Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10839 times)
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
V spanoviji se pes crkne!
11.07.2002 at 12:21:12
 
Je to res?

Kaksne so kaj vase izkusnje recimo s tem, da gresta s kakim frendom skupaj v kak biznis?

Kako se zadeve odvijajo ob nakupih skupnega premozenja - recimo ena podrta kmetija, ki se jo obnovi in je vsak pol lastnik?

Zgodovina in izkusnje me opozarjajo na naslov - topik.

Pa je to vedno res?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #1 - 11.07.2002 at 13:35:39
 
Takoj ko je denar oz. neko premoženej odzadaj se prijateljstvo neha, pa čeprav se gre za drobiž - si me hotu nategnt itd blabla.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #2 - 11.07.2002 at 13:42:59
 
Bi?
Ne bi?
Bi?
Ne bi?….

Ne vem, John_Doe, bom vseeno... Povedala namreč, kaj si mislim o tej španoviji…

Ja, v španoviji še pes crkne… Je res... Na žalost…

Potem se vprašam, zakaj? Moj odgovor je – ker smo ljudje takšni, kakršni smo. Ker se nam gre, v večini primerov, v prvi vrsti zase, potem dolgo nič, potem za skupne zadeve (v tvojem primeru biznis), šele potem nekje daleč daleč lahko zaslediš še skrb/brigo za tistega, s katerim si v španoviji…

In ker sami sebe postavljamo na prvo mesto, ker najprej pomislimo na svoj dobiček (če se omejim na tvoj biznis, drugače lahko »dobiček« vzameš v kateremkoli pomenu te besede), ker hočemo vedno več in več in to predvsem zase, ker hočemo vedno večji kos pogače, ker se usmerimo samo vase in ne v skupno dobro (biznisa, če hočeš), kje, da bi pomislili še na tistega, s katerim smo v španoviji… - ja, normalno, da še pes crkne…

Poznam primere, kjer so vsi psi v španoviji še presneto živi… Še več… Vsak dan so bolj živi… Vsi po vrsti… Ampak so to primeri, kjer vsega tistega, kar sem zgoraj napisala, ni… Kjer človek pogleda tudi na drugega, kjer mu ni cilj samo on ampak tudi nekdo drug ali skupno dobro…

Tisti bi, ne bi, na začetku – včasih se mi zdi, da se že preveč ponavljam – po mojem mnenju spet vse izhaja predvsem in samo iz nas…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #3 - 11.07.2002 at 17:07:13
 
Se bom šel malo hudičevega advokata:

Kako se pa lahko izogneš španoviji, ko se enkrat srečaš z nečim, kar je vsaj na prvi pogled večje od tebe?

Se umakneš in skriješ in pozabiš na vse skupaj?
Vso stvar s svojimi lastnimi sposobnostmi, svojimi rokami, svojo močjo lastnoročno postaviš na glavo in uresničiš?
Verjameš v trenutno hudo populariziran mit o podjetniku individuumu, ki bo znal sam pritegniti druge  in postaviti organizacijo, ki bo skrbela za tvoje interese in dosegala tvoje cilje?
Poiščeš družbo, greš v španovijo, s katero boš lahko morda le nekaj naredil?

Celo v ta pravem biznisu, kjer velja da pes žre psa, ima večina organizacij v imenu besedo družba, čemur bi po tvojem lahko mirno rekel tudi španovija. In tako seveda veliko psov pri tem pocrka. Pa kakšen tudi ostane živ.

In je treba na stvari gledati pozitivno, vsaj tako pravimo menda na tem forumu.

Koliko pa ti verjameš v to?

lp bp

P.S. Kako že pravijo, da je potrebno zaupat, potem pa vsako stvar dvakrat za vsak slučaj skrbno preverit.
Back to top
« Last Edit: 12.07.2002 at 15:10:38 by bp »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #4 - 12.07.2002 at 11:43:31
 
Če se na biznis vržeš celovito, s celo pesrono, na vse al pa nč, pol po mje  moraš it sam al pa k večjemu družinsko, kjer se  ne definira v naprej, kaj bo kdo vložu dela pa kaitala  in kolk bo kdo od tega vložka imel. Stvar lavfa, dokler se ideje materializirajo, materije gre v dnar, ki spet hrani ideje... Tle ni možno ločit sebe od svojega dela, tud drugi so zraven v enki meri pri ustvarjanju kot zapravljanju. Kot v komunizmu: vsak po svojih zmožnosih, vsakemu po svojih potrebah...

Se mi pa zdi, da se je prostor z tako obrtno-pojetniško romantiko precej zožal, je zdaj  potreben res velik kapital al pa res močna ideja, z vsakega mal se ne da niti začet, kaj šele od tega dlje časa živet.

Men je blo  dano vzletet, je bil polet sorazmerno dolg, se je zato začel zmeraj več enega balsta nalagat, k me je začel dol vlečt pa v en dokaj trd pristenk prisilu. Pol na tleh, sem se začel šele ozirat, na koga bi ta blast preložu, da bi spet vzgon dobu. Sem se v tem smislu tud enih španovij lotu, ampak sem že nazačetku čutu, da to ni isto kot je blo prej, ko sem začenjal sam pa me ni noben nazaj držal pa omejeval al pa mi svoje vizije v uresničevanje nalagal.  Zato sem dejansko začel slabo delat, sem se španovije res rešu,  ampak tko, da je  najprej crknu posu, šele pol španovija.  

