Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 48959 times)
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #15 - 19.07.2002 at 00:45:20
 
Amstel-----------------
Sem pa doživela srečanje z nekom, ki je pri Prenovi: najbolj zanimivo mi je bilo stališče, da je demon izven nas... Da je za ta demon kriv Adam..no in Eva tudi... In prav zanimivo mi je to stališče. Ker potem se ukvarjaš z "demoni" izven sebe... Verjamem, da je olajšanje, ko misliš, da je tam daleč.. zunaj.. Samo, realno je, da senca je v nas... Demoni so naši notranji glasovi... kritičnosti, sovraštva... in za te občutke ni odgovoren Adam... ampak mi.
SeK-------------------
Amstel, res ti predlagam, da si prebereš lastni življenjepis svetega Ignacija Loyolskega. Tam
o tem dobro piše. Ali pa kakšne puščavske očete, je tudi v slovenščini.

Na kratko. Res os misli, ki jih sami proizvedemo, kontroliramo. Če pa se boš dalj časa opazovala (recimo v tišini, za pol ure), boš opazila, da kar prihajajo misli in želje. In ti puščavski očetje so ugotovili zanimivo reč.
Nekatere želje se res izkažejo kot dobre za človeka, nekatre pa kot slabe. In demon, ki je izven nas,
nas nagovarja k nečem slabem. In to je hudič, ki nagovarja vsakega.  

To metodo se da naučiti. Pri nas to učijo jezuiti na ignacijanskih duhovnih vajah.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #16 - 19.07.2002 at 00:45:45
 
Quote:
Na strani Prenove, je med drugim tudi članek, V katerem govorijo, da je Jezus zdravil bolezni tako, da je na ljudi polagal svoje roke. Zdravil je baje vse. Torej je bil Jezus prvi bioenergetik.
LP Harry


Harry, dragi.... prijatelj, upam, da tega dejstva ne bodo hoteli razložiti kako drugače.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #17 - 19.07.2002 at 00:54:46
 
SeK wrote on 19.07.2002 at 00:45:20:
predlagam, da si prebereš življenjepis svetega Ignacija Loyolskega.  In demon, ki je izven nas,
nas nagovarja k nečem slabem.


lej, življenjepis nekoga, mi ne more vzeti moje izkušnje. Moj demon je v moji glavi. Ni izven mene. Zavedam se ga in samo tako, ne padam na "pasti" uma.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #18 - 19.07.2002 at 01:51:52
 
Amstel wrote on 19.07.2002 at 00:54:46:
lej, življenjepis nekoga, mi ne more vzeti moje izkušnje. Moj demon je v moji glavi. Ni izven mene. Zavedam se ga in samo tako, ne padam na "pasti" uma.


Amstel, tudi jaz bi ti priporočil, da si prebereš življenjepis Ignacija Lojolskega. Nič zato, če misliš, da je tvoj demon v tvoji glavi. Včasih tudi jaz podobno mislim, ko sem mogoče sit samega sebe. Tedaj mi pomaga, če kaj preberem, kaj lepega, osrčujočega. Brez tega je človek včasih tako zelo sam. Spomni se, vsi iščemo. In modri bomo, če bomo iskali skupaj in če bomo iskali v različne smeri. Meni najbolj pomaga branje Sv. Pisma. Pogosto berem pisma apostola Pavla. In on ko po pravilu izžene hudiča iz moje glave.

Ustrezno branje nam ne more odvzeti naših osebnih izkušenj, lahko pa jih zelo obogati.

Lep pozdrav!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #19 - 19.07.2002 at 13:47:46
 
gape wrote on 26.02.2001 at 09:34:37:
Hvala Miro za te besede, sem že pomislil da imam edini mnenje o tej stvari.


Hvala obema fanta, da sta oblikovala svoje misli, ki odražajo tudi moje, in to odposlala naprej, do dotičnih.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prenova RKC
Reply #20 - 19.07.2002 at 14:15:29
 
Quote:
Prejemanje kakršnihkoli uslug od alternative (tudi od radiostezistov - obračanje postelj, določanje mešanic čajev z nihalom ali bajalico - n. pr. Ašič, ..., celo od kiropratikov... tudi od akupunkturistov, da ne govorimo o reikistih, bioenergetikih), se vedno konča z zlemi posledicami za odjemalca. Zle posledice "od Kitajke", ki je delovala v kinu v Šiški, še danes prihajajo na dan.



Tole Gape je iz tistega filea v prvem postu tega topica.
Zanimivo, da se mi zdi, kot bi Gorenc te besede pisal. To sem ze stokrat slisal. Le da Gorenc dodaja, da ljudje pridejo hipnotizirani iz cerkve.  Bom zvecer se enkrat tole vse prebral, pa nak napisal.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #21 - 19.07.2002 at 21:43:54
 
Rada bi pokomentirala nekaj stvari, ki jih je napisal gospod Lovišček:

Upala, sem da Prenova, pomeni prenovo. Pa žal to, kar bom spodaj citirala, mi ne deluje kot nekaj pozitivnega, ampak prej hudo razlikovanje med tistimi, ki so "varni" in "nevarni" za RKC oz. za vernike.

