Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 41147 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #15 - 26.07.2002 at 14:43:02
 
Heretik wrote on 26.07.2002 at 13:46:56:
Sploh pa mislim, da če obstaja višje bitje z močjo, ki jo pripisujejo raznim bogovom, mi en sam pogled na svet okoli mene pove, da gre za sadista, nesposobneža, idiota ali pa brezbrižneža


Se povsem strinjam. Jaz mu pravim (seveda če bi obstajal) cinik in to je zame kronski dokaz, da ga ni. Da bi bil cinik namreč ne verjamem. Sem pa že slišal za eno religijo, ki ima boga (začne se na K), ki se iz nas norca dela.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Brez Bogecov
Reply #16 - 26.07.2002 at 16:32:19
 
Quote:
Lej, če bereš naprimer Freuda, in maš nekaj pojma o židovski mistiki, vidiš da se dajo njegovi koncepti ala ego, superego in id zlo lepo prilepit na drevo življenja na sfere 9, 6 in 1. Ne pravim da je naprimer Freud kopiral iz kabale, čeprav je bil Žid. Hočm pa seveda povedat, da se dajo koncepti iz duhovnosti zlo lepo prenest v normaln jeziku vsakim človeku razumljiv, brez potrebe da bi poznal folkloro določene kulture al pa naroda.

Evo Karel, sem vedel, da jih imaš ti še na zalogi.

Sicer mi določanje bistva naj ne bi šlo preveč od rok in sanja se mi ne a sem ga kje morda ujel za repek, ampak se mi zdi, da brez kulture, folklore in pa barv, bi bili pa ti bogeci malo dolgočasni in pa suhoparni. Glej v Indiji se na nekaterih festivalih naravnost posipajo z barvami, da bi bili čimbolj živopisani, da bi bili čimbolj zanimivi, da bi se čimbolj vtisnili v spomin ali v duh ali v dušo ali v karkoli že. In da bi se imeli fajn.

Jih je pa včasih malo težko razumet in nekateri posvetijo celo življenje eni sami knjigi. Bogeci, ti ljudje, se mi smilijo, da ne vidijo sonca, ki sije zunaj.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #17 - 26.07.2002 at 23:55:04
 
Oldio wrote on 24.07.2002 at 11:24:04:
v topiku duhovna rast http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102467...

Topic Brez bogecov je torej odprt in upam, da se bomo na njem vsaj evidentirali vsi tisti, ki ne verjamemo v bergljo po imenu BOG, pa kljub temu delujemo na področju duhovnosti - morda bi bilo pravilneje "duhovnosti" ali duševnosti.



Ti Oldi, lahko ti samo rečem, blagor nam, ki imamo takega Boga in tako bergljo. Duhovnika, ki me bodri, ko mi gre slabo in me kroti ko sem neuravnovešen. Jezusa v Kruhu, ki mu lahko zaupam vse, kar me teži in vem, da mi bo naklonil svojo milost, Sveto Trojico, ki jo častim, ker je tako nedoumljiva, pa vendar tako osebno prijazna.

Kaj pa imaš tri za ene berglje? A se za pomoč zatikaš k PCu, ki ti lahko jutri odpove? Ali pa častiš svojo službo, iz katere te lahko kadarkoli vržejo? Ali pa je tvoj bog tvoja žena, ki pa veš, da je omejena.




Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #18 - 26.07.2002 at 23:57:40
 
a_hero wrote on 24.07.2002 at 22:30:00:
Hallo,

Jaz trdim, da je izraz npr. Bog ali sveto, angeli itd. precej bolj "tehnicen" kot se vecini vsaj RKC kristjanov sanja. Pac to versko sekto najbolj poznam. Prav lahko bi ju nadomestili s kaksnimi bolj sodobnimi izrazi, ki npr. Oldiju nebi delali toliko preglavic.

