Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 31233 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Evtanazija in morala
Reply #15 - 19.07.2002 at 09:04:00
 
Thot wrote on 18.07.2002 at 15:04:47:
Jaz se znam poslušati, celo mogoče več kot ti, pa ne verjamem v nič tam zunaj mene.
In tudi jaz vem kaj bi naredil brez obžalovanja, a vprašanje ni bilo o tem, ker ti si rekla da bo bog sodil drugače. To se pravi, da bi ti pustila človeku da trpi zaradi svoje vere?
Božji zakoni so drugačni-so bile tvoje besede in potem poveš da ti on pove, kaj in kako skozi tvoje srce, a pa ne obstaja nikakršna druga možnost za to, recimo tvoaj želja po pomoči, pa recimo da ti je ta človek blizu...
Verstva so proti evtanaziji, se pravi da bi ti pustila človeka ki ga ljubiš trpet zgolj iz prepričanja, ali pa hočeš povedati da se ver, tako tvoja kot marsikatera druga motijo?

Thot, nisi me zastopil.  Se opravičujem, če ne znam biti bolj jasna. Sploh pa nisem verna, ne v tem smislu, kar bi mi ti rad pripopal.

Včeraj sem brskala po knjigarni in naletela na knjigo Jamesa Van Praagha. Odprem jo (ker poznam avtorjevo delovanje v tem svetu, vendar še nisem prebrala nobene njegove knjige) in knjiga se mi je odprla na strani z naslovom EVTANAZIJA. Saj vemo, naključij v življenju pač ni.

Odgovor na vprašanje evtanazija da ali ne, je bil: vse je odvisno od motiva.

moj komentar: tako kot velja za vse stvari v življenju

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Evtanazija in morala
Reply #16 - 19.07.2002 at 09:33:28
 
ne morem , da ne bi še nekaj napisala, čeprav nisem prepričana, če o tem že nisem govorila: pred leti sem brala ugotovitve ene raziskave iz Nemčije, kjer so malo spremljali prošnje za evtanazijo: ugotovili so, da je povečano število izraženih želja svojcev umirajočih po evtanaziji tik pred božičnimi prazniki in tik pred poletnimi počitnicami. Motiv je tukaj jasen (moj komentar): pokopljimo, kar je za pokopat, potem bomo pa v miru preživeli proste dni. V primeru, da je željo po evtanaziji izrazil sam umirajoči, je kot razlog ponavadi navedel, da ne bi bil več rad v breme drugim. To se pravi, da je želel umreti zaradi drugih, ne zaradi sebe.

Maja letos je umrla v Angliji borka za evtanazijo. Stara malo čez štirideset let, umirala je mislim da zaradi mišične distrofije in je bila že tetraplegik. Želela je, da sodišče omogoči njenemu možu, da ji pomaga z evtanazijo, ko bo tako želela ona, vendar je pred zakonom želela zaščito za moža. Bila je zavrnjena najprej na angleških sodiščih, kasneje še na evropskem za človekove pravice. Slab mesec po tistem, ko je zgubila borbo z evropskim sodiščem, je umrla.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Evtanazija in morala
Reply #17 - 19.07.2002 at 09:37:48
 
Quote:
In če ti rečeš, da tehtanje povzroči razum – OK. Pa če je tudi tako, potem ti povem, da srce zelo hitro sliši, kaj mu reče razum… In tehtanje se nadaljuje…  


Po moje tud če sliši, se s tem ne obremnjuje, ne jemlje tega kot dilemo. Srce razum pomoje samo 'uprabi' da poišče razloge, da  legitimizirazira tisto, za kar ve da je prav. Razum deluje 'post festum', amapk mi tega neke vrste časovnega zamika ne dojemamo tko, si  nočmo prznat, da ma razum tko postransko vlogo.  

Quote:
Tole, titud, me je napeljalo na razmišljanje o take vrste dejanju pri osebi, ki se »zaveda«, torej ve, kaj se okoli nje dogaja in je še sposobna misli, želja, čustev in na drugi strani oseba, za katero rečemo, da »ni pri sebi«, torej v nekem drugem svetu, v katerega pa mi nimamo dostopa.


