Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 53901 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Trenutek resnice?
Reply #15 - 12.07.2002 at 14:48:25
 
John_Doe wrote on 12.07.2002 at 12:34:57:
...
Drugi smo pa realisti, ki ne razumemo vase duhovnosti in nam hecnega pogleda na svet, ko se je treba odpret kot lotusov cvet


Johny Deep,
res se splača pozorno prebrati, kar smo pisali do sedaj. Pa veš zakaj. Ker boš lahko opazil tudi realne duhovneže.
Sebe smatram za tako. Verjamem v dušo, ker drugače si ne znam razložiti, kaj je tisto, kar mojemu telesu daje življenje in kar odide, ko umrem.
Verjamem v to, da nismo samo fizično telo. Ampak, to ni neka skrivnost, ni nekaj nadnaravnega. To je zelo realno, merljivo, "čutljivo", "opazljivo"...  Grin
Je pa kdo od tega zmeden. Je kdo, ki iz teh dejstev, dela nepotreben kažin.  In kar je najbolj žalostno: iz te realnosti, dela skrivnosti.
Sama sem realist. Ko se mi je zgodilo nekaj, kar ni vidno očem, sem to pač sprejela, ampak iz tega ne delam pompa. Zame so to neki pojavi, ki SO, in so naravni.

Moraš pa računati Johnny, da tako, kot najdeš povsod produciranje iluzij, zmot, zablod, tako jih najdeš tudi tu.
Recimo verjetje, da ima nekdo brez moje privolitve nad menoj vpliv, je zame zabloda. Zame je iluzorno verjeti, da sem bom kar razsvetlila. Me to niti ne zanima. Če se bo slučajno zgodilo, se pač bo. Če ne, je tudi okej. To ni moj cilj.
Niti me ne zanimajo čakre v smislu, da jih bom načrtno "odpirala", pucala in ne vem, kaj še. Me ne zanimajo barve v meditacijah... Itd, itd, itd.

Zame je pomemben namen, smisel. Smiselno mi je sebe spoznavati, druge in spreminjati vzorce, ki me ovirajo. To ja zame vsa umetnost.

Poznam Ego. Poznam tudi zablode. Bog ve, kolk jih bom še spoznala.
In tu so še PASTI.
Pasti Ega. Ki pravi, da mormo tekmovati in se bojevati, ker če ne, ga bomo naj***ali. Jaz verjamem v sodelovanje. Verjamem pa tudi v ostro besedo v primeru, ko me kdo hoče manipulirati, ko me hoče zvleč v kako igrico...
Amen.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #16 - 12.07.2002 at 14:52:46
 
jd,

Se opravičujem za butasto, bi bilo boljše čudno, ali morda nerazumljivo?

Mene še vedno zanima, kaj je tebe pritegnilo na ta forum, če pa smatraš, da je večina vsebine čudne, oddaljene od realnosti, oddaljeno od tvoje predstave o svetu?

Nihče ti ni rekel, da spokaj. Nihce ti ni rekel da zaveži. Nihče ni bil preveč fin, niti te ni še nihče poslal v ...  Ne vem od kod ti to.

Seveda ti ni treba odgovort na to vprašanje.  In prav tako seveda pa ti lahko kdorkoli postavi kakšno vprašanje, na katerega tisti trenutek ne želiš odgovorit Pa še, če ti paše, lahko seveda tudi trikrat sam sebe citiraš.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Trenutek resnice?
Reply #17 - 12.07.2002 at 18:09:08
 
