Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 37053 times)
LittleStar
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #75 - 17.09.2002 at 10:22:55
 
Pa ne, gape, no Roll Eyes. Saj nisem rekla, da je ljubosumje potrditev ljubezni.

Pa, lumpy, jaz nečemu, kar me (z)moti kar rečem ljubosumje. Štekaš? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: LJUBOSUMJE
Reply #76 - 17.09.2002 at 10:29:05
 
ne nisi ti tega napisala ampak:
respect wrote on 16.09.2002 at 15:57:43:
Ljubosumje: prav da ga občutiš (to je vendar potrditev ljuubezni)




dej tale zadnji stavek mi mal bolj razlož, čemu ti rečeš ljubosumje?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #77 - 17.09.2002 at 11:49:55
 
Quote:
Ampak se enostavno ne morem strinjat, da nekdo ne ljubi, če je ljubosumen.


Sem se res grobo izrazu. Sem se že enkrat prej boljš: ljubuosumen  je tist, ki si ne  more/upa/zna  ljubezni občutit/priznat/izrazit , ljubosumen pa je na tistega, ki to sposbnost poseduje, a je za tistega, ki ljubosumje zganja, ta sposbnost praktino brez vrednosti. Odnos zato temelji na zahtevanju pozornosti = ljubsumnosti, ki bi se ob sposobnosti priznavanja ljubezni avtomatsko razblinla v nič.

Ne znam pa odgovort, če je ljubosumnost lahko sredstvo, s katero se ljubezen lahko izsili oz. obudi.  Tisti, ki je ljubosumen, najbrž na to računa,  a s tem, ko bo ljubezen obudu v seb tvega, da jo bo ugasnu pr unmu, do katerga je ljubosumje izražal. Niso redki primeri, ko je objekt ljubosumja odrvžen kot nekoristen junk, ko  čustvo ljubosumja iz takega  pa drugačnega razloga popusti. Pa  po moje ne, ker bi plamen ljubezni ugasnu (ni po moje nikol skupaj plamtel). Po moje kvečjemu  zato, ker se je preselu iz enega na drugega, ker je bil namen ljubosumja kot transportnega sredstva  izpolnjen.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #78 - 17.09.2002 at 12:18:16
 
Iz te tematike bi jaz izločila tiste ljubosumneže, ki se izživljajo nad objektom 'ljubezni', tako ali drugače. Raje bi izpostavila nezavedne procese, kolikokrat in komu in čemu vse ne rečemo NE, ravno zarad ljubosumja. Pomislila sem celo, da bi pravzaprav morala še bolj počastiti svoj občutek, ki mu pravim ljubosumje, saj mi je pokazatelj, koliko sem odtujena od sebe. Včasih pokazatelj, da nekateri ljudje pač niso dobri zame oz. obratno. In, ali ni zanimivo, da se le ob določenih osebah počutim ljubosumna. Bi lahko bilo mogoče, da so oni pravzaprav ljubosumni. Zakaj ne čutim ljubosumja ob človeku, ki se sprejema in je sproščen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #79 - 17.09.2002 at 12:41:41
 
Quote:
Pomislila sem celo, da bi pravzaprav morala še bolj počastiti svoj občutek, ki mu pravim ljubosumje, saj mi je pokazatelj, koliko sem odtujena od sebe.


Ljubosumje tud pomoje ni zmerom 'slabo' čustvo, samo z ljubeznijo nobene veze nima oz. le  tolk, da je indikator njene odsotnosti. Če ga ne bi blo, človek še tega ne bi bil sposben dojet, da rad nima. Včasih  čeprav mora do tega spoznanja prit pač tako, da enga drugega, ki je sposoben rad imet, z ljubosumjem matra.


Quote:
Zakaj ne čutim ljubosumja ob človeku, ki se sprejema in je sproščen?


