Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 37052 times)
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: LJUBOSUMJE
Reply #60 - 13.09.2002 at 12:02:30
 
To lahko trdim, ker mislim, da o sebi in svojih izkušnjah še vedno vem več kot si kdor-koli upa sploh pomisliti.

In moje izkušnje, so seveda moje, in govorim iz njih.

In VIDA, dobila si še eno potrdilo, točno na tej tematiki, kjer se pogovarjamo o tem, se je njen post pojavil in nato ga je izbrisala. In to še dodatno potrjuje napisano.

Ne dovoli si blizu!

Še kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #61 - 13.09.2002 at 12:04:25
 
Quote:
No, potem pa se javijio Ediji in podobni in naklofajo: to so vse iluzije: kompleksi, nasilje, agresija, zavorne ploščice... kako lahko je pisat to, a ne? No, in potem mi mine   , in sem spet sama, odtujena v svoji neizraženi žalosti.  

Tolažim se s tem, da ne smem, ne morem pričakovati sočutja od nekoga, ki 'tega' ni doživel.  


Iz katerga replaya je tole quotan? Daj zvezdica, pust tekst gor, ko ga enkrat objaviš. Ti že z enmu razlogom gor 'uide', hvala bogu, se ni treba nobenga ženirat. Men se zdi to, da pride na  odprto sceno edino jamstvo, da tud koumu drugmu kaj 'uide' in da si s to  podzavestno komunikacijo pomagamo več  kot  zavestno pomočjo, pa če je še tako dobronamerna pa z znanjem  pa izkušnjami predelana.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #62 - 14.09.2002 at 19:00:15
 
Quote:
Tolažim se s tem, da ne smem, ne morem pričakovati sočutja od nekoga, ki 'tega' ni doživel.  


Le zakaj bi si želela sočutja? Le kaj konkretno bi lahko imela od tega? Bi bila zato manj osamljena?
Mar ni tudi to sebičnost? Sočutje zato, da ne boš v svoji žalosti sama? Da ne boš edino ti tista, ki jo bo bolelo?
Ali pa sočutje zato, da boš opažena? Zato, da bi te nekdo vzel v naročje in te pocrkljal, pa čeprav le z besedami?
Kaj si v resnici želiš? Kako ti lahko kdorkoli ponudi tisto, kar si želiš (od nekoga), če to ne izraziš? Se bojiš, da bi bila zavrnjena? Da ne znamo objemati, pa čeprav le z besedami? Ali tako malo zaupaš vase? Ali pa tako zelo veliko pričakuješ?

Quote:
Ne dovoli si blizu


Jaz pa mislim, da bi dovolila blizu tistemu, ki bi ji bral misli (da po tem dobesedno kriči) in bi posledično nekaj rekel, ali naredil, točno to/tako, kot bi si v danem trenutku želela, pričakovala.
In zato takšna reakcija:
Quote:
ne smem, ne morem pričakovati sočutja od nekoga, ki 'tega' ni doživel.  

Nobeden ne vidi, kaj doživlja, misli, čuti... ker na forumu pač nobeden ni jasnoviden. In ne zato, ker ne bi nikoli doživel česa podobnega, če že ne zelo zelo podobnega - istega, skoraj, pač pa zato, ker  nobeden ne more z gotovostjo trditi, kakšna mimika obraza stoji za pisanimi stavki.
Ali joka?
Ali se smeji?
Ali pa samo nemo zre, molči?



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #63 - 16.09.2002 at 14:35:36
 
N. wrote on 14.09.2002 at 19:00:15:
Le zakaj bi si želela sočutja? Le kaj konkretno bi lahko imela od tega? Bi bila zato manj osamljena?
Mar ni tudi to sebičnost? Sočutje zato, da ne boš v svoji žalosti sama? Da ne boš edino ti tista, ki jo bo bolelo?
Ali pa sočutje zato, da boš opažena? Zato, da bi te nekdo vzel v naročje in te pocrkljal, pa čeprav le z besedami?
Kaj si v resnici želiš? Kako ti lahko kdorkoli ponudi tisto, kar si želiš (od nekoga), če to ne izraziš? Se bojiš, da bi bila zavrnjena? Da ne znamo objemati, pa čeprav le z besedami? Ali tako malo zaupaš vase? Ali pa tako zelo veliko pričakuješ?


Jaz pa mislim, da bi dovolila blizu tistemu, ki bi ji bral misli (da po tem dobesedno kriči) in bi posledično nekaj rekel, ali naredil, točno to/tako, kot bi si v danem trenutku želela, pričakovala.
In zato takšna reakcija:
Nobeden ne vidi, kaj doživlja, misli, čuti... ker na forumu pač nobeden ni jasnoviden. In ne zato, ker ne bi nikoli doživel česa podobnega, če že ne zelo zelo podobnega - istega, skoraj, pač pa zato, ker  nobeden ne more z gotovostjo trditi, kakšna mimika obraza stoji za pisanimi stavki.
Ali joka?
Ali se smeji?
Ali pa samo nemo zre, molči?





