Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
(Read 54767 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #75 - 16.08.2002 at 11:49:02
 
Quote:
V Boga lahko samo veruješ! Ne moreš pa verjeti.

men je pa to dvoje popolnoma isto, razlika nastane samo takrat ko nekaj 100% verjameš/VEŠ!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #76 - 16.08.2002 at 12:10:13
 
Mnenje v zvez z (verovati) in verjeti (v boga) bogu: - že v samih besedah prihaja do razlik v pomenu....

Kaj veš? Kdaj verjameš?

Človek lahko veruje v boga, to pomeni, da ve, da obstaja, pa vseeno ne deluje v skladu z načeli, ki jih verovanje pričakuje. To je po navadi vera (klasična - institucionalizirana).
Človek verjame v nekaj, ko deluje v skladu s tistim (v) kar (kaj) verjame.

Mogoče tudi to ni nujno, ampak problem je, kje je tisti prehod iz verujem v verjameš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #77 - 16.08.2002 at 13:03:30
 
gape wrote on 16.08.2002 at 11:49:02:
men je pa to dvoje popolnoma isto, razlika nastane samo takrat ko nekaj 100% verjameš/VEŠ!


razlika je 99.9999999999999999999999999999999999999999990000099999999900000000099000ki je tukaj nekje; zelo vejameš-verjameš-ne verjameš več- fanatično verjameš-kohabitiraš----še verjameš in potem, ko ugotoviš, da si zmeraj vedu Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #78 - 16.08.2002 at 13:15:00
 
no če začnem na začetku
ko se rodiš ne veš nič, pa hkrati veš vse
verjameš nič, pa hkrati vse
potem izveš vedno več stvari
vedno več veš
potem izveš še kakšno stvar
ampak tej pa samo verjameš
kar izveš npr v šoli to veš
kar doživiš, to veš
kar ti nekdo pove, to samo verjameš - ali tud veš?
verjameš (vzameš na znanje), pol nabiraš podatke
in ko zadost stvari klapa - prideš do zaključka da to tko je
zdej veš
tudi to
in ko veš že ogromno stvari
in jih verjameš ravno toliko
takrat ugotoviš da si popoln bedak
ker vedenja je toliko da to kar veš ti je en kurac od kurca
da si nula
in takrat ti ponavadi jasno rata
da ti ki si nula sploh nisi ti
da ti si tisto nasprotje od nule
njen dvojnik
da ti dejansko veš vse
jaz pač ne
in takrat začneš jazu odvzemat prioritete

lahko bi ti seciru vsaka stavek recimo cleo
Človek verjame v nekaj, ko deluje v skladu s tistim (v) kar (kaj) verjame.
glej jest teb verjamem da je to tko, zate, pa ne bom delu tko, verjamem ti pa.

pa ne mislt da je razlika med vero in verjetjem, mislm lahko mislš, ampak zame je ni, postane pa to v kar verjameš ali pač veruješ še posebej močno orodje ko to veš.
in to je vse kar je in niti nima tolk zveze z bogom, on je samo ena taka najbolj abstraktna zgodba ki je vanjo zelo težko verovat in verjet da pa veš da bog je ... to gre pa edinole z izkušnjo, z izkušnjo ki ti jo podari on sam.
lahko rečeš ne verjamem izkušnji ... ampak telo ve, telo začne tako delovat ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #79 - 16.08.2002 at 16:32:30
 
hvala... ampak tole je tumač zame....se trudim in trudim....razmišljam, ne gre....mogoče enkrat kasneje, čez čas....(za vse je svoj čas)...bom drugače gledala na to in vedla zakaj...zdej ne.

Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #80 - 16.08.2002 at 20:42:35
 
Hi,

Mislm, o kaksnih malenkostih se pregovarjate, pa vam medtem nekaj res pomembnega uide mimo.

A ste poslusali npr. pridigo g. nadskofa Rodeta pri masi na Brezjih vceraj?

Upam, da ne, ker se vam bo kozlalo.

Kuha pa mozakar minestro, ki mu bo slej ko prej razjedla zelodec. Zal bo model tudi razjedel slo narod, saj se bosta zaradi njega zopet izoblikovala dva totalno nasprotna tabora. Tistih zmernih, tiste zdrave vecine s treznim pogledom pa bo vedno manj. Akcija da reakcijo.
Na koncu bomo vsi izgubili...