Zanimivo, jaz se takoj pridružim, ker lahko rečem da razumem in tebe john in ostale duhovne ljudi, ker nekako vem da ne vem, kaj je res in kaj ne.
Naj ti poiskušam dati odgovor na tvoje vprašanje, ki se mi je zapičilo v spomin:
Če si nekaj močno želiš se ti to zgodi.
Jaz kot pristaš moči možganov sem totalno tega mnenja, ker naše misli projecirajo naš obstoj.
nekoga bom citiral, pa se takoj opravičil ker sem pozabil koga:
Jaz sem moje misli in moje misli so jaz.
Kaj je želja, se moraš najprej vprašati. Je močno zaznavanje tega kar potrebuješ kot oseba, kar si v nekem trenutku idealistično zaznal. In zakaj drži če si želiš-dosežeš. Ker začneš v to smer razmišljati in vse kar počneš se nekako podzavestno projecira na ta cilj in seveda motivacija je zelo velika in tudi padci na poti do izpolnitve le te niso tako hudi, ker je cilj višji. Nič poduhovljenega, zgolj delovanje naših 12%. Nekako zelo radi ljudje pozabljamo da uporablajmo samo 12% in da je kapaciteta 88 zelo zelo velika.
Če v kaj verujem? DA cerujem v moč misli, verujem v možgane, se pravi verujem vase.
Kaj mi pomeni finančno stanje ali blaginja?
Veliko, ker mi pomaga pri iskanju cilja, pri iskanju odgovorov, ki so nekje tam zunaj, samo poiskati jih bo še treba.
Govoril si o istousmerjenih spolnih iztirjancev(rad jim tako porečem), in tu ti ne bi mogel dati bolj prav sploh pa z vidika, da že obstajajo dokazi da za vsakim fetišem obstaja dejanska okvara določenega možganskega dela in seveda homoseksualni ljudje so fetišisti, se pravi niso zdravi ljudje ali drugače rečenop degeneriranci.
Pa s tem nisem želel nikogar užaliti, sem le nek transmiter informacij ki jih v življenju sprejemam in o njih razmišljam in si ustvarjam mnenje. ti ljudje me ne ogrožajo in jih seveda sprejemam tako kot vse okoli sebe o katerih nimam najbolj idealnega mnenja.
Pričakujem seveda linč novinca, ki brez ovir in skrivnosti pove kar je njegovo prepričanje, hkrati pa vedno ostaja odprt za vsa mnenja in argumente o moji zmoti.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #18 - 12.07.2002 at 18:27:45
 
VALDA SMO TU GOR VSI ODPRTI ZA DRUGAČNA MENJA SAJ SKUPAJ POTEM POIŠČEMO NAJBOLJŠO REŠITEV IN TO JE OS IN TO JE TO KAR MI DELAMO.

in to da se odkrito govori tu gor je velika prednost, še večja pa je to da se zavedamo kaj nam določeni stavki govorijo, saj to govorijo samo nam in nikomur drugemu.

drugo je to, da se ravno zato ne pretirano zaganjat v obtožbe in sodelovanje s tem da se postavite na eno stran, kot je rekel jon do prepričanje se spreminja in vi z njim in kot pravim jaz daleč smo od tega da bi razumel druge ker niti sebe na trenutke ne!!

in to vas varuje pred tem da zapadete v prepire in tem da zapadete v osebne blodnje.

Prav je, da si vse povemo, saj tako rastemo, prav je pa tudi da to kar nam napišejo dojamemo in to s čimanj izgovori, saj je napisano za NAS!

ok, tole od ustvarjanja projekcij...
tvoje misli so tvoje besede,
tvoje besede so tvoja dejanja
tvoja dejanja pa so tvoje življenje.

torej?

sam full delam na teh sistemih, raziskujem jih z matematično, fizikalnega, računalniškega, eletrotehničnega in duhovnega vidika in zato jon do veš da to dela, sicer sam do tam kjer odpove vse in to je do tam kjer je tvoja pot!!!

lahko se faking trudiš k nor pa ne gre, lahko pa samo pomisliš in je vse  Grin

sam od tega je odvisen kolk hitr dojemaš(sistem krogov) in od tega kolk se hočeš spremenit.

več od tega sploh ne bom razlagal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #19 - 12.07.2002 at 18:29:33
 
aja keš in ostalo s tem nima prav nobene veze
zato je o teh dveh stvareh povezano govorit skoraj brez...


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #20 - 12.07.2002 at 18:33:20
 
Quote:
aja keš in ostalo s tem nima prav nobene veze
zato je o teh dveh stvareh povezano govorit skoraj brez...