Jest ne bi delal bistvene razlike med tem, ali se umirajoča oseba sojega stanja zaveda ali pa ne več. V prvem primeru bi se 'izklopla' iz življenja zavestno, v drugem pa bi narav skoz evolucija najdla rešitev, da bi se 'izklop' zgodu sam po seb. Ali oseba, ki v bistvu umira,  drugo zavestno osebo prosi/nagovarja k evtanaziji ali pa drugega v nezavednem stanju molče prosi/nagvorja, po moje tej drugi osebi ne zmanjšuje bistveno odgornosti pred sabo, če se 'odloči' al pa 'ne odloči' za etanazijo. Po moje ti globoko v seb nč ne pomaga pa te odvezuje odgovornosti, če se sklicuješ  na to, da si jo odklopu zato, ker te je za uslugo trpeča oseba prosila.  Tud se ne moreš opravičevat red sabo, če si osebo izklopu zato, ker je bilo njeno brezupno in nezavedno  stanje en molčeč nagovor k temu, da bi ji naredu uslugo, se je usmilu. Umirajoči te v nobenem primeru ne more odvezat od odgovornosti za to kar boš naredu. Za to je poskrbela narava, k nam je dala vsakemu svojo avtonomijo in mehanizme, da se počutmo zanjo odgovorni,  in tako je po moje tud prov.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Evtanazija in morala
Reply #18 - 19.07.2002 at 09:42:22
 
pa še nekaj bi rekla: na prvem mestu se mi zdi pomembno, da svojci omogočijo umirajočemu tak način umiranja in tak prostor za umiranje, kot si umirajoči sam želi. Večina umirajočih želi umreti doma. Večina svojcev se boji smrti, zato težko ugodijo želji umirajočega, kljub temu, da ga imajo radi. Svojci zmotno mislijo, da bo za umirajočega v bolnici bolje poskrbljeno kot doma. Umirajoči razen tople in sočutne roke ponavadi ne rabi kaj več, injekcije morfija, če so potrebne, pa lahko dobijo tudi doma. Ker je umiranje lahko dolgotrajno, nega bolnika pa je težka stvar, se je mogoče pametno obrniti na kako ustanovo kot je Hospic za pomoč ali pa vsaj za nasvet. Če bolnik umira zaradi narave bolezni v bolnici, svojci lahko zahtevajo, da so ob umirajočem. Kot navaja Metka Klevišar, svojci ponavadi ne upajo prositi zdravstvenega osebja , če so lahko prisotni ob umirajočem, vendar je to pravica vsakega človeka in si jo lahko izborimo.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Evtanazija in morala
Reply #19 - 19.07.2002 at 10:01:07
 
ana wrote on 19.07.2002 at 09:33:28:
ugotovitve ene raziskave iz Nemčije, kjer so malo spremljali prošnje za evtanazijo: ugotovili so, da je povečano število izraženih želja svojcev umirajočih po evtanaziji tik pred božičnimi prazniki in tik pred poletnimi počitnicami. Motiv je tukaj jasen (moj komentar): pokopljimo, kar je za pokopat, potem bomo pa v miru preživeli proste dni.

Uf, ana, tole se je »zadrlo« v moje srce… Seveda, saj sem šla sama skozi to izkušnjo in vem, kaj sem sama doživljala… In se ni dogajalo niti pred božičnimi prazniki, niti pred poletnimi počitnicami… Dogajalo se v času pomladanskih dni, takrat, ko se prebuja narava, ko se prebuja življenje… In ko se želiš prebuditi tudi ti…

Prošnje pa… So vložene iz takih in drugačnih razlogov… Vedno in povsod… Iz sočutja, iz ljubezni, iz usmiljenja… Pa iz sebičnosti, egoizma in samoljubja…


ana wrote on 19.07.2002 at 09:33:28:
V primeru, da je željo po evtanaziji izrazil sam umirajoči, je kot razlog ponavadi navedel, da ne bi bil več rad v breme drugim. To se pravi, da je želel umreti zaradi drugih, ne zaradi sebe.