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #81 - 16.08.2002 at 21:10:57
 
Rodeta pri včerajšnji maši nisem poslušala. Me pa zanima kaj je povedal, da bi se lahko bruhalo.
Sicer imam dober želodec.  Grin

Lahko kaj več poveš?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #82 - 17.08.2002 at 10:32:48
 
Govoru je, da Slovenci moramo v Evropo, da nas bo Evropa naučila, kako se je, spi, kuha, seksa, dela, počiva, moli...in da ljudem ni treba brati časopisov in gledati televizije, da vse kar morjo vedt, bodo v cerkvi zvedeli....jim bodo župniki vse povedali....

v tem smislu na kratko, nisem gledala vsega...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #83 - 17.08.2002 at 10:37:09
 
....in eni ljudje so se z njim strinjali...da res ni treba brat pa gledat TV
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #84 - 17.08.2002 at 17:57:02
 
Tudi že kaj hujšega sem slišala, pa očitno se je moj želodec prilagodil na to... Grin

Poznam družino, ki nima TV. So verni in pravijo, da je tako bolje za vse, ker lahko pridejo pod vpliv, ki si ga ne želijo. Časopise berejo.

Njihova hčerka je pa posrečena. Kamor gredo na obisk, gre ona najprej pred TV, gledat risanke.  Cheesy

Da nas bo pa Evropa rešila? ... no ja, rešile že, rešila. Vprašanje česa.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #85 - 17.08.2002 at 22:53:02
 
Na žalost, nam bo tale Rode še pošteno mešal štrene.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #86 - 18.08.2002 at 00:22:36
 
Harry, si predstavljaš, da g. Rode bere ta naš forum?
Kaj bi mu radi sporočili?

Jaz recimo to:

Vsi ljudje smo v redu in vredni. Vsi. Naredite vse, da ne bi ločevali ljudi na dobre in slabe.

Amen.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #87 - 18.08.2002 at 22:52:22
 
Jaz pa tole: Ne posiljujte Slovence s svojimi idejami in zahtevami, temveč naj vsak živi po svoji volji. Ne zahtevajte nazaj tistega, kar nikoli ni bilo dejansko vaše, kar ste pokradli ubogi raji. In ne vmešavajte se v politiko.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #88 - 19.08.2002 at 14:02:53
 

Quote:
Titud in ostali,  

mislim, da je treba tukaj nekaj stvari razčistit.  

1.
Pri nekaterih stvareh leporečenje ni na mestu. Tukaj se pogovarjamo o cerkvi in normalno je, da pride do takšnih konfliktov. Zakaj?
Kadar govorimo o cerkvi, ne moremo mimo njenih dejanj, ki je storila ali jih še počne. In če so dejanja težka, naj bodo težke tudi besede. Npr., če papež govori o inkviziciji kot o zmoti ali zablodi, to ni nič drugega, kot navadna hipokrizija. Inkvizicija je bila zločin proti človeštvu in se naj zato tako tudi imenuje. Podobno je tudi npr. z iztrebljanjem Indijancev v Srednji in Južni Ameriki pod patronatom cerkve. Tudi tisto niso bile neke "zmote", ampak je bil genocid in naj se tako tudi imenuje.  
Podobno je z današnjimi dogajanji v cerkvi. Če ugotovimo, da je duhovniški poklic najboljše zatočišče za pedofile in razne druge deviante, ker jih kler ščiti, čeprav vedo, kaj počno, je to kriminal najnižje vrste, ki nekomu uniči življenje. In naj se tako tudi imenuje, ne pa da se zavija v nekakšen moten ovoj, kot je storila cerkev s papežem na čelu ob zadnjem škandalu v Ameriki.  
Da ne bi več našteval drugih stvari, ki so bile tukaj že naštete. Naj se imenujejo z ustrezno besedo.


V redu argumenti, jim je težko oporekat tud če bi tak namen imel. Ampak zakaj bi samsona morali v položaj postavljat, da se brani pa opravičje za nekaj, s čimer nima nič. Jest predpostavljam, da cerkvi pripada zato, ker od njenega občestva nekaj ima, pa je prišel  tud sem razčistit, kaj  to je. A je tisto, zarad česar on rabi cerku, mogoče dobit tud  drugje? Kje 'to' dobijo  'antikristi'?  

