Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 
(Read 53890 times)
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Trenutek resnice?
Reply #120 - 18.07.2002 at 12:56:55
 
Če že govorimo o projektu, vse lepo in prav sem za. In jaz tu vidim svojo vlogo.
Ker je pač projekt poslovna zadeva, tako kot si omenil A., potem nam mora biti jasno kaj tukaj manjka.
Zbesedami velikega guruja(ja tudi v managerstvu so guruji) Bill Gatesa:
Nikoli ne sprejmi projekta ali ideje, če nekdo ne nasprotuje, ker potem s tem projektom ni nekaj v redu.
In to je res, ker 100 ljudi 100 čudi.
In tu bo moja vloga, ne provociranje, kot marsikdo misli, temveč le dvomljivec, ki idejo krepi, ker bolje je postavljati vprašanja dokler je projekt v teku, kot da se ti smejejo pozneje ali bolje sprečiti nego lječiti.
A. in vsi ostali, hvala vam vsem za sprejem.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #121 - 18.07.2002 at 13:10:06
 
jodo veš, da mi je res fino, če sta tle gor, prav zares, sej se ve zmeri naredimo zabavo kjerkol že smo in zmeri tud uredimo stvari k je treba, sam se pa to mora vedt ane?

in poleg projektov smo forum namenil seveda in predvsem za pogovore, zato...
seveda vprašanja, kritike predlogi, ideje.... juhu. Jih tud jez dajem na veliko in pol se trudmo tu v tej smeri dost naredit, da pohvalim vse.

Sam sej pravim najprej je zavedanje, nato prijateljstvo, nato modrost, nato odprtost...

japs vse skupaj pa v pravi meri povzroči en topel in sproščen odnos  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #122 - 18.07.2002 at 17:09:48
 
A.

Za začetek ti predlagam, da napišeš en članek za pozitivke, zakaj ljudje pridejo na forume. Glede na to, da si to v 1 naštudiral, kot to temu praviš, bo to za vse nas, ki tega ne razumemo povsem, zelo zanimivo branje.

Glede na to, da se razumeš na forume in forumaše, potem ti gotovo ni ušlo, da se tistim, ki smo sem prišli slučajno in pozneje niti najmanj ne sanja, čemu je ta forum namenjen. Ti spet predlagam en projekt, glede na to, da se ukvarjaš s softverjem, da vsakemu, ki se prijavi kot član, se mu avtomatsko pošlje spisek tvojih programskih smernic, želja, in pravil, kaj naj bi ta forum bil.

Že kmalu, ko sem "uletel" na ta forum, sem opazil v topiku o vranah, da se rad postaviš v položaj učitelja, razsodnika, skratka nekoga visoko nad tisto ubogo paro, ki se s tvojim mnenjem slučajno ne strinja. Si nisem mogel, da se ne bi tudi takrat prvi dan oglasil.

Lahko si postaviš forum, ki bo po tvojem okusu in služil tvojemu namenu, ampak s tem boš odgnal z njega marsikoga, najboljše sodelavce najbrž najprej, saj tako mi pravijo moje izkušnje.

In če želiš, da forum ne bo več forum, torej prostor za svobodno, še enkrat poudarjam __svobodno__ izmenjevanje mnenj, potem bo pač nekaj drugega.

Odločitev je seveda tvoja, oz. ne vem, morda tvoja in gapetova, saj mi relacije zadaj niso niti najmanj jasne, niti pomembne.

Sam zadosti resno in sproščeno delam v službi. Če sem pripravljen svoj prosti čas žrtvovati nečemu, potem je to zato, ker me to napravi bolj srečnega, ker v tem čutim svoje zadovoljstvo, poslanstvo, potrebo. In moje zadovoljstvo in potrebe se na žalost niti najmanj ne mislijo ozirat na tvoje smernice ali tvoje želje ali tvoje predstave, kako naj bi to sodelovanje zgledalo.

Možnosti za reakcijo imaš vedno veliko, nekaj sem ti jih celo sam predlagal v enem od prejšnjih postov na to temo. Avtoritaren odgovor v smislu splošnega omejevanja svobode in postavljanja pravil je ena od možnih rešitev. Glede na to, da je do sedaj edini, ki si ga uspel prepoznati in ga nameravaš tudi uporabiti, upam, da si tudi to uspel naštudirati v 1, tako da so ti jasne posledice, ki jih imajo takšne reči.