Zato, ker se ta ne bo ukvrjal s tem, kako bo nekoga, ki bi bil ljubosumen nanjga, pedenal. Ker z ljubosumnostjo ni možno od takega človeka nč izsilit, od njega dobit, kar pol on ne bi več imel, da na tak način iz ravnovesja spravit. Z ljubosumjem se je mogoče samo na takega človeka priklopit, ki sam išče, kam svojo  pozornostj usmert, da bi se uravnavesu.  Na uravnovešenega  človeka se je mogoče samo brezpogojno priklopit, pa na ta način od njega čustveno odvisen postat, kar je druga pot do istega cilja: prek drugega do  tistega prit, kar bi moral sam v  seb imet, pa misliš, da nimaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: LJUBOSUMJE
Reply #80 - 17.09.2002 at 13:12:59
 
men se pa zdi da je ljubosumje samo drugi izraz za egoizem, no ja v bistvu je ena od (pod)kategorij egoizma.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: LJUBOSUMJE
Reply #81 - 17.09.2002 at 14:18:37
 
Ljubosumje je crna magij pa pika.  S tem ko drgnes ljubosumnost  nad svojim partnerjem mu onemogocas vse zivo. Ma kaj bom nalagal, saj je vse znano.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #82 - 17.09.2002 at 16:18:06
 
Quote:
Iz te tematike bi jaz izločila tiste ljubosumneže, ki se izživljajo nad objektom 'ljubezni', tako ali drugače. Raje bi izpostavila nezavedne procese, kolikokrat in komu in čemu vse ne rečemo NE, ravno zarad ljubosumja. Pomislila sem celo, da bi pravzaprav morala še bolj počastiti svoj občutek, ki mu pravim ljubosumje, saj mi je pokazatelj, koliko sem odtujena od sebe. Včasih pokazatelj, da nekateri ljudje pač niso dobri zame oz. obratno. In, ali ni zanimivo, da se le ob določenih osebah počutim ljubosumna. Bi lahko bilo mogoče, da so oni pravzaprav ljubosumni. Zakaj ne čutim ljubosumja ob človeku, ki se sprejema in je sproščen?


Quote:
Ej, fajn si nas (me) dobil. Jaz sem pa že skoraj bila ljubosumna, kako si Amstelki posvetil celega sebe - pozornost.  Kdo si upa odpreti novo temo s to tematiko? Ljubosumnost, ki to ni. Je le kozmična ljubezen, ki je nismo zmožni še dojeti, razumeti...?

Zvezdica,

Si pa zakomplicirala tole, še bolj kot uspe zakomplicirat meni kakšne stvari. A glede na prvi + drugi citat pomeni, da sem zdaj jaz ljubosumen, gotovo pa se ne sprejemam in nisem sproščen, ker si ti skoraj postala ljubosumna? Wink

Pa je res ljubosumje tisti pravi pokazatelj, kaj je dobro zate in kaj ne, ali pa morda nimava istih predstav o tem?

Kaj pa se je medtem zgodilo s kozmično ljubeznijo na poti?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #83 - 18.09.2002 at 08:35:37
 
Zapletla sem se, kolikor se le lahko.  Sumim, da posedujem eno čudno lastnost, ki je ne morem še zagotovo priznat, in sicer,  da je bil nekje čisto spodaj namen tega posta, da bi nekako spoznala, da nisem ljubosumna. Velikokrat sebe predstavim v najslabši luči, da potem meni ostane neko izprijeno zadovoljstvo, ko vem, da sploh ni tako. Se opravičujem, trudim se ozavestit tole in spremenit zorni kot. Nekaj drugega je, pa ne morem ugotovit. Mi je žal. Zmedenost na površju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #84 - 18.09.2002 at 20:17:05
 
Quote:
Velikokrat sebe predstavim v najslabši luči, da potem meni ostane neko izprijeno zadovoljstvo, ko vem, da sploh ni tako.


