Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 54768 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Cerkev slaba ali ne???
20.08.2001 at 23:07:57
 
Na threadu Zenske ste carice smo se začeli pogovarjat o cerkvi
Sandra nas je pošteno zapeljala v biblijske vode
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=988480...

kjer je precej povedala proti cerkvi in to

tukaj se je pogovor nadaljeval
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=988480...

tu se mi je tudi zazdelo da bi bilo fino tole:::
ps
sandra nas je odpeljala v cerkvene vode, vidim da ima procesor full dela da sprocesira vseh 12 strani na replayu, mogoče bi naredili nov thread, tak bolj cerkven in to.

in me je miro utišal s tem postom:::

MIRO:::
Se strinjam z Rudijem. Knjige me seveda zanimajo in ob priliki jih bom prebral - saj se jih da dobiti, ne?

Gape - vsak si je že kdaj zaželel žene svojega bižnjega, pa čeprav samo za eno noč. Marsikdo je željo spremenil v dejanje. Pa kaj??
Pa še nekaj - res mi ni jasno, kako je cerkvi tako uspelo preobrniti vero, da ne poznamo njenega bistva. Po zgodovinski logiki bi morala kje ostati vsaj kakšna ločina ali kaj podobnega, ki uči 'pravo' krščansko vero. Zato tudi ne verjamem, da je izvorno krščanstvo tako nedolžno, kot praviš ti.

Dejana, praviš:
'Resnica in njeno delovanje je potemtakem lahko samo kozmična energija, ki deluje in se zrcali v nas... Ostalo pa je orodje za obvladovanje množic.'
A dam to lahko med citate na stran Petya? Ful je dobr.
Sicer se pa trudim ne biti 'proti' nečemu, raje delujem 'za' nekaj drugega, kar mi pač bolj leži. Sem pa samo človek in res težko prenesem psihične zločine, ki jih ta organizacija še danes izvaja nad ljudmi in zato me včasih zanese med tiste vode, ki silijo 'proti'. Sploh pa, da me ne bi narobe razumeli, se na splošno z rimokatoliki kar dobro razumem, čeprav se z njimi v glavnem ne strinjam. Če pa uleti kakšen eksorcist, kot je tisti Lovišček ali kaj je že, pa si ga rad malo privoščim.

Imejte se še naprej radi, krščansko ali pogansko.


predvsem pa s tem:::
Re: Poroka - da ali ne?  
MIRO:::

Enako. Ta dežela je zastrupljena s katolicizmom. Zastrupljeni smo vsi, ne glede, ali smo katoličani ali ne. Izkušnja s strani Petya: 95% trpljenja ljudi, ki so se tam izpovedali ima korenine v katolištvu: občutek krivde (vsi grehi od izvirnega naprej), kult žrtve (žrtvujem se za drugega, ne da bi ga kaj vprašal - saj se je vendar Jezus tudi, npr. žrtvujem se za partnerja, on(a) pa tega ne zna ceniti itd.), kult večne ljubezni in zveze dokler naju smrt ne loči, siljenje drugih v določen način obnašanja (vzgoja otrok namesto pomoč otroku, da postane samostojno človeško bitje), občutek sramu (sramujem se svojega telesa in z njim povezanih psihofizičnih potreb - golota, spolne fantazije, spolno obnašanje - to se meša z občutkom krivde, jasno).
Vsak katoliški zakrament je zame črna magija in magijsko nasilje nad posameznikom s ciljem, da se ustvari ubogljivo in cerkvi podložno ovčko. Najlažje je, da z različnimi oblikami indoktrinacije vcepiš človeku občutek krivde, slabo vest in sram, saj tako postane nesamozavesten in je z njim lahko manipulirati. Celo življenje namreč skriva svoje 'skrivnosti', za katere meni, da se jih mora sramovati.
To indoktrinacijo izvajajo z magijo (zakramenti) in ideološkim nakladanjem ter načrtnim poneumljanjem(beri Družino ali poslušaj radio Ognjišče ali poslušaj poneumljajočo gojzarsko glasbo na TV3).
Katoliško s(m)o indoktrinirani vsi - tako verniki kot ateisti ali pa pripadniki drugih ver. Kadarkoli pobrskaš po svoji podzavesti, lahko hitro najdeš v njej kako katoliško smet, ki te omejuje ali hromi. Pač posledica dvatisočletnega delovanja te organizacije.


