Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12402 times)
biba
Guest




nespečnost
02.10.2002 at 10:43:07
 
pozdravljeni vsi skupaj,

zaradi svojih tezav se obracam na vas, ker ne vem kaj naj naredim.
Muci ne nespečnost.
Naj opišem svoj problem:
pred tremi meseci sem začela jemati hormonske tablete. Po treh mesecih se je zgodilo, da nisem spala celo noč. Vzroka za to pa ni bilo. Potem se je zadeva ponovila se parkrat, na koncu nisem spala že 4  noči.
Vprašala sem se, kaj bi lahko povzočilo tako stanje in sem prišla do zaključka, da po vsej verjetnosti zaradi tablet. Takoj sem jih prenehala jemati.
Moram povedati, da sem sicer zacela spati ampak se zbudim ze zelo zgodaj. Vcasih spim tid par urc.
Zgodi pa se tudi da celo noč ne morem. Vse skupaj me spravlja v obup.
redno meditiram in hodim v naravo, tako, da gibanja mi ne manjka. Ne pijem kave, niti alkohola. Jem zdravo prehrano.
Mogoče ve kdo, kaj naj naredim. Moja zdravnica mi lahko pomaga samo z uspavali, jaz pa se tega bojim in vem, da s tem nič ne rešim.
Pijem čaje, poskusila sem mleko z medom ... ne pomaga kaj veliko.
Sem čisto obupana, zato vas prosim, da mi svetujete.

mal čudno mi je to, da se po enem mesecu prenehanja jemanja tablet, stanje ne stabilizira.

v upanju na pomoč vas lepo pozdravljam.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: nespečnost
Reply #1 - 02.10.2002 at 14:08:48
 
Ja pol pa ne spat. Pusti podzavesti da opravi svoje.
Štetja ovc ti ne bom predlagal, ampak se loti kakšnega ustvarjalnega posla.

Če mene vprašaš, te bo kmalu stabilizacija dobila.

Ker bolj ko boš hotla spat, težje boš. Zato si postopoma misli o spancu odrini, in se prepusti. Vendar bodi pazljiva, dan mora ostati nedotaknjen. Poln aktivnosti.
Višek ponoči (ustvarjanja), bo kmalu začel zahtevati počitek in si ga vzameš.

Sej bo nekaj časa čez dan, mal čudno, ampak tko bo šlo, po tej poti. Kar se tiče zdravil, sem izrecno proti.

Sicer pa za vzpodbudo, Nikola Tesla je spal v povprečju dve do tri ure na noč....

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: nespečnost
Reply #2 - 02.10.2002 at 14:25:03
 
Res, biba, meni so razlagali ljudje, ki so kao ful zdravo živeli, delali jogo pa to, da rabijo samo 4-5 ur spanca na noč. In jaz sem takim zavidala. Smiley Zmorem pa tega še vedno ne...

Mogoče maš pač samo tako visoko raven energije, da ti je par uric enostavno dovolj?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: nespečnost
Reply #3 - 02.10.2002 at 15:21:40
 
Probaj s Tibetanskimi vajami
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: nespečnost
Reply #4 - 02.10.2002 at 20:00:12
 
vas berem k dajete odgovore, ... sej veste iz kje se gre ane? najprej je treba vedt zakaj se gre al kaj?

no, k sem včeri dojel, da sprašujem namesto, da govorim pa na delo.

prvo povej KAJ JE VZROK!!!!!!!!

drugo začni z reševanjem, razmisli v tej smeri, da spiš lahko ne zaradi miselnih ali fizičnih razlogov.

evo zdej pa povej zakaj se gre, da ne bomo full časa okrog hodil, koga briga če hodš okrog... v naravo, pa če delaš vse kar piše, če pa ne veš zakaj to delaš...!!

tko gre, evo piš mi tle gor kar ti pade na pamet, prvo vprašanej je:
OBČUTI DIREKTNO VZROK TVOJE NESPEČNOSTI
OBČUTI DIREKTNO VZROK TVOJE ZASPANOSTI

to občuti in piši občutke...