Tudi potem blagohotno dopuščanje oziroma včasih malo večje svobode ali pa neukrepanje v primeru kršitve pravil pa vtisa tega foruma ne bo popravilo. Vtisa, da je njegov namen v prvi vrsti izpolnjevanje tvojih ciljev.

Naj ti namignem. Najmanj, kar bi lahko dopustil je, da bi si v tem okviru tudi kdo drug ustvaril svoj svet, svoj vrtiček. Seveda si lahko ustvari svoj forum, pa naj se gre tam kar se hoče. Ampak, potem pa ga ne bo več tukaj.

Predlagam ti, da si tale cel topik še enkrat prebereš in razmisliš o tem, kaj si o vsem skupaj misli večina tistih, ki so o tej temi razpravljali. Morda več omejitev in usmeritev? Drugačno kulturo pisanja? Manj gostilniških prepirov? Svoj kotiček, v katerem bodo lahko počeli, kar pač želijo početi? Zanimive pogovore? Več in boljše projekte? Pa potem pogledaš, kakšen bo vpliv tvojih programskih  smernic nanje in s tem posledično na to kar si želiš sam. Morda pozitiven?

Povsem razumem tvoj strah, da ti forum razvodeni v gostilniško debato. Pa se pojavljajo novi in novi ljudje, vsak s svojim mnenjem, nekateri se mi zdijo prepričani prinašalci edine prave in zveličavne resnice. Boš začel prikrajati svoje smernice, jih zanje pisati na novo, podrobneje opredeljevati pravila, postavljati zakone, za vsakega novega človeka. Do kod? Boš zmogel? Kaj pa projekti?

Do sedaj sem se v življenju naučil predvsem tega, da ljudi ne moreš kar spremeniti, če si jih poskušaš podrediti, pa so posledice včasih takšne, da si jih v začetku težko predstavljaš.  Tako kot naravo. Ali pa vrt. Z malo manj zalivanja lahko hitro zadevo pripelješ do stanja, ki si ga niti najmanj nisi želel, pa si hotel predvsem izkoreniniti plevel.

Kje je pa tukaj tisti open source, ki ti sicer na vsakem odstavku ven štrli?

bp  Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Trenutek resnice?
Reply #123 - 18.07.2002 at 19:20:04
 
Q
Takole gre marjana, poglej, če se na začetku reče forum je namenjen temu, da bomo iz teh tekstov nekoč uredil tekste in napisal skupne stvari, pol se je treba tega držat.
Q
tudi to smo se zmenil ja, kar pa sploh ne pomeni da se ne da med 'urejanjem textov' spusti vn 'chatanja' ... sicer pa glih chatanja včasih pripeljejo do prave asociacije

Q
da napišmo zakaj je forum namenjen, pa z gapetom tega nisva naredila pa nas sedaj skoz sesuva
Q
koga sesuva?
ponavadi tiste ki se pustijo
mene glih ne nevemkako
vsaj zdi se mi ne
jest sm od foruma dubu zlo velik nazaj, vsaj tolk k sm notr vložu ...

men se je od vedno zdel forum kot neko okolje kamor se lahko umaknemo, se pogovarjamo kar se nekako drugje ne (spet odvisno od posameznika) in to nam je po mojem mnenju odlično uspelo

in pomoje je bolje da ta forum je, kot pa da ga ni in če je tko, potem je dobro da on je, tak kot je, tukaj in zdaj ... in če se komu porodi dobra ideja (v forumu), ki je izvedljiva tukaj in zdaj, mu bomo priskočili na pomoč, če bo le v naši moči ... in ... če je komu všeč kar delamo, da se nam lahko sploh pridruži (najprej moramo obstajat) in ustvarja z nami ... to je bil cilj: najti ljudi ki tavajo, jih združiti in jim omogočiti kreativno izražanje, vsakomur, če le dela za zavest - svojo zavest (s tem tudi skupno)
Okolje še ni popolno to vemo vsi, ampak mi delamo na njem, in ker je bolje da delamo, kot da ne delamo ... delamo ... kolkr kdo lahko ... in kar kdo zna ... okolje bi moralo omogočiti  tistemu ki zna da pride in opravi svoje delo, ne pa ga pri tem onemogočati
ne-one-mogočati ... reče se ... omogočati