edit gape
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10457...


tko da tukaj je torej: Cerkev slaba ali ne???
Back to top
« Last Edit: 05.11.2005 at 18:25:33 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #1 - 20.08.2001 at 23:10:16
 
Back to top
« Last Edit: 05.11.2005 at 18:50:42 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #2 - 20.08.2001 at 23:13:17
 
QPo zgodovinski logiki bi morala kje ostati vsaj kakšna ločina ali kaj podobnega, ki uči 'pravo' krščansko vero.
Q
mislim da obstaja kar nekaj tega
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #3 - 20.08.2001 at 23:30:51
 
Gape

Sem prav vesel, da si dovolil cesaricam se naprej zivet.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #4 - 21.08.2001 at 12:05:43
 
Mene je presenetlo v knjigi Lidija, ko je iskala mir in zaščito ter se je v cerkev hotla skrit...

In spet v drugi knjigi o energijah pravi ena da so nekatere cerkve prave oaze pozitivne energije v velikih mestih ; pa sploh naj bi ble cerkve ponavad postavljene na feng shui ugodnih mestih.


Potem pa so tu se krscanski svetniki (pa ne vsi kak akvinski je bil kr hudo bolan) npr. frančišek, ki so bili vzgojeni od cerkve pa so uredu ratal, pa mati tereza tud ni bla lih zgrešena.

To so vse pozitivne stvari kar se lahko spomnim...  Roll Eyes
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #5 - 21.08.2001 at 12:29:39
 
Q
Cerkev slaba ali ne
Q

Gape, a nas lovis? Ce bo kdo rekel 'slaba', to pomeni da obsoja...

Sicer pa po moje vedno gre za ljudi, in za ljudi ne mores kar na splosno rect.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #6 - 21.08.2001 at 13:30:34
 
nikogar ne lovim da bi obsojal.

včasih ko govorimo o rečeh za katere ne obstajajo izrazi se je treba izražat kot dobro-slabo.

miro je pač začel razpredat kako je institucija cerkva slaba, kot vemo vsi, ki se ubadamo z duhovnostjo, kao, tko nam pravijo, mi smo drugi pol in to.

ali smo???
ali je kaj na temu?
je bil jezus slab, ali so ga izpridili, ali so celo njegove nauke priredili da bi jih duhovno nerazviti bili sposobni dojet.
zakaj so sktili tomažev evangelij; se ga ni dalo upedenat z dodatki?

kaj mislite?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #7 - 22.08.2001 at 08:00:00
 
Gape ali si prebral knjigo "Sveti Gral, sveta kri", v kateri avtorji razložijo in raziščejo med drugimi zgodovino Jezusa, ki pa je blago rečeno DRUGAČNA. V tistem času ni obstajal kraj Nazaret in Baraba naj bi bil njegov sin, Jezus naj bi bil star čez 40, Magdalena ni bila nevernica temveč žena od Jezusa, Jezus naj bi bil zakoniti prestolonaslednik in še in še...povejo da so zgodbe, ki so jih napisali kasneje o Jezusu toliko različne, da se ne ve katera naj bi bila najbljižja resnici in da so vse prilagojene takratni vladi-Rimljanom...
Cerkev slaba ali ne?
Vsekakor je slaba, saj je njen osnovni namen služenje denarja pri katerem ima celebat glavno vlogo. Ker župniki nimajo družine, njihovo premoženje ostane cerkvi.
Vendar pa ni vse črno-belo...vsi dobro vemo, da so ohranjali pismenost, širili znanje in tudi določeni predstavniki cerkve so res naredili veliko za človeštvo.
Sam mislim, da nam lahko cerkev služi kot zgled, kaj se naredi z idejo, če se jo napačno interpretira (v korist manjšini), poleg tega pa ne dovoli drugačnega-svojega pogleda na Biblijo.
Kar se tiče energije pa ne morem zanikat dejstva, da jo vsebuje veliko, sedaj ali je ta črna ali
bela pa velja tko kot za vse - odvisno od tega, kako jo uporabiš...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #8 - 22.08.2001 at 09:01:57
 
