali nad mano in mi ne dajo več podpore, ko se spet odločim, da bom nehala.

Jaz imam pa sebe in mojih čikov že pun kufer.
Sedaj sem se spet odločila da med vikendom neham, ker če med tednom me šef težko prenaša, jaz pa njega Wink, ampak jih imam še 5 v škatli in mi jih je škoda stran vržt in bom kot izgleda še kar visela na internetu do onemoglosti, da bom vse pokadila (čeprav sem že zdaj čisto hin) Undecided da bom lahko dan na novo začela brez cigareta. 8)

Bom poročala kaj bo dogajalo. Wink

ma stara, kje ti hodiš?Wink

ej, drži se good luck, pa ne lucky strike (uh, te sm tud jst rada vlekla;)) ... ma vsakdo am kako malo razvado, ki jo zelo težko odpravit...treba to izživet? mogoče se sam sprijaznit s tem, pa kaj, če....zarad tega še ni konc sveta, ko bo pa bo Wink

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ..v dvoje cigaret ne-kajenje?
Reply #7 - 30.10.2004 at 12:11:29
 
za vsako stvar pustit pride čas

tud za tobak

zmanjšat to substanco je pa zihr dobr ...

NIKOL VEČ NE BOM KADIL (TOBAKA), je idiotski stavek
pol ne moreš niti med kadilce u družbo ... saj si pasivnež ... pa je med kadilci tolk velik (preveč) odprtih ljudi ...

zmanjšat je že cel uspeh ... zame ...


voda pomaga ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ..v dvoje cigaret ne-kajenje?
Reply #8 - 08.11.2004 at 19:25:36
 
gape wrote on 30.10.2004 at 12:11:29:
NIKOL VEČ NE BOM KADIL (TOBAKA), je idiotski stavek


se strinjam s teboj... čeprav dopuščam možnost da pa je ta stavek lahko tut  pogumen  8)

drgač pa sem opazil da mi je bilo lažje prenehat - ko sem se odločil da 30 dni ne bom kadil...

pa čeprav sem se 2x pregrešil...ob 3 zjutraj - no regret...

tko da jest ločim idealno/poopolno od resničnega/dejanskega... torej zmerm tut svoje izjave k se začnejo z nkol, zmeraj itd... skor nkol ni tako kot se sliši   Smiley



Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ..v dvoje cigaret ne-kajenje?
Reply #9 - 24.08.2005 at 16:45:36
 
Kako prenehati s kajenjem

vaja 1  

Biti kadilec je kot da si pomagaš z  berglam  dlje časa,  da  začneš že  misliti, da so bergle del  tebe in da so tvoje lastne noge preslabotne. Ko ti uspe ponovno se postaviti na noge, se moč hitro povrne in bergle so odveč…
Med samim kajenjem  v  enem vdihu več kot polovico zavzema sveži zrak – potegnjen skozi cigareto v pljuča. Tako da, če čutiš kakršnokoli hrepenenje, ga lahko v trenutku premagaš s  tremi globokimi vdihi. Vsakič ko to storiš, se kri obogati s dodatnim kisikom. To pomeni da lahko z uporabo globokega dihanja v trenutku spremeniš  razpoloženje in prevzameš kontrolo nad hrepenenjem.

vaja 2  

Drugič, pomisli na vse razloge zakaj ne maraš kajenja, zakaj je slabo in zakaj želiš prekiniti s tem. Napiši ključne besede na list papirja.
Primer:  
Zmanjka ti sape, kajenje je umazano in vse cote smrdijo,  slab zadah, drago, nadležno
moti ostale, ki so nekadilci  (otroci, hišni ljubimci,…)

Potem,  na drugo stran papirja, napiši vse razloge zakaj se počutiš dobro ko ti uspe prenehati. Počutil se boš bolj zdravo,  Vonj in okus se izboljšata, Lasje in obleka bo dišala po svežini

Ta list papirja imej vedno pri sebi – recimo v denarnici in kadarkoli si želiš si ga ponovno oglej.


vaja 3  

Pri tej vaji bomo ojačali gnus do cigaret. Sedaj vas prosim, da se spomnite štirih različnih situacij, kjer ste si mislili ali celo naglas rekli : “moram nehat kadit”, ali da  se vam je kajenje zagabilo. Mogoče si se počutil resnično nezdravo ali pa je zdravnik rekel s prav določenim tonom glasu “vi morate prenehati s kajenjem” ali je nekdo ki ga poznaš bil močno prizadet zaradi kajenja. Vzemi si čas da se spomniš štirih različnih dogodkov  v katerih si začutil potrebo po prenehanju s kajenjem ali pa dogodek v katerem se ti je kajenje zagabilo.

