Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 53895 times)
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #60 - 16.07.2002 at 11:11:26
 
Edi... hehe, to je blo pa tko za prebrat, kot ena prispodoba z malim dojenckom, ko se prvic postavi na noge in se isto sekundo cmokne nazaj na ritko in to ponavlja v nedogled, le da ta otrocicek enkrat shodi, zame je pa ocitno strop prenizek in me vedno udarec z glavo obenj vrze nazaj na rit. Smiley In tak sem ti vsec? Sadist! Hehe, hecam te. THX za kompliment, pa bilokaksen ze je.

Lahko je teb govort o soncu. Ce me vprasas kaksen vreme je zunej, ti ne morem povedat, ker sem zabit ene 5 metrov v zemlo in v nasem bunkerju ni oken in tud dotoka svezega zraka ne in ce te zanima, ti lahko komot razlozim kako se pocuti moderen krtek, ki rije po osvetljenih rovih, ko prileze na povrsje. Ubitacno! Wink

"Pira, pa?"
Kaj nej bi pa to pomenilo? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Trenutek resnice?
Reply #61 - 16.07.2002 at 11:45:44
 
Q
Moj mozgan dela s tiste dva posto cist zadost fajn. Ce sploh ne dela sam s pol posto in mi statistiko skos prikroji, da je do fundamenta obremenjen. Cak, bos vidu, kolk se bo klimba upiral, ko mu bom predlagal, da nej poveca kapaciteto na 12%.
Q
se resno sploh upaš predstavljat da boš cel lajf uporablju 2% svojih kapacitet ... probi si za čist kratek trenutek predstavljat da uporabljaš 100% ... takrat si Bog ... lahko delaš kar hočeš ... ne samo telepatija ... premikanje svojega fizičnega telesa kamorkoli, kadarkoli, v trenutku ... si znaš to predstavljat?
lahko to razumeš?
ko si tam, ko uporabljaš vse svoje kapacitete, greš lahko na naslednji nivo in tam ni več razuma ... on je namreč lastnost telesa ... in dokler dovoliš telesu upravljati s Tvojim življenjem, ne Uporabljaš 100% kapacitet ... ostale uporablja tvoje telo
to je tko kt bi mel ful hudo mašino, s full hudim konekšnom (in bi delu privat) in bi recimo setiju dal 24 ur na dan 98% procesorske moči na razpolago ... in bi 8 ur na dan delu zase z 2% moči procesorja ... mislm sej je lepo da setijovcom pomagaš ampak dinije je pa treba dobit ... je res? in analogno temu ... predstavlji si kolk bi mel dinijev, če bi 8 ur na dan svojih 100% uporabu za delat dinije ... jest tega niti zračunat ne znam ... in ker bi mel tolk dinijev, bi kmal ugotovu da to ni to, da tvoja naloga ni bila to, da ti hočeš več, če bi naloga bla to, pol je konc igre, pa je ni, še vedno si kle (pa sej je prov da si kle) ... ampak vseeno ... ... ... kaj je tisto več?



Q
Lahko filozofirat na dolgo in široko še par let, pa boste ugotovil, da je denar oz. materialne dobrine trenutno (pa verejtno se nekaj časa) gonilna sila, ki vrti ta nas planet. Večina hlasta po premozenju in ob tem svojem skobicanju k cilju, puščajo za sabo morje trupel,
Q
nč ne bomo ugotovil, mi vemo da je to tko, da je tak svet ... pa to niti slučajno ne pomeni da moramo mi tud tko živet/delovat ... če bo večina ljudi naredila samomor ga boš ti tud?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #62 - 16.07.2002 at 12:06:15
 
gape... OK. Razumem, kaj si mi hotel povedat.
Dejmo predpostavit da so te moji podatki tocni. Torej, da kurmo le 2% nasega procesorja in da je v ostalih procentih nekej rezervirano za normalno delovanje nase masine ostalo pa stagnira. Dejva izhajat iz tega.

Pa pustva povezanost z diniji, ker ce bi mi slo res tolk za dinije, pol bi se najbrz prigrebu kako hudo titulo in vleku mastne denarce. Znam uzivat ob mali skatli Lego kock in ne ob tem, da vem, da sem lastnik cele fabrke in da si lahko vzamem tolk kock, kokr hocem. Tud fous nisem tem lastnikom velikih fabrk, le pomilujem jih, ker so pozabl, kolk je ena sama skatlca fajn.

