Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 24060 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
eksorcizem
17.09.2002 at 20:56:21
 
glih sm gledu na preverjeno tazadnji prispevek, o eksorcistih ... so kr lepo povedal kako in kaj

17.9.2002, torek ob 20.00
Predvsem katoliška cerkev je prepričana, da je v Sloveniji veliko hudičevih del. Svoje bodo o tem povedali izganjalec hudiča, psihiater in nekdanji obsedenec s hudičem. Ogledali si bomo pustolovščino Martina Strela ...
http://www.pop-tv.si/_stalne/preverjeno.html

www.najdi.si najde:

Izganjalci hudiča
Ne gre za vero, ampak za oblast!
http://www.mladina.si/tednik/200051/clanek/exorcist-uvodnik/  

Demonska obsedenost v RKC
Vse kar morate vedeti, če želite izganjati hudiča
http://www.mladina.si/tednik/200051/clanek/exorcis-main/

KARDINAL HNILICA O FATIMI  
... kjerkoli so, začeli 9-dnevnico z eksorcizmom. Ko smo končali sem ga vprašal, če moram širiti to pobožnost. "Seveda širi jo!", je dejal, samo pazi na besedo eksorcizem, kajti nekateri cerkvenio ljudje ...
http://www.medjugorje-si.org/fatima/fatima2.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #1 - 18.09.2002 at 12:12:15
 
Lastnost psihičnih vsebin je, da se ne morejo kazat kot take, ampak vedno privzamejo ene podobe, prek katerih se v na različnih nivojih zavesti prepoznavajo. Jst bi po moje znal več povedat o tem, kako čustvenimi in mentalnimi pojmi v obliki podob ravnat, jih razpoznvatat, jih  upravljat, magari izganjat. Po moje so nekaj tega  znanja dejansko  ohranili v duhovni tradiciji RKC, zato ga ne bi blo razumljivo zanikat, je pa zdravo, da se ga razloči od propagande za nenadomestljivost  cerkve za obrambo pred Zlom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #2 - 19.09.2002 at 11:20:09
 
A se spet vračamo v srednji vek, al kaj ? Grin Grin


Zlo bo izgnalo zlo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: eksorcizem
Reply #3 - 19.09.2002 at 11:45:20
 
Narobe Robi,

Grin

Duhovnik bo izgnal zlo po svojih najboljših močeh in znanju ki ga premore.

Grin

Jest sem gledu članek in to je to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: eksorcizem
Reply #4 - 22.09.2002 at 22:32:55
 
No, mogoče bi tudi na tej strani exorcist našel kaj dela. Vsaj kakšne nadvse moteče sledove bi videl. Mar ne, gape? In kdorkoli je res obseden s hudičem, je lahko samo srečen, če ga kdo zmore in hoče izgnati iz njega. Vsaj tako mislim jaz, ne glede na vek, ki se nekaterim zdi tako problematičen, pa vendar vsi od tam prihajamo.

Bodite srečni.

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #5 - 23.09.2002 at 07:55:35
 
Men se zdi pa čudno, kako mnogi verjamejo v RKC Boga, se imajo za verne, pa istočasno ne verjamejo v nobeno od RKC dogem, še najmanj v Hudiča in obsedenost z njim. A ni to mal shizofrena drža.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: eksorcizem
Reply #6 - 23.09.2002 at 14:11:20
 
Ena malo neumestna okrog hudica...Wink

V celi svetopisemski zgodbi moram rect da se mi je hudic vedno smilil....kako lahko Bog vsakomur odpusti, razen njemu...in zaradi cesa? ker si zelel nic drugega kot samo bozje ljubezni, bozje potrditve, da v njegovih oceh nekaj predstavlja in da mu je mar zanj.

Ce bi bil Bog malo bolj popostljiv okrog Luciferja, potem bi mi zdaj dosti boljse ziveli in hudic se ne bi tako zelo trudil vzbujat pozornosti v bozjih oceh. Kaj Bogu ni mar ali pac ne ve, da so zavrzeni otroci najbolj nesrecni in hudobni? Vse, kar rabijo, pa je samo ljubezen in malo vzgoje...cisto prevec za tako vsemogocno bitje, kot je Bog ali kaj? Kako mu potem verjet, da bo znal za nas poskrbet, ce pa je zavrgel lastnega otroka?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: eksorcizem
Reply #7 - 23.09.2002 at 14:21:04
 
Devi wrote on 23.09.2002 at 14:11:20:
kako lahko Bog vsakomur odpusti, razen njemu...in zaradi cesa?

