Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 54195 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #30 - 15.07.2002 at 09:01:00
 
Quote:
No, če mene vprašaš, bi spremenila naslov threada iz 'Trenutek resnice' v 'Mojih pet minut' by JohnDoe. 8)



Evo me, morbit te še zanima Grin, kaj sem mislila s tem. Ja, nič drugega, kot to, da ne Resnica neizkrekljiva, in jo lahko le skozi svoje izkušnje, resničnost, prispodobe, zgodbice... skušamo podati, manifestirati.


Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #31 - 15.07.2002 at 09:10:48
 
Dobro jutro.. Smiley
Ste se pa razpisali... Vidim, da je prou fino vsake tolk cajta vrst kako kost za glodanje, da se potrdijo dolocena videnja in dolocene predstave. No, nic napacnega nocem povedat, le pohvalil bi vas rad. Smiley

Najprej en prav lep pozdrav Thotu, ki je bil moj sogovornik tudi na enem drugem forumu in veseli me, da se ni nic spremenil in ostaja tak, kot je bil - meni vsecen in verjemte mi, da bo ratal vsecen se komu od vas. Wink

No, zdej je pa ze cajt, da se spravim mal odgovarjat...
Ne bit hudi name, ker je za vas moje mnenje ozko gledano in si mislte - lejga bebca, bluzi u iber o nekih stvareh, k mu tud pod razno niso jasne... napaka.

So bili casi, ko sem se tudi sam posvecal raznoraznim (v zajebanciji jim pravim) duhovnim vajam. Gradil sem na sebi, se spoznaval in si ogledoval svojo duso skozi kompleten spekter priloznosti, ki so se mi ponudile.
Po vasem (nekoc mojem) bi lahko rekel, da sem se razsvetlil, ker sem spoznal svojo duso in uvidel, da sem le kalup, kjer je moja energija varno spravljena in bo v nejm tolk cajta trzala, dokler kalup ne razpade in potem se bo preselial drugam. Zaenkrat vse lepo in prav... dokler ne pride na vrsto mozgan, ki deluje le 2% in ne 12 oz. 12% deluje vse kompletno od motorike, do miselnosti, a za razmislanje se nuca le 2% Ostalo naj bi bil balast oz. hard disk kjer je vse lepo zapisano a smo preglupi, da bi znal to brat.

Torej, moj mozgan (kot sem ze enkrat razlagal) se je po metodi misli/besede/dejanja odlocil, da tisto kar sem pocel ni OK in je treba duso zaklent, ker se je ne da vec spucat - pa OK, to nima nobene veze zdej kaj je blo z mano in kaj ne. Hec je v tem, da sem si se pravi cajt privezal kvadre na nogo in da me je postavlo nazaj na trdna, zajebana, zahojena - a realna tla. Vem, tezko je o tem debatirat, ker ne poznate mojega zivljenja in osnove za moje razmislanje in zal tega tudi ne bom nikoli prav hudicevo na glas govoril, ker ima katastrofalne posledica. Pustmo to, OK.

Ne morem drugac, ne morem iz svoje zajebantske koze in ne morem nehat primerjat vsega skupej z enim komadom od Riblje Corbe, ki gre nekako tkole...

... valjamo se po prasini,
niko od nas pojma nema,
da smo davno u masini,
da smo davno u masini...

O kako je lepo biti glup...

In ker sem (za nekatere od vas) glup in zajebansko razpolozen, bom pac odgovoril tud na vasa vprasanja (sej bom kratek, ablubm! Smiley ) in s tem mogoce spet dal povod za drkanje v glavo... Here we go again!

Amstel! My love! Wink

Relani duhovnez pravis? Dobr se tole slisi in ko sem bral tvoj odgovor sem se mal nasmejal, ker sem se clo vidu noter, sam s to razliko, da sem dal vecino zadev, ki so me zanimale ze cez in se mi zdi moja realnost nekak bolj domaca, kot svet duhovnosti. A lahko to primerjam s tem, da recem, da rib ne maram, piscanec mi pa sede? Ribe sem probal in mi ne potegnejo, tko kot mi tud duhovnost ne. Bluzim? Ze spet, ane?  Grin
PS. Jebo te Johny Deep!  Kiss Wink Ti me kr drazi, sej se mal bom pa jest tebe zacel, Goeser! Smiley
___________________________________