Gledal sem ene oddaje, ko so govorl, da je ostala kapaciteta mozganov rezervirana za bazo podatkov, le da se nimamo programcka, ki bi to znal brat. Torej, ce temu recem podzavest (ne vem ce sem se prav izrazil) in ce tista trditev znanstvenikov drzi, potemtakem imamo spravljeno v nasi betici cist vse podatke. Kdaj smo prvic vdihnili, kdaj shodili itd, itd... nekej placa more bit se frej, da se not zapisujejo novi dogodki al pa ce se recimo neuporabni brisejo. To je zame ena vrsta razlage, ki se mi zdi nekak razumljiva in jo lahko sprejmem.

Skusam razumet tvojo razlago. OK. Razum je ocitno ena butasta zadeva, k nuca smo 2% placa za to, da pac bluzi, ker bi lahko nucal vseh 100%. In ce enkrat prerastem to fazo, potemtakem pustim telo in razum (ki je del telesa) lepo fletno za sabo. Ce sem prav stekal, se pol moja dusa loci od vsega in gre na visji stadij, kjer ni teles, ker so itak smao lupine in kjer ni razuma, ker je to zgolj ena izmed funkcij telesa. No tega ne morem dosest, ker v to ne verjamem.

Pa recmo, da verjamem v to in da stremim k temu, ker imam firbcen karakter in sem tud delal poskuse s telepatijo in ugotavljal, da eni so dovzetni za to, drugi pa ne in vem, da neki more bit na vsem tem. No, pustva to. Ce zdej jest stremim k temu visjemu, k temu odceplenju od telesa, me se vedno bega nekaj... kaj za hudica je tam, da bi mogu it tja? Nakak se mi vse kriza. Ni nekih vporednic, da bi recimo lahko verjel v nekaj boljsega, cistejsega, blazenega, sploh ce preberem, da duse potujejo skozi nasa telesa in se packe niso naucile, da je pobijanje grdo in povzroca bolecino. OK, s tem nej bi se tud dusa razvijala. Sam, a se ti ne zdi, da bi se lahko skozi ves ta cajt mal vec dus naucil boljsega zivljenja, kot pa se jih je?

Na, zdej sem pa se jest cist odfilozofiral nekam, ko niti ne vem vec, kaj sem hotu napisat. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zombie
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 22

Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #63 - 16.07.2002 at 12:09:41
 
gape wrote on 16.07.2002 at 11:45:44:
nč ne bomo ugotovil, mi vemo da je to tko, da je tak svet ... pa to niti slučajno ne pomeni da moramo mi tud tko živet/delovat ... če bo večina ljudi naredila samomor ga boš ti tud?


Tukaj te bom pa očitno presenetil.
Ne, ne bom ga naredil. Sam ne maram ljudi, ki nimajo vsaj sebe radi... in se s takimi tudi ne družim.
Sem slišal en komentar od enga kolega, koe se mu je kolegica pohvalila, da se je domov pripeljala s pijanim motoristom! K*rc, pa tako osebki! A od takih lahko pričakuješ, da se bo kdaj kaj na bolj spremenil?
Prav si napisal, da nam ni treba tako živet/delovat. Saj tudi ne mislim. Se bom pač upiral kolikor časa bo sploh še mogoče..., kakšen bo pa rezultat bomo pa vidl.
Veš saj, tudi narava izloči bitja, ki se niso sposobna prilagodit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Trenutek resnice?
Reply #64 - 16.07.2002 at 12:55:55
 
John_Doe wrote on 16.07.2002 at 11:11:26:
Edi... hehe, to je blo pa tko za prebrat, kot ena prispodoba z malim dojenckom, ko se prvic postavi na noge in se isto sekundo cmokne nazaj na ritko in to ponavlja v nedogled, le da ta otrocicek enkrat shodi, zame je pa ocitno strop prenizek in me vedno udarec z glavo obenj vrze nazaj na rit. Smiley In tak sem ti vsec? Sadist! Hehe, hecam te. THX za kompliment, pa bilokaksen ze je.

Lahko je teb govort o soncu. Ce me vprasas kaksen vreme je zunej, ti ne morem povedat, ker sem zabit ene 5 metrov v zemlo in v nasem bunkerju ni oken in tud dotoka svezega zraka ne in ce te zanima, ti lahko komot razlozim kako se pocuti moderen krtek, ki rije po osvetljenih rovih, ko prileze na povrsje. Ubitacno! Wink

"Pira, pa?"
Kaj nej bi pa to pomenilo? Smiley


Kok se podvprašanj pojavi če je človk direkten iskren.
Bolj enostavno ne morem povedat. Vse kar napišeš je le zrcalo tvoje osebnosti - tok o podvprašajih.

