Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 17247 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osredotočenje in osrediščenje
Reply #30 - 17.07.2002 at 13:47:12
 
Quote:
Ampak povej, kako lahko samo z razumevanjem zamenjas ene navade pa izkusnje z drugimi, sej ne mores. Najprej si moras tudi druge nabrat.


Ja, tako sem tud jest mislu, da se da. Da jih moraš samo na enem višju nivoju abstarhirat, jih zdigitalizirat, pa se od njih na ta način čustveno odvežeš. Jih kao zintelektualiziraš, jih razumeš, zarišeš na zemljvid in jih razgrneš po potrebi. Pol si pa greš lahko korajžno nove iskušnje nabirat, se jim nastavljat al pa se ene pustolovščine it, saj maš vse orintacijske pripomočke s sabo, se ti ne more nč hudega zgodit. Pol se pa ponavad že za taprvemu vogalom 'čisto nekaj nepredvidenega' zgodi, rečeš nč hudga, saj zemljevid je še zmeraj v redu, gremo naprej. Greš, ampak je izjemnih dogodkov, ki te zmedejo pa zbegajo več kot unih, ki ti shemo na mapi potrjujejo. Se ni možno več z njo pomagat, se znova moraš dol usest, na nov premislit, na novo shemo narisat pa tko naprej dokler ne ugotoviš, da se z novimi izkušnjami hkrat tud zmeraj nove sheme moraš delat. Kaj ti pomagajo nove izkušnje, če z njimi samo prejšnje  negiraš pa navade razbijaš, če v bistvu brez njih na sploh ne moreš bit?

Tle se en prostor za trenscedenco po mojem ustvar, potreba po eni mapi nad mapami, na katero se lahko trdenje tud čustveno fiksiraš kot na une za katere počas zveš, da so samo za sprotno rabo in jih je zato treba zmeraj znova risat.

Je malo simbolike v tem, da sem v tkole ene 40 let rabu, da sem se zares v nebo zazrl. V uno tapravo z zvezdami, za katere sem mislu, da so mal brezvezen kaos za okras tam gor. Sem prej psa ven ponoč vodu zato, da sem lahko s cigaretnim dimom v pljučih čute krotil, pol sem pa sem pa začel samo še v zrak gledat pa se čudit enmu redu, ki vlada tam gor. Sem si teleskop pa zvezdno karto nabavu pa prvič v življenju planet od zvezde razloču pa ugotovu, da se ozvezdje fiktivno okrog severnice obrača in da se da zmeraj ugotovit, kaj boš kdaj od kje vidu. Da se da po nebu zlo fajn orinetirat in da dvojčka  nista  kar tko en lik v cajtengu mapak dve svetleči zvezdi, ki sta dejnsko 1/12 leta v ozadju med zemljo in soncem, dokler ju ne zamenjajo druge zvezde zodiakovega kroga. Sem z osnovami astronomije začel štekat tud potrebo psihe, da se orientira tako v fizičnem kot duhovnem prostru po enih konstantah, po eni predvidljivi in skoraj vedno virtualno dostopni kozmični dinamiki. Sem se vsaj nehal iz ženine obsedenosti s psihoastrologijo norca delat, sem bil sposben vsaj eno spoštljivo toleranco vzpostavit,   čeprav njene obsedenosti še zmeraj ne morem v celot odobravat.

Quote:
Tej popravki naših misli so možni le takrato KO se zavedamo, da smo sistem ustvarili mi SAMI. Da ni to sistem, ki deluje tam nekje, brez našega vpliva. Ker, kot razumem tebe, titud, praviš, da imaš v svoji psihi kao nek samostojen sistem.  


S pretvorbo astronmije na astrologijo  skušam ponazorit prav ta proces zavedanja, da smo si sistem ustvarili sami. Skozi klasično znanstveno opazovanje dobimo občutek, kot da se kozmični red ustvarja sam po sebi in da deluje tam nekje prez našega vpliva. Preko astrologije pa vidmo, da smo nanjga preslikal naše psihične procese, zato da mamo en red pa mir v duši. Gledano iz čisto subjektivnega stališa pa lahko vse skupaj tko, da  je kozmični red prazprav  ustvarla naša psiha s pomočjo čutov in razuma po lastni podobi, da se imamo pri svojem vsadanjem lutanju kje  za orinetirat pa kam za naslonit.