bp!
Ne tko cinicno in ironicno, no! Sej vem, kaj lahko in kaj ne smem... in vem da ce cem, ti odgovorim in ce ne, ti pac ne... in ker cem, ti pac tud bom. Sprasujes me, kaj me je pritegnilo na tem forumu. A bos zadovoljen z resnico? No, OK. Pol bom pac direkten.
Deloval sem na enem drugem forumu, kjer mi je vse skup dopizdlo in Devi mi je predlagala, naj si pogledam tega. Registriral sem se vec ali manj le zaradi privatnega cvekanja z njo. Sem ter tja sem neki napisal, da se je kej dogajalo in da sem lepo fletn dopoldan zabijal cajt, katerega imam kar nekaj na voljo. To je to. Nic visje letecega. Nic globjega. Zgolj in samo zabijanje cajta. Dejansko bi to lahko pocel kjerkoli drugje ane? No pa ne. Pac to pocnem tukej in sem ter tja se mi clo ljubi pogledat kaksno temo in kej pokomentirat al pa clo kako odpret ini mal ponagajat. Sem te razocaral? Najbrz nisi edini. Smiley Jebi ga, kaj cmo zdej? Wink
PS. Ne rabis se mi opravicevat. Sej si samo povedal svoje mnenje, tko kot jest.
___________________________________

Thot.
Midva sva o podobnih temah ze debatirala in se v marsicem strinjava, zato najine podobne miselnosti ne bom razpredal... bova ob piru kako rekla. Smiley
___________________________________

A.
Morm, kr rect, da se delno strinjam s tabo. Tud jest sem raziskoval in prisel do svojih zakljuckov oz. svoje poti, samo s to razliko, da sem se pol spustil nazaj na tla. Smiley Bomo kej vec ta teden v zivo, OK?

Ma morm priznat, da se mi ne da vec odgovarjat. Bom pol se kej napisal. Sej sem bil ze predolg... Smiley

Se ena pripombica. Denar ima pri vsem skupej preklet veliko vlogo - ne pozabit tega. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #32 - 15.07.2002 at 09:13:45
 
Quote:
Evo me, morbit te še zanima Grin, kaj sem mislila s tem. Ja, nič drugega, kot to, da ne Resnica neizkrekljiva, in jo lahko le skozi svoje izkušnje, resničnost, prispodobe, zgodbice... skušamo podati, manifestirati.


Aha... in to nej bi jest reku v petih minutah? Pa prejle spet pa zdele spet... hehe... Resnica je lahko preklet izrekljiva in boleca - samo tko kot sem ze cist na zacetku reku, da jo jest pac izrazam cez svoja gledanja in zal ne cez tvoja in zarad tega se pol porajajo dvomi...

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #33 - 15.07.2002 at 09:22:13
 
Ja, saj zato sem pa napisala, da bi bilo boljše, če bi izhajal, da je to TVOJIH 'pet' minut. Pa itak brezveze, en folk pač išče pod pretvezo, kao da dela za vse, al pa za druge, redko kdo pa je takšen, da že od nekdaj ve, da itak dela samo zase.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Trenutek resnice?
Reply #34 - 15.07.2002 at 09:59:44
 
John_Doe wrote on 15.07.2002 at 09:10:48:
Se ena pripombica. Denar ima pri vsem skupej preklet veliko vlogo - ne pozabit tega. Wink

prou morm tole napisat;
denarja mi trenutno glih mal manjka, sm se zaposlil, pozabu prek študenta vn keš potegnt in zdej čakam 15. se pravi keš mam, ampak trenutno sm od registracije pa do 15 čist suh, sm zadnjič prov še zadnje 3 jurje dvignu za na sočo ... pa sm u petek razmišlju matr k bi model pršu tale material iskat, k mi klele stoji (sm jo zanč za 5 čuka kupu) ... in je pršu, in mi je dal 10 čuka in je blo čist kul na soči ... pa sm spet čist brouk ... pa kaj ... je pomembn ... NI PA NAJPOMEMBNEJŠI ... če imaš najpomembnejše, tud dnar pride ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #35 - 15.07.2002 at 10:13:06
 
gape wrote on 15.07.2002 at 09:59:44:
... če imaš najpomembnejše, tud dnar pride ...


A sem lahko mal zleht? Prosim? THX!

No, se strinjam s tabo. Ce imam najpomembnejse - vir dohodkov - pol od tam tud dnar pride, ja.  Grin

Mal heca, ane. Drgac me pa ne narobe razumet. Ne dajem denarja na prvo mesto, temvec v prvo skupino, se k ostalim dejavnikom, kateri si pa svoje prvo mesto v tej skupini menjavajo glede na situacijo.