Oprosti A., keš ma vlko zvezo. Zato mislim, da bi se morali ravno več pogovarjat ravno o tej dvojnosti. Tudi ti jo imaš v sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Trenutek resnice?
Reply #21 - 12.07.2002 at 18:41:34
 
tudi jaz sem mnenja da je denar pomemben delež človekovega življenja in razmišljanja, ker te osvobodi misli kot so preživetje iz meseca v mesec in človeška filozofije je pa itak samo perspektiva gledanja na dogodke, ki so za ene črni za druge pa beli, čeprav je enak dogodek.
A da ne bo pomote, govorim o zmernosti ne o visokem bogatstvu, ki zopet prinaša svoje težave in omejenosti.
A to sem jaz.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #22 - 12.07.2002 at 18:43:18
 
Cja, začetnik Roll Eyes Kiss.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #23 - 12.07.2002 at 18:47:15
 
valda, sam ne v tem topicu, ker je jon do nalovdal tri stavri

torej ali delajo stvari če hočeš da se uredi...

ali je pomemben keš in kdo si bluzi da ni...

in o sprejemanju drugačnosti...

to da mešamo vse tri stari nas nikamor ne pelje zato odprimo topic denar in tam odblodmo v to...   Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Trenutek resnice?
Reply #24 - 13.07.2002 at 04:39:18
 
Pozdravljeni vsi skupaj,vsak posebej...
Vnaprej se opravičujem,ker vsega nisem prebrala,a vseeno toliko,da me je pripravilo,do tega,da pišem.
Tudi jaz sem,tako kot John Doe,Devi,najbrž tudi Thot in verjetno še kdo izmed Vas sodelovala (občasno še) na nekem drugem forumu.Omenjam ga samo zaradi opazovanja sebe in razlike,ki jo opazim na sebi,kadar prebiram enega ali drugega.In ko sem prvič "jadrala" po tem...priznam,kar nekaj časa sem prebirala Vaše "pogovore",razmišljanja...
Samo brala sem...

Zanimiva je resnica,ki jo vedno znova najdem.Namreč...ko verjamem v vsa tista svoja načela,principe...ko stopam po ravno začrtani poti,ki jo oblikujem sama in sem prepričana,da ravno zaradi tega ne bom zavila levo ali desno,se ponovno zgodi tisto najbolj normalno.
Učim se,preizkušam skrajnosti-tvegam!Za trenutek resnice...

Tolikokrat verjamem,zaupam in vsakič se mi zdi,da oblikujem prave smernice.Do ponovne preizkušnje,ko spet premikam svoje meje,pustim da me prav one ponovno profilirajo,nadgrajujejo neglede na to ali se obrne v pozitivo ali negativo.
Ja... za trenutek resnice-verovanje in moč.

Lepo Vas pozdravljam,hkrati pa sporočam,da mi je všeč Vaš forum.

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Trenutek resnice?
Reply #25 - 13.07.2002 at 09:57:07
 
Katarina se mi poznamo? Hmmmm.  Lips Sealed
Ja seveda prihajamo vsi trije z drugih forumov, mogoče so tu še kateri ki so takšni in razlog za to je enostaven:
Ker smo predatorji. Predatorji misli ljudi, od katerih črpamo, dokler imamo kaj in ko se stvar ustali odjadramo dalje.
Zanimivo nam je prebirati kaj ljudje razmišljajo, kako smo si drugačni, kako smo diobri ali slabi a konec koncev, smo si podobni, ker vsi skupaj nekaj iščemo. Vsaj večina. Tudi jaz se bom pridružil tvojemu mnenju o zanimivosti foruma in upam da bom izsesal čim več. Grin
Človek je hudo zanimivo bitje in posvečam se razumevanju le tega.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Trenutek resnice?
Reply #26 - 13.07.2002 at 11:33:48
 