Npr. Krscanske tradicionalne verkse izraze bi lahko pretvorili na zgornji nacin v bolj sodobne "tehnicne" izraze, pa vera, kot neka dusevna praksa zagotovo nebi veliko izgubila. Vsaj pri dolocenih posameznikih!!



Pač, tipično razmišljanje za sodobnega liberalca. Misli, da lahko vse razloži z tehniko in znanostjo. In na koncu iz sebe naredi robota, ki pa je že suženj. Vidiš, narediš tehnično ženo, si naslikaš otroke, potem pa si še vedno nesrečen. Zakaj je toliko ljudi v zahodni Evropi tako osamljenih, tako depresivnih, tako nesrečnih. Zakaj se je v ZDA tako povečalo število samomorov. Boga jim manjka, notranje topline, sprejetosti, sočutja.

Jst, se sploh zavedaš, da lahko s svojim razmišljanjem spravoiš koga v malodušje. Si mu sploh sposoben dati nekaj veselega, spoodbudnega, si mu sploh sposoben dati upanja? Ker nimaš v sebi Boga, ker si ga znižal, zreduciral na tehnikov, na predmet. In s tem si znižal vrednoszt in ceno ne samo sebi, tudi drugim.

Jst, božji otrok si, božji ljubljenec. Več si vreden, kot si sploh lahko misliš!

Ostani v božji ljubezni, pa tudi ostali!
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #19 - 27.07.2002 at 00:01:11
 
Quote:
Kdo je danes prevzel njihovo vlogo? Sveto pismo kljub trudu cerkve privablja čedalje manj ljudi. Pozitivnih junakov, ki bi jih poznali vsi pa skoraj ni. Bill Gates, kot še najbližje nekemu globalnemu fenomenu, kot bog ali kot demon. Znanost proizvede tu in tam kakšnega polboga, pa njegova slava navadno hitro mine, ko se njegovo delo dopolni ali celo postavi na glavo.
bp


Bp, se sploh zavedaš kaj govoriš? Komunizem je ubil Boga, zato mu ni bilo težko ubiti človeka. Vesel si, da ni ubil še tebe. In liberalizem, ki ponižuje človeka na nivo stroja, dobička, kaj vse dela iz človeka? Si se kdaj vprašal, kako bomo gledai na preteklost?

In dejstvo da sveto psimo privablja čedalje manj ljudi (lkar pa sploh ni res, števiklo kristjanov se veča!) bi moralo nas pretresti. Veš koliko ljudi bo danes umrlo zaradi lakote? Veš koliko ljudi bo umrlo zaradi AIDS-a, ker bogate države ne odpišejo Afriki dolgov? In a veš, koliko otrok mora sedajle delati, da bi tudi ti jutri lahko kupil cenene superge ali tekstil? In ali veš, koliko otrok se mora prostituirati, ker tudi ti nič ne narediš? In ali veš, koli pomirjeval razdelijo vsak dan v ZDA, ker nimajo notranjega miru, ki jim ga more dati le Bog. In ali veš, koliko ljudi je osamojenih in zdolgočasenih, ker so brez upanja in brez vere?

In zakaj nič ne narediš? Ker ne bereš knjig ki bi ti lahko odprle zavest še za koga drugega, ne pa samo zase! Beri sveto pismo, dokler je še čas zate, dokler boš tudi za te ljudi lahko še kaj nareil!





Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #20 - 27.07.2002 at 00:03:28
 
Heretik wrote on 26.07.2002 at 13:46:56:
Sploh pa mislim, da če obstaja višje bitje z močjo, ki jo pripisujejo raznim bogovom, mi en sam pogled na svet okoli mene pove, da gre za sadista, nesposobneža, idiota ali pa brezbrižneža (spol tule ni važen).
Bogovi so človeška iznajdba, podobno močna in uničevalna kot atomska bomba...