Samonekdo!
O sočutju smo se že pogovarjali. Sama ločim sočustvovanje in sočutje. Zadnjič je bil eden izmed tistih dni, ko rabim pozornost (lahko bereš ljubezen ali sočuje: rabim ogromno), ampak se žal takrat ne zavem, da sem jaz tista, ki si to lahko 'dam'. Vsakič, ko me zanese 'iskat od zunaj', me dejstvo, da je ne morem 'tam' najt onesreči, in ne morem verjet, kako sem lahko spet pozabila.  

Ja, res si ne pustim blizu. Pa ne nalašč. Še bolje rečeno pa je, da si preveč pustim blizu, le pokažem tega ne. Bog ve, zakaj. Ne vem. Preveliko razočaranje morda.

Hvala vsem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: LJUBOSUMJE
Reply #64 - 16.09.2002 at 14:43:46
 
Quote:
Samonekdo!
O sočutju smo se že pogovarjali. Sama ločim sočustvovanje in sočutje. Zadnjič je bil eden izmed tistih dni, ko rabim pozornost (lahko bereš ljubezen ali sočuje: rabim ogromno), ampak se žal takrat ne zavem, da sem jaz tista, ki si to lahko 'dam'. Vsakič, ko me zanese 'iskat od zunaj', me dejstvo, da je ne morem 'tam' najt onesreči, in ne morem verjet, kako sem lahko spet pozabila.  

Ja, res si ne pustim blizu. Pa ne nalašč. Še bolje rečeno pa je, da si preveč pustim blizu, le pokažem tega ne. Bog ve, zakaj. Ne vem. Preveliko razočaranje morda.

Hvala vsem.


Tebi tudi.
Hvala ti. Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: LJUBOSUMJE
Reply #65 - 16.09.2002 at 15:41:33
 
zvezdica, je pa res čudno da imaš tak vzorec, da ko nekaj rabiš, daješ od sebe glih nasprotno, ki valjda glih to spodbudi v ostalih in ti ne morejo dat tistega kar ti rabiš, ampak ti dajo glih tist k ti nebi hotla (da maš možnost sprejet), sej enkrat ti bo ratal ... zihr ... mi se ne damo  Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #66 - 16.09.2002 at 15:49:23
 
Morda je vzorec, morda ne. Morda je to škorpijonovska samouničevalna finta (narava). Skušam jo razumet, kako deluje, in preseči. Morda je to nastop ženske na bojevniški poti. Morda je to res strašno nezaupanje do soljudi. Morda je to vloga žrtve. Morda je zato, ker sem RH negativna. Morda je plemenitost, morda je neumnost. Ampak to sem jaz. Morda je nekaj, kar je moja pot, in jo je nesmiselno spreminjat, dokler se ne izniči. Morda pa ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
respect
1
*
Offline

bolje pozno kot nikoli

Posts: 33
jesenice
Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #67 - 16.09.2002 at 15:57:43
 

Ljubosumje: prav da ga občutiš (to je vendar potrditev ljuubezni), vendar treba je najdt tisto mejo do katere ga lahko pokažeš, brez da bi storil škodo ljubljeni osebi
Vedeti moraš v prvi vrsti kakšen si ti. Probaj se postaviti v kožo partnerja
No ja zadeva se spremeni če si posesiven, ali pa če nekoga obtožuješ stvari, ki jih ni naredil

Pa tud če tip pogleda za kšno, to še ni nč- taka smo pač bitja z binglnom Roll Eyes


Lohk da je mal off topic, ampak res se mi ni lubil brat vseh postov
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: LJUBOSUMJE
Reply #68 - 16.09.2002 at 16:05:02
 
respect wrote on 16.09.2002 at 15:57:43:
Ljubosumje: prav da ga občutiš (to je vendar potrditev ljuubezni)

kje si pa to pobral?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
respect
1
*
Offline

bolje pozno kot nikoli

Posts: 33
jesenice
Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #69 - 16.09.2002 at 16:53:36
 

Ej ne vem
Ne morš bit na nekoga ljubosumen, če ti zanj ni mar.(saj jest ne ) .
Si na soseda ljubosumen ker ima klavdijo šifer za ženo ????????  Grin . mogoče zgleda res bolš kot tvoja,samo a je tebi sploh to važn ????

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: LJUBOSUMJE
Reply #70 - 16.09.2002 at 17:05:03
 
respect wrote on 16.09.2002 at 16:53:36:
Ne morš bit na nekoga ljubosumen, če ti zanj ni mar.