To se pa tako sliši, kot da rabiš izgovor, zakaj se ne (po)kažeš. V smislu: Saj, če me bodo zavrnili, ali pa nekomu ne bom všeč, saj tako ali tako tisti/a ne ve, kdo v resnici sem, kaj vse zmorem, kaj še je v meni. Torej, če ji, mu, ne bom všeč,  niti ne bo zavrnil/a mene, ampak eno podobo, ki jo kažem.
Ob tem se sprašujem, kaj pa če te nekdo sprejme takšno, kakršna se kažeš, pa to ni tvoj pravi obraz. Kaj pa potem?

Če sem  s tem, kar mislim, blizu tistega, kar v resnici v tebi je, potem bi rada rekla samo tole: Poišči v sebi pogum, in bodi bolj Ti in spoznala boš, da ljudje, ki se ti bodo približali, ne bodo videli Little star, ampak Star.
Kako čudovit občutek bi to moral biti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #85 - 18.09.2002 at 21:02:53
 
Quote:
Zapletla sem se, kolikor se le lahko.  
Se digaja tudi meni. Te še v življenju kdaj odnese kam, kamor bi skoraj prisegel, da ne boš nikdar stopil, kaj šele v debati.

Quote:
Nekaj drugega je, pa ne morem ugotovit. Mi je žal. Zmedenost na površju.
No tvoj avtobus ima krajši postanek, za oddih, pretegnit noge, opravit kar je treba opravit. Naprej gremo čez ???.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #86 - 09.07.2004 at 21:14:52
 
Lobusumje: -utemeljen; nekdo ti nadleguje ljubljeno osebe in un ni dovolj trdne da bi rekel NE
                   -neutemeljen; izgovor da lahko matretiras svojega partnerja do nezavesti. Pomaga ti pri izsiljevanju,.... (BAD v obeh pogledih)

Odgovor: nista za skupaj Wink

Zakaj?


samo Veza->zaupanje
samo Ljubezen->Zaupanje

Zaupanje=zaupanje-> veza=Ljubezen Grin Grin Grin Grin;D;D Grin;D;D Kiss Kiss Kiss Kiss
samo Sex->ne rabis nic od tega Grin
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #87 - 10.07.2004 at 03:23:01
 
No ta citat iz knjige Igra s hudičevim repom, meni veliko pove:

"O ne, ne," je govoril doktor, "pravzaprav je z ljubosumnostjo tako ko s strupi: v majhnih, pravilnih dozah so zdravilni, pospesevalni. Nekoliko ljubosumnosti, cisto prava kolicina, zacini privlacnost. To vedo vse pametne zenske, ki ravnajo s tem strupom bolje ko zaleteli moski. Malo prevec in ze nastane zastrupitev. Kaj pa je popolno zaupanje med dvema partnerjema v ljubezni? Prvi korak v dolgcas; kaj pa je dolgcas v ljubezni, vemo: dolgcas spreminja ljubezen v navado, ta pa v odpor. Kaksno bi bilo morje brez viharjev? Zakaj pa v vsaki ljubezni zmaguje zmeraj tisti, ki je slabsega znacaja, bolj vetrnjaski, manj zvest? Ker drzi partnerja s tem v stalni napetosti, v nepretrgani bojazni pred izgubo. Ljudje izbirajo svoje ljubezenske pare po vsem, samo po tistem kar je vazno, ne."

Grin 8)
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #88 - 10.07.2004 at 19:01:42
 
Ta knjiga je pa za ubit.. ne mores je nehat brat, ceprav bi rad.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #89 - 11.07.2004 at 12:38:20
 
Terrania wrote on 10.07.2004 at 19:01:42:
Ta knjiga je pa za ubit.. ne mores je nehat brat, ceprav bi rad.


Ja dobra je dobra tale knjigca Grin. Ta odlomek o ljubosumnosti pa se mi zdi na splošno univerzalen. Se mi zdi, da se tega lepše ne da opisat.
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6