Saj Heretik, če gledaš svojega boga, bo to verjetno držalo. Če gledaš to kulturo (ki je poganska, tehnično-liberalistična) vidiš njene posledice. To so brezobzirni uničevalci narave, nekateri pokvarjeni politiki, sosedje ki te ne marajo, osebe, ki se pred teboj postavljajo z vikendi in dobrimi avtomobili. In povsem prav sklepaš – to so človeške iznajde.

Pa vendar jazm časti, zaupam in ljubim drugega Boga. Prav tistega Boga, po katerem ti hrepeniš, ki ga ti iščeš, ki mu ti hočeš pripadati. In to je osebni Bog. To je razodeti Bog. To je Bog, ki ga ni ustvaril človek, ampak, ki se nam daje kot Bog. In to je Bog, ki se nam je dal pribiti na križ, tudi tebi. In to je Bog, ki te ima rad, ki se vsak dan znova daruje zate. Si misliš – ti pljuvaš čezenj, On pa te blagoslovlja. Vedi, da je njegova dobrota večja od tvoje največje hudobijje.  

Vedi Heretik, da se tvoja mladost očitno še ni soočila z odraslostjo. Še vedno so v tebi zamere do the, ki so te vzgajali. Pa vendar, še vedno imaš čas, da se s temi bolečimi (bolečimi zate, a isktenega srca za tiste okoli tebe!) spomini odpraslo spopadeš.

Vso srečo!

SeK

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Brez Bogecov
Reply #21 - 27.07.2002 at 09:52:56
 
a_hero wrote on 24.07.2002 at 22:30:00:
Jaz trdim, da je izraz npr. Bog ali sveto, angeli itd. precej bolj "tehnicen" kot se vecini vsaj RKC kristjanov sanja.

tuki bi ti dal kr prav

sej sm vedu da brez boga ne morte nč skupi naštrikat

BOG namreč SeK ni jezus, v jezusu je učlovečen Bog, po imenu kristus, rajt?
tko nekako
BOG je za orlom in je neopisljiv, absoluten, nepredstavljiv in neoseben ... lahko si ga naprimer prestavljaš edinole kot ljubezen ki ti dovaja življensko energijo, nepreknjeno, rečmo mu (sveti) duh.
do orla je mega težko pridet, mimo orla, k BOGu pa še tsočkrat težje.
in to je naloga.
nekateri smo je zavestni nekateri ne
orel je nekako razsodnik, on ima vgrajen mehanizem ki 'poje' nabrano zavest (za BOGa) in ti da možnost da se vrneš nazaj in nabereš moči (energije) da prideš mimo njega.
ti si Bog ki je učlovečen v človeku
v človeškem telesu se ta Bog uči, nabira izkušnje, znanje, zavest, in sploh vse energetske zgodbe, ki jih bo lahko uporabljal tam kjer je BOG
tam je naslednji nivo, nivo o katerem ne vemo nič, dokler smo tukaj, nam je popolnoma nepredstavljiv, nam jaz-om, jaz-sem je precej nivojev višje in on tega ne rabi razumet, on to ve, njegov zapis to vsebuje, če se jaz z njim poveže, lahko izve tudi on.
jeba je edino to da niti Bog ne pozna RESNICE.


duh=BOG=enost=dao/tao
na poti do njega je orel (temno morje zavesti)
duša
nanj smo vsi - jaz sem = višji jaz - pripeti s svetlobnimi nitmi
(njemu nekateri rečejo tudi bog (v človeku))
8 - pred-enost (de/te)
med višjim jazom in jazom je še ena svetlobna nit
7 - Bog
na koncu te niti (pri zemlji), je svetlobna krogla
nebeško telo
6 - jasno vidim
duhovno telo
5 - učitelj
kavzalno telo
4 - ljubezen
intuitivno telo
3 - ego - strah - skorja skozi katero ne vidiš
mentalno telo
2 - sex
čustveno telo
1 - zemlja
eterično telo
(človek v materiji)