Q
Zato moram vsakemu ki pride gor povedat isto, ne da se mam za več, al pa za učitla, ne v copyleftu ni učitlov, smo vsi vsem učitli, sam fak če moram jaz pol zato da spravim stvari v red full delat
Q
dej aleš vse tele k si jim mogu razložit kako in kaj, dej nam napedeni to na en kup, lahko pa bi tudi učenci pomagal.
k midva sva se hitr zmenla use, hočva isto, vsak pa ima svoj pristop in ta pristop zdej merđava in ko bo pristop fertik, bo magična formula končana, del naloge (podnaloga) pa končan

Q
1. 100 modrecev ne zna odgovoriti na vprasanje enega bimbota.
2. Tisti, ki se pride delat norca, ponavadi najde oz. povzroci, da drugi najdejo odgovor na vprasanje, ki jim ze dolgo casa stoji nad glavo.

Ne me zdej narobe razumet, da vas bom podjebaval u maloro in se delal norca iz vsega. Mogoce bo vcasih napisano na zbadnjiv, zaljiv, nespostljiv nacin in tega mi ne zamerit, ker lahko prav zaradi takega tona povzrocim kako fajn debato, kjer se lahko marsikdo nauci marsikaj in iz vsega skupaj se lahko izlusci tudi kaksen dober clanek.
Q
to je to ... naloga

Q
Lahko si postaviš forum, ki bo po tvojem okusu in služil tvojemu namenu, ampak s tem boš odgnal z njega marsikoga, najboljše sodelavce najbrž najprej
Q
evo to je to ... ker namen niti slučajno ni tvoj, je naš ... cilj je naš (s tem pa tudi tvoj)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #124 - 19.07.2002 at 13:07:31
 
No, jest sem mal napisal kaksna naj bi bla moja vloga na tem forumu (se pa lahko spremeni).

Eni ste tud ze povedal kako sebe vidte tukej v tej, ce lahko tko recem, komuni... kaj pa ostali?

Kaksna so vase predstave, vasa pricakovanja, zelje glede tega foruma?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Trenutek resnice?
Reply #125 - 19.07.2002 at 13:27:21
 
Jaz se tule gor potikam že dobro leto, pa mi do zdaj ni blo jasno, da je ta forum prvenstveno namenjen projektom, tako da bo zadevo treba malo prebavit in si na novo iskat mesto not.

(Bi si pa precej dela -in živcev- prišparali, če bi ga poimenovali 'svet projektov', im(h)o...)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #126 - 19.07.2002 at 13:58:06
 
Tale trenutek resnice mi je resnično vedno bolj všeč…

Res.

Ej bp si mi dal spet čist novo dimenzijo, ua…

To kar sem rekel, da večino poskusim dojet v 1x je res. Sam sej pravim včasih učenje traja tudi 1 leto… in sam vedno dobim novo dimenzijo, ki to dopolni… če to resno vzameš in potem nadgradiš je to os…

Ok, pa poglejmo stvari…

Bp evo res je treba je napisat članek in vse ostalo kar si reku, sam stari moj saj veš to stalno prelagam sam sedaj zgleda, da je čas zato… Sedaj stopamo na odprto sceno, v javnost in nas bo rahlo sesedl, če ne bomo mel tega narejenga.
Smo stalno odlašal, ja sedaj pa nimam več kaj sedaj je vse tu. Treba je delat!

Najprej pa uvodni tekst za vse, ki pridejo na forum!
Kaj je forum? Komu je namenjen? Kaj se tu dela?… Zgodovino, kaj se dogaja z vsemi ki so na forumu… sicer je vse dol napisan nek sam zbran res ni…