je kao intenziv, kao dela, sicer z poskušanjem, sam ker se ne momo drugač pogovorajat bo zaenkrat dost...

pol k boš 2 ure pisarla, vmes se lahko tudi sprašuješ še druge vprašanja, napr
kako naj rešim stavri, da zaspim, pa doživi to svojo nespečnost, pa dojemi sebe in povezanost z njo... itd...

to, da se tko sprašuješ in dobiš odgovor dela.
zakaj, sam se mi ne, da zdele tle razlagat...

aja, v glavnem, pol k boš odkrila vzroke, pol se lahko vprašaš, kaj bom storila v prihodnosti, kako bom to   uredila, kako bom povedala drugim...

PAČ PO SVOJE OBLIKUJ VPRAŠANJA BO HITREJE DELAL!

ej sej ti ni treba vsega pisat, sam vpraši se pa!
aja, čist normalno je da opišeš in odgovoriš in občutiš vse kar ti pade na pamet, od svinčnika dalje...
je pa tko da nekje v 6 ciklih prideš do 98% zasičenosti po funkciji in um počasi pada in pol začne dajat prave odgovore...

drži se pokonc!

A.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nespečnost
Reply #5 - 02.10.2002 at 20:04:48
 
Misli motijo spanec, zato čimmanj misliti na spanje. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespečnost
Reply #6 - 02.10.2002 at 21:20:03
 
Če jest dobr štekam stvar ti niti ni treba spat
dobr je če spiš tm od desteih pa do treh, ostalo itak nima veze.
če pa itak meditiraš čez dan in še hodiš v naravo, pol u bistvu spanca niti ne rabiš - očitno, zdej zakaj se ti je zgodil da si to pogruntala glih na tabletkah, je pa res mal čudno, čeprov, mogoče so ti glih tablet postavle hormone tja kjer bi mogl bit, si mela srečo, u bistvu, imel jo je dohtar, ker ponavad res ni tolk zlo gut jest tablet, teb so pa mogoče pomagale. da se spominš, na to da ne rabiš spat ... veš vsak ima svojo nalogo, eni to da nam povejo da ne rabimo jest, eni drugi, da ne rabimo spat ... samo dobre misli je treba mislt ... nč druzga in dogajat, nedelovat

in to da se zgodi zbudiš je dabest ... men bi blo d best, jest se spomnm k sm se pozdravu nezaspanosti zvečer in nezmožnosti ustat zjutri, hvala, mi je blo dbest k sm se zjutri čist kul zbudu ob sedmih, amapk men ni problem, ker imam od vedno premal časa ... sploh pa zadnja leta, u bistvu mi je dobr, zdej sm se glih spet mal polenil, da bl dolg spim ...

misli morš odpravt, to je res, ker u bistvu ni (pomoje) prov nč slabga če meditiraš na 8 hz celo noč namest da spiš. si vsaj zavesten, ves čas, glih so na lucidnem sanjanju blodl od tega kako je kao fajn ko ni več dneva - zavest in noči - spanje v podzavesti - amapk je samo še zavest ...

sej znaš tko meditirat da ne misliš misli?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
biba
Guest




Re: nespečnost
Reply #7 - 03.10.2002 at 09:18:14
 
Tibetance delam vsako jutro. Drugač pa cez dan ne meditiram, ker hodim v sluzbo in popoldan še v šolo, meditiram zvečer, pred spanjem.
Gre zato, da sem ful zaspana čez dan in zmantrana.
Pol pa zvečer že sam posteljo vidim.
Grem spat, pa kr naenkrat začne srce ful utripat in vroče mi postane ... in to je konec. Potem bedim v polsnu. Možgani pa se sploh ne izklopijo oz. ni preklopa na spanje. Kakor, da bi bilo nekaj močnejše od mene. Misli pa so kr ene, kakor da bi sanjala. Nič ne razglabljam o kakem problemu, misli samo šibajo.
Od tablet? skoraj 99 % sem da je od tega, ker prej sem spala kot top. pa se nekaj punc na internetu ima čist iste znake od kontracepcije.
baje  si s tabletami tud znižaš zavest??
Sem naredila preizkavo za ščitnico pa je vse ok.
Back to top
 