Ampak pol, ko se na to nasloni,  se pa nima več kaj spraševat, je treba verjet magari par sto let da je zemlja magari  ploščata pa da se sonce zjutraj nad njo vzdigne zvečer pa spusti podnjo. Če se psiha nima na kaj opret, da bi  to ploščo kot  kroglo ugledala, se ji tega ne da od zunaj zapovedat. Sistem je moj, ga je usvarla moja psiha,  ampak ga motram  jemat za eno zunanje,  kozmično dejstvo, da mi zotraj tako ustvarjene percepcije znese.  Tle ni niti pomembno, al je to spoznaje samo moje ali pa splošno veljavno. Vsaj zame kot ene vrste samotarja ne, za črednike morda, a za vse velja, da ga moramo najprej sesut kot objektivni sistem in ga nazaj vzet za lastno percepcijo, da ga lahko spremenimo.

Transedenca je v tem pogledu prazprav  očaranost nad tem, da iluzija deluje. Jebeš pravo 'resničnost' pa 'dejstva': mi jih ne more noben vsilit, jih ne morem niti seb dokazat, če jih moja psiha ni pripravljena  za svojo spoznat pa sprejet.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osredotočenje in osrediščenje
Reply #31 - 17.07.2002 at 14:08:00
 
titud wrote on 17.07.2002 at 13:47:12:
Jebeš pravo 'resničnost' pa 'dejstva': mi jih ne more noben vsilit, jih ne morem niti seb dokazat, če jih moja psiha ni pripravljena  za svojo spoznat pa sprejet.    


To je pa živa resnica. Sistem se ne sme sesuti. Spremeni se, le ko začutiš dovolj varnosti in moči, da zamenjaš ene elemente v sistemu.

Sam, tvoja psiha ni nekaj izven tebe. Ti sodeluješ v dinamiki. Ni to zunaj tebe.
Torej, če ti nisi pripravljen sprejet... potem gre vse tako lepo (ali manj lepo) naprej, kot do sedaj.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osredotočenje in osrediščenje
Reply #32 - 17.07.2002 at 14:48:58
 
Quote:
Sam, tvoja psiha ni nekaj izven tebe. Ti sodeluješ v dinamiki. Ni to zunaj tebe.


Ja, je znotrj mene, sodeljuje v dinamiki,  ampak se ji tega ni treba praktično ves čas zavedat v smislu nadzorovanja tega pihičnehga sitema. Ga ni potrebno nadzorovat ko mu priznaš pa zaupaš, da lavfa v redu sam po seb kot da ga ni.  Jest trancedenco smatram kot nekaj, kar zavestno izločiš za nekaj izven. Da postane  tkorekoč del hardvera, ne pa softvera, je magari v religijskem smislu  posvečeno in nedotakljivo. Zato je v virtualnem  smislu tisto, v kar ne dvomimo, podobno eni razvetljeni enoti, ki izžareva eno lastno svetlobo. Zato ta prava, sistemska spoznanja, tako radi pripenjamo na nebesna telesa in njihovo dinamiko.

Za razliko od klaičnih in tud večino instant religij se  psiha na tak način mora razsvetljevat pa navzven centrirat sama, z lastno dinamiko. Ker pol je centriranje trdno, ga skoraj ni možno menjat tko kot duhovne sisteme po trenutni ponudbi  na duhovnem ponte-rosu pa na tak  način zadnja oporišča psihe menjat za ene filozofske na skepsi temelječe zvarke, za ene medisjko/potrošniško forsirane življenjske stile al pa za ene fanovsko-fusbalske združbe.

Da se ne zastopmo narobe: si po moje  lahko tud filozof al stilist al pa fusbal-fan, ampak samo to bit je eno in isto in v vsakem primeru premal. Bi moral nekje zafksiran  met, da si  vse to  hkrat, šele pol si lahko  kaj več od vsakega posamezno.