BOG ni oseba (oseben), osebnost se izgubi po 6 nivoju nekje

odnos - izmenjava - tantra
karma - reinkarnacija - orel
za prehod mimo orla rabiš določeno količino energije
na zemlji je treba kot prvo razrešiti vso svojo karmo pozitivno in negativno
potem pa še nabrati energijo za polet mimo orla
in mimo orla je lažje pridet če nas je več ... in to je ključna ugotovitev, ki razlaga zakaj delam(o) kar delam(o).
in skor 100% bo avtobus odpelju tm do 2012 enkrat in kdor ne bo pripravljen, ne bo pripravljen, in predpogoj za pripravljenost je razrešena karma, naslednji pogoj pa je energija zbrana in obvladljiva, skupaj s telesom (jaz-om), ki se temu upira - kar je logično, saj se njegovo potovanje tam konča, matrica se prenese na Boga - Bog se zlije z jazom in gremo tja kamor fizično telo ne more, lahko gre samo Bog, tam seveda ne vemo kaj je - pri BOGu namreč - in zato se ego upira kakršnikoli ideji o tem da bi tja sploh šel. zato ga je treba kultivirat do te mere da imaš kot Bog popolno oblast nad njim, da se ne upira, da ne izgubljaš dodatne energije.

Q
koncepti ala ego, superego in id zlo lepo prilepit na drevo življenja na sfere 9, 6 in 1
Hočm pa seveda povedat, da se dajo koncepti iz duhovnosti zlo lepo prenest v normaln jeziku

vsakim človeku razumljiv, brez potrebe da bi poznal folkloro določene kulture al pa naroda.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102750...
Q

zdej ... ne me napadat če je vaša resnica drugačna, povejte jo ...

karel mislim da bo skrajni čas za sistematizacijo izrazov, jezika, enciklopedija skratka




... Temno morje zavesti
http://www.gape.org/gapes/prispevki/aktivna_stran_neskoncnosti2.htm#temno
Kristali#cakre
http://www.gape.org/gapes/prispevki/mockristalov/index.htm#cakre
resnica
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102577...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #22 - 27.07.2002 at 12:05:15
 
SeK wrote on 26.07.2002 at 23:57:40:
Pač, tipično razmišljanje za sodobnega liberalca. Misli, da lahko vse razloži z tehniko in znanostjo. In na koncu iz sebe naredi robota, ki pa je že suženj. Vidiš, narediš tehnično ženo, si naslikaš otroke, potem pa si še vedno nesrečen ...


Ali si prepričan, da je tako razmišljanje res tako tipično samo za sodobnega liberalca? Mar niso podobno omejeni tudi verniki, ko mislijo, da lahko vse razložijo s pojmom Boga, si izrezljajo nekaj kipcev in križev, si naslikajo nekaj podobic, si postavijo cerkve (do tu je še vedno sama tehnika) in se udeležujejo kot švicarska urca natančno predpisanih in v nedogled enako se ponavljajočih obredov. Ko pa cerkev zapustijo, ali pa že prej,  niso nič manj nesrečni, saj imajo še naprej kup težav v družini,  v šoli, v službi, s sosedi, z liberalci  Smiley ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Brez Bogecov
Reply #23 - 27.07.2002 at 14:53:47
 
SeK wrote on 27.07.2002 at 00:01:11:
Bp, se sploh zavedaš kaj govoriš? Komunizem je ubil Boga, zato mu ni bilo težko ubiti človeka. Vesel si, da ni ubil še tebe. In liberalizem, ki ponižuje človeka na nivo stroja, dobička, kaj vse dela iz človeka? Si se kdaj vprašal, kako bomo gledai na preteklost?