Poglejva takole

Vsak sistem nastane zardi potrebe in zaradi potrebe se tudi ukine
Torej poglejva sam sistem spolnosti, v spolnost se starši morajo vtikat in družba tudi, samo če ti dam dva primera, v družini  incestu in v družbi uporabe sile da dobiš partnerja, mislim da se tu strinjava!

Torej če sveti spisi v tokom 10000 let pazi to cifro!!!
Se oblikujejo v nek specialen sistem, kdo jih je oblikoval modreci stari modreci, tako je blo takrat dans jih tud sam počas do sem.

Potem to ne velja za domeno neke manjšine pač pa za dobro skupnosti  v načelu!

Ok, sedaj pa pride to, da se zgradi sistem, ugotovitve za zgornja problema sta nedvomni NE!
Torej naredimo zapovedi, ki jih bodo vsi razumeli.
Zakaj se predstavi le rezultate? Zato ker se, da z potekom problema manipulirat in ker je neskončno možnih rešitev! Sploh pa zato, da ljudje kao dojamejo in se držijo.

Evo pol pa pride v vse stanje nestabilnosti!
Sistem pride do stanja rešitve, za določen probelem, obesijo se na to rešitev vsi in samo od nje se govori zagovorniki zapirajo te, ki ne in nasprotniki napadajo te ki ja, da ne vejo nič.

Inu teorija nestabilnosti govori ravno to pozabl smo na stanje zakaj in sedaj gledamo posledice in rešitve s katerimi je bolj malo za delat. In zato smo nestabilni še bolj in se še bolj držimo tega in se borimo proti temu vsi smo not. In pol pride do izrabe tega tako ene kot druge strani. Stanje se je spremenil mi pa ne znamo nič s tem.

Prav pa sedaj poglejva kao ven, v družbi kjer razne stvari niso dovoljeni in se strinjamo da ne, toda kaj sedaj? Tam nič ne piše od rešitev kako samo kaj ne in kaj ja!
Recimo ne delaj pizdarij, in zasluži pravilno, vsi to vemo sam kaj sedaj! Ne vejo pa na kakšen način, če veš si pravi da delava skupaj.

Meddrugim: Cerkev nas uči same lepe stvari, samo da ne spremina sistema, ker ga ne more!  
ker pa se je spremnilo okolje in počasi okolje prerašča njo in njene lepe stvari. Žal

Ps: Miro poteka ni v knjigah, ker navadnim množicam do socializma(velike skupine) oz plemenske skupnosti male skupine ni bilo dano oblikovat stvari, ker preveč velika masa pač enostavno ni bila sposobna komutacijsko izpeljat glasovanja!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #9 - 22.08.2001 at 14:44:57
 
A.,

pišeš: 'Torej poglejva sam sistem spolnosti, v spolnost se starši morajo vtikat in družba tudi, samo če ti dam dva primera, v družini  incestu in v družbi uporabe sile da dobiš partnerja, mislim da se tu strinjava!'