Ok, odgovori:
Zanimajo me stabilna okolja in te najraje delam je pa tako, da večkrat pozabim na zadovoljstvo, če se preveč držimo stvari…
Ker res hočem, da so stvari jasne, da se zavedamo, zakaj se gre, hočem da mamo na vidnem mestu modrost in prijateljstvo in to tud vsem povem…
če dam primer: vsak se lahko zabava, če je pri enmu doma, sam da ne uničuje stvari in en teži drugim, to je treba vedt zato vsem povem na začetku, ko vidim, da so uletel z drugo idejo gor… se da velik bolj zabavat če se zaveda vsak do kam bo šel, če se azveda ma modrost in je res tvoj frend  nebo nikol naredu neki da bi ti namerno pokvaril kaj… če je to smo pol vsi mirni in sproščeni in se res zabavamo, gostitelj se včasih res težko zabava, ker mora pazit na velik stari, nudit suporst velik stavrem, sam če se vse to ve pol je bit gostitejl dabest itd…
in jaz v tem res uživam…
Sam res pa je, da je zadovoljstvo po zabavi najbolj pomembno…

ostalo pa ja… idej, zamisli, zabave…  tega polne glave ! vabimo…

Ker je sistem, ki ga gradimo tu narejen v os, se zato res včasih tudi postavim nad stvari, ker os je tak, da sprejema vsa mnenja in zato ne dovoli, to da nek posameznik sesuva druge in sebe povečuje, ne pač pa os dovoljuje nadgradnjo in če jo kater od postov ne dovoljuje pol res rečem dragi moj, tole se mi zdi da nisi ravno zadel…

Sem v bistu organizator programski vodja okolja, ker skrbim za to da dela, sam taka je moja naloga, en mora to delat, pa tu pač jaz, sej pravim ker mi je pomembna stabilnot okolja pač res pozabim dodat ostale načine podajanja mnenja, ker hočem da se tapru to ve, mogoči tud nisem zmeri hotu, da bi vse naenkar dodal ker je full za pisat pol…
sam si mi dodal novo dimenzijo ki sem jo iskal med stabilnostjo in zabavo, to je zadovoljstvo, in za to mora poskrbet kdo drug, predlagam da kar ti in pa punce, on itak znajo to, love, nežnost itd… mene kali, devi, marjana, valerija, ana, takoj vržejo iz tega, če se preveč v smeri stabilnosti blodm japs one, tolk lepo dobim to da se kar zamislim, u kolk dabest je to…
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #127 - 19.07.2002 at 13:58:50
 
sedaj se mi zdi da je takole tlele gor… jaz sestavljam shemo okolja za prijatelstvo, zavedanje, modrost, odprtost, gape, jih naredi. Pol pa bejbe in magla, andres, bp, jd pa še kdo skrbi za to da nam je lepo in da smo zadovoljni, pol nas še kdo oldi, samson, titud, edo,… mal strokovno podkujejo pa je vse ok ane? vsi pa furamo ideje in ustvarjalnot…

Hm kakšen je okolje, ki ga delamo je zanimiv vprašanje, sicer sem ga že velikrat napisu sam ga bo spravil na en list.
Sicer ga bomo kar skupi določil, sam je pa os ena izmed stari ki nam je čist sesula egot, tako da jaz stojim za tem načinom dela okolja… drugo je ustvarjanje kreativnosti, ustvarjalnosti in to temu forumu prav ratuje, sicer nas organizacija včasih mal sesuje(večkrat tu tud A pozab…) sam delamo na tem da bo!

Ja tole kar sedaj berem pa res zahteva en poglobljen odgovor, najmanj knjigo, bomo drugič…

Sploh ne pišem velik odgovorov, če si opazil predvsem skrbim samo za to, da se okolje v katerem delamo ne sesuje, okolje je v odprtem načinu ustvarjanja. Zame je pomembno samo to da vsi vemo zakaj se gre, kaj je napše poslanstvo, zakaj smo vsi prišli na ta forum, zakaj so prišli drugi, da odgovarjamo predvsem zase, da se trudimo poiskat in upoštevat vse stari… se mi zdi da je zame takole: zavedanje, modrost, prijateljstvo, odprtost, ustvarjalnost…

Včasih mal obrnem sam neki takega…

Sicer se morda če to štamfam gor vidi kot opozorilo, k temu kar kdo ve in kar je… sam ni je samo tisto ozadje, ki se ga skoraj nikjer ne opazi in to je sistem, ki vse skupaj podpira, in če kdo zapade ven iz tega mu lepo povem dragi moj… saj trudim se da lepo…

Kar se tiče projektov so vsi v os tako, da je smo nadgradnja tega kar je forum in smernice veljajo za vse stvari enako…