In kaj je dobu od nas? To da anktikristi živijo od sovraštva do njih, da rabijo cerkev zato, da jo zanikajo, da občestvo antikristov  povezuje prav sovraštvo do cerkev.  Da brez cerkve tud oni živet ne morejo, tko kot on ne, da je pravzaprav brez veze drugje vero iskat, ker nč ne zbereš.

Quote:
2.
Na splošno, ne le, ko govorimo o cerkvi, je pri nas zelo razširjeno leporečenje o stvareh, ki si leporečenja niti približno ne zaslužijo. Če nek klošarček v štacuni ukrade flašo cvička, potem rečejo temu kraja. Če pa nek visok uradnik ali poslovnež z zvezami poneveri toliko in toliko milijonov, se pa temu reče "nepravilnosti v poslovanju" ali kaj podobnega. Če policija nekoga brez veze prebuta in mu polomijo nekaj kosti, pravijo temu "napaka", ampak, oprostite, jaz pravim temu brutalno nasilje, ker to v resnici tudi je.  



Tud jest sem algergičen na nedotakljivost tamočnih, se mi je že ene parkrat čist odtrgal zarad nje, sem bil  vse pripravljen naredit samo iz kontre. Ampak oni so na to pripravljen, jim nikol ne moreš naredit tolk škode kot jo lahko oni teb. Jih pa iritira ignoranca. Če jih ne priznaš, ti ne morejo škodit, pa tud nikakor ne morejo pogruntat, kje vse bi jim lahko škodoval.    



Quote:
Skratka, kultura dialoga ni v tem, da se uporabljajo besede, ki zamegljujejo dejansko stanje, pa če se še tako krasno slišijo. Če je dejansko stanje težko, naj bodo težke tudi besede. Razumen človek bo to sprejel. Tudi Samson in oni drugi sta dobro vedela, o čem govorimo tukaj, samo da nista tega mogla sprejeti. Se bosta že še naučila.

Sprejela bosta, če bosta imela pozitivno izbiro. Pokažmo, da smo v redu, da jih sprejmemo kakršni so, da se nas večina nima namena prekrstit in da nima noben nobenega pooblastila nad nikomer v imenu ničesar. In da se da tud tako živet, pa magari z bogom al pa brez. Pa leporečmo, jebi ga.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #89 - 19.08.2002 at 14:03:40
 
Quote:
3.
Cerkev kar naprej zahteva več pravic zase in za svoje vernike, češ da niso enakopravni itd. V resnici je cerkev proti posamezniku, kot je Miro, neskončno močna organizacija z močno logistiko, velikim bogastvom in še večjim globalnim političnim vplivom, ki tudi pri nas kroji družbene odnose po svoji meri. In posameznik, kot je Miro, nič ne more proti temu. Če cerkev preko svojih političnih strank uveljavi ta ali oni zakon, se ga bo moral držati tudi Miro, pa titud tud, ali pa bosta šla oba v arest. Zato je kakršnokoli očitanje posamezniku, da ustvarja slabo klimo in da je pač potrebno se pogovarjati "strpno", navadna hinavščina. Zakaj hinavščina? Zato, ker če nekaj poveš po resnici, si še vedno strpen in kulturen. Če pa resnica ni strpna in kulturna, pa bog pomagaj, jaz ne morem.  
S tem seveda nočem reči, da je titud kak hinavec. Ta hinavščina nam je indoktrinirana. Celo življenje so nas učili, da se moramo z avtoritetami in inštitucajmi na oblasti pogovarjati "vljudno", "strpno" itd., niso pa nam povedali, da so prav te inštitucije leglo najrazličnejših svinjarij. Tudi, ko govorimo o cerkvi.
Glede na to bi v smislu demokracije in enakopravnosti moral biti bolj zaščiten posameznik, kot močna organizacija. Cerkev je že zdavnaj bolj enakopravna od ljudstva.