Če ti je pol to sploh  še  pomembno, da si več al pa manj.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osredotočenje in osrediščenje
Reply #33 - 17.07.2002 at 15:04:45
 
Ma ja, glavno, da smo srečni. Roll Eyes
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osredotočenje in osrediščenje
Reply #34 - 17.07.2002 at 15:16:09
 
Viš, kolk se moramo namatrat, da bi bli  srečni...  Tongue A ni to brez veze, a se ne bi blo dalo bolj  direkt srečen bit  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osredotočenje in osrediščenje
Reply #35 - 17.07.2002 at 15:18:06
 
Ja, čist direkt je treba bit srečen.. direkt... Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osredotočenje in osrediščenje
Reply #36 - 17.07.2002 at 15:24:57
 
Gape baje pozna ene buge v programu, drug pa moramo naokrog hodit. Vsaj dokler se v veri ne utr(u)dmo... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Osredotočenje in osrediščenje
Reply #37 - 18.07.2002 at 10:22:39
 
Kaj pa vem, ce je potrebno tolko analizirat, sej mogoce je, mogoce je tebi to potrebno.
Ampak se mi vcasih zdi, da je vse to razmisljanje ena prima obramba za tebe, nekaj zacutis, se ustrasis, potem pa namesto, da bi obcutek raziskal, ga rajsi razlozis. Delas z besedami scit, ker ti tecejo, ker ti je lazje.
Potem pa obcasno pokuka iz tebe ena taka toplina, ko se pogovarjas s kom drugim, da ne morem verjet, da si to tudi ti. Je ena tolko topla pa srcna oseba zadaj, da se vprasam, pa zakaj se ne odpre? Imas v teh svojih besedah en tako mocen tako dobro izdelan scit, da se te sploh ne vidi skozi, ker ne pustis. Ker si brez obrambe zadaj? Pa se ti zdi res tako nujno potrebna?
Uh, kar ignoriraj me, se ne smem tako zelo vtikati vate. To se ja ne dela Grin

lp,
Polona
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osredotočenje in osrediščenje
Reply #38 - 18.07.2002 at 11:01:51
 
Quote:
Delas z besedami scit, ker ti tecejo, ker ti je lazje.
Potem pa obcasno pokuka iz tebe ena taka toplina, ko se pogovarjas s kom drugim, da ne morem verjet, da si to tudi ti.


Jest mislm da je problem pr men v tem, da po domače povedano nebene mere nimam. Ker se zarad tega ponavad  pa kar zmeraj znova kam zaplezam, si po moje res delam ene ščite, pa spuščam besedno meglo pa si umetno postavljam ene meje, ki  praviloma pod težo ene zabluzene energije kar same padejo al pa se razblinijo.

Se po moje zato tko gostobesedno samoanaliziram, da bi tud v seb odkrill tist  mehanizem za eno zdravo samoregulacijo, ki se  tako iskreno pa spoštljivo čudim, če ga odkrijem pri drugih.  Zato tud pri drugih hitro opazim, če ga nimajo in so zato zbluzeni  kot jest.  Zato jih ponavad tud dost direkt pa tud kruto razkrijem, ampak mam en alibi: tak sem tud do sebe. Zato jest tud tle na forumu ne znam postvit distance med  sabo pa drugimi. Zato sem titud, čeprav mogoče skrit za eno meglo besed.  

Tisto, zakaj nobene mere nimam, pa probaj, devi, še naprej  skoz to meglo razbrat pa skoz druge bolj konkretne poste razbrat. Jest z besedami dejansko ne znam pa morem  drgač povedat. Se ti pa čudim pa hkrat zahvaljujem, da še nis izgubila zanimanja. Evo, res hvala pa upam da maš res kaj od tega, se ti bom poskusu kako oddolžit, ampak doslej nism najdu pr teb  nč takega, kar bi me pr seb motil. Iskreno čudenje, nad tistim, kar maš ti, pa sam v seb pogrešam, sem pa ti po moje kar jasno izrazu. Upam, da si opazla pa ne imet občutka, da ignoriram.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3