Španovija se vsaj v mojem primeru ni nehala zato, ker bi se med sabo ne razumel al pa ker  bi se skregal. Končala se je nekako proti naši volji zato, ker nam je dejansko crknu pes, za katerga naj bi skupaj skrbel. Smo bli v bistvu žalostni pa razočarnai,  da smo bli lako tolk nemarni do stvari, ki so nam vsem v bistvu dost pomenile...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #5 - 12.07.2002 at 13:58:40
 
John_Doe wrote on 11.07.2002 at 12:21:12:
Je to res?

Kaksne so kaj vase izkusnje recimo s tem, da gresta s kakim frendom skupaj v kak biznis?

Kako se zadeve odvijajo ob nakupih skupnega premozenja - recimo ena podrta kmetija, ki se jo obnovi in je vsak pol lastnik?

Zgodovina in izkusnje me opozarjajo na naslov - topik.

Pa je to vedno res?


Ce nimata nic na papirju podpisanega pol to lahko shit rata.  Pogosto pa cetudi je kaj na papirju, je vse skupaj lahko rizik.  
Odvisno tudi kaksen frend je ta, ki bi sel s teboj v biznis in kako dobro ga poznas.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #6 - 12.07.2002 at 14:24:51
 
Andres, my man!

Ma sej ne grem z nobenim v biznis,... sam tolk hipoteticno, ker res skor vsak rece, da je spanovija zaen kurac.. pa me zanimajo mal vase izkusnje.. cist tko za relax.. nic zdej, da bi kake infote vleku, ce bi blo kej na tem, bi direkt vprasu.. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #7 - 12.07.2002 at 15:04:57
 
John!

Saj lahko naletis na ok, lahko ti pa ta najboljs frend v konkurenco leze, cetudi ne delata skupaj.  To se je meni zgodilo. Se robo iz iste firem naroca. Ma daj no pa spanovija. Merkat se je treba s kom gres v to.  Isto je z zenskami Wink..

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #8 - 12.07.2002 at 17:35:06
 
Najprej lep zdrav vsem skupaj.
Ker sem pač nov bom malo previden, malo še potipal, a vseeno odgovoril Johnu na vprašanje:
Osem izmed mojih prijateljev se je dva po dva spustilo v tako zadevo. In kako se je končalo?
Trije pari niso več niti znanci, čeprav so bili včasih najboljši prijatelji.
Kje se je ponavadi zalomilo?
Osebnost, moj dragi prijatelj, osebnost.
Eden je hotel vlagati in obnavljati, drugi pa je hotel na hitro zaslužit in imeti avto, stanovanje, obleke.
Pa naprej, eden je hotel take barve lokal, drugi je hotel take barve sedežev in ker so bile sanje obeh imeti v življenju nekaj kar si želiš in potem so tvoje sanje omejene in se začneš spraševati ali je to to?
A dvema še  vedno deluje.
Mogoče je pomembna tudi dejavnost, ker tistih šest je v gostinstvu, zadnjedva pa v finančni dejavnosti, kjer tudi človek ne more preveč izbirati in početi kar ravno želi.
To je od ljudi ki jih poznam jaz.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #9 - 12.07.2002 at 17:38:21
 
Hecno, ravno tu na tem threadu me je danes zamikalo, da bi spregovorila o osebnosti. Potem se misila nov thread odpret, pa ga itak JohnDoe Grin, skratka, ni lahko prepoznati meje oz. imela bi vprašanje, kaj sploh je osebnost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #10 - 12.07.2002 at 17:50:57
 
Si bom probala sama odgovorit. Osebnost je po moje način, kako deluje tvoja narava skozi tebe. Al je tvoja narava? Nekateri mislijo, da so osebnostni, al pa karakterni, če rečejo NE, al pa oddidejo, skratka uveljavljajo svojo voljo. To je po mojem bolj strahopetnost. Ne vem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #11 - 12.07.2002 at 18:13:58
 
Kaj je osebnost, osebnost je skupek dejavnikov, kot so prepričanja, način življenja, razmišljanja, podkrepljena z vsemi normami in moralnimi preprekami, verskimi delikti in tako naprej. Osebnost so tvoje misli ki se odražajo skozi tvoja dejanja. Zato neka oseba ko uveljavlaj svojo voljo kaže svojo osebnost in nagnjenje k vodenju, tista ki se umakne je pač vodliva...
Osebnost posameznika je tako zapletena kot njegov um, kot njegovo življenje, se pravi čimbolj pisano življenje, tem bolj zanimiva osebnost.
Tako jo vidim jaz, če se motim, prosim za kontro.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #12 - 12.07.2002 at 18:17:22
 
No, jaz izhajam iz prepričanja, da tud živali imajo osebnost. Pa one ne razmišljajo. Ne vem... saj pravim. Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #13 - 12.07.2002 at 18:35:49
 
Zakaj misliš da ima žival osebnost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: V spanoviji se pes crkne!
Reply #14 - 12.07.2002 at 18:37:31
 
Smiley Ja, ker sem preučevala različne živali, in vsaka ima svojo osebnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2