Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10907 times)
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #15 - 12.07.2002 at 18:44:27
 
Je kakšna možnost da bi mi to malo bolj odkrila, ker me resnično zanima, ker sem drugače totalno nasprotnega mnenja.
Če pa že imajo osebnost, se pravi da verjetno tudi razmišljajo, ker se pač odločajo, mar ne?
A vseeno me zanima malo več o osebnosti živali. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #16 - 12.07.2002 at 18:49:24
 
q
Če pa že imajo osebnost, se pravi da verjetno tudi razmišljajo, ker se pač odločajo, mar ne?
A vseeno me zanima malo več o osebnosti živali.  
q

Ne odločajo one. So predane Življenju.  Grin Ampak vsaka se na svoj način obnaša.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #17 - 12.07.2002 at 18:56:47
 
Čemu so predane Življenju-misliš nagonu, če je zate nagon osebnost tudi prav, smo si pač različnih mnenj.
LP
T
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #18 - 12.07.2002 at 18:58:35
 
Oprosti, ampak jaz nisem Žival. Sem Človek. Imam razum. Obe pa sva Božje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #19 - 12.07.2002 at 19:04:25
 
Se opravičujem, ni bilo tako mišljeno. Pa brez zamere no, samo sprašujem in razmišljam nič ne sklepam ali mogoče obsojam. Me veseli da sem te spoznal.
LP
T. Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #20 - 12.07.2002 at 19:05:19
 
Thot wrote on 12.07.2002 at 18:35:49:
Zakaj misliš da ima žival osebnost?



Thot. Najprej lep pozdrav in dobrodosel. Poseben pozdrav sledi na koncu tedna, ce racunamo, da se teden konca v nedeljo.... Wink
A ni to normalno, da ima zival osebnosti, svojo osebnost. Ce hoces drugace, zivalnost.  Seveda jo imajo. Eni macki so divji, drugi manj in se pogledas, da sta si lev in Amstelina muca v sorodstvu ima vsak svojo osebnost s svojima podobnostima.  Ulezeta se gotovo na slabo mesto.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #21 - 13.07.2002 at 09:43:35
 
Andres pozdravljen, in hvala za dobrodošlico.  Smiley
Gleder osebnosti živali sem nekajkrat debatiral z ljudmi ki se z njimi profesionalno ukvarjajo in razlaga je bila, da se živali obnašajo nagonsko in na način nadvrste-se pravi se podredijo tistemu ki je močnejši. Ker njihov spomin je zelo kratek in jim ostanejo le kot določene nianse, ki jih po zaznavanju skozi vonj ali dotik zopet sprožijo-od tod psi označujejo teritorij, ker potem drugič lahko zavohajo kje so bili, ker spomina nimajo prav veliko. In gospodarja ubogajo zgolj zaradi bojazni pred njim in ne zardi tega ker bi ga imele rade a ljudje si radi rečejo, da jih žival razume ali kakorkoli že. Omenil si mačke, in obnašanje vrste, kot različnost. ta različnost se kaže samo v tem, da je hišna mačka udomačena, lev pa je divji-se pravi hišna mačka se je skozi tisočletja podredila človeku, pa še to ne do konca-kot je recimo pes. Ravno tako to lahko primerjaš s konji, kjer tudi na videz ni razlike med divjim in udomačenim, vendar na koncu lahko jahaš oba. Je zgolj nagonsko obnašanje in strah, ter želja po preživetju(in ti dve lastnosti sta tudi del nagona).
Toliko na kratko, ker je tudi mene zanimalo to, pa sem se pozanimal.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
osebnost (živali)
Reply #22 - 13.07.2002 at 12:38:41
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2