Pira pa? - to pa pomeni, da se že neki cajta menimo za pir.

Upam, da sem bil dost razumljiv zdele.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Trenutek resnice?
Reply #65 - 16.07.2002 at 13:18:43
 
Thot to the rescue Grin, ne vidim vzroka napadanja na Johna, predvsem s strani A. in Boruta. Lahko pofam svoje mnenje? Seveda zato smo tu?
Burut zakaj te John ogroža? i je prevzel neko mesto na tvoji umišljeni lestvici?
Potrebuješ JD profil? Zelo enostavno? Človek ima svoje mišljenje in ne verjame nikomur razen sebi enakim? Zveni znano? Zakaj omenja Pivo? Ker s tem ve da irritira, in kot je že povedal, veliko stvari je povezanih skozi njegovo zgodovino s to pijačo, in zato uporablja to kot zgolj metaforo ali željo po takšnih dogodkih(sklepamo da dobrih in prijetnih). Kaj vaju je še zmotilo pri njegovih postih? Aja, ker so preratki in premalo argumentirani? Pomeni za vaju argument samo dolgo pisanje in nakladanje o nekih teorijah, ki pa mogoče tudi približno ne držijo?
Predstavljajta si tole:
Najmanši pes največ laja.
mogoče ne bosta razumela prispodobe, a naj bo.
To ni napad na vaju, to je moje mnenje o situaciji ki se dogaja.
Imenujete se poduhovljenimi in namesto da bi ljubili brata drugačnega, se nad njim zmrdujeta in obsojata.
Povzemimo iz krščanstva:
Tisti ki je brez grehov naj vrže prvi kamen.
To prispodobo vzemita na znanje, ker obsojata in to je vajin greh.
Seveda bosta rekla da je to samo izražanje vajinega mnenja, a to ni res, izražanje mnenja, kot je napisano tu v pravilih foruma(ja sem si prebral, ker predno se začnem z neko stvarjo ukvarjati se pozanimam kaj in kako), a očitno sta jo vidva izpustila.
Lahko bi vama citiral, pa se mi zdi bolje da prebereta vse še enkrat, ker sta verjetno vmes že pozabila.
Pa še enkrat poudarjam, ne obsojam, samo branim, zanimiva sta mi, a ne netita požara, če ne želita ognja.
JD je zanimiv človek s svojimi pogledi, rad provocira, a njegova provokacija je samo namen gledanja stvari pod drugim vzornim kotom, in mogoče bi vsi lahko to kdaj poiskusili, ker koneckoncev, vsi iščemo isti odgovor, naše poti so različne, a nihče nima , oziroma še bolje vsi imamo prav, saj vsak živi svoje življenje, kot je zanj najbolje.
Pa brez zamer.
Lep pozdrav.
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Trenutek resnice?
Reply #66 - 16.07.2002 at 13:35:21
 
Thot, ... a.... ma nič. Itak si že vse povedal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #67 - 16.07.2002 at 13:40:29
 
Edi.... sej te razumem, sam mal sem te mogu pokomentirat, ker si prou prisrcno napisal.

Aja... a da bi sli na pir?
Sem napisal kje tici razlog, da ta teden ne bo slo. Na zalost.  Embarrassed Se kr mal krivega pocutim.

Thot.
Zdej si pa naredu pizdarijo. Zdej bojo pa mislil, da sva najmanj brata, ce ne ze ena in ista oseba. Pa da vas mal razsvetlim. Sva znanca iz enega drugega foruma, kjer sva imela ze burne debate okol osebnih razmislanj, ker se najimna pogleda na svet razlikujeta. Vsak trobi v svoj rog. vcasih se te toni celo ujamejo, vcasih ne. A vseeno znava bit strpna drug do drugega.

