Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 38060 times)
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Poseganje župnika
Reply #75 - 26.09.2002 at 05:36:37
 
>>
Quote:
Mar se ti ne zdi paradoksalno, da ravno mi trije povemo največ dobrega o veri?

Shocked Shocked Shocked "para"dox-alno?

Paradoks ???
Trajni izvor za filozofe: čudenje in strmenje
TO THAUMAZEIN -Staumen Wunderung - Čudenje Stmenje (Thaumas:čudenje med nebom in zemljo, zemeljska)
L.83 št.1 Bogoslovni vestnik Tomaž Akvinski O bitju in bistvu, str. 370: Kaj je močnejše? Resnica, vino, kralj ali žena? => Od vsega je najmočnejša le Resnica.
Ker je čudenje izhajalo iz neznanja (str.56 ibid), filozofija kot napor, da se neznanju izognemo.
"Veruj, če lahko...- dostojanstvo vere; prisila je greh!"[

Quote:
Sicer je pa jasnoda resnica najbolj preganja in boli tistega, ki je v laži.

 Smiley Smiley Smiley
Mojzes: "Ne delaj si rezane podobe!" Čudenje in strmenje je izvor filozofie, ne le začetek, kajti izvor šele omogoča vsebino čudenja - Kaj je to kar je? Je trajno vprašanje ali je to kar je dokončno odgovorljivo? Ne moremo govorit o koncu filozofije, ker ne moremo odgovorit na enkratno in dokončno vprašanje: "Kaj je to kar je?" Človek strmi in občuduje, da je to in ono, ne pa da ničesar ni!
Zakaj je čudenje in strmenje v novem času moralo izginiti? Ali ga lahko obudi ekološka zavest?
Ali naj bi ta prvinski izbor ohranjali samo pesniki?
Vsi prvobitni dokumenti v vseh človeških kulturah, so podani v pesniškem jeziku.

Anuk Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #76 - 26.09.2002 at 07:11:23
 
Hvala lepa pirx_, k si zrezal moj post. Res si faca.

1.Zakaj nisi na vprašanje odgovoru?
Na kateri stopnji hierarhične lestvice si v RKC?

2.Vi trije ne govorite o veri, kot taki, temveč o odnosih med RKC in državo, torej med institucijami.
Glede na poste delujete, kot detektivi RKC.

Vera je v človeku samem, osebno.

Meni ne rabi iti v cerkev, niti imeti ob sebi duhovnika, kadar se pogovarjam z bogom. Z bogom se lahko pogovarjam, kjer jaz hočem in kadar jaz hočem.
Pa tudi kako ga imenujem, je čist moja stvar.

Nikoli niste omenili boga na ta način, vedno le kako se ljudje v RKC (ne ti o drugorazrednih državljanih)
in ljudje izven RKC, med sabo ne morejo.
To pa, hvala bogu, ni res.

Ubogi bogec pa v jok.

"Oprosti jim bog, saj ne vedo kaj delajo." poznano?

Akobané


lumpy


p.s. bog je bolj na moji, kot na tvoji strani pirx_
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #77 - 26.09.2002 at 07:38:46
 
Samson wrote
Q
Ker tega ne omogočiš, upravičeno sumim, da zadeve preprosto niso tekle tako, kot si zapisala.
Q

UPRAVIČENO SUMIŠ?

Grin Grin matr, si mi TI smešen!  Grin Grin

Ti priporočam: reši se simptomov preganjavice na nek način in živi v miru.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #78 - 26.09.2002 at 08:03:35
 
lumpy wrote on 26.09.2002 at 07:11:23:
Hvala lepa pirx_, k si zrezal moj post. Res si faca.

1.Zakaj nisi na vprašanje odgovoru?
Na kateri stopnji hierarhične lestvice si v RKC?

2.Vi trije ne govorite o veri, kot taki, temveč o odnosih med RKC in državo, torej med institucijami.
Glede na poste delujete, kot detektivi RKC.

Vera je v človeku samem, osebno.

Meni ne rabi iti v cerkev, niti imeti ob sebi duhovnika, kadar se pogovarjam z bogom. Z bogom se lahko pogovarjam, kjer jaz hočem in kadar jaz hočem.
Pa tudi kako ga imenujem, je čist moja stvar.

