Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 24053 times)
exorcist
Ex Member




Re: eksorcizem
Reply #30 - 19.10.2003 at 19:12:44
 
Za moje pojme smo mi sami tisti "peklenščki" ali pa bogovi drug drugemu, ali pa drug za drugega. Namreč ko delamo slabo, se avtomatsko prelevimo v poosebljeno zlo, ko pa dobro, pa smo lahko za bližnje tudi odraz božjega delovanja, orodje, ki služi božjim načrtom. Po drugi strani pa imamo svobodno voljo, vendar naj bi ta hudič, demoni, ali kakorkoli jih že imenujete delovali na človekovi sugestivni ravni z duševno manipulacijo, ker naj bi ta zla bitja zasedala višji duhovni rang kot mi ljudje (padli angeli), vsaj taka je razlaga RKC.
Ni nam jasno, zakaj je toliko zla na svetu, zakaj toliko vojn, lakot in upostošenj; seveda je krivdo najlažje preložiti/naprtiti na drugega - grešnega kozla, imenovanega hudič. V nas samih tiči potencial, da se odločimo za dobro ali pa za slabo, žal je slednja opcija pogostejša.
Bi kdo znal razložit, zakaj smo ljudje nagnjeni k slabemu, ker zlo je destruktivno za nas same in za našo okolico? Torej, zakaj smo nagnjeni k skupinskemu samomoru, ko netimo s z neodgovornim obnašanjem netimo sovraštva in samo prilivamo olje na ogenj? Za primer, si samo poglejte malega otroka, ki še govorit ne zna prav, bo pa z "užitkom" poteptal mravljišče?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: eksorcizem
Reply #31 - 19.10.2003 at 23:13:06
 
zakaj smo ljudje nagnjeni k slabemu?
ker se ne zavedamo posledic?
ker smo tko naučeni?
zaradi vplivanja na človeka preko sugestij?
manipulacije?
laži?
nevednosti?
poneumljenosti?
neozaveščenosti?
razdeljenosti?

zla in dobra bitja?
kdo pa odloča kaj je kaj?
izbira?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #32 - 19.10.2003 at 23:23:14
 
gape wrote on 19.10.2003 at 23:13:06:
zakaj smo ljudje nagnjeni k slabemu?


ce nekdo ni preprican kaj je slabo, potem se mora definitivno prepricati
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #33 - 20.10.2003 at 07:35:42
 
Vsako neizpolnjeno  pričakovanje, da bomo premagali zlo,  prav to zlo vedno novo kreira. Po moje proti zlu največ lahko  nardimo, da ga pustimo  pri miru, da ne 'diramo lava dok spava'. Z zlom je podobno kot strahom: če se ukvarjamo z njegovim  odpravljanjajem, ga moramo nuhjno  nujno vedno znova  predpostavljat.

Zla objektivno gledano ni, zato se je tud brez veze proti njemu  borit. Tud  z ljubeznijo se mu ne  bi  smel zoperstvljat, ker prot njemu nima nima nobenih šans. Še slabš, če ga mora za svoj obstoj prepostvljat, se      ljubezen se  na njem utemljujeje, se začne z njim  hranit, brez njega  ne more  in poraja se sprevžena simbioza v obliki  ljubezni do zla.  Ljubezen lahko kot neagresiven princip vlada le , ko ni nč  drugega, ne pa nasprot nečemu al pa v imenu nečesa.

Jest takoj, ko se v imenu ljubezni  poziva v  boj proti  zlu, zastrižemz ušesi. Tle  je ziher ena sprega eros-tanatos odzad.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re:  eksorcizem
Reply #34 - 20.10.2003 at 13:09:13
 
titud wrote on 20.10.2003 at 07:35:42:
Vsako neizpolnjeno  pričakovanje, da bomo premagali zlo,  prav to zlo vedno novo kreira. Po moje proti zlu največ lahko  nardimo, da ga pustimo  pri miru, da ne 'diramo lava dok spava'. Z zlom je podobno kot strahom: če se ukvarjamo z njegovim  odpravljanjajem, ga moramo nuhjno  nujno vedno znova  predpostavljat.