Ha! Tu sem te čakal, povezovanje spolnosti z asocialnim in deviantnim vedenjem, ki povzroča škodo posamezniku ali večji skupini se prehitro povezuje s spolnostjo. Incest, pedofilija, extremni sado-mazo in druge različice tovrstnega seksualnega vedenja so v prvi vrsti duševne motnje, ki se kažejo med drugim tudi na področju seksualnega. Povezovanje tega s predvsem s spolnostjo je tipičen krščanski program, ki ga imaš prednaložen v operacijski sistem. In potem vse to povezuješ narobe, tako pač, kot je neki gospodi všeč.

Zame je vsako spolno vedenje, ki se ga udeležuje eden, dva ali več emocionalno odraslih posameznikov, prostovoljno in po lastni želji, normalno in nihče nima pravice, da se v to vtika. Niti družba ali cerkev, pa se vseeno vtikata vsak dan.

Sploh je pa znano, da družbe, kjer še niso odkrili vtikanja v človekovo spolnost, ne poznajo psihoseksualnih motenj, kot jih navajaš. Žal jih je še zelo malo in zahodnjaki jih radi uvrščamo med t.i. manj razvite. Takoj, ko pa človek lastne nagibe povezuje z grehom itd, se pojavijo odkloni. Večina džekov razparačev recimo je bila obsedena s katoliško moralko.

Kar se tiče rezultatov: zame so bistveni. Če te namreč ubijem z dobrim namenom, da ti preskrbim lep prostor v nebesih, preden nastane gužva, bo moj namen dober, ti boš pa vseeno mrtev 8)

Praviš: 'Meddrugim: Cerkev nas uči same lepe stvari, samo da ne spremina sistema, ker ga ne more!'
Tukaj ostajam brez besed.

Sploh pa, moj pogled na cerkev je tako drugačen od tvojega, da skupnega jezika ne bova našla. In tudi ni treba, saj bi bil dolgčas, če bi vsi enako mislili.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #10 - 22.08.2001 at 15:31:24
 
Ok, miro sva čist na istem oba veva za to, da se da! Vprašam te še enkrat a veš kako?
oni, ne vejo, pa je tak sistem ratal. In takrat je sitem bil in je lep, ampak interpretiava ga kot vidiš lahko že midva, isto drugi, zato je tolk težko se pogovarjat od rešitev in rezultatov.

Point je v poteku in vzroku in spremembi sistema, da vzrokov ni, ja veva ni jih, če veš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #11 - 23.08.2001 at 14:34:18
 
A. in Miro. Obadva se mi zdita dovolj podkovana v sociologiji. Pa sta prebrala Sveto pismo brez predsodkov oziroma, ali sta ga sploh prebrala?
Fora je v tem, da take knjige ne moreš samo prebrati ampak prebirati saj to je učbenik življenja. Je pa res da ni prilagojen našemu načinu razmišljanja in kot tak pomanjkljiv.

Troeltsch: Cerkev je velika religiozna organizacija.
Načelno lahko poskuša biti univerzalna-vključiti vse pripadnike družbe-toda v praksi lahko obstajajo manjšine, ki ji ne pripadajo. Cerkve so v industrijskih družbah praviloma večje in bolj konzervativne kakor druge religiozne skupine...

Mi pa govorimo predvidevam samo o krščanski cerkvi.
Vera kot so jo videli židje, potem pa se je preoblikovala v vero, ki so jo posvojili rimljani. Kakšni pa so bli naši stari rimljani?
Tekmovalni, užitkarski, egoistični - zelo podobni današnji civilizaciji, ane
No če taki ljudje sprejmejo vero, ne moremo pričakovati, da bojo zaradi sprejetja vere, želeli ob enem spremeniti sebe. Ne, precej lažje je razumeti besede tko kot ti odgovarja, malo manj direktno in ob enem zelo učinkovito to izkoristiti za svoje dobro, pa če je potrebno tud kaj spremenit v samih zapisih...takrat ni blo veliko pismenih ljudi...