Če ti lahko povem iz svoje izkušnje… Najprej je boj v samem sebi… Soočanje s tem, kaj je življenje naredilo iz tebe… Z omejitvami, ki ti jih postavilo na tvojo pot in s katerimi se moraš soočati… Poskušaš živeti z omejitvami… Poskušaš živeti na način in v vlogi, v kakršno te potisne življenje… Se na nek način s tem sprijazniti in s tem živeti…

Sočasno se seveda dogaja odvisnost od drugih… Od tistih, ki so ti blizu… Postajaš odvisen od njih na vse načine… Zelo malo je stvari, ki jih lahko opraviš sam… Tudi tistih, čisto vsakdanjih… Vedno moraš nekoga prositi, naj ti pomaga uresničiti še tako malo željo… In tako dobiš občutek, da drugim kradeš življenje zato, ker je bilo ukradeno tebi…

In – ja. Verjetno je tudi želja po tem, da ne bi bil odvisen od drugih, da ne bi omejeval življenja drugim, da ne bi kradel življenja drugim tisto, na podlagi česar tehtaš umreti da ali ne… Poleg tiste bolečine, katero pa poznaš samo ti…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Evtanazija in morala
Reply #20 - 19.07.2002 at 10:02:51
 
Po telih zadnjih miškinih pa aninih postih pa bi si smiselno zastavt eno vprašanje, ki se ne tiče samo evtanazije: kolk 'družbena klima' oziroma  kultura, v kateri živiš, vključno z vero, moralnimi normami in zakonskimi/političnimi svoboščinami lahko vplivajo na tvojo 'odločitev' za evtanazijo, pa naj si v vlogi 'žrtve' al pa 'ekeskutorja'?

Jest bi spet reku tko: če se spraviš ali znajdeš v situaciji, da bi se odločal, pol boljš, da nč, ker se ena odgovorna pa avtonomna oseba na take zunanje argumente pri dokončnih sodbah ne more naslont.  Na to, kolk pa ti te kao zunanje dejavnike v seb ponotranjiš, da so del tvojega srca, pa itak ne moreš vplivat in za to ti nisi odgovoren. Jih ne jemlješ kot ene kriterije, po katerih naj bi se odločal, ker se itak ne odločaš. Ker zarad njih v seb itak veš, kaj ti je z naredit. Če je to, kar na tak način narediš, v neskladju z veljavno moralo pa zakoni, toliko slabše zanje, ne pa zate. Če je pa v skladju, pa tolk boljš za vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Evtanazija in morala
Reply #21 - 19.07.2002 at 10:36:06
 
titud wrote on 19.07.2002 at 10:02:51:
Po telih zadnjih miškinih pa aninih postih pa bi si smiselno zastavt eno vprašanje, ki se ne tiče samo evtanazije: kolk 'družbena klima' oziroma  kultura, v kateri živiš, vključno z vero, moralnimi normami in zakonskimi/političnimi svoboščinami lahko vplivajo na tvojo 'odločitev' za evtanazijo, pa naj si v vlogi 'žrtve' al pa 'ekeskutorja'?

titud, če vprašaš mene in to, kako sem to doživljala jaz.. NIČ drugega ni... Popolnoma nič... Ni družbe, ni vere, ni zakonsko določenih svoboščin, ni zakonsko določenih pravic, ni morale, ni etike… Popolnoma nič drugega ni, kot samo ti in oseba, ki se sooča s tovrstno bolečino…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Evtanazija in morala
Reply #22 - 19.07.2002 at 10:50:30
 
Morm se to dodat, da je o tem zlo zajeban debatirat ker kokr je evtanazija recimo OK odresilna zadeva za nekaga umirajocega bolnika, tko se jo potem lahko tudi izkorisca v svoje namene.
Sej ne bi se zdej sel neko znanstveno fantastiko. Sam ker gre razvoj tehnologije naprej in so povsod ze racunalniki ni kakemu dohtarju noben problem ponaredit moje kartoteke in sem pol jest ves bogi in na smrt bolan in pridejo pome, me "ugrabjo" in v bolnci frderbajo. Primer pac.
Ce pa pogledam po drugi strani, se pa vprasam, zakaj bi cloveka pri zadnjih vzdihljajih matrali? A si je to zasluzu, da pri zivem telesu gnije in razpada?