Nikoli niste omenili boga na ta način, vedno le kako se ljudje v RKC (ne ti o drugorazrednih državljanih)
in ljudje izven RKC, med sabo ne morejo.
To pa, hvala bogu, ni res.

Ubogi bogec pa v jok.

"Oprosti jim bog, saj ne vedo kaj delajo." poznano?

Akobané


lumpy


p.s. bog je bolj na moji, kot na tvoji strani pirx_


odgovor1.) popolnoma na dnu!
Odgovor 2.)  Kdo ima sedaj preganjavico? Kaj te res tako moti svoboda govora???

ps: blagor tebi, ki si upaš reči in soditi, na čigavi strani je bog (jaz mu sicer pravim Bog). Osebno sem premajhen in nevreden take trditve…

Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #79 - 26.09.2002 at 08:06:36
 
Samson wrote
Q
bi mi dovolila, da se z župnikom pogovorim. Ker tega ne omogočiš, upravičeno sumim  
Q
Q
saj sem tudi takšnih primerov veliko pojasnil, ali da je šlo za nesporazum, ali da je šlo za prepotentno izmišljotino.
Q

Samson, ampak tega pa nočeš povedati, kaj sploh si v cerkveni hierarhiji, glede na to, da se hvališ, da špilaš
velikega razsodnika med župniki po župnijah in da spravljaš uboge pare v takšen red, kakor tebi paše?
Kaj pa si, da se te župniki bojijo in rečejo, da je šlo samo za 'nesporazum', oz. da verniki priznavajo, da je šlo samo za prepotentno domišljijo? Na kakšen način npr.: prisiliš eno starkico pri osemdesetih, da ti prizna, da je župnikove besede samo napihnila?


Samson wrote
Q
saj želim, da bi vsi tu govorili tisto, kar res skusimo ali vidimo...
Q


Jaoooj, bogi Samson

kaj pa ti veš, kaj jaz skusim ali vidim? In boš odločal in sodil, če prav vidim in skušam?
Ne me žalit!
Mam lastne oči, še kar dobr vidim, ti pa svoje obdrži zase in jih rajši ne talaj okrog. Samo moje mnenje.

Če slepi človek ne vidi sonca, je mar to razlog za zanikanje obstoja sonca?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #80 - 26.09.2002 at 08:38:10
 
OK  pirx_


Pač nočeš razumet, da ni beseda o svobodi govora ( a sem ti mogoče rekla, da utihni ali da ne smeš pisat - halo) temveč o vašem prav nič "apostolskem" obnašanju.

Ja, jaz lahko rečem, da je bog (oz. tisto nekaj nad nami) na moji strani, ker vem, da me ima rad, čeprav mi je v življenju namenil že  veliko težkih preizkušenj.


Akobané

lumpy

Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Poseganje župnika
Reply #81 - 26.09.2002 at 09:16:03
 
OK Lumpy!

Pa pojdiva iz abstraktnega ka konkretno! Kje točno se ti je zdelo naše vedenje, pisanje tako nesprejemljivo in Boga nevredno? Tam, kjer smo zanikali in demantirali lažnive trditve in podtikanja, ali tam, kjer smo rekli, da poznamo Cerkev morda bolje ker smo "insiderji", oz. del občestva?

LP
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Poseganje župnika
Reply #82 - 26.09.2002 at 09:59:29
 
Quote:
Človek strmi in občuduje, da je to in ono, ne pa da ničesar ni!
Zakaj je čudenje in strmenje v novem času moralo izginiti?


Karmen, zginlo je  občudovanje, ostalo je čudenje. Če bi bli dosledni, če bi izhajali iz boga/Boga/enosti, bi občudovali posamičnost kot pojavno obliko enosti. Bi čutl eno globjo povezavo med posamičnimi pojavnostmi, bi se nam, skoz različnost pravzaprav razodevala enost, bi  se vanjo lahko  zastrmel, se ji lepo pa spoštljivo priklonil pa jo počastil. Ker enost sama kot taka je prazna pa votla, se ne da videt pa čutit, se ne da vanjo strmet pa jo očudovat.