Dobro bi bilo premislit, kam taka naravnanost k razlikovanju ljudi, pelje.
To, da vernik, ki oznanja ljubezen, strpnost, Jezusa... itd.., napravi seznam ljudi, skupin, ki so :

Citiram g. Loviščka, s tem, da številke pred "krivim", sem dodala jaz:
Kaj je pravo in kaj krivo, pa ne vemo le katoličani, ki smo se zakoličili v dogme, ampak tudi protestanti. Navedel bom nekaj trditev iz knjige Derek-a Prince-a Blagoslov ali prekletstvo.
Nekaj značilnih oblik okultizma, ki so prisotne v naši sodobni kulturi:
1. Akupresura,
2. akupunktura,
3. astralna projekcija,
4. borilne veščine,
5. čarovništvo,
6. dinamika uma,
7. kontrola uma,
8. hipnoza,
9. hoja po ognju,
10.lebdenje v zraku,
11. ozdravljanje "na dotik",
12.parakineza,
13.telekineza, "tresenje mize".
14.Analza rokopisa,
15. astrologija,
16. avtomatično pisanje,
17. branje misli,
18. branje s čajnega lista,
19. čaranje,
20. diagnoziranje s pomočjo barvne terapije ali nihala, 21. frenologija (določanje značaja iz oblike lobanje),
15. horoskopi (ponavlja),
22. iridologija (branje iz zenice),  
23."jasnovidnost",
24."kanaliziranje",
25.kabala,
26.kristalne krogle,
27.mediji,
28. numerologija,
29.poslušanje "glasov",
30.vedeževanje iz (tarot) kart, iz kavne usedline ali iz dlani,
31. spiritistične seanse,
32.telepatija,
33. tolmačenje znamenj,
34. zunajčutno zaznavanje; vse knjige, ki učijo okultno delovanje.
se nadaljuje----------->
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #22 - 19.07.2002 at 21:46:41
 
Q
stališče, da je demon izven nas... Da je za ta demon kriv Adam..no in Eva tudi... In prav zanimivo mi je to stališče. Ker potem se ukvarjaš z "demoni" izven sebe
Samo, realno je, da senca je v nas...
Q
u bistvu je đaba traktor al je/so demon/i zunaj al znotraj, ker če gledaš svet iz energetskega gledišča je vse povezano eno z drugim, in vse vpliva na vse, vse je eno.
nepomembno je kako gledaš na igro, glavno je da te slabe misli prepoznaš in jih skultiviraš še preden te uničijo ... a one prihajajo od zunaj (od drugih) al od znotraj (ego) je vseeno, v vsakem primeru jih povzročiš sam, in to samo zato da lahko rasteš in ravno zato so u bistvu iste t.j. nepomembno od kje pridejo, saj jih sam prikličeš in one _so_ (drugi=ego=družba=čredni_nagon=Ne_Jaz_Sem=To_Ni-Sem_Jaz)


Q
Vidiš, Jezus zmore odpuščati grehe (kar je težje kot ozdravljati).
Q
ti ne zmoreš odpuščati (grehov) sebi in drugim???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #23 - 19.07.2002 at 21:53:14
 
------------->  nadaljevanje citata:
V ta seznam spadajo tudi vse lažne religije ali kulti, ki se sklicujejo na nadnaravna razodetja, ki so v nasprotju s Svetim pismom.
Sledeči seznam obsega le nekaj od mnogih lažnih kultov, ki delujejo dandanes:
35. antropozofija,
36. božji otroci,
37. črna maša,
38. Gibanje za notranji mir,
39. gnostiki,
40. jehove priče,
41. kristodelfijani,
42. krščanska znanost,
43. mormoni,
44."new age" gibanje,
45. prakristjani (Univerzalno življenje),
46.prostozidarstvo, r
47. eligiozna znanost,
48. rožni križarji,
49. scientologija,
50. Skupnost duhovnih meja,
51. spiritualizem,
52. Svetovna božja cerkev,
53. teozofija,
54. Unitarna cerkev,
55. Združitvena cerkev (moonovci).
Zraven spadajo tudi vzhodnjaške religije, na primer:
56. Bahajska skupnost,
57. budizem,
58. hare krišna,
59. hinduizem,
60. islam,
61. joga,
62. konfucionizem,
63. Misija božanske luči,
64. šintoizem,
65. transcendentalna meditacija ter razni kulti, ki jih vodijo guruji

3. VEJA OKULTIZMA,KI DELUJE PREKO PREDMETOV ipd.
Amuleti, anki (križi, ki imajo na vrhu obroč), astrološki simboli (zodiak), čarobna znamenja, halucinogena mamila, "haevy metal" rock plošče in kasete, rojstni kamni, "zdravilni" kristali, ouija plošče in plančete (uporabljajo se pri spiritističnih seansah), poganski fetiši ali religiozni ročni izdelki, simboli za "srečo" (npr. konjska podkev), talismani (npr. za odstranitev bradavic)." Tako protestant Derek Prince.