Jaz sem pa to štorijo vedno razumel malce drugače, namreč, da je hudič pri bogu v službi, kot izterjevalec dolgov od nesrečnih (beri grešnih) duš, ker bog, ki ga je sama ljubezen, si s takimi, a očitno tudi potrebnimi posli ne bo  mazal rok.  Hudič, kot izterjevalec torej ni ravno zavržen, ampak priljubljen pa tudi ne more biti Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
;D Re: eksorcizem
Reply #8 - 23.09.2002 at 14:32:26
 
jah, sej, če smo v končni fazi vsi ENO z Bogom, potem hudič ne more biti  nekaj izven Boga Grin Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: eksorcizem
Reply #9 - 23.09.2002 at 15:20:12
 
zdej sm se spomnu

hudič ni nč druzga kt ta sistem spodnjih treh nivojev, ki da sploh obstaja rabi dvojnost ( + / - )

filozofiru pa ne bom ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #10 - 23.09.2002 at 23:40:51
 
Konec koncev, pa je hudič tudi neke vrste bog. Pristaši raznih sekt, ki verujejo v hudiča, v njem vidijo svojega boga. Le, da imajo bolj krvoločne obrede ali maše, kakor koli jih pač imenujemo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #11 - 24.09.2002 at 07:53:13
 
Zlo v krščanstvu ni nekaj objektivnega (+/-, luč / odsotnost luči, svetloba /senca), ampak je subjektivna izbira, je zavrnitev boga, ki je človeku dan po defoltu. Hudiča krščanska  religija ni priznala kot izraz objektivnega zla, ga je pahnila v pekel kot neposlušnega angela. Ga je najprej ustvarla,  zato da ma zdaj tud moč nad njim.  Lucifer kot nepokorni angel je mislu s svojo glavo, zato ga je najebov. Nekonformizem ma tako od nekdaj zvezo s hudičem, je zlo, ga je treba izolirat v peklu al pa zlomit, če se na svetlo pokaže. Oboje cerkvi dokaj dobro uspeva zato, ker je to tako pojmovanje zla sama ustvarla. In kar je sama ustvarla,  temu lahko vlada.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: eksorcizem
Reply #12 - 24.09.2002 at 14:11:58
 
Jaz sem pa zmedena kar se tiči obstoja hudiča. Dost zgodb sem že slišala o obsedenosti z njim, po drugi strani, pa v knjigi Pogovori z Bogom, piše, da hudiča ni, da zla ni, da je vse odvisno od gledanja človeka. Npr., če se pred 50-timi leti živel z nekom, ne da bi bil z njim poročen, in imel še otroke z njim, Buh ti pomagi, zdaj pa je to normalna praksa.
Mogoče je to banalen primer, vendar kaže dvojnost dojemanja.
Torej, ali je zlo in hudič, ali je le način zaznavanja? In tisti, ki je "obseden" s hudičem, zakaj lahko govori jezike, ki jih drugače ne zna? Gre za pobiranje informacij iz "vesoljnega računalnika" ?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: eksorcizem
Reply #13 - 24.09.2002 at 15:24:43
 
kolkr jest štekam reč, je zlo odsotnost dobrega ... tj ono res ne obstaja, sej je definirano z odsotnostjo, torej z negacijo nečesa kar je ...


tisti, ki je "obseden" s hudičem, zakaj lahko govori jezike, ki jih drugače ne zna?
Gre za pobiranje informacij iz "vesoljnega računalnika" ?
verjetno ... ta del mi glih ni jasn ... namreč, je zadnjič model mislm da psiholog povedu lepo, da on tazga človeka dejansko ne more zdravit, da se mora povezat z exorcistom, saj je ta 'obsedenost' povzročena s strani dogme in resnic ki jih tam slišijo ljudje ... torej dejansko mora hudiča izganjat tisti ki ga je ustvaru ... exorcist.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: eksorcizem
Reply #14 - 24.09.2002 at 15:52:09
 
Quote:
kolkr jest štekam reč, je zlo odsotnost dobrega ... tj ono res ne obstaja, sej je definirano z odsotnostjo, torej z negacijo nečesa kar je


Hierarhaična lestvica dobrega in zla je v bistvu brez konca navzor ali navzdol, zato  tisti, ki si prisvojijo kateri koli del, na nasprotni umestijo drugega. Sebe seveda kar se da visoko, nasprotnika kar se da nizko, vmes pa naj bi blo čim več placa. Nasprotnik je v sakem primeru odsotnost tistega, kar si ti,  za nasprotnika pa si ti odsotnost njega, čeprav sta na isti premici. Nasprotnika  lahko poljubno premikaš gor pa dol, poznat moraš samo mehanizme, ki jih pa itak poznaš, saj z njimi vzdržuješ tako distanco, kot teb odgovarja.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4