Zapomni si te dogodke vsakega posebej, drugega za drugim kot da se dogajajo SEDAJ. Prosim pojdite čez te spomine večkrat  in se jih spomnite čim bolj živo s čim več podrobnostmi. Vidite kar ste videli takrat, slišite kar ste slišali in občutite kar ste občutili.
Sedaj si vzemite nekaj minut, da greste znova in znova skozi vse 4 spomine kar enega za drugim dokler se vam kajenje popolnoma in do skrajnosti zagnusi.

vaja 4  

Pomaga tudi če resnično pretehtamo za trenutek  in si odgovore zapišemo...
Kaj bodo posledice, če ne preneham s kajenjem sedaj?
                              , če nadaljujem s kajenjem naprej in naprej?

Predstavljaj si – vizualiziraj  kaj se bo zgodilo, če nadaljuješ s kajenjem.
Kaj so posledice?
Nato si predstavljaj – vizualiziraj kako mnogo boljše bo tvoje življenje potem ko boš prenehal. Natanko si predstavljaj prihodnost brez kajenja prvi teden, nato po enem mesecu in še po 6 mesecih brez te razvade.
Stopi v to vizualizacijo in zadihaj na polno, kot da si  že nekadilec in da jekajenje stvar preteklosti. Obdrži ta občutek tudi ko prenehaš z vizualizacijo.  In si predstavljaj da boš ta občutek nekadilca imel jutri in  še do konca tedna.




vaja 5  

Naš um je zelo občutljiv na asociacije, tako da je izrednega pomena da gre vse v zvezi s cigareti stran iz tvojega okolja. Po želji premakni pohištvo doma in v službi.  Kadilci so navajeni  na cigarete v določenih okoliščinah. Zavedaj se teh okoliščin in jih po možnosti spremeni…


vaja 6  

Kadilci uporabljajo cigarete da se nagradijo s kratkim odmorom med dnevom. Vzeti si pavzo je dobro zate, zato nadaljuj s tem, samo stori kaj drugega. Sprehodi se do drugega oddelka,  če si v službi ali pa obišči najbljižjo gozdno pot če si doma… pojdi v naravo ali pa naredi kako izmed teh vaj.  Če je možno pij veliko sadnih sokov.  Ko prenehaš s kajenjem gre telo skozi velike spremembe. Sladkor v krvi  se zniža , prebava se upočasni in telo začne izločati nikotin in katran,  ter ostale strupe, ki so se  nakopičili. Sveže sadje vsebuje fruktozo kar povrne pravi nivo sladkorja, vitamin C pomaga telesu očistiti se in velike količine vode in balasta pomagata pohitriti prebavo. Jejte  sadje vsak dan še 14 dni potem ko prenehate s kajenjem.
In zmanjšaj kavo za ½ . Namreč nikotin zmanjša učinek kave, tako da  malo kave brez nikotina bo imelo velik učinek.

vaja 7  

Navajen si bil uporabljati cigarete da sporočiš telesu da sprosti naravne kemikalije veselja – ENDORFINE.
Zato bomo sedaj vprogramirali nekaj dobrih čustev in občutkov v tvojo prihodnost. Hočem  da se sedaj spomnete  dogodka, ko ste občutili zelo močno in globoko čustvo užitka. Vzemi si nekaj časa da se spomneš tega dogodka čim bolj živo. Spomni se tega tistega trenutka – vidi kar si videl, sliši kar si slišal in občuti kako dobro si to občutil.

Ta čustveni spomin  ponovi  takoj ko ga  končaš in ponovi ga še hitreje… znova in znova  in ves čas stiskaj palec in kazalec (lahko je tudi sredinec, katerakoli roka). Vidi kar si videl,  sliši kar si slišal in občuti kako dobro si se počutil. Vizualiziraj si velike in svetle slike, zvoki naj bodo glasni in jasni in  čustva naj bodo močna.
Dobro, ustavi se in odpočij.  Če si storil vse pravilno, potem ko stisneš palec in izbrani prst bi se moral počutiti tako dobro kot takrat ko se je to zares zgodilo.  Stori , kar sedaj stisni palec in sredinec in si zapomni ta dober občutek.

Sedaj želim da stisneš prsta skupaj, dobi tisti dober občutek in si predstavljaj veliko različnih  okoliščin, kjer bi v preteklosti kadil, sedaj ko si tam vizualiziraj da se počutiš odlično brez cigarete. Vidi kar boš videl, sliši kar boš slišal in občuti tiste dobre občutke v takih situacijah brez potrebe po cigareti.
Predstavljaj si okolico kjer ti nekdo ponudi cigareto in ti samozavestno rečeš – Ne hvala, ne kadim. In se počuti dobro glede tega.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1