Zla objektivno gledano ni, zato se je tud brez veze proti njemu  borit. Tud  z ljubeznijo se mu ne  bi  smel zoperstvljat, ker prot njemu nima nima nobenih šans. Še slabš, če ga mora za svoj obstoj prepostvljat, se      ljubezen se  na njem utemljujeje, se začne z njim  hranit, brez njega  ne more  in poraja se sprevžena simbioza v obliki  ljubezni do zla.  Ljubezen lahko kot neagresiven princip vlada le , ko ni nč  drugega, ne pa nasprot nečemu al pa v imenu nečesa.

Jest takoj, ko se v imenu ljubezni  poziva v  boj proti  zlu, zastrižemz ušesi. Tle  je ziher ena sprega eros-tanatos odzad.      


Se strinjam po večini s tabo, da je zlo, ki je v nas treba pač sprejeti takšno kot je, ker je del nas in mi smo del njega, ampak še vedno ne razumem, zakaj smo ljudje razcepljeni med dvema skrajnostima : dobrim in zlim. Zakaj ne hodimo po sredinkih poteh? So ti normalni, ki zatirajo vse, kar je slabega v njih (razsvetljenci, "svetniki") in pa tisti, ki živijo skozi zlo (diktatorji, morilci) ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sharon..
1
*
Offline


Posts: 3

Gender: female
Re: eksorcizem
Reply #35 - 20.10.2003 at 13:32:24
 
q
"Edina razlika med tabo in Bogom je ta, da ti razliko vidiš...".  
q
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: eksorcizem
Reply #36 - 20.10.2003 at 13:46:11
 
Sharon.. wrote on 20.10.2003 at 13:32:24:
q
"Edina razlika med tabo in Bogom je ta, da ti razliko vidiš...".  
q
   


Ja, zato ker sem shizofrenik potemtakem? Meni ne odgovarja tale dualistična shizma, ki me vleče na dva konca, lahko me razčetveri, če zlo vleče v eno stran, dobro pa v drugo - nasprotno stran, in zaradi tega trpim, ker je moja duša "bojišče", namreč, će se odločim, da bom delal slabo, trpi dobri del mene - moje biti, če pa za dobro, pa je prikrajšana "črna senca" mojega delovanja? Išem usklajenost med dobrim in zlim v meni, žal pa me meče v skrajnosti, ne najdem zlate sredine? Se pravi te razdvojenosti se lahko rešim le tako, da postanem Bog?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: eksorcizem
Reply #37 - 20.10.2003 at 14:00:28
 
u bistvu

buda uči srednjo pot ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Sharon..
1
*
Offline


Posts: 3

Gender: female
Re: eksorcizem
Reply #38 - 20.10.2003 at 14:11:17
 
exorcist wrote on 20.10.2003 at 13:46:11:
Ja, zato ker sem shizofrenik potemtakem? Meni ne odgovarja tale dualistična shizma, ki me vleče na dva konca, lahko me razčetveri, če zlo vleče v eno stran, dobro pa v drugo - nasprotno stran, in zaradi tega trpim, ker je moja duša "bojišče", namreč, će se odločim, da bom delal slabo, trpi dobri del mene - moje biti, če pa za dobro, pa je prikrajšana "črna senca" mojega delovanja? Išem usklajenost med dobrim in zlim v meni, žal pa me meče v skrajnosti, ne najdem zlate sredine? Se pravi te razdvojenosti se lahko rešim le tako, da postanem Bog?  Wink


Pot odrešenja ne vodi ne na desno ne na levo, ampak vodi v lastno srce in samo tam je bog in samo tam je mir.

Hermann Hesse



Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: eksorcizem
Reply #39 - 20.10.2003 at 14:15:41
 
Sharon.. wrote on 20.10.2003 at 14:11:17:
Pot odrešenja ne vodi ne na desno ne na levo, ampak vodi v lastno srce in samo tam je bog in samo tam je mir.

Hermann Hesse





Blagor tistemu, ki jo najde! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #40 - 20.10.2003 at 14:28:28
 
V polju  dualzima se v izbiranju med dobrim in zlim pa poskušanju enkarat enga drugič drugega  da čist komot pa dost kreativno  shajat. Shizma se pojavi, ko si  se  ti eno pokrije z drugim, ko se začneš zavedat obeh palti v nekem početju hkrat.