To drži, vendar ti je ob ljubosumju zanj mar v smislu posesti in ne v smislu ljubezni.

Kako se sliši naprimer tole:
Stran od nje, ona je moja last.
ali pa
Stran od nje, njo lahko ljubim samo jaz
ali pa
Zamerim ti, da ljubiš poleg mene še koga.

... mar niso to več kot očitna lastniška razmerja in da je ljubezen omenjena samo kot oguljena fraza..

Quote:
Si na soseda ljubosumen ker ima klavdijo šifer za ženo ??   .

V klaudijo šifer si lahko tudi zaljubljen, vendar nisi ljubosumen, ker je nimaš v posesti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #71 - 17.09.2002 at 09:28:31
 
Quote:
zvezdica, je pa res čudno da imaš tak vzorec, da ko nekaj rabiš, daješ od sebe glih nasprotno, ki valjda glih to spodbudi v ostalih in ti ne morejo dat tistega kar ti rabiš, ampak ti dajo glih tist k ti nebi hotla (da maš možnost sprejet), sej enkrat ti bo ratal ... zihr ... mi se ne damo  


To sploh ni tko redka lastnost/vzorc, kar ti tle ugotavljaš, gape, in zvezdica v odgovoru niti ne zanika. Men se zdi, da to finto izkorišča kapital, ki bruha nove in nove čim bolj cnene  potrošne zadeve samo zato, da bi jih mi kupl in si tem doklazal, da jih čist zares ne rabmo. Gre za princip negativne selekcije, samoprepričevanja in samodkazovanja, da nečesa ne rabmo, skoz konzumiranje prav tega.

Če nam je ena zadeva nč ne pomen in nam je lahko dosegljiva, jo bomo hotl  posedovat, da si dokažemo, da nam res nč pomen. Če nam pa ena zadeva prav tako nč ne pomen, pa nam je nedosegljiva, pa zganjamo eno ljubosumje v smislu želje po  posedovanju prav tega z namenom, da bi dokazal, da nam nč ne pomen. Je to pravi balzam za dušo, ker prav z željo po posedovanju ustrjamo iluzijo, da nam stvar nekaj pomen . Je prav ljubosumje tisto, ki ustvarja iluzijo, da nam tisto nekaj pomen. Te iluzije s posedovanjem te zadeve ne smemo niti razbit, začnemo se tešit z ljubosumjem, s čustvom, ki smo ga ustvarli  do stvari ne pa s konzumiramanjem stvari same.

To pa ni daleč stran od moje teze, da z ljubosumjem samo dokazujemo, da nam objekt ljubosumja sam po seb prazprav nč ne pomen. Da ljubosumje ne more biti  izraz ljubezni, skratka.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #72 - 17.09.2002 at 10:07:34
 
Tole si fajn razpletel. Ampak se enostavno ne morem strinjat, da nekdo ne ljubi, če je ljubosumen. Res je, da gre za ene vrste sebičnost, ampak če si že na poti Resnice, potem si jo je treba tud priznat. Potem si je treba tud dopustit in sprejet takšna dejstva, kot so: zakaj ima nekdo nekoga raje, kot drugega? Če to veš, potem veš, da itak vse izhaja iz sebičnosti, tudi tako opevana ljubezen. Jaz sem pač vrgle vse predsodke v isti koš ljubosumja. Pravim pa, da mi je to že čist abstrakten pojem in se ne strinjam, da je tako zelo sebična tale ljubosumnost. Menim, da je vredna pozornosti in razumevanja. Tako kot tisti stavek: ljubezen boli. Strinjam se. Eni se ne strinjajo, jaz pa pravim, da potem ne ljubijo globoko in z vsem bitjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: LJUBOSUMJE
Reply #73 - 17.09.2002 at 10:11:25
 
titud wrote on 17.09.2002 at 09:28:31:
To sploh ni tko redka lastnost/vzorc, kar ti tle ugotavljaš, gape, in zvezdica v odgovoru niti ne zanika.

niti nism reku da je redka, ampak za nekoga ki ve ...

ja no in ljubosumje meni ni nobena potrditev ljubezni, sorry, se ne dam ... to je bed ... no gut ... zihr ... to je ego ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #74 - 17.09.2002 at 10:16:35
 
/titud

Včasih, ko tebe berem je, kot da bi sebe poslušala, samo malo bolj zakomplicirano./


Sama nisem nikoli ljubosumna (dokazano  Wink).
Če imaš nekoga rad, mu želiš le najboljše in njegova stvar je, kaj bo naredil.  Ne vem kakšno ljubosumje in metanje ob tla ne pomaga, prej škoduje.

Če me kaj moti, se pogovorim in to je zame tudi bistvo odnosa.


Akobane

Lumpy





Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6