Ma zajeban tole do amena... Pa tud ce gledamo zdej neka zdravstvena zavarovanja in ta jajca. A ni pravica vsakega cloveka na tem bozjem svetu da dobi zdravnisko oskrbo? Recimo jutr sem brezposelen, nimam dinijev, prodal sem ze vse, akr sem lahko in imam raka. Ker klinac me bo pa zastonj operiral? Nben.
Pismo en kurcev helikopterski prevoz iz kraja nesrece do najblizje bolnice stane cca 10.000 evrov. Pa kdo ga placa, ce ni zavarovan in ce ne more bit in ce nima dinijev? Nben.. razen ti al pa tvoja familija, ker te cist lepo po pravni poti izterjajo...

Ni pravice na tem svetu... pa ga obracejte kokr hocte...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Evtanazija in morala
Reply #23 - 19.07.2002 at 12:57:39
 
Quote:
Morm se to dodat, da je o tem zlo zajeban debatirat ker kokr je evtanazija recimo OK odresilna zadeva za nekaga umirajocega bolnika, tko se jo potem lahko tudi izkorisca v svoje namene.


Ja, je zajejeban, ker se na  vprašanju evtanazije vse razčisti, pa tud vse do konca zakomplicira. Punce so odprle notranjo dilemo, nas pobe, ki smo že po naravi bolj družbeno determiniran, pa dajejo une zunanje. Tle se tud pokaže, kolk si v seb usklajen, jing pa jang, kolk je pa vsega tega še odzunaj, pa nisi še v seb predelov. Po mojem se skor ne more zgodit, da te zadeva z evtanazijo ne bi nepripravljenega dobila oz. tvojo nepripravljenost razkrila. Se skor ne da v naprej nanjo pripravit pa v celot 'stališča zavzet'. Do posamičnih stvari že, npr. do zdravstva pa do zakonodaje, tam gledaš na to, da bo možnost za zlorabo čim manjša. Do osebne opredlitve v konkretni situaciji pa po moje ne. Takrat se ti res cel svet hkrat na glavo userje. Sory, ne znam pomagat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Evtanazija in morala
Reply #24 - 19.07.2002 at 15:40:53
 
Zdi se mi, da nam je Miška tukaj postavila vprašanje, na katerega ni prav nihče zares pripravljen. Tisto ta pravo koano, v kateri je treba preseč samega sebe, da lahko odgovoriš nanj. Pa še tipa "kajbičebi" je, s katerimi se ponavadi nikomur ne da preveč ukvarjat.

Pa vendar se mi zdi, da si Miška zasluži odgovor, da si zasluži pomoč, da je njej to vprašanje pomembno, celo več, da gre za nekaj, čez kar enostavno mora stopiti, če želi živeti svoje življenje naprej.

Nekdo trpi. Zelo močno. S smrtjo mu lahko močno olajšamo muke. Vendar smrt je tako dokončna, ali ga s tem ne prikrajšamo tudi za samo majhen trenutek življenja, radosti, veselja? Kaj je pomembnejše?

Pa bi sam predvsem poskusil najprej postaviti vprašanje drugače. Ali je smrt v nekem trenutku edini možni izhod?

Se s sodobno protibolečinsko terapijo ne da omejti trpljenja na znosno mero? Se trpečemu ne da olajšati in preseči njegovih trenutnih omejitev? Po mojem mnenju je vedno pot za nekoga, ki se  potrudi in jo zna poiskati.