Iz ste shizme, ki hoče po dostojeskovejo razjebat, se lahko  rešiš le s spoznanjem, da je eksitenca  možna tud izven obeh vrednostnih kategorij. Da lajfu ne podeljuje eksietnce moralna sodba, da ekistenca  s pojmom dobrega in zla sama po seb veze nima. Da kar je,  pa še to ji ni kar v naprej dano, da je,  ampak je finta ekistence v njeni  svobodi,  da je tud  ni, zato tud sama nase ni obsojena in jo je zato tolk laže sprejet in v njej vztrajat.  

Ta ekistenca  zato  ni  nobena obosojenost na izbiranje med dobrim in zlim, ta svoboda je zato dar, zarad katerga nam je zmerom samo po seb umevno vztrajt v eksitenci in ne šele zato, ker bi blo dobro al pa zato, ker bi na tak način premagoval zlo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: eksorcizem
Reply #41 - 20.10.2003 at 19:33:54
 
 In oddaja?  Je kdo vztrajal pozno v noč, malo so zamudili...

 Sem ugotavljala, če sem sposobna brez vnaprejšnjih sodb in predsodkov poslušati na radiu Ognjišče oddajo o eksorcizmu.
Velike besede Prenova v duhu in Jezus živi.

 Kdaj lahko pride tisto zlo (hudi duh Angry), na kakšen način vstopa, kako deluje.
 Zdravljenje notranjih ran, molitev za ozdravljenje družinskega debla...o.k., samo čez vse ostale načine pač ne bi bilo treba udrihati. Mislim na reikiste, zdravilce, radiosteziste. V smislu, da je cerkev edina pravilna pot.
Saj se z istimi stvarmi ukvarja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #42 - 20.10.2003 at 19:36:53
 
..in to mene ful moti pri tej "edini pravi veri",  da pljuva po vseh ostalih,  ...pa bi se lahko marsikaj naucila od njih.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: eksorcizem
Reply #43 - 27.10.2003 at 23:11:38
 
jasa wrote on 20.10.2003 at 19:33:54:
 
 ...samo čez vse ostale načine pač ne bi bilo treba udrihati. Mislim na reikiste, zdravilce, radiosteziste. V smislu, da je cerkev edina pravilna pot.
Saj se z istimi stvarmi ukvarja...
 

Jok, jasa Smiley,

niti pod razno ne! V veliki zmoti si. Teh zadev preprosto ne moreš niti primerjati, kaj šele enačiti. Reiki, diletatsko zdravilstvo (spomni me na neko znanko iz mladosti, ki je ob treh razredih osnovne šole, ki jih je uspela dokončati, menda priznana zdravilka! - za bruhat!). Radiostezija, eh, jasna, pa ne me basat. Nekaj je razodeta vera, zdravljenje z vero, nekaj pa čaranje in izumetničene, bolje rečeno utopične tehnike, ki so same sebi namen; ali pa tipanje na slepo...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: eksorcizem
Reply #44 - 28.10.2003 at 08:38:36
 
Samson wrote on 27.10.2003 at 23:11:38:
Jok, jasa Smiley,

niti pod razno ne! V veliki zmoti si. Teh zadev preprosto ne moreš niti primerjati, kaj šele enačiti. Reiki, diletatsko zdravilstvo (spomni me na neko znanko iz mladosti, ki je ob treh razredih osnovne šole, ki jih je uspela dokončati, menda priznana zdravilka! - za bruhat!). Radiostezija, eh, jasna, pa ne me basat. Nekaj je razodeta vera, zdravljenje z vero, nekaj pa čaranje in izumetničene, bolje rečeno utopične tehnike, ki so same sebi namen; ali pa tipanje na slepo...


Ne, ni res, če verjameš ti pomaga, če pa ne , pa pač ne. Namreč vse bazira več ali manj na placebu. Saj veš, da z vero lahko premikamo gore? Torej stvar je preprosta, z vero (placebom) se da ozdravit skoraj vsako bolezen, ki bazira na psihi, teh pa je itak > 90%? Se pa strinjam s tabo, da je to lahek zaslužek za šarlatane, če imaš opravka z lahkovernimi in naivnimi ljudmi, teh pa je v današnji dobi več kot dovolj, ker skoraj vsakega nekaj pesti in se sooča s takšnimi in podobnimi težavami. Napaka je tudi v tem, ker se nekateri prvo obrnejo na alternativo, šele ko je lahko že prepozno, si poiščejo pomoč pri uradni medicini.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4