LittleStar... ja itak. Jest ze od vsega zacetka delam samo zase in se tist kar nardim za druge sem dejansko naredu zase. Se hecn slis? Mozno. Je pa dejansko res tko. A ni bog najprej sam seb brado ustvaru?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #36 - 15.07.2002 at 11:51:59
 
John_Doe wrote on 15.07.2002 at 09:10:48:
bp!
Ne tko cinicno in ironicno, no! Sej vem, kaj lahko in kaj ne smem... in vem da ce cem, ti odgovorim in ce ne, ti pac ne... in ker cem, ti pac tud bom. Sprasujes me, kaj me je pritegnilo na tem forumu. A bos zadovoljen z resnico? No, OK. Pol bom pac direkten.
Johnny,
To kar te pripelje nekam je ponavadi naključje, imaš povod, nimaš povoda, kakorkoli že. To da ostaneš, da se nekje zatakneš, pa je ponavadi tvoja odločitev, je nekaj, zaradi česar si ti še vedno tu, je nekaj zaradi česar sem jaz še vedno tu. Oba rada provocirava, sam se rad vprašam po stvareh, ki so podstavljene kot osnovne in najbolj samoumevne. Sam sem tukaj zato, ker IRL ne srečujem ravno veliko ljudi, s katerimi bi se lahko pogovarjal o nekaterih rečeh, ki me tudi zanimajo. Saj so diniji pomembni, kakor temu pravite tukaj, ampak pogovarjat se samo o tem je pa malo dolgčas. Vsaj meni.

bp, menda cinik, ki se menda rad opravičuje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Trenutek resnice?
Reply #37 - 15.07.2002 at 12:12:31
 


Off topic, pa itak v smislu debate:

Seveda je denar pomemben. Denar je energija, v katero smo nakaj vložili, smo se za to trudili, smo za to delali, ga nismo ukradli. In ta energija se pretaka skozi nas, se pretvarja v druge oblike, nam omogoča, da pridejo do nas te druge oblike, itd. Nima se smisla zmrdovat nad denarjem, nam omogoča nam važne stvari, seveda pa ni sam sebi namen. Če je pa sam sebi namen, je pa kriza.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Trenutek resnice?
Reply #38 - 15.07.2002 at 13:21:47
 
Uf, ups, pardon Grin, nisem mislil, da sem resnično tak predator, da bi jemal in nič dajal, nasprotno, poiskušal dajati, a vprašanje koliko imam ponuditi. Se strinjam nastrojeni smo tako da dajemo in seveda jemljemo, ker je to edini način obstoja. no toliko da ne bo hude krvi Wink, že v štartu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Trenutek resnice?
Reply #39 - 15.07.2002 at 14:03:19
 
John_Doe wrote on 15.07.2002 at 09:10:48:
se mi zdi moja realnost nekak bolj domaca, kot svet duhovnosti.


Deeper and deeper.... 8)
Johnny, opažam, da se ji te duhovnost zagabila... Se motim? Je blo preveč bluzenja, kaj naj bi počeli, da bi postali bolj.... khm, bolj, poduhovljeni...? Po treh letih študija na DU, se mi je to zgodilo. To sem že enkrat pisala.
New age ideal je totalno nerealen... pozabiti na svojo osebnost, ne se jeziti (why?)... skratka... univerzalna ljubezen, služenje.... in to sem dala skoz...
Ostalo je pa nekaj, kar mi je realno. To je moja duša. Ali pa tisti krasen občutek, ki smo ga imeli kot otroci... se spomniš? Kako smo doživljali svet? V kaj smo verejli? Jaz verjamem v to čistost. In ne udam se. Nisem prenehala verejti tudi v ta del sebe.
Zavedam se ga, srečam se z dušo... pa veš kdaj najbolj... ob kakšni fini debati, na vrtu prijateljice, ob soju sveč... ali ko pelejm Mašo na sprehod in jo gledam, kako se podi za kakim insektom... Male, male stvari, tihe, mirne, brez pompa....

Goeser, a?  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Trenutek resnice?
Reply #40 - 15.07.2002 at 14:22:39
 
Quote:
Zaenkrat vse lepo in prav... dokler ne pride na vrsto mozgan, ki deluje le 2% in ne 12 oz. 12% deluje vse kompletno od motorike, do miselnosti, a za razmislanje se nuca le 2% Ostalo naj bi bil balast oz. hard disk kjer je vse lepo zapisano a smo preglupi, da bi znal to brat


John!

Po moje John, si se ti ze kar vdal v nekaksno usodo gluposti.  Nikjer ni receno, da moras do smrti izkoriscat 2% mozgan.  Da se, verjemi, da se jih izkoristit veliko vec.  In tudi ni potrebno, da delas neke duhovne vaje. No ja, mogoce sproti, kot za hobi.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Trenutek resnice?
Reply #41 - 15.07.2002 at 14:33:27
 
Thot wrote on 15.07.2002 at 13:21:47:
Uf, ups, pardon Grin, nisem mislil, da sem resnično tak predator, da bi jemal in nič dajal, nasprotno, poiskušal dajati, a vprašanje koliko imam ponuditi.