Vendar pa je vse skupaj še dosti hujše, če te nekdo, ki ti je blizu prosi, če mu lahko pomagaš umreti. Odločil se je za samomor, vendar ga sam ne more izvesti. Mu pomagati?

Najprej bi se vprašal, ali bi pomagal zdravemu in na videz povsem netrpečemu človeku, nekomu, ki to lahko naredi sam? Najbrž bi poskusil vse prej, preden bi mu dopustil, ne pa pomagal,  da stori takšen korak.

V čem pa je tako velika razlika, če je nekdo privezan na posteljo ali če na videz zdrav teka naokrog? Trpljenje? Potem tudi tu velja prvi odgovor. Najprej poskusiti vse, kar je v naši moči, da se to olajša.

Nikoli ne naredimo vsega, navadno tisto kar mislimo da smo dolžni, kar mislimo da tisti trenutek znamo in zmoremo. Samomor je prošnja za pomoč, zahteva za evtanazijo je prošnja za pomoč. Nihče si ne želi samomora, nihče si ne želi evtanazije, želi si pomoči.

Evtanazija je v zadnjem primeru kvečjemu priznanje, da smo nemočni, da nismo sposobni pomagati.

Pa bom postavil vprašanje drugače. Ali se ne zgodi pogosto, da se prehitro vdamo v usodo?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Evtanazija in morala
Reply #25 - 19.07.2002 at 16:51:49
 
ana wrote on 19.07.2002 at 09:33:28:
Motiv je tukaj jasen (moj komentar): pokopljimo, kar je za pokopat, potem bomo pa v miru preživeli proste dni

Uf, ana, da izderem še eno bodico iz svojega srca: nihče ne more vedeti, kaj doživljaš v takem trenutku, če tega ni doživel… Nihče si ne more predstavljati tovrstne bolečine, če je ni začutil… Nihče si ne more niti zamisliti, kako se ti trga srce, če se kaj takšnega zgodi ljubljeni osebi…

In zato mi verjetno tudi nihče ne bo verjel, če povem, da bi dala precejšen del svojega življenja, da bi lahko izboljšala kvaliteto njegovega…
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Evtanazija in morala
Reply #26 - 19.07.2002 at 17:03:36
 
Quote:
Pa vendar se mi zdi, da si Miška zasluži odgovor, da si zasluži pomoč, da je njej to vprašanje pomembno, celo več, da gre za nekaj, čez kar enostavno mora stopiti, če želi živeti svoje življenje naprej.

bp, vprašanja nisem zastavila zato, ker bi od kogarkoli karkoli pričakovala, res ne. Res je, da o tem (še vedno, čeprav so od tega minila že tri leta) precej razmišljam. In seveda preberem vsako tako stvar, ki mi pride pod roke. Celo iščem tako literaturo, ki bi mi morda lahko dala odgovor na to vprašanje. Ki me muči od trenutka, ko sem se z njim soočila. In sem ravno tisti dan spet brala o tem in našla tisti odlomek, s katerim sem tudi odprla to temo. In želela samo slišati vaša mnenja o tej zadevi. Stvar se je potem razpletla, kot se je razpletla, da sem torej glasno povedala, zakaj me ta tema zanima. In daleč od tega, da bi sploh pomislila na kakršnokoli pomoč s katerekoli strani. Vem, da je odgovor samo v meni… In da moram brskati in brskati, dokler ga ne najdem… Šele potem bom verjetno našla tisti notranji mir, ki sem ga glede tega zgubila…

Kljub temu pa se vsem zahvaljujem za takšen odziv. Kljub temu, da nisem iskala, sem kljub temu naletela na pomoč… V tem primeru iskreno mnenje iskrenih ljudi… In to je (vsaj meni) v življenju zelo pomembno… Zato – HVALA vsem, ki ste (ali pa še boste) kakorkoli sodelovali v tej debati.