"Zakaj ne bi te svete spise uporabili malo drugače, mogoče kakšen del izpustili...ali veste kaj bi nam to dalo - moč. " - primer razmišljanja starega rimljana...
...in tako so rasle cerkve še mnogo mnogo let, izkoriščale neznjanje ljudi in uživale v moči vladanja.
Pa je temu še vedno tako. Po mojem ne. zdi se mi, da je tudi cerkva doživela večkrat svoje reforme. In da sedaj sploh ni tako slaba ustanova.
Praksa- ko stopim v cerkev se počutim prijetno - (pa če dodam, da nisem krščen, da nikoli nisem verjel v njihovega boga, dokler nisem sam prišel do  zaključka - da bog je), tako prijetno, kot mi je samo na mestih, ki bi jih opisal kot zelo pozitivno energetska mesta. Zakaj ali kako, da so ta mesta tako pozitivna nevem. (Feng sui)???

Torej kar hočem, reči, da če je cerkev slaba, je to zaradi preteklosti.
Recimo za primer, če vzamem Sodišče je precej slabša ustanova saj ne morejo niti zakonov postavit tko kot se zagre, pa da ne govorim o politikih - edini smisel politike je politika, ali o reklamah, katere edini smisel je čim večja prodaja. O stvareh kot je laž, pranje možganov, etika(ki je sploh več ni v reklamah) pa vidijo samo sredsta za doseganje ciljev- svojih lastnih ciljev,ki pa nikakor razen par izjem ne morejo biti cilji vseh.

Če bolje razmislim je skoraj vsaka stvar dobra in slaba. To pa je že jing jang.  O tem bomo razglabljal  kdaj drugič.... OK?

ajde čao
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #12 - 23.08.2001 at 16:48:55
 
cerkev=politika
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #13 - 23.08.2001 at 21:29:38
 
mah ne vem no miro, magla je kr dobr povedu, bomo vidl kaj se bo izcimilo iz vsega tega.

sej veš:
ljubi svojega bližnjega
(najbližjega tako kot tistega bolj oddaljenega)
kot samega sebe.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #14 - 23.08.2001 at 22:15:42
 

[quote
Vendar pa ni vse črno-belo...vsi dobro vemo, da so ohranjali pismenost, širili znanje in tudi določeni predstavniki cerkve so res naredili veliko za človeštvo.
Sam mislim, da nam lahko cerkev služi kot zgled, kaj se naredi z idejo, če se jo napačno interpretira (v korist manjšini), poleg tega pa ne dovoli drugačnega-svojega pogleda na Biblijo.
Kar se tiče energije pa ne morem zanikat dejstva, da jo vsebuje veliko, sedaj ali je ta črna ali
bela pa velja tko kot za vse - odvisno od tega, kako jo uporabiš...
[/quote]

Magla!

Tudi doloceni posamezniki vkljucno s politiki in gospodarstveniki naredijo veliko dobrega za clovestvo. Seveda se njim potem, ce je po sreci postavlja spomenike in se jih pise v zgodovino. Vendar pa se vedno pozabi povedat, da je v ozadju vedno mali clovek, ki k temu tudi najvec pripomore.
Gospodarstveniki, politiki, cerkveni dostojanstveniki, imajo le vpliv in zato je njihova pobuda dovolj, da se mali clovek pobere in uresnicuje.
Pravis, da so ohranjali pismenost. Trubar bi te za vrat prijel. Ohranjali so jo za sebe, sicer bi se se med njimi vse pozabilo in porazgubilo. Da pa smo ljudje danes pismeni, se ne gre zahvaljevati cerkvi. Zelo pozno, a vseeno v dolocenem obdobju so zaceli tudi poucevati, da ima slovenska abeceda 25 crk. Vendar to ni bila njihova dobra volja, temvec napredek, ki je prisoten v vsaki civilizaciji. In kdo odreja napredek malim ljudem?? Tisti, ki imajo oblast. Cerkev namrec. In naj mi se kdo rece da delajo dobro.  

Andres
http://www.nenavadno.com/slomason_celje.html
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11