Q
Jaz sem moje misli in moje misli so jaz.
Q
men so zlo ušeč flisarjeve besede:
Ali je svet ki ga zaznavam okrog sebe odsev mojih misli
ali
so moje misli odsev sveta, ki ga zaznavam okrog sebe?
http://www.gape.org/gapes/itsallinthehead.htm


ti rečeš da uporabljaš samo 12% možgan, jest pa rajši rečem za imaš osvetljene (ozaveščene) samo 12% aure, aura je pa u bistvu k hard disk, vse kar Veš je gor spravljen ... to je zavest ... ne možgani ... možgani so samo prvi fizični odraz stanja zavesti

iztirjenci/degeneriranci ... jest mam 2 v familiji, za katera se ve, niti ne skrivata tega in lahko ti povem da sta oba zadost normalna ...
NORMALNOST ... kalup, kjer smo vsi enaki ... vsi pijemo coca-colo, jemo macdonalds mamo avto, hišo, ženo in otroke (2) ... zapis v možganih identičen pr vseh ... vsi se enako obnašajo, vsi enako odreagirajo ... vsi smo normalni ... kdo bo merila normalnosti postavu sicer na vem ... važno da smo vsi ne-iztirjenci/ne-degeneriranci ...
gape na primer, ki ima možgane u iber degenerirane, čeprov ni peder, je pa okužen z miljon drugimi degeneracijami možgan ... kaj vse je notr zapisano - popolnoma neki druzga kot normalnost ... NOTR JE NAPISAN GAPE ... mf

to ni linč, to je mnenje ... ki je moje ... degenreirano sicer, ampak moje


bravo aleš:::
tvoje misli so tvoje besede,
tvoje besede so tvoja dejanja
tvoja dejanja pa so tvoje življenje.


Q
valda, sam ne v tem topicu, ker je jon do nalovdal tri stavri  
Q
jest pa mislim da bi tale topic muvnl u svetovalnico, kot je že zvezdica predlagala
in kr use tri stvari zloudamo dol


Q
Ker smo predatorji.
Q
predator se tukaj (na tem forumu) uporablja v tem kontextu
AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
PREDATOR
http://www.gape.org/gapes/prispevki/aktivna_stran_neskoncnosti2.htm#blatne



da ne bo prevelike zmešnjave pršlo (glede términov)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Trenutek resnice?
Reply #27 - 13.07.2002 at 12:00:43
 
Vse lepo in prav ,drugače gledamo drugače mislimo, samo lovljenje na besede-etikete-oznake, je nepotrebno, terminologija je izgubila pomen ko so jo pričeli uporabljati. se opravičujem za nepotrebne zaplete in morebitne izpadle žaljivke, ki to niso v nobenem primeru bile, bom poiskušal popaziti na izražanje in zopet na terminologijo. zato degeneriranci niso negativno.normalno je seveda svet posameznika, Ervin se sprašuje, jaz sem prepričan, če me razumeš. Moje misli so redko moje moje besede, in  moja dejanja se redko odzivajo preko besed, smo drugačni. moja misel je resnično jaz, brez nje ne obstajam, čeprav jo redko prenašam v besedo, bi po napisanem sklepal da redko obstajam???
me veseli da ni linč, sprejemanje je osova komunikacije in sproščenosti, naravnanost je prijateljska, okolje je drugo.
Hvala za opozorilo in lep pozdrav.
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Trenutek resnice?
Reply #28 - 14.07.2002 at 12:32:46
 
Thot wrote on 13.07.2002 at 09:57:07:
.... Ker smo predatorji.  
.... in upam da bom izsesal čim več.


Eeee, predatorji?  Grin Men je tako smešno, ko se kdo identificira z nekim predatorjem. Evo, moj trenutek resnice.

Izsesati čimveč... hm, ne vem, če bo šlo tako gladko, Thot. Namreč, mamo nekako uveljavljeno naravnanost, da dajemo in dobimo.... Samo eno od tega, se ne obnese.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #29 - 14.07.2002 at 13:26:46
 
tega foruma se ne da izkoristit, ne da, ker izkoriščaš sebe, ne nas mi damo vse zato nimamo kaj zgubit, lahko samo pridobimo, ti zgubljaš sam...

zato kar z veseljem, mi smo šli čez to, ni nam več treba da sesuvamo sebe, tudi pustimo, da vsak sam poskusi...

sicer lepo povemo kam to gre, da se sesuješ u ibr, ker to ni forum kot drugi, ta forum je ti in tu se sooči vsak sam s sabo, tu ni drugih obstajaš zgolj sam, saj vse kar piše nekaj pomeni le tebi zato se boriš tudi sam s sabo...

razlog je v enosti!

dobr tek!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9