Ker ne izhajamo iz takega pojmovanja enosti, ker se čudmo vsaki stvari posebej, nas ta različnost vznemirja  v enem negativnem smsilu.  Se čudmo drugmu, zakaj ma čist druga mnenja pa stališča, pa namesto da bi jih občudoval, jih skušamo zarad   pojmovanja  enosti (v smsilu enosti z mano) seb podredit, če ne drgač pa uničit (v smsilu pojmovanja enost=nič ). Vse  to čudenje z božjim imenom na ustih zganjat, čeprav ne bi po moje smel bog/Bog v tem smsilu čudenja prav nč zraven imet.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poseganje župnika
Reply #83 - 26.09.2002 at 10:20:24
 
pirx_ wrote on 26.09.2002 at 08:03:35:
blagor tebi, ki si upaš reči in soditi, na čigavi strani je bog (jaz mu sicer pravim Bog). Osebno sem premajhen in nevreden take trditve…

jest pa Bog-u rečem Jaz Sem - višji jaz - bog v meni
bog uporabljam v splošnem za vse vrste 'bogov'
BOG - je pa tisti bog o katerem ti govoriš se mi zdi
bog sistem, bog bogova, car careva, najvišji, kreator vsega kar poznamo.

lahko bi clo reku
jaz (ego) ; jaz sem (Bog) (višji jaz) ; božja ljubezen - eter - kanali za napajanje ; BOG
vsak prežema vse predhodne

povej mi pirx, kam bi ti tuki v to trojico umestil
očeta, sina in svetega duha?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #84 - 26.09.2002 at 12:46:27
 
Pirx_ mava problem.

Jaz se hočem konkretno pogovarjat o veri, ti pa o Cerkvi.
In kaj zdaj?

Veš, jaz sem tudi del božjega občestva in na nek način smo vsi mi.

Ne priznavam pa institucij, ne glede na njihovo naravnanost. Vsaka dela le za svoj PRAV in ne za prav ljudi. Vse v začetku dobro mislijo, a se vse s časom izrodi.
So pač delo "nepopolnega" človeka.


Akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Poseganje župnika
Reply #85 - 26.09.2002 at 14:38:56
 
pirx_ wrote on 26.09.2002 at 09:16:03:
Kje točno se ti je zdelo naše vedenje, pisanje tako nesprejemljivo in Boga nevredno?


Lumpy, ne zameri, če povem še jaz svojo tulele...
Ne bom odgovarjala na to, KDO je napisal kaj, kar je Boga nevredno... ampak KAJ se meni zdi boga nevredno:

Quote:
sem nekajkrat gledal tisti napis, ko sem se peljal z avtom mimo, z velikim pohlepom, da bi ga kar razdejal


Quote:
No, mogoče bi tudi na tej strani exorcist našel kaj dela. Vsaj kakšne nadvse moteče sledove bi videl. Mar ne, gape?


"Če kdo dela na neprestanem ustvarjanju dveh taborov v Sloveniji, je to tvoja kontinuiteta, to ja vsi vemo, saj predstavniki Cerkve te možnosti niti nimajo. Jaz osebno se počutim v nasprotnem taboru že s svojim rojstvom, kajti že takoj mi je bila dana milost, da nisem bil pripravljen tuliti z voklovi. "

itd itd



Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Poseganje župnika
Reply #86 - 26.09.2002 at 14:49:38
 
titud wrote on 26.09.2002 at 09:59:29:
Karmen, zginlo je  občudovanje, ostalo je čudenje. Ker enost sama kot taka je prazna pa votla, se ne da videt pa čutit, se ne da vanjo strmet pa jo očudovat.

Ker ne izhajamo iz takega pojmovanja enosti, ker se čudmo vsaki stvari posebej, nas ta različnost vznemirja  v enem negativnem smsilu.  Vse  to čudenje z božjim imenom na ustih zganjat, čeprav ne bi po moje smel bog/Bog v tem smsilu čudenja prav nč zraven imet.  