Moji cilji, res je moji cilji so met dober in delujoč forum, gapetovi tehnično moji smiselno, tvoji vaš… boste že povedal… bomo skupi naredl takega, samo rečte pa bo…

sploh pa je forum namenjen predvsem sodelovanju in izvedbi skupnih projektov torej, če maš svoj cilj ga napšiš v sodelvoanje in skupni projekti in ti ga pomagam izvest če hočeš...

folka sploh ne spreminjam zakaj bi ga, kvečem vas spodbujam, čeprav k mene fotr spodbuja tud tega ne vdim… tle itak vsak lahko dela kar hoče, smo naredl najbol prijatelski, zavedajo, odprt forum kar sem jih kdaj vidu… sam je tako da se trudim v prvo dojet zakaj je  kdo prišel, da mu pomagam če lahko, da ga spodbujam, ene pač opomnim, če gredo predaleč… in rad bi, da to vsi vemo.

In to tud vi men tle gor isto počnete in zato je tako prav, jaz vaz upoštevam, ustvarjamo skupaj, trudim se da bi bilo za vse dobro, ne sam za en mesec, ko pride kdo gor in pol gre naprej, tle eni delajo že dve let, predvsem hočem da je to za tiste, ki tu gor res hočejo svobodno izmenjevat meneja in jih tudi svobodno sprejemat in potem skupaj gradit dalje…

Drugam skoraj ne posegam, sam na občutljiva področja, al pa ko damo kaj v javnost isto naredim, rad mam da je stabilnost, včasih ni prav lepo kar naredim, se trudim da pazim na posledice, včasih rata, včasih boli in če boli koga izmed vas boli tud mene, mogoče še bolj!

ostalo ja deli kar hočeš…
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Trenutek resnice?
Reply #128 - 19.07.2002 at 14:00:03
 
Sem se nauču velik, iz tvojega posta, tvoj stil mi je všeč predvsem eden redkih sistemcov si, ker vidiš okolja, oz te tolk potegnejo, da jih vidiš ostale potegne kaj drugega, zato te povabim da skupi delamo, je pomoč dobrodošla novi pogledi in znanje tudi, saj pravim vse se da dopolnit in to je ta open source, ki v vsakem stavku ven gleda, tud če stojimo za tem kar je sedaj, sem stalno pripravljen na izboljšave, predloge itd, Sistemi me stalno zanimajo in to je moje poslanstvo tu svetu!

Evo pa še tole dabest so mi svobodni in sproščeni pogovori, da ne boš zdej mislu da sem…
Dabest ker smo sami to hotl, ker tega ni blo k smo to naredil, ker smo hotl, da dajo noro asociacij kot prav gape, dabest ker se sem res lahko umaknemo podiskutiramo kar se da, tu  normalno, o čemer drugje ne govorimo, tolk.
Projekti pa so zastavljeni kot nadgradnja tega, kar bomo skupi napisal.
Sam ta način smo naredil to moraš vedt, ta okolje ni sam od sebe uletu, je v bistu, sam, sedaj ko  smo ga naredil je treba skrbet zanj.

Tolk kar se okolja tiče, pogovori, ustvarjanje, zabava, sproščenost, svoboda, prijateljstvo, je neki čist drugega… in kolk tega boste delal, ne odločam jaz ane. Sam z vsemi vami ki delate na tem skrbim, samo za da to lahko nekje mamo!

Zadost od okolja itd, gremo se pogovarjat od normalnih stvari, bp in ostali če vas zanimajo te stvari se dobimo, dopolnimo in uredimo, to da tle bluzimo nikamor ne pelje, zna full težit men, folku, vsem,… zato zaključujem te debate in se vračam v normalne pogovore, svoj trenutek resnice, sem z vami doživel…  

Smiley Wink Cheesy Grin Angry Sad Shocked 8) ??? Roll Eyes Tongue Embarrassed Lips Sealed Undecided Kiss Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Trenutek resnice?
Reply #129 - 09.08.2002 at 14:59:38
 
A tukej smo pol zakljucil s svojim trenutkom resnice?

Tud uredu. Smiley
No, ne me narobe razumet, nocem vas spet n eki provocirat. Zdej je treba it samo se na pircek in tud to bomo uredil, ane?  Wink

Pozdravcek vsem! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9