Stvar osebnsoti, kako reagiraš na avtoriteto. Če vzamem npr. fotra, sva dala vse faze skoz, tud fizični obračun pa ignoranco.  Še zdaj ma dost kapitala pa kao oblasti odzad, ampak mu tega ne priznam in tega ne občutim kot bremena al pa grožnje, zato trenutno čist lepo sentimentalno leporečiva. Tud z župnikom smo včasih čist lepo kakšno posvetno/politično  krtično pa duhovno globoko rekli (ko smo smo bili levičarji na lokalnoi oblasti  smo se v manjših krajih do ene 10 let nazaj izoblikovali v eno  kao intelektualno elito). Zdaj, ko je na lokalni oblasti desnica,  ga držim stran od svojga življenja. Me nekam sumljivo gleda, ko sem začel posegat mal ne na njegovo področje, ampak jebat ga, tud on hoče na mojga, pa zato rajš
samo leporečiva.

Quote:
.
Način komuniciranja cerkve z javnostjo. V včerajšnjem Delu je Anton Podgoršek, ki mu kar naprej očitajo protikatoliško naravnanost, "komunizem" itd, lepo napisal, v čem je kultura dialoga, namreč da je "ad rem" (se drži predmeta obravnave) in ne "ad personam" (se ukvarja z značajem sogovornika). Se pravi, če Miro navaja neke argumente, ti še niso zanič zato, ker jih je navedel Miro, ki je po Samsonu "moralni bolnik, saibabovec, satanist in komunist".  Tudi če bi Miro uspel biti vse to, kultura dialoga zahteva, da se pogovor drži argumentov in teme, ne pa svetovnonazorskih prepričanj sogovornika.
Cerkev pa navzven komunicira "ad personam", poskuša diskreditirati sogovornika, če ni na njeni valovni dolžini. To počno malone vsi kleriki, od Rodeta navzdol. In ta stil je tudi Samson zvesto povzel. In seveda ustvaril določeno klimo.
In če bodo na tak način nadaljevali, bodo pač želi, kar sejejo. Zato ni kriv ne Oldi, ne Miro, ne kdorkoli drug, ki cerkve ne ljubi. Kriva si je izključno in samo sama.
Sploh pa, kot navaja taisti Anton Podgoršek, je cerkev totalitarna organizacija, ki za smisel svojega obstoja potrebuje "sovražnike", podobno, kot nekoč komunistična partija. Pravzaprav bi nam morala biti hvaležna, saj ji dajemo smisel.  

Sem že pojasnu, da jest nisem  občutljiv na to, če se  me poskuša diksreditirat ad personem, če se me ne poskuša seveda diskreditirat  za moj denar preko države al pa s pomočjo njene avtoritete (državnih medijev ali ogranov). V končni fazi je vse ad personem, temu se ni možno izognt, samo ni lepo, če se to persono zatolče z zgodovinskimi, državnimi ali kakimi drugimi magari ad rem argumenti moči.

Quote:
5.
Če kdo o neki stvarnsoti govori naravnost in odkrito, to še zdaleč ne pomeni, da ustvarja slabo klimo. Slabo klimo ustvarja slaba stvarnost.  


Direkten  in odkrit nastop  deluje, če se pogovarjaš s psihičem, k rabi en šok, da k seb pride. Da prekine z eno svojo bolno psihčno/psihopatsko navado zato, ker ne najde pri seb/v svoji veri  takoj tko močnih proti argumentov, ki bi pobili sogovornikove. Pri tistih, skratka, ki jim tak nastop razkrije, da so vodljivi. Ker če se bodo zarad takega direktnega nastopa odrekli vodenju enim stališčem/ideologij/cerkvi pol je zelo verjetno, da bodo bolj ali manj nekrtično  podlegli  tako odločni sugestiji novih argumentov. Bodo šli iz dežja pod kap, ne pa k seb. Samson se je umaknu, kar o nejm nekaj pove. Jest sem bolj vodljiv, si dopustim prepričat direktnemu nastopu, kar o men tud nekaj pove. Jest bi rad vidu, da to kar naše reakcije povedo, ni nič boljšega al pa slabšega.  Je točno tisto, kar rabmo. Zato zagovarjam samo princip, naj bo klima čim bolj pestra, da bo vsak dobu, kar rab. Sem v primeru samson nekak čakal na eno mavrico po nevihti. Padat še ni nehal, ampak jest  sem pa ostal brez sonca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11