Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 37054 times)
LittleStar
Ex Member




LJUBOSUMJE
12.08.2002 at 09:25:02
 
Ok. Bom sama odprla. O ljubosumnju.. O tem zloglasnem čustvu, ki ovira ljubezen, da bi bila to, kar je. Je ljubosumje samo čustvo? Se morda skriva kaj globjega za njim? Morda zavest, ki se razteza do neskončnosti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #1 - 12.08.2002 at 10:12:44
 
Predvidevam, da noben izmed vas 'duhovnežev' ne pozna tega čustva??? Sem pač edina z 'slabo karmo'. Ali sem spet prehitra? Torej, sem ljubosumna, ampak ne v smislu, da bi komurkoli želela škodovat, vendar pač v smislu, ki me je popeljal v razumevanje ljubezni. Žalostno, ampak resnično. Človek bi se hkrati jokal in smejal, ko ljubi. Nemočen je in hkrati močan. That's love. Vse ostalo pa je strah oz. ljubosumje. Tako širok je zame ta pojem. Morda je boljši izraz posesivnost. Kako se je znebiti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #2 - 12.08.2002 at 10:37:55
 
Samo strah, samo strah. Smiley

Quote:
Kako se je znebiti?

Zaupaj vase.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #3 - 12.08.2002 at 10:46:39
 
Kdo sem jaz (vase)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: LJUBOSUMJE
Reply #4 - 12.08.2002 at 10:54:03
 
JAZ SEM
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: LJUBOSUMJE
Reply #5 - 12.08.2002 at 11:04:56
 
Ja res je ljubosumje izhaja iz nesamozavesti, in je okoli prazno znotraj pa votlo. Točno to je STRAH.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: LJUBOSUMJE
Reply #6 - 12.08.2002 at 11:10:39
 
Thot wrote on 12.08.2002 at 11:04:56:
Ja res je ljubosumje izhaja iz nesamozavesti, in je okoli prazno znotraj pa votlo. Točno to je STRAH.
LP
T.


Ne vem, če je to ravno res. Meni enostavno niso všeč samozavestni ljudje, zdijo se mi smešni. Ker zavest namreč nima ravno dosti skupnega z samozavestjo. Ne vem no.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: LJUBOSUMJE
Reply #7 - 12.08.2002 at 11:22:09
 
no ok, če se pa pogleda s tvoje strani, ljubosumni so ljudje ki ne sprejemajo sebe in s tem posledično ne drugih, v tem primeru partnerja in ker ne zaupajo v vesolje, jih je strah, da jim vesolje ni namenilo tisto kar hočejo.
Samozavestni ljudje ti niso všeč? Mislim da se preveč obešaš na terminologijo. Ali pa ne in so ti všeč ljudje, ki z njimi pometaš in se ti prilagajajo? Ne vem ne vem.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #8 - 12.08.2002 at 20:40:02
 
Zvezdica, samozavest nima veze s prepotentnostjo, ce si mogoce na to mislila. Samozavest je po moje bolj povezana z osrediscenjem. Mirom. Zavedanjem - svojega bivanja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #9 - 12.08.2002 at 21:09:14
 
Quote:
Torej, sem ljubosumna, ampak ne v smislu, da bi komurkoli želela škodovat, vendar pač v smislu, ki me je popeljal v razumevanje ljubezni.  


Ljubosumje te je popeljalo v razumevanje ljubezni? Se ti ne zdi, da prav ljubezen izničuje ljubosumnost?
Mogoče bi morala napisati, da ti ljubosumnost govori, koliko si pravzaprav nevoščljiva, zavistna, sebična, če se smem nanašanati na sebično ljubezen.

Quote:
Morda je boljši izraz posesivnost


Eto, še enkrat, sebična ljubezen?

Quote:
Kako se je znebiti?

Posesivnosti?
Mogoče bi se pa morala v popolnosti zavedati te besede
Quote:
love.


Če povem s svojimi besedami, kako ne bi nekomu, ki ga ljubiš želel sreče, zadovoljstva, in seveda ljubezni, pa s komurkoli že?
Back to top
 
 
IP Logged
 
delete
1
*
Offline


Posts: 35

Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #10 - 15.08.2002 at 10:57:28
 
uhm kaj si pa po horoskopu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: LJUBOSUMJE
Reply #11 - 17.08.2002 at 14:03:28
 
Zvezdica!

Poglej napisala si: kako se ZNEBITI ljubosumnosti... mogoče se tu malce zatika

kot jaz vidim življenje ima vse svoj namen, tako imajo tudi vse naše lastnosti svoj namen, s tem ko se poiskušamo znebiti "slabih" lastnosti samo podaljšujemo agonijo...ljubosumje je v tvojem življenju da neki iz tega povlečeš, je hrana za dušo...ni pomembno  kako je do tega prišlo, pomembno je kaj je namen tega...ne poizkušaj se znebiti ljubosumnosti, poiskusi jo začutiti, poiskusi odkriti darilo ki se skriva v tej lastnosti

Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #12 - 17.08.2002 at 15:36:59
 
Herby, mi je všeč ta odgovor.

Tudi sama mislim, da ti ljubosumje nekaj govori. Predvsem da ga poslušaj. In nikakor ti ne govori tega, da si slaba, ker imaš tako "nizka" čustva, kot marsikdo verjame.
Vsako čustvo ima svojo funkcijo. VSAKO. Ima svoj namen in pomen.
Praviš, da bi se tega rada znebila. Hm. Ne verjamem, da se da.
Po mojem, lahko narediš nekaj drugega. Doživi v popolnosti to čustvo. Pa boš videla, kaj je pod njim.

Pa še nekaj. Toliko je govora o sprejemanju sebe, pa o ljubezni do sebe. Vendar se mi dozdeva, da se te besede kaj hitro spremenijo v navadne "parole", ko gre za sprejemanje takoimenovanih in narobe razumljenih "negativnih čustev". Pri sebi in pri drugih.
Negativnih čustev NI. So lahko samo dejanja, ki škodijo. Ampak teh ne povzroča čustvo, temveč naša določitev, da tako ali drugače reagiramo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #13 - 17.08.2002 at 21:44:57
 
Amstel wrote on 17.08.2002 at 15:36:59:
Tudi sama mislim, da ti ljubosumje nekaj govori. Predvsem da ga poslušaj. In nikakor ti ne govori tega, da si slaba, ker imaš tako "nizka" čustva, kot marsikdo verjame.
Vsako čustvo ima svojo funkcijo. VSAKO. Ima svoj namen in pomen.
Praviš, da bi se tega rada znebila. Hm. Ne verjamem, da se da.


Amstel, Zvezdica je vprašala, kako bi se znebila posesivnosti. To pa ni potrebno, da je del ljubosumnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: LJUBOSUMJE
Reply #14 - 17.08.2002 at 22:20:30
 
Hvala, da si me opozorila.

Torej se moj odgovor še vedno nanaša na ljubosumje, ne na posesivnost.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6