Morm pa rec, Thot, da si Boruta in A. mal prehudo napadu s tem, ko si reku, da mene obsojata, saj dejansko se bosta najbrz branila, da sem jaz prvi zacel obsojat in sta na mojo provokacijo zacela le obsojati nazaj. No, jaz jim tega ne zamerim. A. more bit prou fajn desc in najbrz ne bom razocaran nad njim, ko bova govorila tud v zivo in ne sam po tel. Borut pa najbrz nic kej ne zaostaja za njim in tud prehiteva ga ne. More bit tud fajn mozakar in upam, da ga bom kdaj spoznal pa ce ne zarad druzga, da umaknem nogo dol z njegovega zulja, da ga neha bolet pa ce bo pri tem spil pir al pa kavico - po zelji pac.
Zame, kronika, ko spije 1x tedensko v stirih urah 4 pire in se mu ze fajn plezik zajeta, se pa ve kaj bo pil, ane? Wink

Ne vem zakaj, ampak neki me ze ceu dan preganja un pregovor, da se nobena juha ne poje tolk vroca, kot se skuha.
PAPA...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Trenutek resnice?
Reply #68 - 16.07.2002 at 14:00:39
 
John, točno tako kot si napisal, midva se ne strinjava velikokrat, a se sprejemava in to me je zabolelo tu.
Nisem napadel nikogar, podal sem svoje objektivno opazovalno mnenje. Zakaj se poiskušaš izogniti s tem, ko prevzemaš krivdo nase. i si začel, a od njiju kot ljudi ki sprejemajo bi pričakoval drugače.
Sigurno sta v redu desca, kot si napisal, in to se ne bi mogel bolj strinjati s teboj, sem prebral kar veliko, preden sem se prvič oglasil, a vseeno me je zmotilo to, ker mi nekako izpade hinavsko, ker oba zatrjujeta sprejamnje, a sprejemanje tu je obstajalo samo zaradi tega, ker so si bili obiskovalci blizu in podobni po mišljenju. Nato pride tujec in zanetui požer.
Kje je tu sprejemanje drugačnih?
Pa še enkrat, ne mi zamerit, nisem prišel sem koga zmerjat ali žalit, samo razmišljam o stvareh ki jih opažam in nestrpno pričakujem, da mi dokažate nasprotno.
Hvala in LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #69 - 16.07.2002 at 14:05:42
 
Thot, pricakuj v kratkem polencek v stilu tvoje manjvrednosti in zacudenosti drugih, kaj sploh tuki gor delas in to zacudenje je zal veckrat negativno, kot pozitivno.

Ene to odzene, eni ostanemo in pac bluzimo svoje dalje oz. se vrtimo na eni in isti stengi.

Pa ne zdej ostali mislt, da spet koga osebno napadam. Samo razlagam Thotu svoja obcutja in moj pogled na vse skupaj, ki je (priznam) z enim stavkom zajel bistvo, ki sem ga dojel v vasih postih povsod po forumu, kateri govorijo o meni oz. proti men oz. zame. Smiley

Aja, se tole... da bi se izognil vsemu, ce sprejmem krivdo nase... no ja. Lahko jo sprejmem nase in jo tud sprejemam, samo izogniti se pa temu se neki casa nocem. Recimo da delam kompromis. Recimo, da delam - po tebi ze znanem - po mojem "kodeksu casti", ki mi narekuje, da se vcasih tudi prilagodim z vecino (ceprav drugacno), da je manj bombardiranj tako z moje, kot z njihove strani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Trenutek resnice?
Reply #70 - 16.07.2002 at 14:18:49
 
john, s tem da bi mi kdo poiskušal podati občutek manjvrednosti se ne ubadam, ker s tem pokaže svojo manjvrednost, ker po mojih razmišljanjih, človek ki je večvreden(čeprav o vrednosti je nepotrebno izgubljati besede, ker je subjektivna ocena), ne obsoja, ampak človeku poiskuša dati odgovor ali pa mu pomagati, če ta išče pomoč. In tudi moj namen ni bil kogarkoli poniževati in sebe poveličeavti, samo rahlo sem bil razočaran. In tudi tista polena bom pogoltnil, ker sem tu zaradi nekaterih ljudi, zaradi katerih mislim dase splača vztrajat, in zaradi tega, ker ti ljudje pošteno povedano vedo nekaj o nečem in pač kot sem že nekje pisal zanima me vse.
A ne bom dovolil da kdo koga napada samo na podlagi nestrinjanja, pa čeprav me ni nihče postavil na mesto branitelja in sem tu zgolj obiskovalec in se zavedam da lahko takoj oddidem če mi ne paše, a tu sem ker mi ugaja, in če nekje že sem, imam rad da je moje okolje pozitivno in v redu, in če to ni v interesu ljudi tu na tem forumu, potem sem se pa žal močno zmotil.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Trenutek resnice?
Reply #71 - 16.07.2002 at 14:19:49
 

Eh, Thot, ni John-Doe prvi, ki so se ga lotli. Če bo zadnji pa bomo vidli...