Ja titud, me veseli, ker me še nisi uvrsil med fanatične vernike  Grin Ampak človek bi se pri samospraševanju lahko kamot znajdu tud med njimi, če bi bilo tako postopanje z občestvom, kot ga Samson in Pirx_ prakticirata v splošni uporabi. Cerkev je lahko prav lepa pa mistična ampak ko pa gre za temeljna vprašanja človeka, pa ostane samo še temna. To kar si citiral od mene zgoraj je v tem smislu "salto mortale" in gledaš na tako povezavo obeh stavkov bolj kot provokacijo. Duh totalitete je hvalabogures že mimo, ker smo imeli priložnost doživeti še en kanček duha pluralizma. Zdj vemo, da smo bili soočeni tudi s koncem utopij.

Kako misliti pojem/duh napredka kot filozof? Mogoče je pa čudenje in strmenje vse življenje. Po revolucionarni generaciji naših staršev - ki je pa nas v večini tle bolj malo zadela - je od cvetja in miru ostalo predvsem veliko sirot (pa ne materialno zanemarjenih otrok) in v tem smislu zelo angažiranih "študentov", ki pa se predvsem dobro znajdejo v sistemu, grajenem prav od staršev.


Quote:
Se čudmo drugmu, zakaj ma čist druga mnenja pa stališča, pa namesto da bi jih občudoval, jih skušamo zarad   pojmovanja  enosti (v smsilu enosti z mano) seb podredit, če ne drgač pa uničit (v smsilu pojmovanja enost=nič ).

Eni se mormo kar naprej spraševat kdo smo, kaj smo - kaj ne titud. Ampak enost pa še nikoli ni bila isto kot nič, pa če poseže eden ali pa še x00000000 župnikov. Wink

Anuk Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Poseganje župnika
Reply #87 - 26.09.2002 at 19:59:25
 
Obstaja ena sam rešitev: Prepovedati vsako javno delovanje vseh religij. Dovoljeno je le obredje v cerkvi, vsaka indoktrinacija mladoletnih pa je kazniva.
Zraven bi dodal še vse ostale ideološke skrajneže.

Žal ne vidim druge rešitve.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poseganje župnika
Reply #88 - 26.09.2002 at 21:11:26
 
še mal pa boš lahko oshota prebavu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
SeK
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 28

Re: Poseganje župnika
Reply #89 - 26.09.2002 at 21:49:34
 
No, med tem časom ko me ni bilo se je očitno nabralo kar nekaj solate. Nekaj reči je res zanimivih, zasti o duhovnosti.  

Drugo pa so meki prenapeti in skrajni posti.  Ljudje božji sodijo o rečeh ki jih očitno ne poznajo. Če tukaj tako blatijo Cerkev (raze mene, Samsona, pirxa, še koga?)
tudi zanje velja naj ne sodijo da ne bodo sojeni. In če sami pravite da naj Cerkev odpusti, zakaj sami ne delate tako?

Oldio wrote on 26.09.2002 at 19:59:25:
Obstaja ena sam rešitev: Prepovedati vsako javno delovanje vseh religij. Dovoljeno je le obredje v cerkvi, vsaka indoktrinacija mladoletnih pa je kazniva.
Zraven bi dodal še vse ostale ideološke skrajneže.

Žal ne vidim druge rešitve.


Take poste pa res lahko napiše samo prenapeti skrajnež. Če bi ne pisalo tako resno bi bilo videti kot blodnja. Kaj pomaga človeku če ima PC, pa dostop do interneta, njegovo srce pa je tako kamnito in neljubeče do drugih?

Amstel - še vedno me nisi prepričala. Sanjanje o nekih energijah, brez da bi človek to kaj povezal z gibanjem, lastnim spremenjenjem, mesom, je res spiritizem. Glede Cerkve in Boga. Si misliš - Bog pride na zemljo, se prepusti trpljenju, umre na križu. Ti pa ob tem nemo gledaš mimo. Me pa res čudiš kot ženska, saj sem bil prepričan, da so ženske bolj sposobne čutenja kot moški.

Robi - raje malo poglej statistiko števila vernikov po svetu, pa ti bo jasno kaj se ruši in kaj se ne ruši.

Ja Samson, a še zbirajo prostovoljce za odstranitev tistega napisa? Kje in kdaj se dobimo? Očitno imamo ministre in vlado da nas samo molzejo, ne naredijo pa reda v državi.


Pozdrav, SeK!


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7