Hehe, Thot... kar navadi se na to, da povemo kar mislimo.... ni pa nevarnosti, da bi bil to kak slab štart zate... Tu ni ocen, ni spreičeval, pa tudi vedenja ne ocenjujemo...  Grin
So pa besede naše edino sredstvo tu gori. Im včasih se pač zgodi, da uporabimo kako besedo, ki dopušča še kako drugo intepretacijo mišljenega.

Vprašanje koliko imaš ponuditi, praviš? Hmmmmm. Thot? To bom pa še ugotovili, a ne? Po mojem, boš tudi sam presenečen nad seboj.... Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #42 - 15.07.2002 at 14:53:29
 
Amstel..
De bi se mi duhovnost zagabila?
a cva rajs rect, da se ji le posmehujem (spet se bo nekdo cist razburu... hehe) in da jo enostavno ne sprejmem. Pogledal sem neki o njej, povohal tud, prebral tud, ni me pritegnilo. Simpl. Tko kt ne maram ribe na jedilniku.
Se pa strinjam s tabo, da ni lepsega, kot sedeti z dobrim frendom ob soju svec pit mrzu pircek (to sem dodal) in vzgat kako fajn debato. Zdej, ce temu pravite duhovnost, ja tud prou, ane. Smiley
In, JA, male stvari... te so tiste, v katerih clovek uziva. Sam enim je to tolk tezko pojasnit oz. jih na to opomnit. Wink

Andres.
Moj mozgan dela s tiste dva posto cist zadost fajn. Ce sploh ne dela sam s pol posto in mi statistiko skos prikroji, da je do fundamenta obremenjen. Cak, bos vidu, kolk se bo klimba upiral, ko mu bom predlagal, da nej poveca kapaciteto na 12%. Wink
Le kje hudica se je navzel lenobe in brezdelja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zombie
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 22

Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #43 - 15.07.2002 at 15:44:46
 
[quote author=John_Doe In, JA, male stvari... te so tiste, v katerih clovek uziva. Sam enim je to tolk tezko pojasnit oz. jih na to opomnit. Wink
[/quote]

To je beseda. Nekaterim že kaka mala pozornost npr. šopek ali čokolada polepša dan.
Ah kurc, drugim(nam) pa spravi v dobro voljo že tist cm in pol pene na pivu.

Hja, sej je tud moja filozofija, da je treba od sebe tudi dajat ne samo jemat. Mislim, da v svojem življenju se nisem odklonil nobenega pomoči potrebnega..., ampak če gledaš na stvar iz druge strani sem jaz ze velikokrat ostal z dolgim nosom.
Lahko filozofirat na dolgo in široko še par let, pa boste ugotovil, da je denar oz. materialne dobrine trenutno (pa verejtno se nekaj časa) gonilna sila, ki vrti ta nas planet. Večina hlasta po premozenju in ob tem svojem skobicanju k cilju, puščajo za sabo morje trupel, ampak najbolj zanimivo pri vsej stvari je to, da se počutijo užaljene ali prevarane, ko jim nekdo hrbet obrne.
Kot, da se ne bi slišal za tist rek : "Milo za žajfo..."
Sploh, pa je žalosten, da se nas bo moral še tistih nekaj dobrih ljudi spremenit v egoistične prasce, ker drugače ne bomo preživel!
Pišuka. prav rad bi enkrat verjel tistim optimistom, ki pravijo, da lahko posameznik spremeni svet...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Trenutek resnice?
Reply #44 - 15.07.2002 at 17:16:21
 
Zombie wrote on 15.07.2002 at 15:44:46:
Sploh, pa je žalosten, da se nas bo moral še tistih nekaj dobrih ljudi spremenit v egoistične prasce, ker drugače ne bomo preživel!
...


Žalostno bo res, Zombie, če bomo to dopustili.

Jaz ne vidim tako dramatično, da bi morali za svoje preživetje postati egoistična svinje...
Če maš v mislih kruti poslovni svet, kjer si kot privatnik na trgu, kjer je konkurenca neizprosna... kjer delujejo zakoni ekonomije... tu pa nimam izkušenj, ali lahko posluješ na fer, ali kratkoročno gledano, na ne-fer način, kot se je dogajalo pri nas v prvem odobju osamosvojitve.
Kot vem, počasi nastaja drugačen trg, kjer so pomembnejši odnosi. Kot poznam en primer, ko so najeli na Nizozemskem enega strokovnjaka za dobo treh let, na podorčju human resorses..., da ugotovi kje so šibke točke v firmi. Šibke točke v smislu ljudi, ki niso zadovoljni s svojim delom, ki so morda na napačnem delovnem mestu, ker so bolj ali manj sposobni za x delovno mest.
Moje skromno mnenje nestrokovnjaka na tem področju je, da se bo vedno več vlagalo v človeka.
Back to top
« Last Edit: 15.07.2002 at 20:18:09 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9