Pa še moje čisto subjektivno mnenje: meni je on in njegov način oglašanja na forumu zelo simpatičen. Malo zrahlja vse tiste težke debate, da jih lažje prebavimo. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Trenutek resnice?
Reply #72 - 16.07.2002 at 14:21:25
 
Sej takih je blo že mnogo tuki ,,, pa se vedno pojavljajo novi in novi in to me "neskončno veseli", ko bo enkrat to eksplodiralo.

Veliko sonce
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #73 - 16.07.2002 at 14:22:18
 
John_doe, poprav me, če ni prav, ampak s tvojim nikom v martvšnicah označujejo trupla neidentificiranih oseb, da ne bi ostala brezimna. Si skratka brezimno truplo, kako nepomembnež brez duše. Ampak to je lefinta, to dušo si  zdaj poslal od sebe, da  zbegano luta okrog in išče gostitelje, jih  cuka za rokav, vabi na pivo in se dela nedolžno, čeprav je že dost dala skoz. Pozna vse finte, ve toćčno za kaj se gre, a mora to skrivat, če ne se je bodo gostitelji ustrašli,  ne bodo pripravljen njenih bremen nase prelagat. Ti uživaš lepo brezimno telesno lagodnost, se v hladilku kuliraš v tej sopari, dušo pa se s tvojimi bremeni okrog jebe pa dela pokoro za to, kar je nč kriva v tvojem telesu zakrivaila. Jo revo sesuvamo pa od sebe odganjamo,  al pa clo v svoje hrame pa  klane iniciiramo. Se mi zdi,  da delašeno generalko, kako bol pol zgledal, ko se bo res morala brez tvoje telesne prisotnosti  znjat.  Jo v tem  v tem smislu nisi po naključju tle gor poslov, svet duhovonsoti že po nazivu spominja na nebesa al pa vsaj vice...

Daj, jd, sprejmi jo nazaj, vstan od mrtvih in vsaj v eni virtulani podobi, kot sem npr. jest, prid tle gor nazaj. Se bomo šli na jaz na ti, pa kolkor ma mo še na tej zemljici naši še lekcij za vzet. Ne igrej se z dušo, ne klič huiča, ne pošiljaj je v pekel,  da ne bo dol ostala. Te lahko potegne v eno dvojnost, pred katero smo že tud tle gor svaril, ker  se boš težko spet nazaj sestavu. Jest trdno verjamem, da je to tvoj namen,   s katerim  si dušo na izvidnico v onostranstvo poslal, izpolnjen.  Pa karkoli te je že nateral na to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Trenutek resnice?
Reply #74 - 16.07.2002 at 14:27:41
 
Thot wrote on 16.07.2002 at 14:18:49:
...., samo rahlo sem bil razočaran. In tudi tista polena bom pogoltnil, ker sem tu zaradi nekaterih ljudi, zaradi katerih mislim dase splača vztrajat, ...



Thot, razočaranja so sestavni del življenja. Vem, mogoče ti bom povedal kar že veš, vendar tudi sam večkrat preberem kaj in sem zadovoljen s ponavljanjem. No nisi edini, ki ga tudi čustva prevzamejo, in prav je tako. Vsaj vemo da živimo, da se ukvarjamo eden z drugim, to pa je največ kar lahko ena skupina stori znotraj sebe.

Ne jemlji česarkoli kot polena, temveč vzemi človeka, ki ti kaj napiše kot le človeka. Le navadnega človeka, ki je tudi na poti učenja in iskanja svoje resnice. Seveda, ko se valovi mišljenj dvignejo in se v to vmeša še veter je vse podobno neurju. Toda vedno je za neurjem tisto lepo umito nebo in narava. Taki smo mi vsi.

Thot wrote on 16.07.2002 at 14:18:49:
.....in sem tu zgolj obiskovalec in se zavedam da lahko takoj oddidem če mi ne paše, .....


Ne vem če bo šlo tako zlahka. Tu nisi zgolj obiskovalec temveč dober učitelj in hkrati učenece.

Juhej, v nove pustolovščine. Jadra napet in gremoooooooo...



Ja da ne bom pozabu  --- Velik sonca
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9