Sek, se sploh zavedaš kaj govoriš? Cerkev je v imenu boga pobila milijone ljudi, oz. so jih vsaj pobili v imenu cerkve in križa. Vesel si, da si rojen tukaj, sicer bi bil lahko tudi ti med žrtvami. In krščanstvo, ki hoče cel svet razložiti na podlagi ene knjige in konceptov, ki so se porodili nekim čudakom v puščavi. Si se kdaj vprašal, kako lahko danes gledamo to preteklost?

Greva tako naprej?
Quote:
In dejstvo da sveto psimo privablja čedalje manj ljudi (lkar pa sploh ni res, števiklo kristjanov se veča!) bi moralo nas pretresti. Veš koliko ljudi bo danes umrlo zaradi lakote? Veš koliko ljudi bo umrlo zaradi AIDS-a, ker bogate države ne odpišejo Afriki dolgov? In a veš, koliko otrok mora sedajle delati, da bi tudi ti jutri lahko kupil cenene superge ali tekstil? In ali veš, koliko otrok se mora prostituirati, ker tudi ti nič ne narediš? In ali veš, koli pomirjeval razdelijo vsak dan v ZDA, ker nimajo notranjega miru, ki jim ga more dati le Bog. In ali veš, koliko ljudi je osamojenih in zdolgočasenih, ker so brez upanja in brez vere?

In zakaj nič ne narediš? Ker ne bereš knjig ki bi ti lahko odprle zavest še za koga drugega, ne pa samo zase! Beri sveto pismo, dokler je še čas zate, dokler boš tudi za te ljudi lahko še kaj nareil!
Dragi Sek,

Tukajle se pa pri meni hec neha. Briga me koliko je kristjanov na svetu, ljudi ne ločujem ali jim za vratom binglja križec, niti po tem koliko je težek in iz koliko karatnega zlata je in s čem je posut. Dokler se ne vtikajo vame in mi ne omejujejo moje svobode.

Prav dobro se zavedam stanja sveta, stanja človeštva. Četudi me poskusiš prikazati kot brezbrižnega liberalnega antikrista, boš verjetno na to temo težko pokazal, v čem se razlikujem od tebe, ali pa od cerkve. V tem morda, da preberem še kakšno knjigo več, da vse o čemer govorim, pišem in počnem, izhaja iz različnih okolij, prihaja od različnih ljudi, ki jih sprejemam in če morem tudi pomagam.

Veliko ljudi je res osamljenih obupanih in zdolgočasenih in zato vsak dan sedijo v cerkvi, vsake kvatre pa se jih morda usmili duhovnik. Precej slaba tolažba, če mene vprašaš, sicer bolje kot nič, ampak ne prav hudo veliko.

Po mojem mnenju je problem v sedanji družbi propad starih skupnosti, novih, ki bi jih nadomestile pa še ni. (Hmm, morda se nekoč nekje kaj rodi tudi iz kakšnega podobnega foruma, kot je ta?) Cerkev in ljudje kot si ti, pa so vse preveč zaprti v svoje meje in okvirje, vse preveč zahtevajo popolno sledenje in pripadnos in vero v nespremenljivost svojih ponekod zastarelih naukov, da bi to lahko razumele, da bi znale združevati ljudi in jih ne ločevati, da bi lahko bile v tem procesu pozitiven dejavnik.

Problemov se ne bo rešilo tako, da se tiste, ki bi lahko naredili kakšen pozitiven preobrat pošlje v misjone v Afriko, pomgat res pomoči potrebnim, tiste, ki utrjujejo sedanji položaj pa voliti za kardinale v cerkvi, v drugih okoljih  pa za uradnike in funkcionarje. Ampak propada starih skupnosti tako ne morejo preprečiti, novih pa ne poskušajo ustvariti.

Sam lahko spremenim zelo malo, predvsem sebe, lahko pa poskušam koga prepričat in pripravit, da začne sam razmišljati in čutiti. Če bom pri tem uspešen, bom zadovoljen. Če lahko komu pomagam prav tako.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #24 - 27.07.2002 at 22:03:58
 
Quote:
In krščanstvo, ki hoče cel svet razložiti na podlagi ene knjige in konceptov, ki so se porodili nekim čudakom v puščavi. Si se kdaj vprašal, kako lahko danes gledamo to preteklost?

