Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2466 times)
Borut
Ex Member




Linux
05.08.2002 at 13:14:36
 
Zravo.
Rabim pomoč in sicer:
Rad bi prešaltal na Linux. Šel sem na Lugos in pod linki dvem distributerjem poslal mail....ni odgovora.

Zato vas prosim, če mi lahko sporočite kak mail, kako tel.številko distributerja in montažerja Linux opreme od Ljubljane proti primorskem koncu. Rad bi, da bi mi distributer izvedel tudi inštalacijo, nastavitve in montiral vso strojno opremo tako, da bo laufalo. Pač se ne razumem u kompjutorje. Taisti človek - serviser naj bi mi montiral še Webcam. Drugače imam kot zunanje enote dva skanerja, modem, drugega pa nič. Glavna škatla je Pentium 2 celeron 5GB harddisk, 32 delovne memorije....
In pa prenosnik Toshiba 210CT. Računalnik bi dostavil k serviserju na montažo, potem pa vse skupaj nazaj odpeljal. Drugače pa sem čisto navaden uporabnik, ki uporablja Office, W98.....igric pa ne.

Hvala


Hvala vam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Linux
Reply #1 - 07.08.2002 at 00:16:27
 
Ali so se ti Okna zamerila?  Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Linux
Reply #2 - 07.08.2002 at 06:19:44
 
Malo da. Malo pa iz tega, da mi okna klecajo na vsake 20 dni, ko hočem po domače kaj speljati skozi.
Pa še malo me firbec martra.
Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
six
1
*
Offline


Posts: 4

Gender: male
Re: Linux
Reply #3 - 07.08.2002 at 08:20:09
 
živjo.

sam se precej ukvarjam z unix sistemi z vsem, kar je s tem povezano.

no, če bi rad namestil linux, vedi, da to ne bo rešilo tvojih problemov takoj. možno je seveda tudi, da boš padel v deročo reko, ki je sicer čista in močna, a utegneš utoniti (pa ne dobesedno, hehe).

no, priporočam ti distribucijo RedHat 7.3 ali Mandrake 8.1. ni velike razlike med njimi. v osnovi je to jedro (linux), z gnujevimi programi okoli (www.gnu.org).

Če bi rad stabilno windows platformo, so zate windows 2000. Mogoče bi bilo dobro, da si zaenkrat naložiš dva sistema na računalnik - linux čisto lepo živi skupaj z winsi. in potem delaš postopen prehod, ker utegne biti skok direktno z winsev na unix platformo precej boleč, še posebej, ker je filozofija sistema unix precej drugačna kot winsev.

ko ti bo uspela namestitev, se prijavi na lugos mailing listo, pa ti bomo z veseljem pomagali.

aja, linux lahko preneseš zastonj. pri nas gre najhitreje s suneta

ftp://ftp.sunet.se/pub/Linux/distributions/

tu imaš na enem mestu vse distribucije. prenesti moraš ISO image (datoteke *.iso), ki jih potem zapečeš na CD.

ajt
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1