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Evtanazija in morala
Reply #27 - 19.07.2002 at 17:15:53
 
Quote:
Pa bi sam predvsem poskusil najprej postaviti vprašanje drugače. Ali je smrt v nekem trenutku edini možni izhod?

Se s sodobno protibolečinsko terapijo ne da omejti trpljenja na znosno mero? Se trpečemu ne da olajšati in preseči njegovih trenutnih omejitev? Po mojem mnenju je vedno pot za nekoga, ki se  potrudi in jo zna poiskati.

Če ti lahko povem iz svojega primera, bp – zdravstvo v tem primeru odpove… Je ni protibolečinske terapije, ga ni zdravila, ki bi olajšala take vrste bolečine. Niti MST tablete, ne vem če poznaš – tablete, pri katerih je osnova morfin, niso pomagale. Vedno večja doza je bila potrebna, da si ohranjal kolikor toliko znosno stanje. Je to rešitev? Ostane seveda še droga, morfij in podobno. Je morda to rešitev?

Človek takrat poskusi vse ostale alternativne možnosti, v katere drugače sploh ne verjame… Raznorazni bionergetiki in vse ostale možnosti, za katere sliši. Pa na koncu ugotovi, da povsod pusti samo en velik kup denarja, bolečine pa so popolnoma iste... Neznosne torej…

In takrat začneš verjeti v čudež… Ker edino to lahko reši takega bolnika… V tem primeru v zdravstvo, ki naj bi s svojim razvojem morda pa le stopilo korak naprej… Še za časa življenja, ki ga tak bolnik živi…

In to je tisto, o čemer sem govorila takrat, ko sem govorila o upanju… Edino tako upanje je še tisto, ki ne prevesi tehtnice v eno stran… Zaradi katerega ne pretrgaš tiste tanke nitke... Tiste tanke vezi med življenjem in smrtjo...

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Evtanazija in morala
Reply #28 - 19.07.2002 at 17:50:18
 
Miška,

Gotovo so stvari, ki jih medicina ne zna. Vendar sem bral, da je ravno protibolečinska terapija v zadnjem času močno napredovala in omogočila bolj znosno življenje marsikomu, ki je pred tem močno trpel.

Morfij in reči na njegovi osnovi so vendar stare že vsaj stoletja. Žal res morda tisto najmočnejše, kar pozna tudi marsikateri strokovnjak, ali pa morda kar še plača kakšna zavarovalnica?

Sem pa mnenja, da je treba zdravnike preverjat, spraševat, spodbujat in včasih celo usmerjat ne pa se jim prepustit, njim in bolezni, kot se ne bi prepustil tudi viharju, če bi te zajel v jadrnici, sredi morja. So samo ljudje, včasih zmotljivi, včasih preobremenjeni, včasih brezbrižni pa vendar lahko še največ storijo v takem primeru.

Je morfij rešitev? Ne, ni rešitev, ničesar ne rešuje.
Se spomniš štirih sveč izpred nekaj dni, gotovo si jih dobila po pošti. Lahko morfij podaljša gorenje četrte sveče? Lahko, po mojem mnenju. Za vse udeležene, za vse, ki še niso nehali verjeti v čudeže.

Sama si napisala. Edino upanje. S smrtjo izgine še to.

Trpljenje pa samo pri enem od vseh, ki so bili pri evtanaziji udeleženi. Pri ostalih ostane dvom in bolečina, ali so ravnali prav.

Pa vendar bi se včasih odločil za to, ko nemočno gledaš nekoga, kako neznansko se muči. Ko si priznaš poraz, ko veš, da ne moreš pomagati.

V tem primeru, pride kakšen bog, usoda, nekdo ali nekaj, na kogar lahko poskusim preložit odgovornost, dvom in bolečino še kako prav. Prav pride priznanje, da sem majhen, da je vprašanje večje od mene. Odločitev pa je vedno moja.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Evtanazija in morala
Reply #29 - 19.07.2002 at 23:10:58
 
štiri sveče?

dej pejsti text ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4