Tukajle se pa pri meni hec neha. Briga me koliko je kristjanov na svetu, ljudi ne ločujem ali jim za vratom binglja križec, niti po tem koliko je težek in iz koliko karatnega zlata je in s čem je posut. Dokler se ne vtikajo vame in mi ne omejujejo moje svobode.
lp bp


Mislim, da je to kar hvaležna tema, bp. In da te te reči zanimajo, tako kot tudi mene. Prav upam, da nama bo uspelo kaj dobrega ugotroviti.

Imam pa dve vprašanji zate: (A) Ali ti veš od kje je Freud črpal? (B )In ali ti veš od kje črpajo sodobni managerji?(odgovor: A -  iz zapisov duhovnih očetov v starih puščavah, B- iz zapisov duhovnih očetov in ignacijanske duhovnosti).

Quote:
Veliko ljudi je res osamljenih obupanih in zdolgočasenih in zato vsak dan sedijo v cerkvi, vsake kvatre pa se jih morda usmili duhovnik. Precej slaba tolažba, če mene vprašaš, sicer bolje kot nič, ampak ne prav hudo veliko.

lp bp



Glej, bp. Če greš sedajle po diskotekah, po barih in zabaviščih, boš videl množice mladih. A ko se pogovarjaš z njimi, ti govorijo o svoji nesreči, o brezzveznosti vsega, o tem da bi morebiti zapustili ta svet. Praznino in obup želijo potešiti z alkoholom, drogami.

Da, ti res sedijo v "cerkvi", v katerih častijo svoje bogove.  

Se pa stinjam, da se jih redkokdaj usmili kakšen duhovnik. Verjetno sva si edina, da bi sejih moral večkrat, da bi jih moralo biti več. Se ti ponudiš? Ali pa bi rad drugače delal za več veselja in radosti.

Quote:
Prav dobro se zavedam stanja sveta, stanja človeštva. Četudi me poskusiš prikazati kot brezbrižnega liberalnega antikrista, boš verjetno na to temo težko pokazal, v čem se razlikujem od tebe, ali pa od cerkve. V tem morda, da preberem še kakšno knjigo več, da vse o čemer govorim, pišem in počnem, izhaja iz različnih okolij, prihaja od različnih ljudi, ki jih sprejemam in če morem tudi pomagam.
lp bp


Veseli me, da se oba trudiva za lepši svet.....

Quote:
Po mojem mnenju je problem v sedanji družbi propad starih skupnosti, novih, ki bi jih nadomestile pa še ni. (Hmm, morda se nekoč nekje kaj rodi tudi iz kakšnega podobnega foruma, kot je ta?) Cerkev in ljudje kot si ti, pa so vse preveč zaprti v svoje meje in okvirje, vse preveč zahtevajo popolno sledenje in pripadnos in vero v nespremenljivost svojih ponekod zastarelih naukov, da bi to lahko razumele, da bi znale združevati ljudi in jih ne ločevati, da bi lahko bile v tem procesu pozitiven dejavnik.
lp bp


No bp, tu pa se očitno malce razlikujeva. Sicer se strinjam, da so problem male skupnosti (o tem pa več drugič na drugem topic-u).

Si že srečal kakšnega narkomana, ali pa ga poznaš? Pa ti veš, da je v SLO 700 ozdravljenih narkomanov, ki so šli skozi proces Skupnosti Srečanje, ki jo vodi duhovnik Don Pierrino. Si misliš, "ozko gledanje", "zastarela ustanova", pa taki trezultati. Ne metadon, ne tehnični napredek, ne njihovi bogati starši jim ne more pomagati. Edinole duhovnik, ter Jezus, ki ga prosijo, naj jim vseeno pomaga.