66. Reiki = univerzalna energija = Usuijev sistem naravnega zdravljenja, ki temelji na starem japonskem budističnem izročilu.
------------------------------------------------------------------------

Meni ta seznam deluje precej "vraževerski" in celo "negativen". Ker zelo očitno vabi  ljudi k predsodkom, pa čeprav so predsodki zakamuflirani v poskus evangelizacije izgubljenih duš!.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #24 - 19.07.2002 at 21:57:25
 
gape wrote on 19.07.2002 at 21:46:41:
Q
stališče, da je demon izven nas...


Gape, verjeti, da je demon (um, vzorci, kritičnost, agresija, sovraštvo..) izven nas, pripelje ljudi do tega, da želijo spreminjati druge in ne sebe.

Dej, ko citiraš folk, gape, dej se mal potrudi, pa nared tako, da bo se  vidlo, kdo kaj reče.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #25 - 19.07.2002 at 22:32:52
 
Samson wrote on 19.07.2002 at 01:51:52:
Ustrezno branje nam ne more odvzeti naših osebnih izkušenj, lahko pa jih zelo obogati.


Tu se spet strinjava, da ustrezno branje obogati. Zato, si ustrezno literaturo izbiram po svojem občutku.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #26 - 20.07.2002 at 00:08:55
 
Amstel wrote on 19.07.2002 at 22:32:52:
Tu se spet strinjava, da ustrezno branje obogati. Zato, si ustrezno literaturo izbiram po svojem občutku.


Pravilno. Tudi jaz si izbiram literaturo po svojem občutku. Pa vendar sem, kot kaže, malo bolj radoveden. Če bi mi ti pohvalila ali priporočila neko knjigo kot zanimivo in koristno, bi jo skoraj gotovo poiskal in vsaj temeljito prelistal, če že ne vso prebral. Mnogo stvari sem prebral v življenju, na katere so me opozorili drugi, ali sem zapazil zanimive navedke iz dela, ki ga prej nisem poznal, in mi tega nikoli ni bilo žal. Nasprotno, če bi vse kvalitetno moral najti jaz sam, bi šel velikanski del dobre literature mimo mene, ne da bi jo kdaj prebral, ne da bi sploh vedel, da obstaja, in to bi bila velika škoda.

Pa to je zgolj moj način. Vsak mora imeti svojega in vse bo dobro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Prenova RKC
Reply #27 - 23.07.2002 at 12:12:39
 
Sicer tole s prenovo nima veliko, z RKC pa morda vendarle kaj, je pa mal bolj lahkotno in primerno za te počitniške trenutke.
Prijateljica me je zadnjič vprašala glede naših pra začetkov.
Prva 2 človeka sta bila Adam in Eva, ki sta imela 2 sina Kajna in Abela. Kajn je Abela ubil.
Kako se je torej nadaljevala naša vrsta??

Sicer se meni tole zdi mal neverjet'n, samo sem prijateljici obljubil, da bom preveril in ker je tuki gor ene par globokih pripadnikov RKC bom verjetno nemudoma dobil pravi odgovor.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #28 - 23.07.2002 at 13:25:48
 
Oldio wrote on 23.07.2002 at 12:12:39:
Prva 2 človeka sta bila Adam in Eva, ki sta imela 2 sina Kajna in Abela.
Kajn je Abela ubil.
Kako se je torej nadaljevala naša vrsta??

za tega ti morm pa čestitat oldi, čeprov vsi vemo da so reči figurativne, predvsem v SZ, bo vseeno zanimivo prebrat odgovor na tole ... upam

Amstel wrote on 19.07.2002 at 21:57:25:
Gape, verjeti, da je demon (um, vzorci, kritičnost, agresija, sovraštvo..) izven nas, pripelje ljudi do tega, da želijo spreminjati druge in ne sebe.

to sm gor že napisu, ni drugih, vsi smo eno


Amstel wrote on 19.07.2002 at 21:57:25:
Dej, ko citiraš folk, gape, dej se mal potrudi, pa nared tako, da bo se  vidlo, kdo kaj reče.

zadost dobr?

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #29 - 23.07.2002 at 16:09:45
 
V današnji Oni, je objavljen članek o detomoru.
(Na str. 17-19)
Župnik J.Z. je bil omenjen, ker pozna žensko, ki je bila obsojena za dva detomora.

Povedal je med drugim to, kar je po mojem mnenju res "prenova" za Cerkev:

"Iz cele Slovenije prihajajo k meni na krst, ker jaz sprejmem vsakega človeka.
Uradno stališče Cerkve seveda ni takšno, a življenje je nekaj drugega. Ljudem moramo stati ob strani in jim pomagati, ne pa da jih oviramo in odrivamo.



(Gape, krasno. Cheesy)

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8