 
IP Logged
 
biba
Guest




Re: nespečnost
Reply #8 - 03.10.2002 at 10:04:37
 
vprašanje za A.

a to tko napišeš vprašanje in potem zapisuješ vse občutke itd.
in spet ponoviš vprašanje in to ponavljaš, koliko časa?

In kaj potem s temi odgovori? kajti odgovorov je kr nekaj, eni so prav smiselni in bi bili lahko vzrok.
biba
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: nespečnost
Reply #9 - 03.10.2002 at 11:16:28
 
Biba, zdaj pa moje izkušnje: v tistem trenutku ko sem zvečer fajn zaspana, zlezem v posteljo s knjigo v roki (ne kako preveč zanimivo, da bi me not potegnila in bi se razbudila) - zaspim ko detece. Smiley Samo ne smem pustit, da mi možgani zalaufajo, se začet pogovarjat al pa kaj planirat ipd.

Glede tega kar pišeš, da si čez dan ful zaspana, se mi pa zdi da bi lahko bil vzrok v tem, da nisi preveč zadovoljna s stvarmi, ki jih delaš (spet iz lastne izkušnje). Jih sicer opravljaš, ampak nisi z mislimi in srcem zraven, si kot v nekem polsnu, v bistvu (podzavesti) se jim sploh nočeš posvečat.

Seveda, lahko pa da sem čisto falila... Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: nespečnost
Reply #10 - 03.10.2002 at 14:50:35
 
m wrote on 03.10.2002 at 11:16:28:
Glede tega kar pišeš, da si čez dan ful zaspana, se mi pa zdi da bi lahko bil vzrok v tem, da nisi preveč zadovoljna s stvarmi, ki jih delaš (spet iz lastne izkušnje). Jih sicer opravljaš, ampak nisi z mislimi in srcem zraven, si kot v nekem polsnu, v bistvu (podzavesti) se jim sploh nočeš posvečat.

Seveda, lahko pa da sem čisto falila... Wink


Moje skromno mnenje je, da je čez dan ful zaspana in zmatrana, samo zato ker ponoč ne spi.
A vam ni lepo povedala, da se je vse začelo s hormonskimi tabletami  Shocked

Men se je zadnje čase dogajal, ko sem se zmatran zvečer spravu mediterat, da sem obvezno zaspal.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: nespečnost
Reply #11 - 03.10.2002 at 16:25:03
 
Sidha, ko si se ravno odločil moj zapis citirat, se mi na en način zdi, kot da se z mano pogovarjaš. Wink

Kaj pa če so tele hormonske tabletke ble samo 'trigger', ki je sprožil situacijo, ki od nje preprosto zahteva, da se sooči z nekimi stvarmi, ki jih je zakopala globoko v podzavest?

Seveda izhajam spet izključno iz osebnih izkušenj in ne trdim, da velja za vse, niti da velja še za kogarkoli razen mene. Wink

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespečnost
Reply #12 - 03.10.2002 at 16:35:21
 
no ja no biba, definitivno je to samo vzorec ... kako ga transformirat, je pa res queščn ... men je pomagu stric ... sam ne vem kako bi to zmagu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: nespečnost
Reply #13 - 04.10.2002 at 08:02:08
 
m wrote on 03.10.2002 at 16:25:03:


Kaj pa če so tele hormonske tabletke ble samo 'trigger', ki je sprožil situacijo, ki od nje preprosto zahteva, da se sooči z nekimi stvarmi, ki jih je zakopala globoko v podzavest?




Možno, ampak a se vam ne zdi, da samo prazno slamo mlatmo?
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: nespečnost
Reply #14 - 04.10.2002 at 09:07:37
 

Možno... Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2