Ne bi bilo slabo, če bi malce samokritično v svoje gledanje vzel tudi te reči.

Pozdrav, SeK.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #25 - 29.07.2002 at 08:03:16
 
SeK wrote on 27.07.2002 at 00:01:11:
Veš koliko ljudi bo danes umrlo zaradi lakote? Veš koliko ljudi bo umrlo zaradi AIDS-a,

ker vaš konzervativni poglavar prepoveduje kontracepcijo oziroma kondome.
Prepričan sem, da bo v zgodovini vaš tako opevani poglavar dobil svoje mesto, ki niti slučajno ne bo podobno sedanjemu glorificiranju.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Brez Bogecov
Reply #26 - 29.07.2002 at 10:22:27
 
no ja ... trenutni poglavar pa res ni konzervativen ... bomo vidl kakšen bo naslednji in kakšen bo un 'tačrn'
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #27 - 29.07.2002 at 11:40:38
 
Sedanji paež je le na videz napreden, v bistvu je pa težek dogmatik, kar se vidi pri vseh njegovih odredbah, navidezna naprednost je pa le EPP. Afričanom govoriti, da je Bog kondom preklel je zame zločinsko.

Bojda ga je na prestol postavila zloglasna ultra konzervativna združba Opus Dei, ki je prejšnjega po hitri poti zastrupila (saj se verjetno še spomnite, kako iznenada ga je pobralo) in s tem spravila s poti.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Brez Bogecov
Reply #28 - 29.07.2002 at 22:06:14
 
Hi Sek,

Zaradi tega RKC nacina pristopa k drugace mislecim je Kajn ubil Abla.

Ubogi Kajn, kako je moral trpeti, ko je gledal svojega klececega, poniznega, bogabojecega, prestrasenega, pa kaj jst vem kaj se, brata...

Sicer je res, da je kristjanov cedalje vec, ampak to samo na vzhodu. Zahodnjaki se od krscanstva obracajo stran ravno zaradi istega razloga, kot je Kajn eliminiral svojega brata. Prevec usmiljenja, pa ljubezni, pa molitve, pa nastavljanja drugega lica...
To pac ni vera za dinamicni Zahod. Nic vec. Stvar se je totalno sprevrgla.

Jezus je bil za svoj cas totalna dinamika.
Danes je papez totalna inercija, ki sem pa tja kao nekje popusti, pa udarja s nogo po taktu glasbe med mnozico, potem pa ugotovijo, da spi. Heh, pol pa pravijo, da je napreden. Ma dej no mir...

Zahod je akcija, brzina, razvoj, napredek, gibanje.
UUUuuuuuuuuuu... Zahod ni tradicija stara 2000 let.
Zahod ne mara jamranja. Prevec zivljenja je v njem v duhovnem in posvetnem smislu...

Uh, Sek, mislim, da ti vidis Boga kot starca, ki brezmejno ljubi. Si ga torej lahko predstavljas kot brezmejno ljubezen itd., itd., ampak se vedno je to samo starec z brado na prestolu.

Kje sem to ze videl? Aha, ze vem. V Bibliji za otroke, kot sem obiskoval 1. razred verouka.

Brez zamere.

A-Dio
Back to top
 
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: Brez Bogecov
Reply #29 - 05.08.2002 at 11:57:18
 
BOGOVI ?  Shocked

bogovi so samo finta enega ali več prevarantov, psihopatov, ki so si po tej poti zaželeli pod krinko zajarmiti in ustvariti čimvečjo skupino podložnikov, tlačanov, služabnikov, ki bi jim brezglavo verjeli, sledili in se borili za njihove ideale...
katoliška vera - čisti dokaz manipulacije nad prebivalstvom... kaj pa križarski pohodi itd.. ? v imenu religije ?

po moje je sprejemljiva le ena teorija in sicer tista od ZEN MASTERJEV... bog sem jaz sam...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7